Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω θα το κανω αμεσως αν ποτε παραλαβω, θεωρω οτι αν μπει με πολυ προσοχη δεν θα εχω κανενα θεμα

 

Ναι πολύ πιθανόν. :) Αν όντως χρειάζεστε περισσότερο χώρο αξίζει η δοκιμή τουλάχιστον! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχει δοκιμασει κανεις το κολπακι με 2 σιμ ταυτοχρονα με καρτα μνημης ? πετυχαινει ευκολα η πατεντα?

 

εν ολιγοις, κολλαμε το τσιπακι της καρτας σιμ, καταλληλα, επανω στην καρτα μνημης, και ταμ ταμ, έτοιμο. σκοπευω να το δοκιμασω οταν με το καλο παραλαβω.

 

αν θέλει μόνο πείραγμα της sim τότε είναι εύκολο σχετικά

το θέμα είναι ότι (τουλάχιστον στα περισσότερα που έχω δει , ανεξαρτήτως κινητού) θέλουν λίγο και τρίψιμο της sd , κι εκεί είναι που μπορείς να κάνεις την ζημιά

Link to comment
Share on other sites

αν θέλει μόνο πείραγμα της sim τότε είναι εύκολο σχετικά

το θέμα είναι ότι (τουλάχιστον στα περισσότερα που έχω δει , ανεξαρτήτως κινητού) θέλουν λίγο και τρίψιμο της sd , κι εκεί είναι που μπορείς να κάνεις την ζημιά

 

οχι η sd αλλα η sim

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

οχι η sd αλλα η sim

 

και στα 2 , εξαρτάται πάντα από το πάχος

σε κάποια βίντεο τρίβουν την sd στο σημείο που είναι να "κολλήσει" πάνω η sim και εκεί την πάτησαν πολλοί που κατέστρεψαν τις ακριβές τους sd :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα προβληματα του vickmall με το sg post ξεπεραστηκαν?

παρελαβε κανεις το κινητο απο κινα για παραγγελια μετα απο 01/05?

 

Παραλαμβανω αυριο παραγγελια 30/4.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

τελικα τα προβληματα του vickmall με το sg post ξεπεραστηκαν?

παρελαβε κανεις το κινητο απο κινα για παραγγελια μετα απο 01/05?

 

εγω εκανα την παραγγελια πριν 3 μερες απο vickmall και μου απαντησαv οτι θελει 20-30 εργασιμες μερες για να ερθει :blink:

 

αν δεν ερθει σε 40 μερες (νομιζω τοσο ειναι το οριο) θα κανω dispute

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ότι τα καταστήματα αυτά, και σίγουρα το vickmall, έχουν ασφαλιστική κάλυψη η οπόια ενεργοποιείται όταν γίνει claim στο paypal. Επομένως, όταν χαθεί το δέμα σε κάποια από τις εμπλεκόμενες ταχυδρομικές υπηρεσίες, γεγονός για το οποίο προφανώς δε φέρουν ευθύνη τα καταστήματα, οι ίδιοι προτρέπουν τον πελάτη να προχωρήσει σε καταγγελία. Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα την παραγγελια πριν 3 μερες απο vickmall και μου απαντησαv οτι θελει 20-30 εργασιμες μερες για να ερθει :blink:

 

αν δεν ερθει σε 40 μερες (νομιζω τοσο ειναι το οριο) θα κανω dispute

 

Υπάρχει κάποιο λινκ απο τη σελίδα του vickmall ή στις αποστολές δεμάτων που να επιβεβαιώνει αυτό το θέμα με πρόβλημα στις αποστολές αυτόν τον καιρό?

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμαμαι εαν εχει επιλογη το miui για 5. Ισως εχει καποιο αλλο launcher.

Αν αλλάξεις το dpi, μπορεί να χωρανε 5 σειρές από μόνες τους... ;)

Η Μαρία χρησιμοποιεί Nova launcher pro ο οποίος σου δίνει τη δυνατότητα να αλλάξεις dpi

Βάζεις άλλον launcher ή αλλάζεις dpi. Αν έχεις xposed βάζεις plak (δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα) ή miui tweaks και πειράζεις τον launcher.

Κύριοι, ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Θα επανέλθω όταν ξεκλειδωθεί η συσκευή..

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται , αναβάθμιση xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_Stable-V7.2.5.0.zip

kenzo 7.2.5.0 stable

 

Επειδή έχω ακούσει για διάφορα θεματάκια με την official stable σε αυτή την έκδοση εγώ θα περιμένω την 7.3.x.x :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω με Global official. Μου ερχονται τα updates συτοματα. Μεσω της εφαρμογης updater, κατεβαζω το update και μετα reboot. Για να λειτουργει σωστα το κινητο πρεπει να κατεβαζω ολα τα updates που ερχονται; (εχω εναν φοβο με το reboot επειδη 2 φορες ειχε μπρικαριστει το παλιο μου Note 3G)
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω με Global official. Μου ερχονται τα updates συτοματα. Μεσω της εφαρμογης updater, κατεβαζω το update και μετα reboot.

 

Θυμάστε μου η official dev του vickmall παίρνει αυτόματα updates?

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε μου η official dev του vickmall παίρνει αυτόματα updates?

 

βεβαίως. Οποιαδήποτε official rom παίρνεις OTA Updates. Η official dev του vickmall είναι η china developer! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω με Global official. Μου ερχονται τα updates συτοματα. Μεσω της εφαρμογης updater, κατεβαζω το update και μετα reboot. Για να λειτουργει σωστα το κινητο πρεπει να κατεβαζω ολα τα updates που ερχονται; (εχω εναν φοβο με το reboot επειδη 2 φορες ειχε μπρικαριστει το παλιο μου Note 3G)

 

Οταν είσαι σε stable ρομ υποτίθεται ότι όλα τα update είναι δοκιμασμένα και είναι οκ.

Τώρα σίγουρα μπορεί να υπάρχουν και κάποια προβληματάκια.Στο χέρι σου είναι αν κάνεις Update η όχι.

Φόβο βέβαια να μην έχεις,, δύσκολα να πάθει κάτι ..

Για μένα να τα κάνεις.. Ετσι κ αλλιώς κ θέμα να υπάρχει θα βγει νέα ενημέρωση και θα στο λύσει.. Χιαομι είναι αυτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή έχω ακούσει για διάφορα θεματάκια με την official stable σε αυτή την έκδοση εγώ θα περιμένω την 7.3.x.x :)

 

Εγώ μάλλον θα την δοκιμάσω.. 5 λεπτά δουλειά ειναι να την ξανα αλλάξω..

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι το είδατε αυτό όσοι δεν έχετε παραγγείλει ακόμα και ενδιαφέρεστε για το κινητό.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435808

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι το είδατε αυτό όσοι δεν έχετε παραγγείλει ακόμα και ενδιαφέρεστε για το κινητό.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435808

 

αν ειχε φερει και το 32αρι που παρρηγειλα πριν 5 μερες θα χτυπαγα το κεφαλι μου :chair:

Link to comment
Share on other sites

αν ειχε φερει και το 32αρι που παρρηγειλα πριν 5 μερες θα χτυπαγα το κεφαλι μου :chair:

 

Δίκιο έχεις. Δεν πρόσεξα ότι είναι το 2/16. Κρίμα, και εντυπωσιάστηκα από την τιμή.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις. Δεν πρόσεξα ότι είναι το 2/16. Κρίμα, και εντυπωσιάστηκα από την τιμή.

 

σχεδον ιδια τιμη με το vickmall σε 32αρι θα ηταν τελειο :p

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση στην ελληνική stable, ξέρει κανείς τι είναι το mi smart home που έβγαλε; γιατί το ανοίγω και έχει μόνο κινεζιες, τι κάνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κάνω τα βιματα κανονικά με τον οδηγο εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/?pageNo=1και μου γραφει δεν αναγνωρίζεται η εντολή,ουτε μου εμφανίζει με την εντολη adb devices την συσκευή μας ως μορφή ενός κωδικού.Εχω περασει κανονικα και PDA NET ΚΑΙ ΜΕ ΈΔΕΙΧΝΕ ΣΥΝΔΕΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΛΗ ΟΙ ΝΤΡΑΙΒΕΡ μου τα εμφανίζει κανονικά,πληκτρολογο και adb reboot bootloader δεν κάνει τίποτα,μηπως φταει που εχω Windows 32 bit,αλλα δεν νομίζω να ειναι αυτο δεν ξέρω,εχω περάσει την Official Developer Rom και εχω κανονικά ξεκλειδωση,ειμαι στην τελευταία φάση για την ελληνική,τι μπορεί να φταίει?? Καμιά ιδέα και βοήθεια.:O:O:O:O

 

επειδη ειχα παρομοιο θεμα...

Εγω μετα απο την εντολη που δεν εβλεπε συσκευη,εκλεισα το κινητο και ανοιξα σε fastboot απο μονος μου και εκανα τα υπολοιπα βηματα οπως ελεγε αφου ειχα περασμενα τα αρχεια ηδη μεσα ;)

Προσεξε μονο μολις κανεις wipe η δεν θα κανεις reboot γιατι θα σου κολησει σε μαυρο φοντο με το MI λογοτυπο λογο του οτι δεν εχεις λογισμηκο μεσα,η κανεις restart και κρατας τα κουμπια για να ξαναμπεις twrp και να κανεις install

 

Το ξαναλεω δεν ξερω αν ειναι σωστο ας με διορθωσει καποιος αλλα εγω ετσι τα καταφερα επειδη δεν βρηκα λυση στο να μου αναγνωρισει το κινητο!:blink:

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση στην ελληνική stable, ξέρει κανείς τι είναι το mi smart home που έβγαλε; γιατί το ανοίγω και έχει μόνο κινεζιες, τι κάνει αυτό;

 

mi smart home

mi smart home

johnnyar Βλέπεις κάτι διαφορετικό σε σχέση με την 7,2,2; Είπα να την βάλω αλλά δεν πρόλαβα..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έλεγξε τις ρυθμίσεις->Accounts->Other Accounts, μπες στο εταιρικό σου Mail και επέλεξε την επιλογή mail ώστε να κάνει πάντα αυτόματοματο συγχρονισμό.

Επιπλέον πίσω στις ρυθμίσεις ->Accounts-> Sync, πρέπει να είναι και αυτή η επιλογή ενεργή.

 

Τέλος αν το έχεις αλλάξει εσύ θα πρέπει να πάς στo Battery Profiles μέσα απο την εφαρμογή Security που έχουμε στο κινητό και να ενεργοποιήσεις και εκεί το συγχρονισμό. Ειναι ενεργοποιημένος απο Default. Αυτό κάνε το μόνο αν το έχεις αλλάξει και έχεις βάλει άλλο προφίλ μπαταρίας.

 

Έχω αγγλικό Menu καθώς έχω global stable rom οι επιλογές όμως είναι οι ίδιες και με το ελληνικό menu (απλά στα ελληνικά φυσικά...).

 

σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες φιλε μου!! δεν ήταν κάποιο από αυτά αλλα με οδήγησες στο να ψάξω τις ρυθμίσεις μπαταρίας και να βρω τη λύση στο πρόβλημα μου. ήταν ενεργοποιημένη ( η είχα ενεργοποιήσει , μη το παίζω παναγια χαχα) η λειτουργία εξοικονόμησης μπαταρίας στις ρυθμίσεις μπαταρίας που "περιορίζει πρόσβαση σε υπηρεσίες δικτύου". δεν μου πήγε το μυαλό εκεί μιας και όλα τα αλλα notifications ερχόταν κανονικά. τεσπα. απενενεργοποίησα την επιλογή και ως τώρα φαίνεται να λειτουργεί όπως πρέπει. να είσαι καλά ;)

 

:happy::happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, σημερα παραγγειλα το RN3pro απο vickmall και περιμενω να παραλαβω σε λιγες μερες (το πηρα απο eu wh).

 

Ξαχνω για καμια καλη προταση για θηκη, μιας που εκλαψα το προηγουμενο smartphone χωρις θηκη με μια κακη πτωση εγινε σμπαραλια (jiayu g4s).

 

Μεχρι στιγμης ειδα απο ebay αυτην.

Τι λετε;

Edited by Vissarion
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...