Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελος παντων , οποιοσ θελει να το αγορασει , και 8ελει κατι που να ωγαζει και φωτο , ας το ξανασκεφτει , ασ ρωτισει καποιον που το εχει , ας το δει απο κνοτα

 

Καλησπέρα Krokodiloss έχεις δει αυτό εδώ το νήμα? Όντως είναι τόσο κακές οι φωτογραφίες που βγάζεις εσύ? Από αυτές που ανεβάζουν τα παιδιά μου φαίνονται μια χαρά. Εννοείται ότι δεν είναι για να εκτυπωθούν σε A3!!!! Αλλά για facebook κλπ νομίζω είναι τέλειες. Επειδή το έχω και γω το κινητό γιαυτό στο λέω. Είμαι πολύ ικανοποιημένος. Δεν συγκρίνω με άλλα κινητά. Μήπως έχεις κακή ρομ στο κινητό? Δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα ποστ γιαυτό σόρρυ αν το έχεις αναφέρει πάλι! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς σε ποια ιστοσελίδα και πάμε και ποια διαδικασία κάνουμε για να δούμε αν είναι αυθεντική η συσκευή;

 

http://www.mi.com/verify/

Link to comment
Share on other sites

 

Το security code που το βρισκουμε;

Τωρα ειδα που..αλλα το κουτι μου δεν εχει αυτη την ετικετα εμενα. Υπαρχει κατι αλλο ή παιζει να μην ειναι γνησιο;

Edited by merro
Link to comment
Share on other sites

Το security code που το βρισκουμε;

Τωρα ειδα που..αλλα το κουτι μου δεν εχει αυτη την ετικετα εμενα. Υπαρχει κατι αλλο ή παιζει να μην ειναι γνησιο;

 

Ουτε εγω μπορω να βρω την ετικετα!!Οποτε πως μπορουμε να ξερουμε αν ειναι γνησιο?Ας μας πει καποιος pls!:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα διάβασα ότι μόνο όσα κυκλοφορούν στην Κίνα έχουν τον 20ψήφιο κωδικό. Για μας που δεν τον έχουμε μπορούμε να τσεκάρουμε το κινητό με το IMEI και το serial number στην παρακάτω σελίδα

 

http://order.mi.com/service/imei

 

αν βρεθεί τότε είναι και αυθεντικό!! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα διάβασα ότι μόνο όσα κυκλοφορούν στην Κίνα έχουν τον 20ψήφιο κωδικό. Για μας που δεν τον έχουμε μπορούμε να τσεκάρουμε το κινητό με το IMEI και το serial number στην παρακάτω σελίδα

 

http://order.mi.com/service/imei

 

αν βρεθεί τότε είναι και αυθεντικό!! :)

 

Επειδη ειναι στα κινεζικα στο συνδεσμο που εδωσες και προσωπικα δεν βρηκα ακρη (συγκεκριμενα στο να βρω το authentication code),

εναλλακτικα μπορουμε να το κανουμε μεσω δυο εφαρμογων. Το Mi Verification ή το Antutu Officer.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνεις πρώτη φορά σε ένα "σπίτι", στροφάρεις δεν στροφάρεις, δεν αρχίζεις να ΦΩΝΑΖΕΙΣ "ΤΙ ΑΣΧΗΜΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ" ούτε "ΤΙ ΧΑΛΙΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΑΤΕ"...................και ας είναι αλήθεια..... :mad:

Αν σε χαλάει τόσο το να αντικρίζεις τη φάτσα της γυναίκας, απλά δεν μπαίνεις!!!

 

Βασική αρχή για να τραβήξει κάποιος, τουλάχιστον, αξιοπρεπεις φωτογραφίες, είναι πως όταν τις τραβάει, και εφόσον δε τρέμει το χέρι του, πρέπει να είναι απλά ακίνητος (εισπνοή-εκπνοή όπως ακριβώς κάνουν πριν από τις ελευθερες βολές).

 

Επιπρόσθετα, πρέπει το αντικείμενο της φωτογραφίας να είναι όσο το δυνατόν ακίνητο.

 

Να σημειώσω πως οι φωτο από smartphone, δεν πλησιάζουν καν την ποιότητα των dslr, ακόμα και των compact, σε περίπτωση που αυτό δεν είναι αντιληπτό.

 

Όλοι μιλάνε για χάλια φωτογραφίες, για απαράδεκτες φωτογραφίες, για μέτριες φωτογραφίες, αλλά δεν μας δείχνουν κάποιες που έχουν τραβηχτεί από συσκευές, των 160 ευρώ, που είναι πολύ καλύτερες από του rn3 pro και φυσικά να μην γίνεται η σύγκριση ούτε με το lg g4 ούτε με το lumia 950.

 

Παραθέτω κάποιες φωτο, που αν είναι όντως τόσο χάλια όσο ακούω, θα πάω να μετρήσω λεπτομερέστατα τον αστιγματισμό και την στραβομάρα που δεν ήξερα ότι είχα! :wacko:

 

1) έχει νερό πάνω από τα πετραδάκια ή δεν έχει?

26057746103_f2a1d85087_o.jpgIMG_20160417_171239_HDR by dhm fan, on Flickr

 

2) Η τουρκία απέναντι όντως φαίνεται χάλια

26568565232_e7c80b2845_o.jpgIMG_20160411_163307_HDR by dhm fan, on Flickr

 

3) Τα πρόσωπα ναι, δε μπορείς να τα διακρίνεις και τόσο καλά

26568549112_5fb43070cf_o.jpgIMG_20160426_111228_HDR by dhm fan, on Flickr

 

4) Τέλος μια, που κατάφερα και "πάγωσα" το "μωρό" απλά και μόνο φωνάζοντας freeze, για να πετύχω μια τόσο καθαρή φωτογραφία

26056344894_b534833a82_o.jpgIMG_20160423_183222 by dhm fan, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ!

Οι φωτογραφίες που μας παραθέτεις ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι χάλια!!!:!:

ΚΑΛΟ αυτό! Μάλλον θα πρέπει να προσέξουμε κάτι παραπάνω εμείς που δεν μπορούμε να έχουμε αυτό το ΠΠΠΠολυ καλό αποτέλεσμα.

Το οποίο όμως είναι με φυσικό φωτισμό ε...αυτό παίζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρόλο στην ποιότητα φωτογραφίας.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όταν ...

 

demakhs

Πραγματικά δεν ήξερα ότι ΄μπορείς να βγάλεις τόσο καλές φωτο.

Πες μας και με ποιο πρόγραμμα τις βγάζεις και αν είναι στο auto η ρύθμιση.

Πάντως μπράβο.. από χέρι τα πας πολύ καλααα..:wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος κι εγώ και το κινητό ήρθε με dev chinish. Θέλω να flashάρω την global dev αλλά δεν τα έχω καταφέρει. Μήπως έχει να κάνει με το ότι θέλω να κάνω downgrade? Δεν έχω ξεκλειδώσει bootloader (ακόμα!) και δεν τα κατάφερα με κανέναν από τους τρόπους που αναφέρει εδώ: http://en.miui.com/a-232.html

Όταν πάω να το βάλω σε recovery, μου δείχνει μια εικόνα σαν διάγραμμα του κινητου με ένα καλώδιο usb από κάτω ασύνδετο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε το sms αλλά δεν ξεκλειδώνει.

 

Μπαίνω στο fast boot βάζω το USB τρέχω το Mi Flash Unlock και βαζω το Mi acount ID προχωράει το login αλλά μου γράφει οτι η συσκευή σου isnt support by My Unlock(αν βαλω το mail παλι δεν προχωράει στο unlock)

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα, πιο μεγάλη σημασία είχε η πρώτη παράγραφος του προηγούμενου μηνύματός μου και όχι τόσο τα υπόλοιπα ούτε οι "εκπληκτικές" φωτογραφίες από ένα τόσο άχρηστο κινητό....:blink:

 

Ξέχασα να προσθέσω πως, μόλις γινόταν το σχόλιο για την φάτσα της άσχημης γυναίκας του που εννοείται ότι αγαπάει, θα έφευγε το μπουνίδι, προς τον καλεσμένο, απ' τον σύζυγο....ναι?? :X

 

Κάποιος μπήκε γκαζωμένος και με φόρα φωνάζοντας, για να τα ισοπεδώσει όλα, να πικάρει και να γίνει καπνός.

Το savoir vivre και οι βασικοί κανόνες ευγένειας επιτάσσουν να πεις και μια καλησπέρα πριν αρχίσεις να χώνεις.

Αυτό με έκανε bad demakh...:devil:

 

Στα των φωτογραφιών τώρα, αν πατήσετε πάνω τους θα δείτε πάρα πολλές απ' τις πληροφορίες που ζητάτε.

 

Φυσικά και δεν πετυχαίνεις καλό αποτέλεσμα σε όλες τις φωτογραφίες που τραβάς, ειδικά αν το κάνεις με κινητά και θα έλεγα ότι τραβάς καμιά 20-ριά για να πετύχεις μία καλή.

 

Παίζει ρόλο το φως, η γωνία, η διάθεση του φωτογράφου, η διάθεση του "μοντέλου", η ευθυγράμμιση των πλανητών και στην περίπτωσή μας μπορεί και η έκδοση του λειτουργικού (dev-stable-global κ.λ.π.)

 

Το λειτουρικό της στοκ κάμερας έχει ένα κουμπάκι που λέει "HDR ανενεργό"....έχω διαπιστώσει ότι όταν αυτό το πατήσεις και γράψει "HDR ενεργό" πετυχαίνεις πιο καλά αποτελέσματα και πιο ζωντανά χρώματα.

 

Κάνοντας swype (κύλιση) δεξιά βγαίνει ένα μαγικό μενού με πάρα πολλά μαγικά κουμπάκια!!

 

Μπορείς να πατήσεις το μαγικό κουμπάκι "Χειροκίνητα" και να παίξεις με την τιμή του iso.

Mπορείς να πατήσεις το μαγικό κουμπάκι "Gradienter" και να ευθυγραμμίσεις το κάδρο σου.

Μπορείς να πατήσεις το μαγικό κουμπάκι "Νυχτερινή Λειτουργία" και κάτι καλύτερο πετυχαίνεις στις νυχτερινές.

Μπορείς να πατήσεις το μαγικό κουμπάκι "Λειτουργία Σκηνής", όπου, μεταξύ των άλλων, εμφανίζεται άλλο μαγικό κουμπάκι με έναμ fido dido που τρέχει και γράφει "Αθλητισμός" που άμα το πατήσεις είναι σαν να λες εκείνο το "freeze" που έγραψα πριν...;)

 

Το μαγικό κουμπάκι "fish eye" δεν το χω χρησιμοποιήσει ακόμα και μάλλον, απ' ότι φαίνεται, θα σου αντικαθιστά τα μάτια με ψάρια...:lol: :lol:

 

Από το άλλο μαγικό κουμπάκι που υπάρχει από κάτω "ρυθμίσεις", μπορείς να επιλέξεις για την αναλογία διαστάσεων το 16:9 (αντί για το 4:3) όπως επίσης και για την Ποιότητα Εικόνας την "υψηλή" που πιθανολογώ ότι είναι καλύτερη από την "Κανονική".

 

Έχει πολλά ακόμα μαγικά κουμπάκια που μπορεί να παίξει κάποιος, αλλά θα σταθώ μόνο στο κουμπάκι "Καθαρότητα" (το οποίο ομολογώ πως μόλις τ' ανακάλυψα, να στε καλά που με βάλατε σε αυτή τη διαδικασία αναζήτησης), το οποίο υπάρχει μία μικρή πιθανότητα να είναι προτιμότερο να είναι στο "Ανώτατη" παρά στο "Κανονική" που υπάρχει σαν προεπιλογή...:confused:

 

Επιθυμητό θα ήταν επίσης να στηρίζεται κάπου το χέρι ή το κινητό για τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα.

 

Υπάρχουν επίσης και άλλα apps κάμερας, όπως για παράδειγμα η "camera f-v5", η οποία έχει ακομα περισσότερες ρυθίσεις για να πειράξεις.

 

Εγώ πάντως μέχρι τώρα χρησιμοποιώ την στοκ κάμερα, ως επί το πλείστον στο auto και το μόνο που έχω πειράξει στις ρυθίσεις είναι να επιλέξω το "HDR ενεργό", Ποιότητα Εικόνας "Υψηλή" και τώρα θα τερματίσω και την Καθαρότητα...:D

 

Α, σε κινούμενα "μοντέλα" επιλέγω εκείνο το κουμπάκι με τον Fido Dido...;)

 

Έκδοση rom η Ελληνική dev 6.4.9 από την κοινότητα.

 

Ούτε καν ερασιτέχνης δεν είμαι παιδιά με την φωτογραφία.

 

Ορίστε, με κάνατε και τα ξέρασα όλα τα μυστικά μου!!! :p

 

Βουρ στον πατσά λοιπόν!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος κι εγώ και το κινητό ήρθε με dev chinish. Θέλω να flashάρω την global dev αλλά δεν τα έχω καταφέρει. Μήπως έχει να κάνει με το ότι θέλω να κάνω downgrade? Δεν έχω ξεκλειδώσει bootloader (ακόμα!) και δεν τα κατάφερα με κανέναν από τους τρόπους που αναφέρει εδώ: http://en.miui.com/a-232.html

Όταν πάω να το βάλω σε recovery, μου δείχνει μια εικόνα σαν διάγραμμα του κινητου με ένα καλώδιο usb από κάτω ασύνδετο.

 

Για να μπορέσεις να βάλεις την Global dev πρέπει να ακολουθήσεις κατά γράμμα τον παρακάτω οδηγο

 

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

 

Πρώτα θα βέλεις την global stable και μετά με το miui updater όπως λέει ο οδηγός που έχεις βάλει εσύ παραπάνω θα περάσεις την global dev

 

Παιδιά μου ήρθε το sms αλλά δεν ξεκλειδώνει.

 

Μπαίνω στο fast boot βάζω το USB τρέχω το Mi Flash Unlock και βαζω το Mi acount ID προχωράει το login αλλά μου γράφει οτι η συσκευή σου isnt support by My Unlock(αν βαλω το mail παλι δεν προχωράει στο unlock)

 

Έχεις ενεργοποιήσει usb debugging και oem unlock από τα developer options? Έχεις dev rom φορτωμένη στο κινητό? Έχεις συνδέσει στο κινητό στο mi account τον λογαριασμό σου?

 

Ακολούια τον παρακάτω οδηγό και κάνε ακριβώς ότι λέει και θα μπορέσεις να ξεκλειδώσεις :)

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11222-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader/

Link to comment
Share on other sites

Ακολούια τον παρακάτω οδηγό και κάνε ακριβώς ότι λέει και θα μπορέσεις να ξεκλειδώσεις :)

 

Στο πνεύμα των ημερών βλέπω....

 

Κατάφερες και χώρεσες σε μία λέξη τη μεγαλοσύνη της Ακολουθίας της Αναστάσεως με την σημαντική προτροπή προς μια ομάδα ανθρώπων να αινέσουν τον Κύριο, δηλαδή το αλληλούια!! :bow:

 

:lol: :rotfl: :lol: :rotfl: :lol: :rotfl: :lol: :rotfl: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στην φωτογραφία...λίγο απο δώ...λίγο απο κεί...θα την πετύχεις την καλή. Θέλεις όμως καλό φωτισμό. Στο φυσικό φώς της ημέρας τα πράγματα είναι καλά έως πολύ καλά.

Σε εσωτερικό χώρο ζορίζουν τα πράγματα αρκετά γιατί θέλει πολύ χρόνο για εστίαση. Αλλά οκ...εκεί και το 6s plus των 800 ευρώ που είχα ... ζόρι τραβουσε...

...μέχρι εδώ καταπίνεται...

 

Στο βίντεο είναι το μεγάλο θέμα!...ΚΛΑΜΑ!!! :(

 

ΜΑΚΑΡΙ να μην κάνω εγώ κάτι σωστά και να διορθώνεται το θέμα με κάποιες ρυθμίσεις ή κάποια εφαρμογή τρίτου. :worry:

 

edit

Για να μήν λέω μόνο αρνητικά και σε απογοητεύω : Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΡΙ! ΣΙΦΟΥΝΑΣ. Πιστεύω θα ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙΣ. Πυραυλοκίνητη παντού! Και το mi-account δουλεύει άψογα και είναι ένα τεράστιο + της xiaomi. Αλλά και η φωτογραφία-βίντεο είναι ένα σημαντικό κομμάτι...εδώ απ'ότι φαίνεται είμαστε πολύ χάλια...:-(

 

 

δεν με απογοητεύεις :P το optimus g έκλεισε σήμερα 2 φορες από υπερθέρμανση όσο έβλεπα videos στο internet :rolleyes: χρήματα πάνω από 210 δεν μπορούσα να δώσω, και ανάμεσα στο redmi note 3 και ένα g4 που μπορούσα να βρω καινούργιο με 210 προτίμησα το redmi μας. κοινώς για εμενα μπαταρία > κάμερα. άσε που φαντάζομαι με λίγη προσπάθεια μπορούμε να πετύχουμε αποτελέσματα αλα demakhs :lol::lol:

 

ps: demakh αγόρι μου στην δεύτερη κάτω αριστερά κοντά στο αυτοκίνητα υπάρχει κάτι που βόσκει η μου φαίνεται?? α ρε τυχερε στα μέρη σου να ήμουν . χαχαχαχαχα

Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ερώτησεις .

1)Oficial dev ή global dev απο vicmall? και με τις 2 λενε(http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html) οτι ξεκλειδωνεις και περνας ελληνικη αν θες... και οι 2 εχουν ota updates σωστα;

2)νομιζω εχει εχει αναφερθει καπου ποιο πριν.... ποιο ειναι το καλυτερο tempered για το κινητο; Το εχει το vickmall για να το παρω μαζι ή απο ebay;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

ερώτησεις .

1)Oficial dev ή global dev απο vicmall? και με τις 2 λενε(http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html) οτι ξεκλειδωνεις και περνας ελληνικη αν θες... και οι 2 εχουν ota updates σωστα;

2)νομιζω εχει εχει αναφερθει καπου ποιο πριν.... ποιο ειναι το καλυτερο tempered για το κινητο; Το εχει το vickmall για να το παρω μαζι ή απο ebay;

 

Νομίζω μόνο chinish dev ασχολούνται να περάσουν.Οπότε με αυτή προχωράς.

 

Τώρα για tempered θα σου πρότεινα να το πάρεις από εδώ που είναι και δοκιμασμένο και ξέρουμε ότι είναι αυθεντικό 100% :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόνο chinish dev ασχολούνται να περάσουν.Οπότε με αυτή προχωράς.

 

Τώρα για tempered θα σου πρότεινα να το πάρεις από εδώ που είναι και δοκιμασμένο και ξέρουμε ότι είναι αυθεντικό 100% :)

 

οκ.... έφυγαν και οι 2 παραγγελίες!!!! καλη μου αναμονη τωρα

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνεις πρώτη φορά σε ένα "σπίτι", στροφάρεις δεν στροφάρεις, δεν αρχίζεις να ΦΩΝΑΖΕΙΣ "ΤΙ ΑΣΧΗΜΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ" ούτε "ΤΙ ΧΑΛΙΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΑΤΕ"...................και ας είναι αλήθεια..... :mad:

Αν σε χαλάει τόσο το να αντικρίζεις τη φάτσα της γυναίκας, απλά δεν μπαίνεις!!!

 

Βασική αρχή για να τραβήξει κάποιος, τουλάχιστον, αξιοπρεπεις φωτογραφίες, είναι πως όταν τις τραβάει, και εφόσον δε τρέμει το χέρι του, πρέπει να είναι απλά ακίνητος (εισπνοή-εκπνοή όπως ακριβώς κάνουν πριν από τις ελευθερες βολές).

 

Επιπρόσθετα, πρέπει το αντικείμενο της φωτογραφίας να είναι όσο το δυνατόν ακίνητο.

 

Να σημειώσω πως οι φωτο από smartphone, δεν πλησιάζουν καν την ποιότητα των dslr, ακόμα και των compact, σε περίπτωση που αυτό δεν είναι αντιληπτό.

 

Όλοι μιλάνε για χάλια φωτογραφίες, για απαράδεκτες φωτογραφίες, για μέτριες φωτογραφίες, αλλά δεν μας δείχνουν κάποιες που έχουν τραβηχτεί από συσκευές, των 160 ευρώ, που είναι πολύ καλύτερες από του rn3 pro και φυσικά να μην γίνεται η σύγκριση ούτε με το lg g4 ούτε με το lumia 950.

 

Παραθέτω κάποιες φωτο, που αν είναι όντως τόσο χάλια όσο ακούω, θα πάω να μετρήσω λεπτομερέστατα τον αστιγματισμό και την στραβομάρα που δεν ήξερα ότι είχα! :wacko:

 

1) έχει νερό πάνω από τα πετραδάκια ή δεν έχει?

26057746103_f2a1d85087_o.jpgIMG_20160417_171239_HDR by dhm fan, on Flickr

 

2) Η τουρκία απέναντι όντως φαίνεται χάλια

26568565232_e7c80b2845_o.jpgIMG_20160411_163307_HDR by dhm fan, on Flickr

 

3) Τα πρόσωπα ναι, δε μπορείς να τα διακρίνεις και τόσο καλά

26568549112_5fb43070cf_o.jpgIMG_20160426_111228_HDR by dhm fan, on Flickr

 

4) Τέλος μια, που κατάφερα και "πάγωσα" το "μωρό" απλά και μόνο φωνάζοντας freeze, για να πετύχω μια τόσο καθαρή φωτογραφία

26056344894_b534833a82_o.jpgIMG_20160423_183222 by dhm fan, on Flickr

 

Φίλε σαν κάτοχος του κινητού επιτρεψε μου να διαφωνήσω λιγάκι μαζί σου. Ο καθένας μπορεί να λέει τη γνώμη του οπουδήποτε θελήσει. Δηλαδή αν κάποιος βλέπει κάτι αρνητικό και θέλει να το μοιραστεί με υποψήφιους αγοραστές του εν λόγω κινητού ώστε να τους βάλει να σκεφτούν πριν το παραγγείλουν είναι κακό;;; Δεν λέω ότι πρέπει να εκφερεις τη γνώμη σου απόλυτα και με τσαμπουκά, αλλά αν το κάνεις με ωραίο τρόπο νομίζω δεν βλάπτει κανέναν.

Και κάτι ακόμα αν ξέρεις. Στην μπροστινή κάμερα πως βάζουμε full screen;;

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνεις πρώτη φορά σε ένα "σπίτι", στροφάρεις δεν στροφάρεις, δεν αρχίζεις να ΦΩΝΑΖΕΙΣ "ΤΙ ΑΣΧΗΜΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ" ούτε "ΤΙ ΧΑΛΙΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΑΤΕ"...................και ας είναι αλήθεια..... :mad:

Αν σε χαλάει τόσο το να αντικρίζεις τη φάτσα της γυναίκας, απλά δεν μπαίνεις!!!

 

Βασική αρχή για να τραβήξει κάποιος, τουλάχιστον, αξιοπρεπεις φωτογραφίες, είναι πως όταν τις τραβάει, και εφόσον δε τρέμει το χέρι του, πρέπει να είναι απλά ακίνητος (εισπνοή-εκπνοή όπως ακριβώς κάνουν πριν από τις ελευθερες βολές).

 

Επιπρόσθετα, πρέπει το αντικείμενο της φωτογραφίας να είναι όσο το δυνατόν ακίνητο.

 

Να σημειώσω πως οι φωτο από smartphone, δεν πλησιάζουν καν την ποιότητα των dslr, ακόμα και των compact, σε περίπτωση που αυτό δεν είναι αντιληπτό.

 

Όλοι μιλάνε για χάλια φωτογραφίες, για απαράδεκτες φωτογραφίες, για μέτριες φωτογραφίες, αλλά δεν μας δείχνουν κάποιες που έχουν τραβηχτεί από συσκευές, των 160 ευρώ, που είναι πολύ καλύτερες από του rn3 pro και φυσικά να μην γίνεται η σύγκριση ούτε με το lg g4 ούτε με το lumia 950.

 

Παραθέτω κάποιες φωτο, που αν είναι όντως τόσο χάλια όσο ακούω, θα πάω να μετρήσω λεπτομερέστατα τον αστιγματισμό και την στραβομάρα που δεν ήξερα ότι είχα! :wacko:

 

1) έχει νερό πάνω από τα πετραδάκια ή δεν έχει?

26057746103_f2a1d85087_o.jpgIMG_20160417_171239_HDR by dhm fan, on Flickr

 

2) Η τουρκία απέναντι όντως φαίνεται χάλια

26568565232_e7c80b2845_o.jpgIMG_20160411_163307_HDR by dhm fan, on Flickr

 

3) Τα πρόσωπα ναι, δε μπορείς να τα διακρίνεις και τόσο καλά

26568549112_5fb43070cf_o.jpgIMG_20160426_111228_HDR by dhm fan, on Flickr

 

4) Τέλος μια, που κατάφερα και "πάγωσα" το "μωρό" απλά και μόνο φωνάζοντας freeze, για να πετύχω μια τόσο καθαρή φωτογραφία

26056344894_b534833a82_o.jpgIMG_20160423_183222 by dhm fan, on Flickr

Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες, ειδικά η πρώτη είναι καταπληκτική (για τα γούστα μου και τις λιγοστες μου γνώσεις περί φωτογραφίας, φωτισμού κτλ.). Για να είμαι ειλικρινής πήρα λίγο θάρρος γιατί έχω παραγγείλει το redmi για τη συζυγο και φοβόμουν ότι με τόσο αρνητικά σχόλια που διάβαζα θα μου το πέρναγε κολαρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην μπροστινή κάμερα πως βάζουμε full screen;;

 

Ενώ είσαι στην μπροστινη πατάς παρατεταμένα το δεξί κάτω πλήκτρο και στην αναλογία το κάνεις 16.9

Link to comment
Share on other sites

....Για να είμαι ειλικρινής πήρα λίγο θάρρος γιατί έχω παραγγείλει το redmi για τη συζυγο και φοβόμουν ότι με τόσο αρνητικά σχόλια που διάβαζα θα μου το πέρναγε κολαρο!!!

Παντόφλα και σύ ε;;;;; :lol:

Και γώ μία απο τα ίδια...:cool:

Θέλει λίγο προσοχή στην λήψη προφανώς. Βιαστικές κινήσεις απαγορεύονται :-)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , μολις μου ρθε κι εμενα. Εκανα sign in στο playstore απ το κινητο, αλλα μπαινοντας στο playstore απ το λαπτοπ δεν αναγνωριζει το κινητο

Οταν πατε να αλλαξετε ηχο κλησης ή μηνυματος, σας λεει "can't load themes" ;

Edited by LandJ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...