Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον όχι. Πρέπει να πατήσεις την εντολή ενώ είσαι fastboot που δίνω εγώ για να μπει μόνιμα!! :)

 

10) Αφού δούμε το λαγουδάκι πληκτρολογούμε στο CMD την παρακάτω εντολή:

fastboot flash recovery twrp-3.0.2-1-kenzo.img (και βλέπουμε ότι ολοκληρώνεται)

 

Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω! :D

 

Αξίζει τον κόπο λες να πάω από Ελληνική DEV σε Ελληνική Stable;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ είμαι με stable και είμαι πολύ ευχαριστημένος!! :D

 

Αν δεν σε καίει να κάνεις αναβάθμιση κάθε βδομάδα και να δοκιμάζεις μικροπραγματάκια που τεστάρουν καλύτερα να πας σε stable! :)

 

Μπορείς βέβαια να πάρεις και ένα nandroid backup όπως το έχεις τώρα το κινητό με twrp και αν δεν σου κάτσει καλά η stable γυρνάς όπως είσαι τώρα σε χρόνο dt!! :D

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε συ, προχώρα.

 

ε ε έρχεται :p:p:p

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία ελληνική dev ? Μπορώ να πάω σε προηγούμενη ελληνική dev ? Με TWRP το κανω και wipe ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι τα μηνύματα που δεν αναγνωρίζει τον αποςτολεα Είναι κανονικά περασμένα με 12 ψηφία και ούτε διπλοτυπες επαφές έχω! Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει????
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι τα μηνύματα που δεν αναγνωρίζει τον αποςτολεα Είναι κανονικά περασμένα με 12 ψηφία και ούτε διπλοτυπες επαφές έχω! Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει????

 

Ξανα κάνε την διαδικασία με το number fixer.

Ισως να έκανες κάτι λάθος. Αυτή τη στιγμή δεν την έχω την εφαρμογή να σου δώσω οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι τα μηνύματα που δεν αναγνωρίζει τον αποςτολεα Είναι κανονικά περασμένα με 12 ψηφία και ούτε διπλοτυπες επαφές έχω! Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει????

 

έχουν μπροστά το +30 ή σκέτο το 30;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή είμαι άσχετος με το θέμα. Ας πούμε ότι αγοράζω ένα Xiaomi Redmi Note 3 Pro από Κίνα. Τι θα χρειαστώ για να το δουλέψω με πάροχο ΟΤΕ? Ακούω κάτι για αλλαγές rom, για ξεκλειδώματα κλπ. Δε με πειράζει το interface να είναι στα αγγλικά, θα μπορώ να γράψω ελληνικά? Θα χρειαστεί κάτι άλλο? Θα βάλω απλά τη SIM και θα παίξει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή είμαι άσχετος με το θέμα. Ας πούμε ότι αγοράζω ένα Xiaomi Redmi Note 3 Pro από Κίνα. Τι θα χρειαστώ για να το δουλέψω με πάροχο ΟΤΕ? Ακούω κάτι για αλλαγές rom, για ξεκλειδώματα κλπ. Δε με πειράζει το interface να είναι στα αγγλικά, θα μπορώ να γράψω ελληνικά? Θα χρειαστεί κάτι άλλο? Θα βάλω απλά τη SIM και θα παίξει?

 

Το παιρνεις με official ρομ κατεβάζεις ενα πληκτρολόγιο google βάζεις κάρτα κ πετάςςςςς :dance::dance:

Link to comment
Share on other sites

@XmotoX πως το έκανες με το flashify έχεις κανένα οδηγό;

 

@christpap στη μέθοδο 1 που αναφέρεσαι πέρασες twrp και μετά τη rom απο εκεί μέσα; με το toolkit δοκίμασες;

Έβαλα τον twrp (.img) στον χώρο αποθήκευσης της συσκευής και μετά έτρεξα την εφαρμογή flashify, μόλις ανοίξει η εφαρμογή έχει επιλογή για Recovery, μετά έχει επιλογή να βρεις το Recovery μέσα από τη συσκευή και το επιλέγεις και μόλις τελειώσει η διαδικασία κάνει αυτόματα reboot στο recovery..

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον twrp (.img) στον χώρο αποθήκευσης της συσκευής και μετά έτρεξα την εφαρμογή flashify, μόλις ανοίξει η εφαρμογή έχει επιλογή για Recovery, μετά έχει επιλογή να βρεις το Recovery μέσα από τη συσκευή και το επιλέγεις και μόλις τελειώσει η διαδικασία κάνει αυτόματα reboot στο recovery..

 

το έκανες οπως σ' αυτόν τον οδηγό; https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12830-Redmi-3-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Flashify/

(εδω λέει για το redmı 3 βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου έτσι ακριβώς, γενικά το flashify είναι καλή εφαρμογή για flash img αρχεία, αρκεί να είσαι root...

Edited by XmotoX
Link to comment
Share on other sites

οι 5,5 ίντσες του 3 pro δεν είναι πολλές; είμαι ανάμεσα σε αυτό και mi4c τι λέτε;

 

Πολύ καλά και τα 2.. Οι 5.5" συνηθίζονται εύκολα.

Ημουν κ γω ανάμεσα στα 2 και κατέληξα σε rn3pro.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Με λένε Eddie και μένω Αθήνα. Μόλις παρέλαβα ένα XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO32 GB με αγγλοκινέζικη rom. Το σέταρα «κατά τας γραφάς» (play store κλπ) και όλα λειτουργούν άψογα. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι το swiftkey κάποιες στιγμές αλλάζει μόνο του στο default αγγλοκινέζικο πληκτρολόγιο. Οπότε πάω και ξαναορίζω ως επιθυμητό πληκτρολόγιο το swiftkey. Το έχω κάνει τόσο μέσα από την εφαρμογή swiftkey όσο και από το settings του κινητου. Έχουμε κάποια ιδέα; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Με λένε Eddie και μένω Αθήνα. Μόλις παρέλαβα ένα XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO32 GB με αγγλοκινέζικη rom. Το σέταρα «κατά τας γραφάς» (play store κλπ) και όλα λειτουργούν άψογα. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι το swiftkey κάποιες στιγμές αλλάζει μόνο του στο default αγγλοκινέζικο πληκτρολόγιο. Οπότε πάω και ξαναορίζω ως επιθυμητό πληκτρολόγιο το swiftkey. Το έχω κάνει τόσο μέσα από την εφαρμογή swiftkey όσο και από το settings του κινητου. Έχουμε κάποια ιδέα; Ευχαριστώ

 

βαλε το swiftkey στην αυτοματη εκκινηση στα προγραμματα. απο το κεντρο ασφαλειας -δικαιωματα- αυτοματη εναρξη γινεται αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Λειτουργει οκ. Ξέρετε πως εμφανόζει το ballon του messenger οταν λαμβάνω μήνυμα;

 

Παρακαλώ. Μεσα στο messenger ενεργοποιείς την εικόνα συνομιλητη η κάπως έτσι το λέει

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω με global stable έτοιμη περασμένη απο το γνωστό κινέζομαγαζο.

Παιδες, όποιος ΔΕΝ το κατέχει το άθλημα να περάσει την ελληνική Rom, και ταυτόχρονα ΞΕΡΕΙ τα στοιχειώδη αγγλικά,

να το αφήσει οπως είναι το κινητό, γιατί ΠΕΤΑΕΙ. Όλα δουλεύουν σωστά, δέχεται αναβαθμίσεις, το Google play store το έχει έτοιμο, και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Λειτουργει οκ. Ξέρετε πως εμφανόζει το ballon του messenger οταν λαμβάνω μήνυμα;

Πας στο κέντρο ασφαλείας, δικαιώματα, στην εφαρμογή του messenger και κάτω κάτω ενεργοποιείς την επιλογή "εμφάνιση pop-up"

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,η stable rom της ελληνικης κοινοτητας ειναι καλύτερη σαν διαχείριση από την global stable; Το αγγλικο μενού δεν ειναι προβλημα τουλάχιστον για μενα ,αλλα δεν θελω το κινητό να είναι γεμάτο με κινέζικες εφαρμογες κλπ.Η global εχει πολλες; Απ την άλλη νομίζω πως θα δυσκολευτω να κανω την διαδικασία για να περασω την ελληνικη.Ποια πιστευετε οτι ειναι καλύτερη επιλογη; Edited by GeorgeAl
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,η stable rom της ελληνικης κοινοτητας ειναι καλύτερη σαν διαχείριση από την global stable; Το αγγλικο μενού δεν ειναι προβλημα τουλάχιστον για μενα ,αλλα δεν θελω το κινητό να είναι γεμάτο με κινέζικες εφαρμογες κλπ.Η global εχει πολλες; Απ την άλλη νομίζω πως θα δυσκολευτω να κανω την διαδικασία για να περασω την ελληνικη.Ποια πιστευετε οτι ειναι καλύτερη επιλογη;

 

Από όσο γνωρίζω η stable rom της ελληνικης κοινοτητας "πατάει" πάνω στην official stable, αλλά χωρίς κινεζοεφαρμογες οπότε δεν θα δεις διαφορά στην διαχείρηση. Στην μια περίπτωση έχεις κινέζικες εφαρμογές, πολλές μπορούν να φύγουν αλλά υπάρχουν και κάποιες που δεν μπορείς να τις βγάλεις και σου σπάνε τα νεύρα και στην Ελληνική δεν υπάρχει ίχνος κινεζιάς και επιπρόσθετα κάποια καλούδια. Αν διαβάσεις (βασική προυπόθεση) λίγο τους οδηγούς στην Ελληνική κοινότητα, η διαδικασία θα σου πάρει ένα τέταρτο. Εσύ αποφασίζεις...

 

Edit: Sorry αλλά global δεν είχα για να σου πω τι ακριβώς έχει.

Edited by giasoy
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Η global stable έχει κινεζοεφαρμογές;

 

Νόμιζα μόνο η official αγγλοκινέζικη έχει.

 

Από παραδρομή εγραψα global την official εννοούσα παραπάνω, αλλά να ξέρετε οτι η global είναι τροποποιημένη official από τα κινεζομάγαζα με περισσότερες γλώσσες ίσως περισσότερα bugs και τίποτα παραπάνω. Δεν έχει την αξιοπιστία και υποστήριξη της official

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...