Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω μισή ώρα τώρα για τη λύση στα sms για υποστήριξη 170 χαρακτήρων. Θυμάται κάποιος τι κάνουμε????

 

1) γράφεις μόνο με κεφαλαία και χωρίς τόνους (δεν ξέρω αν πιάνει αυτό)

2) βρίσκεις κάποιο πειραγμένο mms.apk (που να ταιριάζει με την ρομ σου και πρέπει να είσαι ροοτ)

3) βάζεις κάποιο άλλο πρόγραμμα και δε σε ξανα απασχολεί το θέμα

 

υ.γ. 170 χαρακτήρες δε θα δεις πουθενά :) 160 είναι ή 140κάτι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1) γράφεις μόνο με κεφαλαία και χωρίς τόνους (δεν ξέρω αν πιάνει αυτό)

2) βρίσκεις κάποιο πειραγμένο mms.apk (που να ταιριάζει με την ρομ σου και πρέπει να είσαι ροοτ)

3) βάζεις κάποιο άλλο πρόγραμμα και δε σε ξανα απασχολεί το θέμα

 

υ.γ. 170 χαρακτήρες δε θα δεις πουθενά :) 160 είναι ή 140κάτι

Εχεις δίκιο με κεφαλαία δουλεύει και σου δινει 145 χαρακτήρες. Σε ευχαριστώ!!!!!!! ☝

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

Έχω διαβάσει τις τελευταίες 100 σελίδες του τοπικ και έχω αποκτήσει λαχτάρα για το κινητό.:p

Αφήνοντας στην άκρη την καμερα όλα τα άλλα βλεπω ότι ειναι σούπερ!

 

Θα κάνω και εγώ την κίνηση για αγορά τις επόμενες μέρες. Από vickmall αφού βλεπω ότι ειναι στα αξιόπιστο καταστηματα και εχει ανταγωνιστικη τιμή.

Θα πάω από Nexus 5 σε Redmi note 3 pro.:D

 

Ερώτηση για το προστατευτικο τζάμι:

Τελικά ποια ειναι καλύτερη επιλογή? Η Nillkin H 0.33m ή η Nillkin H+ Pro στα 0.2 με 2.5D ??:blink:

 

Επίσης είδα μια τρομερή θήκη πριν λίγο και την λάτρεψα!:p

Xiaomi Redmi Note 3 Microfiber

http://en.miui.com/thread-225277-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

 

Ερώτηση για το προστατευτικο τζάμι:

Τελικά ποια ειναι καλύτερη επιλογή? Η Nillkin H 0.33m ή η Nillkin H+ Pro στα 0.2 με 2.5D ??:blink:

 

Το H+ πάρε

Link to comment
Share on other sites

Αφήνοντας στην άκρη την καμερα όλα τα άλλα βλεπω ότι ειναι σούπερ!

Θα πάω από Nexus 5 σε Redmi note 3 pro.:D

 

Μην τρελαίνεσαι.. Το ρεντμι τουλάχιστον την ημέρα έχει καλύτερη κάμερα από το nexus 5.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω και εγώ κάποιες ερωτήσεις (έχω διαβάσει ΟΛΟ το topic :P , αλήθεια :D )

 

1) είχα διαβάσει πως σε συσκευές με miui υπάρχει πρόβλημα με το xposed.framework. ισχύει κάτι τέτοιο η παίζει κανονικά?

 

2)όσον αφορά το led ειδοποίησης. επειδή στον χώρο εργασίας μου πρέπει να υπάρχει απόλυτη ησυχία και καταλαβαίνω όταν έχω "notificiation" μονο από το led. ποσο παραμετροποιήσιμο είναι? (δηλαδή μπορεί να μείνει συνεχόμενα ανοιχτό όταν έχω ειδοποίηση και όχι να αναβοσβήνει κάθε 10 δευτερόλεπτα όπως κάνει το optimus g που έχω τώρα)

 

3)επίσης στον χώρο εργασίας μου έχουμε και πολλές τηλεοράσεις :P λειτουργεί το ir ? θα με εξυπηρετούσε να άλλαζα κανάλια από το κινητό σε κάθε τηλεόραση και να μην έψαχνα για τα "τηλεκοντρολ" κάθε φορα

 

δεν νομίζω να έχω κάτι άλλο....ευχαριστώ προκαταβολικά :)

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω και εγώ κάποιες ερωτήσεις (έχω διαβάσει ΟΛΟ το topic :P , αλήθεια :D )

 

1) είχα διαβάσει πως σε συσκευές με miui υπάρχει πρόβλημα με το xposed.framework. ισχύει κάτι τέτοιο η παίζει κανονικά?

 

 

δεν έχω την συγκεκριμένη συσκευή οπότε θα σου απαντήσω "γενικά"

 

το xposed παίζει απλά υπάρχουν πειραγμένες εκδόσεις (δηλαδή δεν παίζει , ή τουλάχιστον δεν έπαιζε, η έκδοση που υπάρχει στην σελίδα του xposed)

 

http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html

 

εδώ έχει έκδοση για 4.4 (αυτή που έχω και λειτουργεί στην συσκευή μου) και για 5.0+ (που δεν έχω ακόμα και δεν μπορώ να δοκιμάσω)

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεσαι.. Το ρεντμι τουλάχιστον την ημέρα έχει καλύτερη κάμερα από το nexus 5.

 

Καλησπέρα και από μένα. Είμαι και γω κάτοχος nexus 5, αλλά σκέφτομαι σοβαρά την μετάβαση στο Note Pro. Η μπαταρία τα έχει παίξει πλέον και είναι ώρες που το multitasking γίνεται δύσκολο.

 

Πιστεύετε αξίζει η μετάβαση? Από μπαταρία το ξέρω ότι είναι η μέρα με την νύχτα, αλλά από άποψη ισχύος και κάμερας?

 

Επίσης κάτι για το κινητό. Σε περίπτωση που προχωρήσω από vickmall, ποια rom ζητάω? Με ενδιαφέρει μόνο η αγγλική γλώσσα ως γλώσσα συστήματος και να μην υπάρχουν ξεχασμένα κινέζικα από δω και κει. Επίσης, με τον κλειδωμένο bootloader παίζει root?

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω και εγώ κάποιες ερωτήσεις (έχω διαβάσει ΟΛΟ το topic :P , αλήθεια :D )

 

1) είχα διαβάσει πως σε συσκευές με miui υπάρχει πρόβλημα με το xposed.framework. ισχύει κάτι τέτοιο η παίζει κανονικά?

 

Το xposed μπορεις να το βρεις εδω http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html

*MIUI 6/7 BASED ON Android 5.1.X only

την εκδοση για 64-bit processors

 

Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν μπορω να κατεβαζω απευθειας απο το xposed τα modules και αναγκαζομαι να τα κατεβαζω απο το repository

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Είμαι και γω κάτοχος nexus 5, αλλά σκέφτομαι σοβαρά την μετάβαση στο Note Pro. Η μπαταρία τα έχει παίξει πλέον και είναι ώρες που το multitasking γίνεται δύσκολο.

 

Πιστεύετε αξίζει η μετάβαση? Από μπαταρία το ξέρω ότι είναι η μέρα με την νύχτα, αλλά από άποψη ισχύος και κάμερας?

 

Επίσης κάτι για το κινητό. Σε περίπτωση που προχωρήσω από vickmall, ποια rom ζητάω? Με ενδιαφέρει μόνο η αγγλική γλώσσα ως γλώσσα συστήματος και να μην υπάρχουν ξεχασμένα κινέζικα από δω και κει. Επίσης, με τον κλειδωμένο bootloader παίζει root?

 

Ζητάς global official που έχει πολλές γλώσσες ( αλλά όχι ελληνικά) , παίρνει αναβαθμίσεις, και έχει έτοιμα google apps.

Για το root δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μισή ώρα τώρα για τη λύση στα sms για υποστήριξη 170 χαρακτήρων. Θυμάται κάποιος τι κάνουμε ?????

 

Πήγαινε στις "ρυθμίσεις των μηνυματων" -->"συνθετες ρυθμισεις"-->"μόνο απλοί χαρακτήρες" (ενεργοποίησε το)

 

Βάλε και από το play το Google keyboard ή το SwiftKey και καθάρισες... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Είμαι και γω κάτοχος nexus 5, αλλά σκέφτομαι σοβαρά την μετάβαση στο Note Pro. Η μπαταρία τα έχει παίξει πλέον και είναι ώρες που το multitasking γίνεται δύσκολο.

 

Πιστεύετε αξίζει η μετάβαση? Από μπαταρία το ξέρω ότι είναι η μέρα με την νύχτα, αλλά από άποψη ισχύος και κάμερας?

 

Επίσης κάτι για το κινητό. Σε περίπτωση που προχωρήσω από vickmall, ποια rom ζητάω? Με ενδιαφέρει μόνο η αγγλική γλώσσα ως γλώσσα συστήματος και να μην υπάρχουν ξεχασμένα κινέζικα από δω και κει. Επίσης, με τον κλειδωμένο bootloader παίζει root?

 

Καταρχήν να σου πω ότι είχα το nexus 5 για 2 χρόνια και ήταν από τα καλύτερα τηλέφωνα.

Αξίζει κ με το παραπάνω να πας σε ρεντμι κυρίως για επεξεργαστη και μπαταρια.

Στην καμερα δεν θα δεις την τρελή διαφορά.

Αν θες να ξεκλειδώσεις πάρτο με official stable ρομ.. Θα είναι όλα πιο εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις "ρυθμίσεις των μηνυματων" -->"συνθετες ρυθμισεις"-->"μόνο απλοί χαρακτήρες" (ενεργοποίησε το)

 

έχουν βάλει τέτοια επιλογή στο app ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη τιμή για αγορά gray- 205 USD

 

Αφαιρέθηκε το link καθώς ήταν αυτό με το Mediatek επεξεργαστή!

Edited by Romanos
Αφαιρέθηκε link

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το prime με mediatek επεξεργαστή όχι το pro. Ελπίζω να μην το αγόρασες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κάνει προσωπικά αλλά νομίζω ναι ότι γίνεται! Θέλει επιβεβαίωση βέβαια αυτό από κάποιον που θα δοκιμάσει! Ίσως κάνω και λάθος!!

 

 

Ας απαντήσει κάποιος που το χει κάνει.

Αν δεν γίνεται, όποιοι θέλουν να ξεκλειδώσουν καλά είναι να το γνωρίζουν.

Ευχαριστώ @lallasgr

 

 

 

Καταρχήν να σου πω ότι είχα το nexus 5 για 2 χρόνια και ήταν από τα καλύτερα τηλέφωνα.

Αξίζει κ με το παραπάνω να πας σε ρεντμι κυρίως για επεξεργαστη και μπαταρια.

Στην καμερα δεν θα δεις την τρελή διαφορά.

Αν θες να ξεκλειδώσεις πάρτο με official stable ρομ.. Θα είναι όλα πιο εύκολα...

 

Οπότε από vickmall μπορούμε να το πάρουμε με official global, ή μόνο στην official CN περνάμε κατευθείαν την dev?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε από vickmall μπορούμε να το πάρουμε με official global, ή μόνο στην official CN περνάμε κατευθείαν την dev?

 

Ακόμη απ ότι διάβασες δεν το έχει διευκρινίσει κάποιος.

Για μένα πάρτο με official cn βάλε μεσω updater dev και χτύπα Ελληνική stable... :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

μετά από 12 ημέρες που είχα κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα του Bootloader και αφού δεν είχα πάρει κανένα sms (σημειώνω πως έχω Wind και γνωρίζω πως ζορίζεται λίγο να πάρει το πολυπόθητο sms), έκανα παράπονα στο MIUI forum, στην υποκατηγορία "Complaints/Advice".

Σε λιγότερο από μια ώρα "This thread was moderated (Set stamp Submitted)". Αυτό σημαίνει πως πλέον έχω πάρει έγκριση;

Συνδέομαι στο Mi account https://account.xiaomi.com/ και με τους 2 τρόπους (e-mail και αριθμό κινητού) και στη συνέχεια

πηγαίνω στο http://en.miui.com/unlock/, όπου πατώντας το "Unlock Now", με βγάζει στην στάνταρ οθόνη

"Submitted. Please wait for the review".

Δε θα έπρεπε να μου δίνει link για να κατεβάσω το "Mi Unlock app";

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

μετά από 12 ημέρες που είχα κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα του Bootloader και αφού δεν είχα πάρει κανένα sms (σημειώνω πως έχω Wind και γνωρίζω πως ζορίζεται λίγο να πάρει το πολυπόθητο sms), έκανα παράπονα στο MIUI forum, στην υποκατηγορία "Complaints/Advice".

Σε λιγότερο από μια ώρα "This thread was moderated (Set stamp Submitted)". Αυτό σημαίνει πως πλέον έχω πάρει έγκριση;

Συνδέομαι στο Mi account https://account.xiaomi.com/ και με τους 2 τρόπους (e-mail και αριθμό κινητού) και στη συνέχεια

πηγαίνω στο http://en.miui.com/unlock/, όπου πατώντας το "Unlock Now", με βγάζει στην στάνταρ οθόνη

"Submitted. Please wait for the review".

Δε θα έπρεπε να μου δίνει link για να κατεβάσω το "Mi Unlock app";

 

Κοντά είναι...σου έρχεται... το submitted δεν σημαίνει απολύτως τίποτα!

Πάντως εγώ με κινητό wind πήρα το μήνυμα κανονικότατα!

Όταν θα ξεκλειδωθεί και επίσημα, θα δεις το παραθυράκι για να κατεβάσεις το Mi Unlock app.

Μέχρι τότε... η υπομονή είναι αρετή!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω περάσει στο τηλέφωνο την stable 7.2.3.0(LHOCNDA). Προσπαθώ να περάσω μέσω του updater την dev, όμως μου βγάζει το μήνυμα "couldn't verify update package". Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το prime με mediatek επεξεργαστή όχι το pro. Ελπίζω να μην το αγόρασες.

 

Όχι δεν το αγόρασα,

 

Αλλά γιατί το λέει Prime! Νόμιζα ήταν αυτό με τον Snapdragon, δεν το έλεγξα καν πριν το ποστάρω, συγνώμη!

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη απ ότι διάβασες δεν το έχει διευκρινίσει κάποιος.

Για μένα πάρτο με official cn βάλε μεσω updater dev και χτύπα Ελληνική stable... :rocket:

 

Γιατι stable?Ειναι καλυτερη λες απο τη τελευταια Ελληνικη developer?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοντά είναι...σου έρχεται... το submitted δεν σημαίνει απολύτως τίποτα!

Πάντως εγώ με κινητό wind πήρα το μήνυμα κανονικότατα!

Όταν θα ξεκλειδωθεί και επίσημα, θα δεις το παραθυράκι για να κατεβάσεις το Mi Unlock app.

Μέχρι τότε... η υπομονή είναι αρετή!

 

Μα το mi unlock (η εφαρμογη),το λεγομενο εργαλειο,κατεβαινει ετσι κι αλλιως αν θελει καποιος!!Και μπαινει με τα στοιχεια του λογαριασμου του και αν ειναι ολα οκ,προχωραει κανονικα το ξεκλειδωμα!!Προσοχη ομως!!Πρεπει να προσεξει ο λογαριασμος που μπαινει στο εργαλειο,να αντιστοιχει με της συσκευης!!Ειτε βαζοντας emai και κωδικο,ειτε αριθμο κινητου και κωδικο!!Εγω την ειχα πατησει και εφαγα αδικα 2 ωρες μεχρι να το καταλαβω!!;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω απο minideal απο EU Warehouse.Η Multilanguage rom που

βάζουν ξέρει κανεις αν έχει προβλήματα? δεν θέλω να μπλεξω να ξεκλειδωσω τον

bootloader και να αλλαξω rom.Και το vickmall την ίδια rom βάζει?

Link to comment
Share on other sites

Αν δε θες προβληματα και θες ελληνικα δυστυχως πρεπει να ξεκλειδωσεις.Αν παλι τα αγγλικα δεν ειναι θεμα τοτε το παιρνεις με την επισημη global.Ολες οι *multi* που βαζουν τα κινεζομαγαζα,για να μπορουν να πουλησουν κινητα σε αλλες χωρες, ειναι παντα προβληματικες με καμμια υποστηριξη (update)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσες ώρες SOT εχει το εργαλείο;;;

Ποιότητα GPS??

Κλήσεων;;

Ζεστενεται;;

Περνάνε εύκολα τα GAAPS στη μαμισια ΡΟΜ;;

Ευχαριστω και αν επαναλαμβανομαι στις ερωτήσεις ευχαριστώ για την υπομονή σας

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...