Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που παίζει καθοριστικό παράγοντα στην κατανάλωση σου, είναι και η ώρα που η οθόνη είναι ενεργή. Πάτα επάνω στη λέξη "Οθόνη" για να έχουμε μια ξεκάθαρη εικόνα.

 

Στάλθηκε από το redmi note 3 PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

6 ώρες και 50 λεπτά περιπου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φίλε μου το είδα αλλά δεν μου βγάζει το ίδιο μήνυμα

το δικό μου είναι όπως το έγραψα ενώ εδώ λέει error: 0x80004005:

άλλωστε είναι και άλλο κινητό και σκέφτηκα ότι καλό είναι να ρωτήσω εδώ πρώτα που έχω περισσότερο εμπιστοσύνη χρόνια τώρα :)

Ξέρει κανείς να το δοκιμάσω ή θα το τουβλιάσω ;:cry::cry::cry:

 

επίσης ρε demakhs να σε ευχαριστήσω προσωπικά γιατί αν δε κάνω λάθος σε όλο το νήμα μόνο εσύ αναφέρεις ότι από mutli που βάζουν τα κινεζομαγαζα για stable γίνεται από recovery. :respect::respect::respect:

 

Όπως είπε και ποιο πριν ένας συμφουρίτης πρέπει να μπει ένας καλός οδηγός από κάποιον που ξέρει καλά τι κάνει και τι λέει.

Για να λύσω το πρόβλημα μου κατέβασα https://mega.nz/#!9IUkUA7I!4RD4F9inKxj-bX5GUAjBJXaARRPaCEIFXs6A1sgkVLE

Δεν ξέρω άμα είναι ποιο παλιός TWRT η ποιο καινούργιος.

Επίσης έκανα μια βλακεία και δεν είχα περάσει στη sd την ελληνική και την πέρασα με adb sideload :rolleyes::rolleyes:

Σε δύο λαπτοπ που έβαλα την sd δεν τη διάβαζε με τίποτα. Ξέρει κανείς γιατί?

Σε άλλους TWRT έχει επιλογή να βλέπει την sd σαν usb flash drive. Εδώ δεν βρήκα τέτοια επιλογή.

Τέλος πάντων έβαλα την ελληνική και το κινητό πετάει. :):):)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το tempered glass της nillkin,καμία σχέση με αυτο που δίνει δώρο το vickmall. Πήρα και αυτή τη θήκη http://m.ebay.com/itm/111852104176?varId=410831092100 με την οποία δείχνει πολυ ομορφο το κινητο και δεν το κάνει πολυ χοντρό αν και είναι εκτεθειμένο πανω και κάτω.

 

Ενα link για το tempered glass??

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ποιο πριν ένας συμφουρίτης πρέπει να μπει ένας καλός οδηγός από κάποιον που ξέρει καλά τι κάνει και τι λέει.

Για να λύσω το πρόβλημα μου κατέβασα https://mega.nz/#!9IUkUA7I!4RD4F9inKxj-bX5GUAjBJXaARRPaCEIFXs6A1sgkVLE

Δεν ξέρω άμα είναι ποιο παλιός TWRT η ποιο καινούργιος.

Επίσης έκανα μια βλακεία και δεν είχα περάσει στη sd την ελληνική και την πέρασα με adb sideload :rolleyes::rolleyes:

Σε δύο λαπτοπ που έβαλα την sd δεν τη διάβαζε με τίποτα. Ξέρει κανείς γιατί?

Σε άλλους TWRT έχει επιλογή να βλέπει την sd σαν usb flash drive. Εδώ δεν βρήκα τέτοια επιλογή.

Τέλος πάντων έβαλα την ελληνική και το κινητό πετάει. :):):)

Το συγκεκριμένο recovery είναι όντως το πιο καινούριο.

Επίσης απ΄οτι ξέρω μπορείς να περάσεις την ρομ σε usb και να το συνδέσεις σαν OTG (Έχει επιλογή το συγκεκριμένο recovery)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

επίσης ρε demakhs να σε ευχαριστήσω προσωπικά γιατί αν δε κάνω λάθος σε όλο το νήμα μόνο εσύ αναφέρεις ότι από mutli που βάζουν τα κινεζομαγαζα για stable γίνεται από recovery. :respect::respect::respect:

 

Για ποιο recovery μιλάμε;

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Ενα link για το tempered glass??

 

http://m.ebay.com/itm/111850394816?varId=410829730028

Το 0.2 πήρα αν και πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα να το είχα πάρει απο το vickmall γιατί έκανε ένα μήνα να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες και 50 λεπτά περιπου

Καλός είσαι! Μπορείς και καλύτερα βέβαια. Ίσως κάποια παιχνίδια ή και το σερφαρισμα με 4g τρώνε πιο γρήγορα τη μπαταρία. Επίσης αν το έχεις μόνιμα σε 4g λειτουργία και βρίσκεσαι σε μέρος που είναι αδύναμο το σήμα, τρώει κι εκεί

 

Στάλθηκε από το redmi note 3 PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαδικασία ξεκλειδώματος bootloader και φλασάρισμα της Ελληνικής.

1)Περνάμε την stable και μετά την dev

, τις οποίες κατεβάζουμε από εδώ:

http://en.miui.com/download-301.html#439

Η stable περνάει βάζοντας τη συσκευή στο recovery (power+vol up) και μετά με το MI PC SUITE, αναβάθμιση:

http://files.xiaomi-mi.com....7032_2717.rar

Η developer μπαίνει κανονικά μέσω του updater της συσκευής.

2) Μέχρι να έρθει ο κωδικός για ξεκλείδωμα και είστε με την dev, επειδή δεν έχει google play, εδώ πως θα περαστεί:

http://www.myphone.gr/foru...21#post6640621

3) Για να ξεκλειδωθεί ο bootloader:

http://en.miui.com/unlock/

Αφού γίνει αίτηση και μετά το πρώτο sms, μετα το οποιο σου ερχεται ενας κωδικος που κανεις send, έρχεται ένα δεύτερο sms σε καμιά 10-ριά μέρες:

"Your unlock request has been approved. Go to http://en.miui.com/unlock/ to download the unlock tool"

Αφού έρθει αυτό το sms, πας και κατεβάζεις το unlock tool και μετά ακολουθείς τον παρακάτω οδηγό για να περάσεις την Ελληνική:

https://xiaomi-miui.gr/com...3%CF%84%CE%BF-

Υ.Γ.: . @lallasgr, σε περίπτωση που δεν το ξέρεις, μπορείς να περάσεις απευθείας την dev rom χωρίς να έχει προηγηθεί η stable...

 

παω να περασω την official stable απο την multi.λοιπον μπαινω σε recovery με pwr+vol+,ξεκιναει να εγκαθιστα drivers αλλα μου βγαζει μηνυμα 'το προγραμμα οδηγησης συσκευης δεν εγκατασταθηκε με επιτυχια.Συσκευη USB MTP αποτυχια'.μπαινω στο misuite για update και μου λεει οτι ειμαι uptodate 7.1.9.0.0.τι κανω λαθος??μπορω να περασω την dev κατευθειαν???πηρα αυτον τον οδηγο αλλα δεν βρισκω φακελο 'downloaded_rom'

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει το Mi Pc Suite και έχεις ενεργοποιήσει το "allow USB debugging"?? :blink:

Ακόμα και να το έχεις περάσει, επειδή παίζουν διαφορα με τους drivers σε κάθε Pc, εγκατέστησε το http://pdanet.co και επέλεξε "always allow USB debugging" κατά την εγκατάσταση του.

Κάνε και μια επανεκκίνηση του υπολογιστή μετά την εγκατάσταση για καλό και για κακό και σύνδεσε το κινητό να δεις αν συνδέεται με το Mi Pc Suite αυτόματα, ένδειξη του ότι είναι περασμένοι οι drivers του κινητού.

Θα περαστουν οι κατάλληλοι drivers και θα σαι αρχηγός!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστω.το κινητό συνδέεται κατευθειαν με το misuite όταν το συνδεω.μετά όμως τι κάνω?παταω update στο misuite κ μου λέει ότι είμαι up todate.μήπως πρέπει να περάσω το zip αρχείο στο κινητό σε ενα φακελο και να κάνω update από το αρχείο αυτό?μπορώ να περάσω την dev κατευθείαν?
Link to comment
Share on other sites

Α, οκ.

Θα σου λεγα να ρωτήσεις τον @xander, αλλά άστο καλύτερα γιατί θα αρχίσει να δαγκώνει ... :lol: :rotfl: :lol:

 

Εδώ εισαι:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6653627#post6653627

Πρέπει να περάσεις τη stable από το Mi Pc Suite μέσω recovery (vol up + power button) και μετά αντιγράφεις τη dev στο κινητό και την φλασαρεις με τον updater...

 

Υ. Γ.: Μην ξεχνάς το pdanet.... ;)

Το μήνυμα που σου βγάζει σημαίνει ότι δεν έχουν εγκατασταθεί σωστά οι drivers του κινητού..

Link to comment
Share on other sites

http://m.ebay.com/itm/111850394816?varId=410829730028

Το 0.2 πήρα αν και πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα να το είχα πάρει απο το vickmall γιατί έκανε ένα μήνα να έρθει.

 

Απο vickmall μου έστειλαν την nillkin 0.33mm.

 

Μετά πήρα απο άλλου την nillkin plus (0.2mm), αλλα μου ήρθε προχτές και δε μου άρεσε οπότε μπήκε για παντα σε ενα συρτάρι και αυτή.

 

Γενικά δε μου αρέσει να βάζω τίποτα έξτρα (θήκες κλπ) αλλα την ήθελα για την ολεοφοβικη επίστρωση και το anti glare. Φαίνεται παραπάνω απο οτι περίμενα όμως οπότε θα μείνει ως έχει.

Edited by keraynopoylos
Link to comment
Share on other sites

demakhs εισαι μεγαλη παιχτουρα.thnx bro.τελικα αυτο εφταιγε.εβαλα το pdanet κ ολα κομπλε.θα κανω τωρα αιτηση για ξεκλειδωμα,θα περασω την dev και μετα την ελληνικη.ελπιζω να μην σας πρηξω παλι :p .(ειναι η πρωτη φορα που πειραζω οτιδηποτε σε κινητο γιαυτο κ ημουν αγχωμενος.που θα παει...θα μαθω).οσον αφορα την καμερα ρε παιδια δεν υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης με καμια ρομ???ειναι το μονο που με ψιλοαπογοητευσε σε αυτο το κινητο.δεν διορθωνεται καθολου με την ελληνικη??
Link to comment
Share on other sites

ολοι λενε για το 0.2..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.οσον αφορα την καμερα ρε παιδια δεν υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης με καμια ρομ???ειναι το μονο που με ψιλοαπογοητευσε σε αυτο το κινητο.δεν διορθωνεται καθολου με την ελληνικη??

η καμερα σε ολες τις συσκευες ειναι οτι ειναι...βελτιωση με λογισμικο δυσκολο. αληθεια τοσο χαλια ειναι ρε παιδια; (υποθετω τις βλεπεται σε οθονη pc και οχι στο ιδιο το κινητο)

Link to comment
Share on other sites

@kiasfosotos

Κύλησε δεξιά την κάμερα, επέλεξε για λειτουργία σκηνής "sports" για να γλιτώνεις τη θολούρα και για να βγαίνουν όσο το δυνατόν πιο καθαρές.....;)

Link to comment
Share on other sites

Το 0.2 της nillkin ειναι κλασεις ανωτερο απο αυτο του vickmall.

Πρωτον δεν αφηνει δαχτυλιες.

Δευτερον γλυστραει το χερι.

Τριτον ειναι πιο λεπτο.

Η αισθηση ειναι σχεδον σα να μην εχεις τιποτα πανω στην οθονη,το ειχα καποιες μερες χωρις τιποτα και το λεω.

Πρωτο nillkin που παιρνω και απο δω και περα σε καθε μου συσκευη θα παιρνω nillkin και οχι του κιλου.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο recovery είναι όντως το πιο καινούριο.

Επίσης απ΄οτι ξέρω μπορείς να περάσεις την ρομ σε usb και να το συνδέσεις σαν OTG (Έχει επιλογή το συγκεκριμένο recovery)

 

Όσο αφορά το USB OTG ναι το είδα και το δοκίμασα σε 2 φλασακια που είχα πρόχειρα αλλά δεν τα έβλεπε και δεν κάθισα να ασχοληθώ με fat32, ntfs κτλ κτλ και προτίμησα το sideload.

Για ποιο recovery μιλάμε;

Για το recovery εννοώ το official αφού ακόμη δεν το είχα αλλάξει.

 

Η διαδικασία είναι όντως 10 λεπτά αν το έχεις ξανακάνει. Για πρώτη φορά σε παίρνει παραπάνω γιατί έχει πολλές αναποδιές.

 

Στο ξεκλείδωμα του bootloader μου έβγαζε το μήνυμα network error. Μετά από μια βδομάδα είδα να το αναφέρουν και εδώ. Πήρα internet από τον γείτονα και όλα καλά.

 

Στο να περάσεις την official china από multi που βάζουν τα κινεζομάγαζα μόνο το demakhs το είχε πει (συγχωρέστε με αν κάνω λάθος) ότι περνάει ΜΟΝΟ από recovery και MIsuite και μετά update. Δοκίμασα όλες τις rom με upadate από το κινητό χωρίς φυσικά επιτυχία.

 

Χρειάζεται ένας καλός οδηγός από κάποιον έμπειρο για όλους τους καινούργιος, που πρέπει να προσπαθήσουν να περάσουν την ελληνική γιατί αξίζει, και το κινητό που θα γίνει best seller θα τους διευκολύνει. :)

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το USB OTG ναι το είδα και το δοκίμασα σε 2 φλασακια που είχα πρόχειρα αλλά δεν τα έβλεπε και δεν κάθισα να ασχοληθώ με fat32, ntfs κτλ κτλ και προτίμησα το sideload.

 

Για το recovery εννοώ το official αφού ακόμη δεν το είχα αλλάξει.

 

 

 

Να σου πω δεν σε κατάλαβα αλλά δεν πειράζει.

Αν έχεις custom recovery μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε ρομ.

Με το δικό του "recovery" (κλειδωμένο bootloader) ισχύει το Mi PC Suite αλλά μην το αναφέρεις "μέσω recovery" γιατί σίγουρα κάποιοι θα μπερδευτούν.

Επίσης η εύκολη λύση είναι να περάσεις με miflash απευθείας την dev . Aν φυσικά το καταφέρεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από μια βδομάδα είδα να το αναφέρουν και εδώ. Πήρα internet από τον γείτονα και όλα καλά.

 

 

Αν ψάξεις αρκετά πίσω αναφέρθηκε το πρόβλημα με το network error και η λύση..

Βέβαια τελος καλο όλα καλά..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να προτείνω κατι που ειπώθηκε πολλες φορες απο συμφορουμητες εδω μεσα. Να φτιαξετε μια σελιδα (προτιμότερο στην αρχη ) με αναλυτικά τα βηματα ενα προς ενα (στην ελληνικη κατα προτιμηση) για αλλαγη rom απο multi language. σε κινεζικη και μετα ελληνικη. Χωρις παραπομπές σε link για να σκαμπαζουμε κι εμεις οι ασχετοι. Ετσι οσοι ρωτουν πως να το κανουν τους στελνουμε στην ανάλογη σελιδα.
Link to comment
Share on other sites

Το 0.2 της nillkin ειναι κλασεις ανωτερο απο αυτο του vickmall.

 

Το nillkin που χει το vickmall είναι το h+ ξέρεις;

Μου το στείλανε χωρίς συσκευασία και δεν ξέρω ποιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και εμένα μήνυμα ξεκλειδώματος bootloader στις 11 μέρες και με μήνυμα στο κινητό (Wind).

Μένει να βρω τα χρήματα να αγοράσω το κινητό γιατί κάτι απρόοπτα και το out of stock του vickmall με πήγαν πίσω και τα χρήματα πήγαν σε άλλες υποχρεώσεις...:mad::mad::mad::mad::mad

 

ενημερωτικά, δεν έχω κάνει ούτε ένα post στο xiaomi forum.

 

Μήπως τελικά να το αγοράσω από το Eu Warehouse του Minideal?

Edited by glynos
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Το nillkin που χει το vickmall είναι το h+ ξέρεις;

Μου το στείλανε χωρίς συσκευασία και δεν ξέρω ποιο είναι.

 

Το nillkin που δίνει το Vickmall είναι το H σκέτο. Το οποίο όμως δεν το δίνει χωρίς συσκευασία γιατί το αγόρασα μαζί με το τηλέφωνο στην συσκευασία του. Δεν το έχω τοποθετήσει γιατί περιμένω το H+ από ebay. Αυτό που δίνει το Vickmall δώρο χωρίς κουτί είναι no name και το έχω προσωρινά στο τηλέφωνο μέχρι να έρθει το Η+.

Link to comment
Share on other sites

Το nillkin που δίνει το Vickmall είναι το H σκέτο. Το οποίο όμως δεν το δίνει χωρίς συσκευασία γιατί το αγόρασα μαζί με το τηλέφωνο στην συσκευασία του. Δεν το έχω τοποθετήσει γιατί περιμένω το H+ από ebay. Αυτό που δίνει το Vickmall δώρο χωρίς κουτί είναι no name και το έχω προσωρινά στο τηλέφωνο μέχρι να έρθει το Η+.

 

Πήρα 2 rn3pro και τα βάλε μέσα στα κουτιά.

Στην ζελατίνα από το τζάμι έλεγε nillkin και είχε και ότι περιέχει η συσκευασία χύμα.. μαντηλάκια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Όντως στο nillkin έχει άλλη αίσθηση στο άγγιγμα, αλλά δαχτυλιες αφήνει πολύ λιγότερες όμως.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...