Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως τώρα το δοκίμασα και μάλιστα δουλεύει σαν απλός διακόπτης, δεν χρειάζεται να είναι ένα από τα δάχτυλα που "γνωρίζει"!!

 

εμενα απο εστιαζει στο απλο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με προσοχή να τα κάνεις κ επίσης.

Επειδή δεν το γράφει στις οδηγίες.

Το πιο σωστό είναι να βάλεις την Ελληνικη ρομ (οταν έρθει η ώρα της) στην sd

και να κάνεις wipe internal cache dalvik κλπ.

Αν δεν έχεις sd με το που τελειώσεις το install κάνε ένα factory reset γτ δεν παίζει να δουλευει τίποτα στην ρομ.

 

Έχω λάβει το sms με τον κωδικό, τον οποίο συμπλήρωσα και έστειλα και τώρα αν δεν κάνω λάθος περιμένω καμια βδομάδα για ενα λινκ για να κατεβάσω κάτι που θα μου ξεκλειδώσει τον bootloader σωστά?

Μέχρι τότε μπορώ να περάσω την official και στη συνέχεια την dev από το 1ο λινκ που έγραψες στο προηγούμενο μήνυμά σου, ενώ για να εφαρμόσω αυτα που υπάρχουν στο 2ο λινκ που έγραψες, πρέπει πρώτα να μου ρθει το λινκ για να ξεκλειδώσω τον bootloader, ναι??

Link to comment
Share on other sites

Έχω λάβει το sms με τον κωδικό, τον οποίο συμπλήρωσα και έστειλα και τώρα αν δεν κάνω λάθος περιμένω καμια βδομάδα για ενα λινκ για να κατεβάσω κάτι που θα μου ξεκλειδώσει τον bootloader σωστά?

Μέχρι τότε μπορώ να περάσω την official και στη συνέχεια την dev από το 1ο λινκ που έγραψες στο προηγούμενο μήνυμά σου, ενώ για να εφαρμόσω αυτα που υπάρχουν στο 2ο λινκ που έγραψες, πρέπει πρώτα να μου ρθει το λινκ για να ξεκλειδώσω τον bootloader, ναι??

 

Όπως στα λέει.

θα σου ερθει ένα sms: "Your unlock request has been approved. Go to https://unlock.update.miui.com to download the unlock tool"

και συνεχίζεις ακάθεκτος, εγώ για να περάσω την Ελληνική ακολούθησα τον οδηγό από εδώ λείπει μόνο το βήμα 17 από τον οδηγό του φίλου lallasgr που μάλλον δεν χρειάζεται πλέον.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Όπως στα λέει.

θα σου ερθει ένα sms: "Your unlock request has been approved. Go to https://unlock.update.miui.com to download the unlock tool"

και συνεχίζεις ακάθεκτος, εγώ για να περάσω την Ελληνική ακολούθησα τον οδηγό από εδώ λείπει μόνο το βήμα 17 από τον οδηγό του φίλου lallasgr που μάλλον δεν χρειάζεται πλέον.

 

Ναι νομίζω ότι πλέον δεν κάνεις τα βήματα 15-17 η καλύτερα ακολουθείς αυτό που σου δίνει ο φίλος @giasoy.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται ανέβηκε νέα Ελληνική stable rom https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6107-Stable-V7-2-1-0-Xiaomi-Redmi-Note-3-PRO/#files

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Και επειδη γινεται αρκετος λογος περι κινητο και φωτογραφια (που για μενα αυτα δε πανε μαζι) οριστε η λυση.. :p

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περιμενω να μου ερθει το τηλεφωνο με Multi-language Rom&Google play store installed ,αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν καποια στιγμη κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα χαθουν αυτα και θα μεινει μονο η κινεζικη και αγγλικη γλωσσα?επισης μπορει να χαθει η Multi-language σε περιπτωση αναβαθμισης λογισμικου?
Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμισεων multilanguange θα την αφήσει, πιο

..καθαρή...:p

Αν γίνεται αναβάθμιση της multilanguange, θα έχεις multilanguange πιο....αναβαθμισμένη...:lol: :rotfl: :lol:

 

Ξεκίνα κ διάβασε από εδώ κ μετά, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6638572#post6638572 , είναι ακριβώς για την περίπτωση σου.

Αντμινιστρατορες, νομίζω πρέπει να μπει στην πρώτη σελίδα, γιατί πολλοί παραλαμβάνουν με την multilanguange και θέλουν να περάσουν την Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχεις κάνεις άλλος πρόβλημα με τα παιχνίδια που τα οδηγείς με το να κινεις το κινητό; το δοκίμασα και σε ένα με αμάξια και σε ένα με αεροπλάνα και ορισμένες φορές κολλάει το τιμόνι και δεν κάνει τίποτα πάει ευθεία.
Link to comment
Share on other sites

Ναι νομίζω ότι πλέον δεν κάνεις τα βήματα 15-17 η καλύτερα ακολουθείς αυτό που σου δίνει ο φίλος @giasoy.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται ανέβηκε νέα Ελληνική stable rom https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6107-Stable-V7-2-1-0-Xiaomi-Redmi-Note-3-PRO/#files

 

Συγγνώμη, αλλά μάλλον κάτι κάνω λάθος.

 

Κατέβασα και τις 2 εκδόσεις (και την stable και την developer) που μου είπες από εδώ: http://en.miui.com/download-301.html#439

 

Τις πέρασα στο φάκελο downloaded_rom-->updater-->...-->επιλέξτε το πακέτο αναβάθμισης-->miui_HMNotePro_V7.2.1.LHOCDNAA_7faa50d5a0_5.1.zip-->ληψη πληροφοριών ενημέρωσης...-->Δεν είναι δυνατή η επαλήθευση ενημέρωσης-αδυναμία επαλήθευσης του πακέτου ενημέρωσης.

 

Να ξανα-κατεβάσω το αρχείο, να το βάλω χύμα έξω αντί για το φάκελο downloaded_rom ή την κουρτίνα 3 που θα μου βγει ο mr zonk?? :lol: :blink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. έκανα και γω τη παραγγελία μου. Να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που έχουν γράψει με βοήθησαν πολύ στην επιλογή μου. Το ερώτημά μου τώρα είναι το εξής: Το παρήγγειλα με official english/chinese, δε με ενδιαφέρουν τα ελληνικά καθόλου, πρέπει να βάλω κάποια άλλη ρομ? Πρέπει να κάνω αίτηση για ξεκλείδωμα? Θέλω μόνο να είναι root.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον καλημέρα έπρεπε να ευχηθείς....:lol: :lol:

Ξεκίνα με την αίτηση για το ξεκλειδωμα....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6602014#post6602014

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα σε fastboot αλλα το miflash το βλέπει σαν a8e73ce1

 

Αφού το βλέπει βάλε πχ την global.Νομίζω θα σου την περάσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παίδες

μόλις παρέλαβα το κινητό απο ευρωπαική αποθήκη του vickmall.Συγχαρητηρια στο εν λογω σαιτ γτ εκανα μια μερα να το παραλαβα στην πορτα μου(αν κ μου το εστειλαν με κινεζικη γλωσσα κ εφαγα κανα 10λεπτο να αλλαξω την γλωσσα :p ).Θετικοτατες οι πρωτες εντυπωσεις απο το κινητο.Εχουμε και λεμε λοιπον(και σε σχεση με το προηγουμενο κινητο μου Ζopo ZP998):

-Αριστη κ στιβαρη ποιοτητα κατασκευης εφαμιλλη ακριβοτερων μοντελων

-ταχυτατο χωρις ιχνος lag

-Smooth λειτουργεια

-Αξιοπρεπεστατες φωτο σε συνθηκες μερας και καλου φωτισμου

-Ενδιαφερον το MIUI

-Αρκετα δυνατο το εξωτερικο ηχειο

-Πολυ καλη ποιοτητα κλησεων

-Δυνατη ληψη WIfi

-Η μπαταρια δειχνει πολυ δυνατη για smartphone 5,5''

Κ τα κατα:

-Mετριες εως κακες φωτο σε συνθηκες μετριου κ χαμηλου φωτισμου με ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ θορυβο θυμιζοντας καμερες φθηνων κινητων προηγουμενων ετων(ας ελπισουμε να διορθωθει με καποια ΡΟΜ)

-Το led ανεπαρκες σε σημειο που πιστευω οτι το εβαλαν μονο κ μονο επειδη επρεπε(ειναι κ dual παναθεμα το)

-Χαμηλη φωτεινοτητα οθονης στο full(η μιση σχεδον σε σχεση με το zp998) αν κ δεν δημιουργει προβλημα στο να δεις την οθονη στον ηλο

 

Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος για τα λεφτα που εδωσα.δυσκολα βρισκεις τετοια ποιοτητα κατασκευης σε αυτα τα λεφτα.Moυ ηρθε με global stable 7.1.9.0.0.ποια εχετε οι περισσοτεροι??διαβαζω για την ελληνικη(κ απο οτι διαβασα πρεπει να περασω πρωτα σε official κ μετα να ξεκλειδωσω τον boot k να βαλω την ελληνικη).επειδη δεν εχω ξανασχοληθει με το αθλημα,διαβασα τις προηγουμενες σελιδες κ ψιλομπερδευτηκα αν σας ειναι ευκολο να μου δωσετε ολα τα λινκ με το τι ακριβως πρεπει να κανω βημα βημα,μην κανω καμια πατατα κ τρεχω.και αυτο που διαβασα για εβδομαδιαια update σε ποια αναφερεται?στην ελληνικη?ειναι OTA??

Σας ευχαριστω εκ των προτερων ,να εχετε μια καλη μερα

 

Το φλας είναι αδύναμο λόγω της ρομ που φοράς. Όταν βάλεις την ελληνική θα δεις μεγάλη διαφορά. Δεν ξέρω αν αλλάξει και σε κάποιες άλλη ρομ αν έχει διαφορα

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά μάλλον κάτι κάνω λάθος.

 

Κατέβασα και τις 2 εκδόσεις (και την stable και την developer) που μου είπες από εδώ: http://en.miui.com/download-301.html#439

 

Τις πέρασα στο φάκελο downloaded_rom-->updater-->...-->επιλέξτε το πακέτο αναβάθμισης-->miui_HMNotePro_V7.2.1.LHOCDNAA_7faa50d5a0_5.1.zip-->ληψη πληροφοριών ενημέρωσης...-->Δεν είναι δυνατή η επαλήθευση ενημέρωσης-αδυναμία επαλήθευσης του πακέτου ενημέρωσης.

 

Να ξανα-κατεβάσω το αρχείο, να το βάλω χύμα έξω αντί για το φάκελο downloaded_rom ή την κουρτίνα 3 που θα μου βγει ο mr zonk?? :lol: :blink: :lol:

 

Σε ποια ρομ είσαι;

Την official την περνάς με άλλο τρόπο. (Σε περίπτωση που είσαι σε multi,global κλπ).

Έπειτα με την official μπορείς να εγκαταστήσεις την dev μέσω updater.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Αφού το βλέπει βάλε πχ την global.Νομίζω θα σου την περάσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Το θέμα είναι ότι βλέπει το τηλέφωνο και τη rom αλλά δε μπορεί να την περάσει γιατί βγάζει σφάλμα ότι δεν βρίσκει το αρχείο, δοκίμασα πολλές επιλογές απ' αυτα που διάβασα αλλά τζίφος....περιμένω ακόμα απάντηση από vickmall μήπως βγάλω άκρη...αλλά σιγή...

Link to comment
Share on other sites

Αφού το βλέπει βάλε πχ την global.Νομίζω θα σου την περάσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Το θέμα είναι ότι βλέπει το τηλέφωνο και τη rom αλλά δε μπορεί να την περάσει γιατί βγάζει σφάλμα ότι δεν βρίσκει το αρχείο, δοκίμασα πολλές επιλογές απ' αυτα που διάβασα αλλά τζίφος....περιμένω ακόμα απάντηση από vickmall μήπως βγάλω άκρη...αλλά σιγή...

ποια ρομ εχει καταρχην ? εχεις official?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια ρομ είσαι;

Την official την περνάς με άλλο τρόπο. (Σε περίπτωση που είσαι σε multi,global κλπ).

Έπειτα με την official μπορείς να εγκαταστήσεις την dev μέσω updater.

 

Την multi που στέλνει το vickmall είχα.

Ποιον άλλον τρόπο?

Αφού στις οδηγίες εγκατάστασης γράφει για τον updater.

Τελικά μπήκα στο recovery και το κάνα με το mi pc suite.

Μένει να περάσω την dev τώρα από τον updater και να ρθει και το μήνυμα για το ξεκλειδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Την multi που στέλνει το vickmall είχα.

Ποιον άλλον τρόπο?

Αφού στις οδηγίες εγκατάστασης γράφει για τον updater.

Τελικά μπήκα στο recovery και το κάνα με το mi pc suite.

Μένει να περάσω την dev τώρα από τον updater και να ρθει και το μήνυμα για το ξεκλειδωμα.

 

Miflash, mi pc suite .

Πολύ σωστά τα γράφεις..

Link to comment
Share on other sites

φοράει την multilang και κατέβασα την global

 

με την multi δεν παιζει να βαλεις rom με updater.

παντως στο vickmall επιλεγεις αν θες multi ή οfficial. αν εχετε σκοπο να το ξεκλειδωσετε δεν υπαρχει λογος να το παιρνετε με μουλτι. οχι οτι ειναι τιποτα να περασετε official αλλα λεμε

Link to comment
Share on other sites

με updater δε μπορω γιατι μολις ανοίγει το τηλέφωνο ξανακλείνει, δοκιμάζω με fastboot αλλά τίποτα, εσύ πως μπήκες recovery;
Link to comment
Share on other sites

Είχα συνδέσει το κινητό με το pc, κράτησα πατημένο vol up και power button για δέκα δευτερόλεπτα, άνοιξε στο recovery, το mi pc suite το άρπαξε στο φτερό , πατησα αναβάθμιση και ,voila, έγινε το θαύμα!!!
Link to comment
Share on other sites

όπως το πες θαύμα, δε μπαίνει σε recovery, το δικό μου μόνο σε fast boot, στο μεταξύ από vickmall μου λένε αρλούμπες...μπές στο updater....πως να μπω της λέω αφου μετά από 3-4 δευτερόλεπτα το τηλ ξανακλείνει...
Link to comment
Share on other sites

johnnyar αν ο υπολογιστής το βλέπει το κινητό τότε ακολούθα αυτόν εδώ τον οδηγό για να κάνεις το λεγόμενο unbrick περνώντας κατέ με την developer official rom. Ξεκίνα από τη μέση της σελίδας περίπου που είναι τα βήματα με το MI Flash..Εννοείται ότι αν το pc δεν το βλέπει το κινητό πρέπει να κάνεις και τα πρώτα βήματα για τους drivers. Τώρα αν όντως είναι θέμα hardware είναι άλλο θέμα αυτό. :)

 

Αν και τα βήματα είναι ξεκάθαρα στο γράφω και εδώ για να αποφύγεις τυχόν θέματα. Την rom που θα κατεβάσεις βάλτην χύμα στο C:\rom ας πούμε. Εννοώ δηλαδή ο φάκελος να μην έχει κανένα κενό στην ονομασία. Να μην είναι δηλαδή C:\rom dev\ πρέπει η διεύθυνση να μην έχει κανένα κενό στο όνομα! :)

 

Την έχω κάνει τη διαδικασία αυτή τρεις φορές όταν χρειάστηκε οπότε ξέρω ότι δουλεύει κομπλέ. Επίσης κατέβασε με προσοχή τα αρχεία που λέει και αντικατέστησε και τα δυο αρχείο που προτείνει Μόνο αν αντιμετωπίσεις το πρόβλημα που αναφέρει!! :)

Edited by lallasgr
Link to comment
Share on other sites

όπως το πες θαύμα, δε μπαίνει σε recovery, το δικό μου μόνο σε fast boot, στο μεταξύ από vickmall μου λένε αρλούμπες...μπές στο updater....πως να μπω της λέω αφου μετά από 3-4 δευτερόλεπτα το τηλ ξανακλείνει...

 

Φίλε σίγουρα διορθωνεται μην αγχωνεσαι τα περaσα και εγω. Αν δεν σου περνάει με miflash την global δοκίμασε την official ή την multi. Στείλε μου με pm αν θες βοήθεια.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...