Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απορια μου σχετικα με την Multi rom :

 

Στα μυνηματα οταν ερχονται ( preview ) αλλα και στις επαφες τα ελληνικα ονοματα φαινονται με μεγαλα διαστηματα αναμεσα στα γραμματα οπως κ σε αλλα κινεζικα κινητα ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδή εάν θέλουμε root πρέπει αν εγκαταστήσουμε αυτήν την ρομ? Δεν γίνεται root και official?

 

Root γινεται μονο με dev rom και εαν εχεις κωδικο για bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι μπαινει.

Και το λινκ που εβαλα πριν σας δειχνει και το τροπο.

Εγω παντως θα περιμενω να βγει dev για να κανω unlock και να βαλω twrp ,να τις περναω απο εκει.

 

Συμφωνώ απόλυτα, δεν βλέπω τον λόγο βιασυνης

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, μου έδωσε ένας φίλος το Note 3 Pro του να το συμμαζέψω λίγο και ήθελα να μάθω εάν εσείς του σβήσατε κινέζικες εφαρμογές και ποιες είναι αυτές.

Επίσης το app store της miui δεν μπορεί να αλλάξει μόνο στα αγγλικά; (βγάζει μόνο κινέζικα)

 

Εγω φίλε το έκανα δια της απλής μεθόδου. Οποία εφαρμογή μπορούσε να βγει, την έβγαλα. Οι εφαρμογές της xiaomi όπως Wallet, store, security κλπ. Και να ήθελες δεν βγαινουν

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, δεν βλέπω τον λόγο βιασυνης

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω φίλε το έκανα δια της απλής μεθόδου. Οποία εφαρμογή μπορούσε να βγει, την έβγαλα. Οι εφαρμογές της xiaomi όπως Wallet, store, security κλπ. Και να ήθελες δεν βγαινουν

 

K εγω μια απο τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτοφαι κι εγω να το παρω το κινητο...Μια ερωτησ παιδια για αυτους που το εχουν αγορασει...Γνωριζει κανεις το sar value της συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτοφαι κι εγω να το παρω το κινητο...Μια ερωτησ παιδια για αυτους που το εχουν αγορασει...Γνωριζει κανεις το sar value της συσκευης?

Xiaomi Redmi Note 3 SAR is 0.328W/KG πηγή :http://en.miui.com/thread-201056-1-1.html

Με κάποιες πρώιμες πληροφορίες (

) θα είναι το ίδιο με το Redmi note 3 (MTK), (Εδώ αρχικό post)

SAR 10g limit 2.0W/kg, SAR Value 0.499W/Kg (MAX, 10mm distance)

SAR 1g limit 1.6W/kg, SAR Value 1.256W/Kg (MAX, 10mm distance).

 

To kimovil είναι απλά κινεζομάγαζο και βγάζει χαμηλά νούμερα για εντυπωσιασμό (όπως το xiaomidevices).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Στα μυνηματα οταν ερχονται ( preview ) αλλα και στις επαφες τα ελληνικα ονοματα φαινονται με μεγαλα διαστηματα αναμεσα στα γραμματα οπως κ σε αλλα κινεζικα κινητα ;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει βρει κάποιος τους drivers για να συνδεθεί κανονικά το mi suite? Εμένα δεν το βλέπει το κινητό, μάλλον κάτι παίζει με τους drivers (?)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει βρει κάποιος τους drivers για να συνδεθεί κανονικά το mi suite? Εμένα δεν το βλέπει το κινητό, μάλλον κάτι παίζει με τους drivers (?)

 

Σε τι windows είσαι? Αν είσαι σε 10 τσέκαρε τον οδηγό εδώ

Link to comment
Share on other sites

Σε τι windows είσαι? Αν είσαι σε 10 τσέκαρε τον οδηγό εδώ

 

Είμαι σε Windows 7, όχι 10. Αν κατεβάσω από το link που δίνεις τους drivers, θα παίξει? Κάνουν για το PRO version?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε Windows 7, όχι 10. Αν κατεβάσω από το link που δίνεις τους drivers, θα παίξει? Κάνουν για το PRO version?

 

Όχι για 7 δεν χρειάζεται να κάνει όλη αυτή τη διαδικασία! Για κατέβασε τους drivers από εδώ και εγκατέστησέ τους ως administrator.

 

Αν και πάλι έχεις πρόβλημα τότε ακολούθα αυτόν τον οδηγό και θα δουλέψει σίγουρα. Εγώ έτσι έκανα επιτυχημένη σύνδεση σε windows 10 (αλλά όπως γράφουν δουλεύει και για xp,7,8)!! :)

Edited by lallasgr
Link to comment
Share on other sites

Όχι για 7 δεν χρειάζεται να κάνει όλη αυτή τη διαδικασία! Για κατέβασε τους drivers από εδώ και εγκατέστησέ τους ως administrator.

 

Νομίζω ότι αυτοί είναι drivers για το απλό version (ΜΤΚ) και όχι το PRO (Snapdragon)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτοί είναι drivers για το απλό version (ΜΤΚ) και όχι το PRO (Snapdragon)

 

Ναι ίσως..δεν το ξέρω 100% αυτό. με το PDANet+ πάντως εγώ μια χαρά έκανα σύνδεση το Pro μου! :)

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται μάλλον απ'οτι λένε στο miui.gr εδώ η πρωτη Ελληνική Rom

 

[stable 7.2.X] Οι πρώτες Ελληνικές STABLE για το RedMi Note 3 PRO και το RedMi 3 θα είναι έτοιμες μέχρι αύριο.

Βασική προυπόθεση για να μπορέσετε να τις περάσετε, είναι να έχετε ξεκλείδωτο Bootloader στην συσκευή σας.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται μάλλον απ'οτι λένε στο miui.gr εδώ η πρωτη Ελληνική Rom

 

[stable 7.2.X] Οι πρώτες Ελληνικές STABLE για το RedMi Note 3 PRO και το RedMi 3 θα είναι έτοιμες μέχρι αύριο.

Βασική προυπόθεση για να μπορέσετε να τις περάσετε, είναι να έχετε ξεκλείδωτο Bootloader στην συσκευή σας.

Ο οποίος όμως δεν ξεκλειδώνει..

Link to comment
Share on other sites

Εαν εισαι τυχερος με stable μπορει να ξεκλειδωσει.

Λογικα τις επομενες μερες θα βγαλουν και dev rom αφου θα βγει και επισημα ινδια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Σαν πρώην χρήστης redmi note 3 είχα κάνει αίτηση στην xiaomi και ξεκλείδωσε το κινητό .Τώρα που έχω το pro που με τα ίδια στοιχειά κάνω πάλι αίτηση θα υπάρχει πρόβλημα???
Link to comment
Share on other sites

πείτε λίγο που κάνουμε την αίτηση για ξεκλείδωμα bl, μην ψάχνω όλο το θέμα από την αρχή
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειμαι αναμεσα στο redmi 3pro και το nexus 6 το οποιο βρισκω 250ε αριστο. Ποιο ειναι καλυτερο;; Ειναι αρκετα κοντα για μενα και τα δυο.
Link to comment
Share on other sites

nexus 6 πολύ χαλαρά κιόλας και ας παίζει να είναι λίγο πιο γρήγορο το rn3 pro και με καλύτερη μπαταρία
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

nexus 6 πολύ χαλαρά κιόλας και ας παίζει να είναι λίγο πιο γρήγορο το rn3 pro και με καλύτερη μπαταρία

 

Ναι αλλα το Ν6 ειναι ταψακι. Το ειχα, εξαιρετικη συσκευή αλλα ΠΟΛΥ μεγαλο

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πείτε λίγο που κάνουμε την αίτηση για ξεκλείδωμα bl, μην ψάχνω όλο το θέμα από την αρχή

 

Εδώ είναι το επίσημο thread για unlocking: Διαδικασία

 

και εδώ μπαίνεις για να κάνεις την αίτηση: ΑΙΤΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...