Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσχετο αλλά μ αρέσει τόσο πολύ το miui που σκέφτομαι να το περάσω και στο Samsung Note 2 μπας και πάρει πάλι τα πάνω του.

 

βάλε cyanogenmod στο note να πάρει τα πάνω του :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βάλε cyanogenmod στο note να πάρει τα πάνω του :)

 

Θα τα κοιτάξω. Προς το παρόν το δουλεύει η γυναίκα μου οπότε το αφήνω όπως είναι με τη μαμίσια που την έχει μάθει και ξέρει να την λειτουργεί και αν πάρει κάνα καινούριο και το χω για δεύτερο θα μπει σίγουρα άλλη ρομ!!

Link to comment
Share on other sites

Δεμα με 15 κινητα δε κανουν.

Ποτε δε στελνουν πανω απο 2 μαζι.

Επισης ειναι νομιζω το μονο μαγαζι που το εχει στοκ οποτε αφου πουλανε με το κιλο σιγα μη κανουν καλυτερη τιμη.αφου ξερουν οτι αργα η γρηγορα θα το παρει καποιος που το θελει.

 

 

αν ισχυει αυτο που λες τοτε δεν εχει καν νοημα η ομαδικη παραγγελία που αναφερουν τα παιδια...παρεπιπτοντως μηπως το τσιμπησε και το geekbuying παροτι ειναι προπαραγγελια? 240 $ βλεπω τώρα δεν ήταν και αυτό καμια 10 $ κάτω? πιο φτηνα πλεον είναι εδω http://www.dealsmachine.com/best_309252.html?SSAID=986533&utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale για αξιοπιστια αγνωστο...

 

Ετσι ομως όπως τσιμπανε και οι τιμες ολων στα presale ενδεχομένα να μην πεσει η τιμη μεχρι τέλη Μαρτη αρχες απριλη...

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

αν ισχυει αυτο που λες τοτε δεν εχει καν νοημα η ομαδικη παραγγελία που αναφερουν τα παιδια...παρεπιπτοντως μηπως το τσιμπησε και το geekbuying παροτι ειναι προπαραγγελια? 240 $ βλεπω τώρα δεν ήταν και αυτό καμια 10 $ κάτω?

 

Το geekbuying οσο περναει ο καιρος ανεβαζει για να φτασει τη τιμη των υπολοιπων,ετσι ωστε και καλα να ωφεληθει αυτος που εχει κανει τη παραγγελια πιο νωρις.

Link to comment
Share on other sites

Το geekbuying οσο περναει ο καιρος ανεβαζει για να φτασει τη τιμη των υπολοιπων,ετσι ωστε και καλα να ωφεληθει αυτος που εχει κανει τη παραγγελια πιο νωρις.

 

εχει λογικη αλλα δεν το κανουν αλλοι, οι περισσοτεροι κρατουν σταθερη την τιμη καθόλη την διαρκεια του presale....μεχρι να κατσει η φορα του κινητου στο τελος βλεπω η σουπερ ντουπερ vfm συσκευή να κοστίζει σχεδον 300$ !!!!

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

εχει λογικη αλλα δεν το κανουν αλλοι, οι περισσοτεροι κρατουν σταθερη την τιμη καθόλη την διαρκεια του presale....μεχρι να κατσει η φορα του κινητου στο τελος βλεπω η σουπερ ντουπερ vfm συσκευή να κοστίζει σχεδον 300$ !!!!

Απο την εμπειρία μου το geek θα παει παραπισω τουλάχιστον 15 μερες και μολις ξαναπαρει αναβολη θα ξαναριξει την τιμη για μια βδομάδα. Οποτε υπολογίστε σχεδον ενα μηνα περίπου απο την επίσημη ημερομηνία

Link to comment
Share on other sites

Απο την εμπειρία μου το geek θα παει παραπισω τουλάχιστον 15 μερες και μολις ξαναπαρει αναβολη θα ξαναριξει την τιμη για μια βδομάδα. Οποτε υπολογίστε σχεδον ενα μηνα περίπου απο την επίσημη ημερομηνία

 

το geek ηδη εχει δωσει μια αναβολή 15 ημερών!!! αρχικα έλεγε 25/2 διαθεσιμότητα!!!! οτι ναναι...

Παντως το vick τους εχει κανει τρελη ρελανς!!! πουλαει το πιο χοτ κινεζικο κινητο εδω και ενα μηνα και οι αλλοι ακομα μαζευουν προπαραγγελιες!!!! μεχρι να γινει σε αυτους διαθεσιμο η μιση κοινωνια θα το εχει παρει από το vick!!!

Link to comment
Share on other sites

καλοβλέπω και εγώ αυτό το τηλέφωνο πρέπει να είναι τζετ!όμως προβληματιζομαι για την απουσία της μπάντας των 800 MHz.υπάρχει περίπτωση να μην έχω 4G? Είμαι στη wind .παρακαλώ όποιος ξέρει ας δώσει τα φώτα του!
Link to comment
Share on other sites

το geek ηδη εχει δωσει μια αναβολή 15 ημερών!!! αρχικα έλεγε 25/2 διαθεσιμότητα!!!! οτι ναναι...

Παντως το vick τους εχει κανει τρελη ρελανς!!! πουλαει το πιο χοτ κινεζικο κινητο εδω και ενα μηνα και οι αλλοι ακομα μαζευουν προπαραγγελιες!!!! μεχρι να γινει σε αυτους διαθεσιμο η μιση κοινωνια θα το εχει παρει από το vick!!!

 

Το θέμα είναι πως το έχουν αυτοί τόσο καιρό πριν την επίσημη κυκλοφορία του; Εμείς που σπεύσαμε να το παραγγείλουμε είμαστε τα πειραματόζωά τους;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως το έχουν αυτοί τόσο καιρό πριν την επίσημη κυκλοφορία του; Εμείς που σπεύσαμε να το παραγγείλουμε είμαστε τα πειραματόζωά τους;

 

Το κινητο κινα εχει κυκλοφορησει κανονικα.

Απλα επειδη κυριως προοριζοταν για ινδια για αυτο δεν εγινε τοσος ντορος εκει στη κινα ,ενω ειναι και περιορισμενη η διαθεσιμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι τώρα δέν έχω καταφέρει να δουλέψει σαν δικαρτο.

Έχω αρχίσει να ανησυχώντας,μήπως είναι θέμα hardware και όχι software.

Εσάς δουλεύουν και οι δύο κάρτες;

Link to comment
Share on other sites

το geek ηδη εχει δωσει μια αναβολή 15 ημερών!!! αρχικα έλεγε 25/2 διαθεσιμότητα!!!! οτι ναναι...

Παντως το vick τους εχει κανει τρελη ρελανς!!! πουλαει το πιο χοτ κινεζικο κινητο εδω και ενα μηνα και οι αλλοι ακομα μαζευουν προπαραγγελιες!!!! μεχρι να γινει σε αυτους διαθεσιμο η μιση κοινωνια θα το εχει παρει από το vick!!!

 

ειχα ακριβως 200 δολαρια στο paypal και ηταν το μονο που εδινε το απλο τοσο. με πηγε πισω ενα μηνα το geek. οι αλλοι ελλαδα το ειχαν χριστουγεννα και αυτοι παραλαβανε τα πρωτα κομματια με το νεο ετος. ευτυχως το ειχα παραγγελια και εφυγε απο το λιγα που ειχαν. μετα ξεμεινανε αλλα δυο βδομαδες. προφανως το vickmall εχει καλυτερη συνεργασια με την xiaomi

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλοβλέπω και εγώ αυτό το τηλέφωνο πρέπει να είναι τζετ!όμως προβληματιζομαι για την απουσία της μπάντας των 800 MHz.υπάρχει περίπτωση να μην έχω 4G? Είμαι στη wind .παρακαλώ όποιος ξέρει ας δώσει τα φώτα του!

 

εγω λαρισα εχω κανονικα παντως

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι τώρα δέν έχω καταφέρει να δουλέψει σαν δικαρτο.

Έχω αρχίσει να ανησυχώντας,μήπως είναι θέμα hardware και όχι software.

Εσάς δουλεύουν και οι δύο κάρτες;

 

Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα ,που σημαινει οτι πεσαμε σε προβληματικη παρτιδα ή (το πιο πιθανο) οτι ειναι θεμα software.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα ,που σημαινει οτι πεσαμε σε προβληματικη παρτιδα ή (το πιο πιθανο) οτι ειναι θεμα software.

 

Δοκιμάσατε την αλλαγή που κάνει ο φίλος Xander πιο πάνω;

"Λοιπόν για όσους έχουν πρόβλημα με το σήμα.

Βρήκα λύση, τσαπα******κη αλλά δεδομένων των συνθηκών δουλεύει άψογα.

Βάλτε την κύρια sim σας από εκεί δηλαδή που παίρνετε Internet στην δεύτερη θέση για sim. Όταν ανοίξετε το κινητό πάτε στις ρυθμίσεις και βάλτε ως προεπιλογή να παίρνει ίντερνετ από την sim 2.

Το πρόβλημα λύθηκε. Ούτε θα κάνει 3 λεπτά να βρει σήμα μετά από επανεκκίνηση καθώς και μετά από airplane mode θα βρίσκει κατευθείαν σήμα."

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα ,που σημαινει οτι πεσαμε σε προβληματικη παρτιδα ή (το πιο πιθανο) οτι ειναι θεμα software.

 

Από που το πήρατε και πια η ημερομηνία παραγωγης των τηλεφώνων;

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβα,δε συνδεεται η 2η σιμ?

Δεν εχω και Mini sim για να δοκιμασω και εγω να δω.

Παντως λογικα θεμα software θα ειναι,δεδομενου οτι σχεδον copy paste απο το Note 3 ειναι το κινητο απο αποψη hardware.

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβα,δε συνδεεται η 2η σιμ?

Δεν εχω και Mini sim για να δοκιμασω και εγω να δω.

Παντως λογικα θεμα software θα ειναι,δεδομενου οτι σχεδον copy paste απο το Note 3 ειναι το κινητο απο αποψη hardware.

 

Κι εγω το ιδιο πιστευω.

Προσωπικα το δουλευω με μια σιμ και microsd ,αλλα με το που διαβασα το προβλημα του φιλου ειπα να δοκιμασω και διαπιστωσα οτι και στη δικη μου συσκευη δεν λειτουργει το dual sim αφου αναγνωριζει μονο τη μια καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως απλα βαζω μια φορα το πιν και μετα απο 1 λεπτο μου το ζηταει και δευτερη φορα και με το που το βαλω δευτερη φορα μπαινει αμεσως στο δικτυο κανονικα.

Επαναλβανω οτι ειναι νωρις να μιλαμε για το οτιδηποτε καθως εχει bug.

Πχ παρατηρησα οτι σημερα το αφησα χωρις να κανει τιποτα και επεσε 20% η μπαταρια.

Και μετα το ειχα 1,5 ωρα στο χερι με wifi,μουσικη και ιντερνετ και εφαγε 15% της μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγω το ιδιο πιστευω.

Προσωπικα το δουλευω με μια σιμ και microsd ,αλλα με το που διαβασα το προβλημα του φιλου ειπα να δοκιμασω και διαπιστωσα οτι και στη δικη μου συσκευη δεν λειτουργει το dual sim αφου αναγνωριζει μονο τη μια καρτα.

 

Αρκετα περιεργο αυτο.

Θα βρω μια μινι σιμ να το δοκιμασω,δεν εχω ορεξη να κοψω την δευτερη που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι τώρα δέν έχω καταφέρει να δουλέψει σαν δικαρτο.

Έχω αρχίσει να ανησυχώντας,μήπως είναι θέμα hardware και όχι software.

Εσάς δουλεύουν και οι δύο κάρτες;

 

σε εμενα δουλευουν κανονικα και οι δυο καρτες vodafone και wind!!χωρις κανενα προβλημα απο την πρωτη μερα που το πηρα!ημ.παραγωγης ειναι 2016 ,01 Ιανουάριο δηλαδη!!παντως απο θεμα μπαταριας ειναι τουμπανω!!μεχρι στιγμής βλεπω δυο μελανα σημεια το ενα ειναι το multitasking ειναι αρκετα καλο αλλα το περιμενα καλύτερο!την στιγμη που εχει 1 gb ram ελευθερο(μετα απο αρκετες που τρεχουν ειδη στο παρασκήνιο) δεν μπορει να κρατήσει παραπανω εφαρμογες κουλο !!:blink:

και το δευτερο ειναι η καμερα την περιμενα καλυτερη ελπιζω να την διορθώσουν με update!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως απλα βαζω μια φορα το πιν και μετα απο 1 λεπτο μου το ζηταει και δευτερη φορα και με το που το βαλω δευτερη φορα μπαινει αμεσως στο δικτυο κανονικα.

Επαναλβανω οτι ειναι νωρις να μιλαμε για το οτιδηποτε καθως εχει bug.

Πχ παρατηρησα οτι σημερα το αφησα χωρις να κανει τιποτα και επεσε 20% η μπαταρια.

Και μετα το ειχα 1,5 ωρα στο χερι με wifi,μουσικη και ιντερνετ και εφαγε 15% της μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αρκετα περιεργο αυτο.

Θα βρω μια μινι σιμ να το δοκιμασω,δεν εχω ορεξη να κοψω την δευτερη που εχω.

 

Καλο θα ηταν και οι υπολοιποι ,που εχουν τη συσκευη στα χερια τους ,να δοκιμασουν ωστε να το σιγουρεψουμε οτι ειναι bug της Rom και οχι hardware προβλημα.

 

Μολις βρηκα αυτο

θα το δοκιμασω αυριο γιατι τωρα βαριεμαι

Edited by zato23
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκιμασα το κόλπο του φίλου και όντως πιάνει σήμα αμέσως μετά από επανεκκίνηση αλλά και μετά από πτήση.

Το θέμα είναι ότι ή άλλη δεν βρίσκει ποτέ σήμα.

Με απλά λόγια ενώ δουλεύουν και τα δύο σλοτ αυτόνομα, μόλις βάλω δύο σιμ δουλεύει μόνο η μία., ανεξαρτήτως σλοτ.

Ημερ.παρ.1/16 από vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...