Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ήρθε ειδοποίηση για global stable 8.0.6.0

Φυσικα όχι mm. Αν και είναι νωρίς ακόμα, η μπαταρία μια από τα ίδια. Πέφτει πολύ σε σχέση με miui 7.

Νομιζω στα σχόλια έλεγε πάλι performance improvements

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Εχω βρεί το Xiaomi Redmi Note 3 PRO 16 GB με 2gb ram στα 159 ευρώ απο Ελλάδα. Είναι καλή τιμή κατά την γνώμη σας?

Εχει την international version με ελληνικά αν και εγώ ούτως ή άλλως θα έχω το τηλ. στα Γερμανικά ή Αγγλικά.

Σας ευχαριστώ.

 

Εγώ πήρα από Vickmall το 32αρι με 3 gbram 170€ και σε 8 μέρες ήταν σπίτι μου....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια gapps προτινετε να φλασαρω τώρα που θα περάσω cm 13?Θέλω συγχρονισμό επαφών, συγχρονισμό μέιλ κ συγχρονισμό ημερολογίου μόνο. Κ φυσικά playstore.Έχει πακέτα gapps όπως pico,mini κτλ κ δεν ξέρω ποιό να βάλω

το pico βάλε, και μετά ότι χρειάζεσαι από το google play.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια. Τελικά εχθές ένας φίλος, μου έδωσε ενα SONY C4 οπότε για την ώρα η αγορά του xiaomi αναβάλεται.

Δεν έχει βέβαια την μπαταρία και τις επιδόσεις του xiaomi αλλά κάτι γίνεται και κυρίως είναι τσάμπα!

Link to comment
Share on other sites

το pico βάλε, και μετά ότι χρειάζεσαι από το google play.

 

Ευχαριστώ φίλε μου.Τώρα για τον κερνελ θα δω αν χρειάζεται να τον περάσω λ αυτόν. Αν τον περάσω(από ρικοβερι)θα πρέπει να μπω κάπου να κάνω ρυθμίσεις? Ή απλά τον φλασαρω κ τέλος?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.Τώρα για τον κερνελ θα δω αν χρειάζεται να τον περάσω λ αυτόν. Αν τον περάσω(από ρικοβερι)θα πρέπει να μπω κάπου να κάνω ρυθμίσεις? Ή απλά τον φλασαρω κ τέλος?

Αφου τον φλασαρεις απο twrp μετα θα κατεβασεις απο store την εφαρμογη <<Kernel Adiutor>> και αφου την ανοιξεις,πανω αριστερα στις παυλες,ρυθμιζεις ο,τι εσυ θελεις

Link to comment
Share on other sites

Η international έκδοση του κινητού είναι ένα κινητό με λίγο μεγαλύτερες διαστάσεις (δεν του ταιριάζουν οι υπάρχουσες θήκες και tempered glass), ίδιο hardware αν εξαιρέσουμε την προσθήκη της 800άρας μπάντας και από άποψη rom υπάρχει μόνο η επιλογή της global stable και άρα δεν έχει ελληνικά. Για το συγκεκριμένο κινητό υπάρχει άλλο θέμα επίσης.

 

Το κινητό στο οποίο αναφέρεται το συγκεκριμένο θέμα δεν έχει 800άρα μπάντα και οι rom που μπορούν να μπουν είναι αρκετές και αναφέρονται στην αρχή του θέματος.

 

Εν κατακλείδι η international έκδοση είναι έκδοση κινητού, όχι ρομ που φορά. Η ρομ είναι άλλο θέμα.

Επιτέλους μια διαφωτιστική απάντηση.:rolleyes:

Οπότε όσοι έχουμε wind κ θέλουμε το 4g, πρέπει να πάρουμε την ιντερνάσιοναλ έκδοση...... Ένα πιο γκουμούτσα δηλαδή.

Κ αυτή έρχετε με global stable που ΔΕΝ έχει ελληνικά, για την ώρα, αλλα έχει ή δεν έχει ΟΤΑ?

Τα λέω σωστά??:O:O

 

Τι άλλο θέμα έχει η interntional έκδοση που αναφέρεις?

Γιατί όπως προκύπτει απο τα παραπάνω, δεν έχω κ πολλές επιλογές για xiaomi, τώρα με την wind.

Edited by VaL_Phoenix

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα σας

 

Συγχωρέστε με αν έχει απαντηθεί πάλι

 

Ενδιαφέρομαι για το κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εγγύηση – support στην Ελλάδα.

Παίζει ρόλο αν το αγοράσω από σκρουτζομάγαζο ή από Κίνα για την εγγύηση;

Τι κάνω στην πράξη δηλαδή αν μου χαλάσει π.χ. μετά από ένα μήνα;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μια διαφωτιστική απάντηση.:rolleyes:

Οπότε όσοι έχουμε wind κ θέλουμε το 4g, πρέπει να πάρουμε την ιντερνάσιοναλ έκδοση...... Ένα πιο γκουμούτσα δηλαδή.

Κ αυτή έρχετε με global stable που ΔΕΝ έχει ελληνικά, για την ώρα, αλλα έχει ή δεν έχει ΟΤΑ?

Τα λέω σωστά??:O:O

 

Τι άλλο θέμα έχει η interntional έκδοση που αναφέρεις?

Γιατί όπως προκύπτει απο τα παραπάνω, δεν έχω κ πολλές επιλογές για xiaomi, τώρα με την wind.

 

Οι διαφορές στις διαστάσεις είναι απειροελάχιστες (2,5 χιλιοστά στο μήκος). Οι σιλικονάτες θήκες απ ότι έχουν αναφέρει οι κάτοχοι ταιριάζουν αλλά με στρίμωγμα. Οι υπόλοιπες θήκες όμως όχι. Τα tempered glasses λογικά θα ναι λίγο μικρότερα απ την οθόνη.

Όπως είπε ένα παλικάρι πιο πριν υπάρχει και η επιλογή της ρομ global dev που έχει ελληνικά. Οι global stable έχουν σίγουρα OTA και οι global dev αν δεν κάνω λάθος κι αυτές έχουν και μάλιστα σχεδόν κάθε παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας..μου ηρθε το κινητο με unofficial rom..εκανα τα απαραιτητα ξεκλειδωσα και περασα την ελληνικη stable 7.2.2.χρησιμοποιω 2 sim..ανοιγω το τηλεφωνο και δεν υπαρχει καθολου σημα και μολις παω να κανω μια κληση μου λεει πως πρεπει να απενεργοποιησω την λειτουργια πτησης η οποια ειναι κλειστη..τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

προς το παρόν το πιο φτηνό και σε σχετικά αξιόπιστο μαγαζί είναι αυτό

 

φίλε εχεις ψωνίσει απαυτο ποτέ εσύ?

το ειχα αναρτήσει κι εγω αυτό αν ειδες αλλα ως απειρος δεν ξερω αν ειναι το ιδιο αξιοπιστο γιατι στο ιντερνετ ελληνες γραφαν για σκαμ & απατεωνες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6967663#post6967663

αυτοι στελνουν απο ευρωπη ή ασια?

αν ξερεις κατι παραπανω δωσε μια βοηθεια σε παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

2 εχω ψωνισει απο εκει για φίλους...

 

Κανονικοι χρονοι shipping,λιγο ασυνεννοησία στο support . Ηθελα να ερθει με οφφισιαλ αλλα αρνιοντουσαν και στην προσπάθεια να συννενοηθουμε δεν βγαλαμε ακρη.

Τελικα ηρθε με μυλτι..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φίλε εχεις ψωνίσει απαυτο ποτέ εσύ?

το ειχα αναρτήσει κι εγω αυτό αν ειδες αλλα ως απειρος δεν ξερω αν ειναι το ιδιο αξιοπιστο γιατι στο ιντερνετ ελληνες γραφαν για σκαμ & απατεωνες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6967663#post6967663

αυτοι στελνουν απο ευρωπη ή ασια?

αν ξερεις κατι παραπανω δωσε μια βοηθεια σε παρακαλω

 

εχω ξαναπαρει το redmi note 2 απο εκει και πιο πριν ενα android tvbox. μια χαρά όλα ευτυχώς δεν χρειάστηκε να ελέγξω το support τους.

μπορούν να σου στείλουν και από ευρωπαϊκή αποθήκη από ότι βλέπω αλλά με κάποιο καπέλο στην τιμή.

Και από ότι βλέπω έχουν και την international version με την 800αρα band.

Τώρα για αξιοπιστία μην σε πάρω στο λαιμό μου. Έχω ψωνίσει όλα καλά. Έχουν ψωνίσει και φίλοι όλα καλά. ΑΛΛΑ "όλοι είναι αθώοι μέχρι απόδειξης του αντιθέτου":lol::lol::lol:

 

*το κινητό από αυτό το μαγαζί έρχεται με την κακή Multi rom και θα χρειαστεί να την αλλάξουμε.

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακριβως το ιδιο πρόβλημα... Κανένας?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

λογικά το πρόβλημα οφείλεται στον ορθογραφικό έλεγχο.

Πήγαινε:

settings-additional settings-language & input-spell checker-language (εκεί να είναι Greek)

 

μετά από αυτό πρέπει να είσαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Αφου τον φλασαρεις απο twrp μετα θα κατεβασεις απο store την εφαρμογη <<Kernel Adiutor>> και αφου την ανοιξεις,πανω αριστερα στις παυλες,ρυθμιζεις ο,τι εσυ θελεις

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως, αλλαξα τη 2η καρτα (nano) σήμερα, πριν είχα μία wind f2g και όπως βλέπετε στη φωτογραφία την είχα ονομάσει f2g για να μη μπερδευομαι με την πρώτη που είναι ή σύνδεση, έβαλα μια vodafone και δε μου γράφει vodafone επάνω αλλά συνεχίζει το f2g, έκανα μετονομασία, τάμα, προσευχές αλλά πάλι τα ίδια....στις ρυθμίσεις γράφει vodafone αλλά επάνω δε το αλλάζει...€-#?@#*%¥

Καμιά ιδέα καλή;

IMG_20161109_203744.jpg' alt='IMG_201611

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως, αλλαξα τη 2η καρτα (nano) σήμερα, πριν είχα μία wind f2g και όπως βλέπετε στη φωτογραφία την είχα ονομάσει f2g για να μη μπερδευομαι με την πρώτη που είναι ή σύνδεση, έβαλα μια vodafone και δε μου γράφει vodafone επάνω αλλά συνεχίζει το f2g, έκανα μετονομασία, τάμα, προσευχές αλλά πάλι τα ίδια....στις ρυθμίσεις γράφει vodafone αλλά επάνω δε το αλλάζει...€-#?@#*%¥

Καμιά ιδέα καλή;

IMG_20161109_203744.jpg' alt='IMG_201611

 

γραμμη καταστασης -> αλλαγη ονοματος παροχου... απο εκει το αλλαξες;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα καλό τρίμηνο μακρυά από την miui λέω να γυρίσω για ένα τεσταρισμα.

Επειδή όμως έχω τοσο καιρό και δεν έβαλα ποτέ μου marshmallow σε miui, ποια προτείνετε; έχω ακούσει πολλές και διάφορες (όπως μια thunder που δεν έχω ιδέα τι είναι :p )

Η ελληνική υπάρχει ακόμα; υποστηριζεται κανονικά από custom kernels? Αυτή είχα και μαρεσε με radon.. Αλλά με lollipop τότε.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Xtrv 6.11.3 !

Παιρνει νομιζω και ραντον κερνελ..

 

Τωρα πως γυρνας απο cm σε miui δεν ξέρω και αν ειναι ειναι απλα freset ... Ρωτα στο φόρουμ να σου πουν... :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα καλό τρίμηνο μακρυά από την miui λέω να γυρίσω για ένα τεσταρισμα.

Επειδή όμως έχω τοσο καιρό και δεν έβαλα ποτέ μου marshmallow σε miui, ποια προτείνετε; έχω ακούσει πολλές και διάφορες (όπως μια thunder που δεν έχω ιδέα τι είναι :p )

Η ελληνική υπάρχει ακόμα; υποστηριζεται κανονικά από custom kernels? Αυτή είχα και μαρεσε με radon.. Αλλά με lollipop τότε.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Εγω ειχα γυρισει με edl και την γνωστη διαδικασια γιατι δεν ειχα κανει back up..αλλα κοιτα στο miui.gr λογικα εχει οδηγο.

Τωρα οσον αφορα την thunder ειναι του gkalen custom ελληνικη που πλεον εχουν γινει ενα με την gtv και πλεον λεγεται xtrv και ειναι πολυ καλη!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα ένα λινκ αν είναι εύκολο :)

Εγώ που έχω backup (είχα επιλέξει τα πάντα με twrp) το κάνω κανονικά restore και είμαι έτοιμος;

Ευχαριστω πολυ παίδες!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα ένα λινκ αν είναι εύκολο :)

Εγώ που έχω backup (είχα επιλέξει τα πάντα με twrp) το κάνω κανονικά restore και είμαι έτοιμος;

Ευχαριστω πολυ παίδες!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Με ποιο twrp είχες πάρει backup?

Link to comment
Share on other sites

Alka

Και νομίζω η έκδοση twrp είναι 3.0.0-0

Επελεξα τα πάντα στο backup

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...