Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oχι δεν μου βγαζει σφαλμα λογαριασμου μου βγαζει στο 50% couldnt verify devise

 

Nαι win 10 εχω

Μπες σε fastboot και σύνδεσε το..

Στην διαχείριση συσκευών εκει που λέει bootloader κάνε δεξί και ενημέρωση απο υπολογιστή...

Επέλεξε τον παλιό οδηγό και δοκίμασε...

http://s20.postimg.org/4fp2zajcd/12345.png

Αν δεν πιάσει και αυτό πας σε developer.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπες σε fastboot και σύνδεσε το..

Στην διαχείριση συσκευών εκει που λέει bootloader κάνε δεξί και ενημέρωση απο υπολογιστή...

Επέλεξε τον παλιό οδηγό και δοκίμασε...

http://s20.postimg.org/4fp2zajcd/12345.png

Αν δεν πιάσει και αυτό πας σε developer.

 

Το ιδιο μου βγαζει γιωργο εκανα και επανεκκίνηση στον υπολογιστη τιποτα.Δηλαδη αν βαλω dev θα μου το κανει κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο μου βγαζει γιωργο εκανα και επανεκκίνηση στον υπολογιστη τιποτα.Δηλαδη αν βαλω dev θα μου το κανει κανονικα;

 

Αν δεν έχεις κάποιο άλλο θέμα ναι..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το κινητό :)

Το είχα ζητήσει με official global stable και φοράει την παρακάτω ρομ

http://i67.tinypic.com/dyxcwj.png

 

Αυτή είναι;

Μου έβγαλε update με το που το ανοιξα για την V8.0.5.0 LHOMIDG το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το κινητό :)

Το είχα ζητήσει με official global stable και φοράει την παρακάτω ρομ

http://i67.tinypic.com/dyxcwj.png

 

Αυτή είναι;

Μου έβγαλε update με το που το ανοιξα για την V8.0.5.0 LHOMIDG το κάνω;

 

Ναι το κανεις κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν έχεις κάποιο άλλο θέμα ναι..

 

Του περασα dev το ξανα εκανα αλλα μου βγαζει το ιδιο στα 50%:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια γτ στο messenger δν μ βγάζει το εικονίδιο το απενεργοποιεί από μόνο του . Ενώ το ενεργοποιω αυτό μετά από κτ ώρες το απενεργοποιεί από μόνο του τι να κάνω ???

 

Θα πρέπει να κλειδώσεις την εφαρμογή στη μνήμη και να τις δώσεις δικαίωμα για autostart.

Για το πρώτο, ανοίγεις την εφαρμογή και μετά πατάς το home button και στη συνέχεια το κουμπί με τις τρεις παύλες που σου δείχνει τις εφαρμογές που τρέχουν, βρίσκεις το messenger και το σέρνεις προς τα κάτω και πατάς το λουκέτο.

Για το δεύτερο, πας security, permissions, autostart, και ενεργοποιείς το messenger.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Redmi Note 3 Pro με την miui 8 global dev 6.10.13 και ψαχνω τον πιο ευκολο τροπο για root.

Ισχυει αυτο εδω ? Το εχει κανει καποιος με αυτον τον τροπο ?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..ειμαι με την 6.10.20 του gkalen..πως μπορω να περασω την cm13 για να την δοκιμασω και πως μπορω να επιστρεψω πισω αν δεν μου αρεσει??κανονικα μεσω recovery?
Link to comment
Share on other sites

ναι, μεσω twrp. κρατας μπακ απ οπως εισαι τωρα. δοκιμαζεις cm. αν για οποιονδηποτε λογο θες να γυρισεις πισω, επαναφερεις μεσω twrp παλι το μπακ απ που πηρες αρχικα!
Link to comment
Share on other sites

 

Σου βγάζει σφάλμα λογαριασμού; Μήπως έχεις windows 10?

Εγώ προσπάθησα αρκετές φορές, με global stable κ win 10 κ μου βγάζει σφάλμα λογαριασμού, ότι δν ταιριάζει με του τηλ. αλλά δν παίζει αυτό το έχω τριπλοτσεκαρει. Τι άλλο να δοκιμασω? Μόνο το ρουταρισμα θέλω να κανω δν θέλω dev. θέλω την stable.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by vabiris
Link to comment
Share on other sites

ναι, μεσω twrp. κρατας μπακ απ οπως εισαι τωρα. δοκιμαζεις cm. αν για οποιονδηποτε λογο θες να γυρισεις πισω, επαναφερεις μεσω twrp παλι το μπακ απ που πηρες αρχικα!

την εχεις δοκιμασει εσυ φιλε μου?καποιος που να την εχει δοκιμασει και να μου πει τι θεματα εχει και πως ειναι η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

oxi, καθως εχω το note 2 prime.

βεβαια η cm12.1 που ειχα για καιρο στο δικο μου, ειχε πολυ καλυτερη συμπεριφορα και μπαταρια απο οποιαδηποτε Miui!

 

για το δικο σου τωρα, απ οσο διαβαζω λειτουργουν ολα και καλα! μια δοκιμη αξιζει πιστευω!

Link to comment
Share on other sites

την εχεις δοκιμασει εσυ φιλε μου?καποιος που να την εχει δοκιμασει και να μου πει τι θεματα εχει και πως ειναι η μπαταρια?

 

θεματα τιποτα εκτος και αν εχεις goodix αισθητηρα οποτε θα πρεπει να φλασαρεις και καποια patch(αν και νομιζω ο radon kernel τα εχει ποια απο μονος του)..απο μπαταρια την πρωτη φορα που περασα την τελευταια snapshot και μαλλον εκανα καποια λαθη στην ρυθμιση του kernel(radon) και ειχα καποιο θεμα...τωρα που ειμαι κανα μηνα+ με συνδυασμο cm13 και radon 2.8 με τις ρυθμισεις του dev που προτεινει 7+ ωρες ανετα και 2 μερες με δικια μου χρησει..

 

εδω θα βρεις τι πρεπει να φλασαρεις για την cm13

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-t3431866

 

και εδω αν θες για τον radon kernel

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια! Χτες πηρα τα mi pistons ακουστικα της xiaomi αλλα υπαρχει προβλημα, με ακουνε ελαχιστα λες και μιλαω απο αποσταση, εχω δοκιμασει αλλα ακουστικα το ιδιο παλι. Φοραω την ρομ οπως ηρθε απο κινα MIUI 8 global 6.10.13 beta δεν ξερω αν φταιει η ρομ η κατι αλλο, εχω κοιταξει και στις ρυθμισεις αλλα δεν. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

θεματα τιποτα εκτος και αν εχεις goodix αισθητηρα οποτε θα πρεπει να φλασαρεις και καποια patch(αν και νομιζω ο radon kernel τα εχει ποια απο μονος του)..απο μπαταρια την πρωτη φορα που περασα την τελευταια snapshot και μαλλον εκανα καποια λαθη στην ρυθμιση του kernel(radon) και ειχα καποιο θεμα...τωρα που ειμαι κανα μηνα+ με συνδυασμο cm13 και radon 2.8 με τις ρυθμισεις του dev που προτεινει 7+ ωρες ανετα και 2 μερες με δικια μου χρησει..

 

εδω θα βρεις τι πρεπει να φλασαρεις για την cm13

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-t3431866

 

και εδω αν θες για τον radon kernel

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

 

μερικα ερωτηματα..πως βλεπω τι αισθητηρα εχω??στις cm13 rom εχει καποιες nightly καποιες snapshot..ποια κατεβαζω??και τελος ποιες ειναι οι ρυθμισεις που πρεπει να κανω στον radon kernel?σορυ αν σε επρηξα

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα προβληματακι με το tune in radio... ξαφνικα εκει που παιζει μουσικη το miui το κλεινει επειδη έχω ανοιξει αλλη εφαρμογη...δεν εχει καθολου καλη διαχείριση της ραμ η miui...ξερετε τις ενεργειες που πρεπει να κάνω ωστε να μένει ανοικτό...πολλές φορές το κάνει ακόμα και όταν ειναι κλειδωμένο το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπάθησα αρκετές φορές, με global stable κ win 10 κ μου βγάζει σφάλμα λογαριασμού, ότι δν ταιριάζει με του τηλ. αλλά δν παίζει αυτό το έχω τριπλοτσεκαρει. Τι άλλο να δοκιμασω? Μόνο το ρουταρισμα θέλω να κανω δν θέλω dev. θέλω την stable.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Πολλά τηλέφωνα δεν ξεκλειδώνουν με stable... Αν βγάζει ότι δεν ταιριάζει μάλλον είσαι για developer rom

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κλειδώσεις την εφαρμογή στη μνήμη και να τις δώσεις δικαίωμα για autostart.

Για το πρώτο, ανοίγεις την εφαρμογή και μετά πατάς το home button και στη συνέχεια το κουμπί με τις τρεις παύλες που σου δείχνει τις εφαρμογές που τρέχουν, βρίσκεις το messenger και το σέρνεις προς τα κάτω και πατάς το λουκέτο.

Για το δεύτερο, πας security, permissions, autostart, και ενεργοποιείς το messenger.

 

οκκ θα το δοκιμασω ευχαριστω ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια! Χτες πηρα τα mi pistons ακουστικα της xiaomi αλλα υπαρχει προβλημα, με ακουνε ελαχιστα λες και μιλαω απο αποσταση, εχω δοκιμασει αλλα ακουστικα το ιδιο παλι. Φοραω την ρομ οπως ηρθε απο κινα MIUI 8 global 6.10.13 beta δεν ξερω αν φταιει η ρομ η κατι αλλο, εχω κοιταξει και στις ρυθμισεις αλλα δεν. Καμια ιδεα?

Νομίζω πως πολλοί είχαν το ίδιο θέμα, φταίει η ROM γιατί το μικρόφωνο που σε ακούνε, είναι αυτό του τηλεφώνου και όχι των ακουστικών. Άρα τα ακουστικά είναι άχρηστα... Δες οδηγίες να αλλάξεις ROM.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πολλοί είχαν το ίδιο θέμα, φταίει η ROM γιατί το μικρόφωνο που σε ακούνε, είναι αυτό του τηλεφώνου και όχι των ακουστικών. Άρα τα ακουστικά είναι άχρηστα... Δες οδηγίες να αλλάξεις ROM.

Έχω κ εγώ το ίδιο θέμα..με ποια ρομ θα λυθεί αυτό??π.χ με την αντίστοιχη ελληνική dev?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πολλοί είχαν το ίδιο θέμα, φταίει η ROM γιατί το μικρόφωνο που σε ακούνε, είναι αυτό του τηλεφώνου και όχι των ακουστικών. Άρα τα ακουστικά είναι άχρηστα... Δες οδηγίες να αλλάξεις ROM.

 

Καταλαβα.. παμε για αλλαγη ρομ. Ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές δεν λαμβάνω SMS με 3rd party εφαρμογή (Textra)

σήμερα για παράδειγμα ήθελα να σετάρω το mobile banking της πειραιώς που έχει στη διαδικασία την αποστολή μηνύματος, και είχα 2-3 αποτυχημένες προσπάθειες με κύρια εφαρμογή το Textra, ενώ όταν έβαλα default την native εφαρμογή μου ήρθε κανονικά. υπάρχει κάποια επιπλέον ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω; έχω την gkalen 6.9.29

 

Κι εγώ με το textra είχα θέμα όταν το χα βάλει. Είχα φτάσει σε σημείο να μη μπορώ να στείλω sms ούτε απ το textra ούτε απ τη μαμα εφαρμογή. Αφού δοκίμασα και google message, τελικά κατέληξα στο handcent sms (next sms) το οποίο μου δουλεύει απροβλημάτιστα. Είμαι με global stable

Link to comment
Share on other sites

Έχω κ εγώ το ίδιο θέμα..με ποια ρομ θα λυθεί αυτό??π.χ με την αντίστοιχη ελληνική dev?

 

Κάποια γνώμη??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Σκέφτομαι να παρω τη συσκευή για 2η μιας και με καλυπτει σε ολα και στο banggood αυτη τη στιγμη ειναι στα 153€.

Αυτο που θέλω να ρωτησω είναι αν καποιος εχει δουλεψει για καιρο Cm13 ή καποια aosp και αν δουλευει σωστά στα πάντα γιατι με το miui δεν τα παω καλα.

Εχω βαλει εδω και μια βδομαδα στο Oneplus 3 μου αλλα δεν το παλευω!

Η εκδοση του banggood θα είναι οκ; Χρειάζεται να προσεξω κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...