Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα αυτό είναι αστείο σίγουρα εεε???

 

:wacko: Συγνώμη άλλα δεν γνωρίζω. Είπα πατάτα;

 

Δεν γίνεται να ξανακλειδωθεί ο bootloader;

BlackAngel The Nightmare
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:wacko: Συγνώμη άλλα δεν γνωρίζω. Είπα πατάτα;

 

Δεν γίνεται να ξανακλειδωθεί ο bootloader;

 

Βρε όλο γι αυτό μιλαμε..

στην πρωτη σελιδα έχει οδηγό...

Link to comment
Share on other sites

Ποια official? Τι έχεις χάσει από την διαδρομή;

Official δεν θα έχεις;;??????

Sorry εννοώ stable...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sorry εννοώ stable...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

stable official δεν έχεις; Για δοκίμασε να κάνεις update.

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα σήμερα σε ένα φίλο από 7.2.2 να το πάω στην 8 stable αλλά ζητούσε τον κωδικό του miui που σιγά μην τον θυμόταν.έβαλα με την μια cm13 να ησυχάζουμε από τις σαχλαμάρες των εταιριών.

 

τραίνο πήγαινε με cm13 και εντυπωσιάστηκα με την επιλογή εγγραφής βίντεο 4κ ενώ σε στοκ δεν είχε.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα σήμερα σε ένα φίλο από 7.2.2 να το πάω στην 8 stable αλλά ζητούσε τον κωδικό του miui που σιγά μην τον θυμόταν.έβαλα με την μια cm13 να ησυχάζουμε από τις σαχλαμάρες των εταιριών.

 

τραίνο πήγαινε με cm13 και εντυπωσιάστηκα με την επιλογή εγγραφής βίντεο 4κ ενώ σε στοκ δεν είχε.

Η cm13 έχει ομως κάποιες ελλείψεις ακόμη αν διάβασες,στο μέλλων θα είναι πλήρεις

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Η cm13 έχει ομως κάποιες ελλείψεις ακόμη αν διάβασες,στο μέλλων θα είναι πλήρεις

 

μπα, για την χρήση που κάνει μια χαρά είναι και το κινητό πετάει.Συν ότι έχει android 6 και το security patch του Σεπτέμβρη.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά HELP ακολούθησα τον οδηγό για να φλασάρω το κινητό και μόλις πάτησα στο MiFlash το κουμπί flash για να ξεκινήσει η διαδικασία μου έβγαλε το παρακάτω μήνυμα.

 

The system cannot find the file specified.(0x80070002: Open serial port "\\.\COM10")

 

https://s11.postimg.org/t0npexoar/image.jpg

Edited by Manifesto
BlackAngel The Nightmare
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά HELP ακολούθησα τον οδηγό για να φλασάρω το κινητό και μόλις πάτησα στο MiFlash το κουμπί flash για να ξεκινήσει η διαδικασία μου έβγαλε το παρακάτω μήνυμα.

 

The system cannot find the file specified.(0x80070002: Open serial port "\\.\COM10")

 

https://s11.postimg.org/t0npexoar/image.jpg

Βάλτην να κατεβαίνει...

bigota.d.miui.com/V7.2.5.0.LHOMIDA/kenzo_global_images_V7.2.5.0.LHOMIDA_20160129.0000.14_5.1_global_198b11f5b2.tgz

Link to comment
Share on other sites

@manifesto πάρε και αυτό...edl.cmd

Το αποσυμπιέζεις και ενώ είσαι σε fastboot mode τρέχεις το edl.cmd ως διαχειριστής.

Αμέσως το κινητό γυρίζει σε edl mode.

Link to comment
Share on other sites

cm13 16/9 /2016

 

Δεν ξέρω αν θα πάω σε nightly,έχω διαβάσει διάφορα ανα update αλλά ίσως κα να.....πάω.

Για την ωρα περιμένω να δω τη ψάρια πιάνει η cm14 που ετοιμάζουν..

Όπως και ναχει πριν απο όλα πρέπει να επιστρέψω σε miui , κυρίως να μαζεψω 1-2 backup που χάθηκαν όταν τα παίξε η sd κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Απο Aliexpress την πηρα ~7€.

Επισης,το μισο βαρος απο την iPaky (16g v 32g)

Την iPaky ισως την χρησιμοποιω οταν πηγαινω παραλια,και γενικα σε πιο αντιξοες συνθηκες.

Δεν εχω αλλη συσκευη,ωστε να φαινεται καλα η θηκη με το κινητο πανω.

Μια κουνημένη που έβγαλα είναι με τη βοηθεια καθρεφτη. :cry:

Νομιζω αξιζε τα λεφτα της,μονο και μονο για το design,ομορφια. :cool:

Μεγάλη διαφορά φίλε μου. Δεν το συζητώ...και εγώ σκεφτόμουν για μαύρη ή πράσινη. Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες, δεν έχω κανένα παράπονο. Ευχαριστώ, θα την αγοράσω σίγουρα... Αν δεν σου κάνει κόπο από ποιον πωλητή και σε πόσες μέρες σου ήρθε;

 

zaf_4 means Zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρία ζωής...:

Στο δικό μου RDN3 pro αντιμετώπιζα πρόβλημα με το μικρόφωνο. Όλοι παραπονιόντουσαν ότι με ακούνε στο βάθος, οπότε η μόνη λύση να έχω μαζί μου το hands free. Όταν δεν το είχα..., η γυναίκα μου είχε φτάσει σε σημείο να μου πει "αγόρασε άλλο καινούργιο!" (ποια γυναίκα το λέει έτσι εύκολα αυτό...). Είχα ήδη προσπαθήσει με αέρα στη τρύπα του μικροφώνου αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Επειδή δουλεύω στο εξωτερικό κι μου είναι εργαλείο το κινητό, φοβόμουν και να το πειράξω/βάλω χέρι....

 

παράλληλα, είχα παραγγείλει ένα RD3 pro (όχι το NOTE) για τη γυναίκα, το οποίο ήρθε με multi rom. Πήρα το θάρρος και το ξεκλείδωσα με το δικό μου Mi Account και του πέρασα official rom.

 

Ε, αφού το έκανα μια φορά (με ώρες διαβάσματος, ξενύχτι, τάματα και προσευχές...) λέω δεν το ξανακάνω μήπως και στρώσει το μικρόφωνο κι έχω επιτέλους κανονικό τηλέφωνο... Οπότε, πάλι ξενύχτι, διάβασμα, ποτά και καντήλια..., κατάφερα και πέρασα την China Dev (κομμάτια γίνεσαι τη πρώτη φορά μέχρι να δεις ότι όλα πήγαν καλά, νά'ναι καλά τα παιδιά που κάνουν τους οδηγούς) ώστε να ξεκλειδώσω και να περάσω την Ελληνική. Έλα ντε, που δεν μπορώ γιατί το χρησιμοποίησα στης γυναίκας.

- Εάν διαγράψω από το κινητό μου το δικό μου account, μπορώ να το ξεκλειδώσω με το account της γυναίκας όταν πάρει έγκριση; Για να μην περιμένω ένα μήνα...

- Μπορώ να πάρω backup τα δεδομένα των εφαρμογών γιατί μου είναι χρειαζούμενα; και να τα περάσω μετά όταν βάλω την Ελληνική;

 

- ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ: δεν άλλαξε τίποτα με την αλλαγή της Rom. Μου ήρθε να ουρλιάξω από τα νεύρα... Παίρνω κι εγώ μια ακίδα, αυτή για τη θήκη των Sims, και αρχίζω να σκαλίζω προσεκτικά το άνοιγμα του μικροφώνου. ΘΑΥΜΑ!!! Λες και έχω άλλο κινητό!!! Τόσες ώρες ξόδεψα (αλλά κάτι έμαθα) για να φτιάξει τελικά με κάτι τόσο απλό... Πιθανόν, κάποιος κόκκος άμμου στη θάλασσα μου έκανε τη ζωή.. θάλασσα!

Αυτά.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ρε φίλε; Την Δευτέρα περιμένουμε εντυπώσεις. :)

 

Γιώργο ωραίο το advanced power menu που έφτιαξες, ειδικά το εικονίδιο του fastboot τα σπάει :)

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Καλησπέρα φίλε μόλις την πέρασα την ROM- gkalen Kenzo ,φλασαρα και το MM-Clean zip ,πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές,απο δευτέρα τα πρώτα συμπεράσματα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

1- Εάν διαγράψω από το κινητό μου το δικό μου account, μπορώ να το ξεκλειδώσω με το account της γυναίκας όταν πάρει έγκριση; Για να μην περιμένω ένα μήνα...

2- Μπορώ να πάρω backup τα δεδομένα των εφαρμογών γιατί μου είναι χρειαζούμενα; και να τα περάσω μετά όταν βάλω την Ελληνική;

 

1. Ναι.

2. Ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα φίλε μόλις την πέρασα την ROM- gkalen Kenzo ,φλασαρα και το MM-Clean zip ,πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές,απο δευτέρα τα πρώτα συμπεράσματα.

 

Από δευτέρα θα εχει βγει άλλη..:X

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι.

2. Ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από δευτέρα θα εχει βγει άλλη..:X

Το διάβασα φιλε καλησπέρα, τωρα ξανά έχουν γιορτή και πανηγύρια στην κίνα και μετα απο 20 Σεπτεμβρίου θα βγάλουν τις νέες αναβαθμησεις για όλα τα τηλέφωνα. :ninja::ninja::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται:

 

http://thehackernews.com/2016/09/xiaomi-android-backdoor.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+TheHackersNews+(The+Hackers+News+-+Security+Blog)&_m=3n.009a.1324.bu0ao07r0b.rvx&m=1

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@manifesto πάρε και αυτό...edl.cmd

Το αποσυμπιέζεις και ενώ είσαι σε fastboot mode τρέχεις το edl.cmd ως διαχειριστής.

Αμέσως το κινητό γυρίζει σε edl mode.

 

Τελικά τα κατάφερα, μαμακία μου δεν είχα βάλει το κινητο σε fastboot.

 

Επέλεξα να μην κλειδώσω το bootloader τελικά. Μπορείς να μου πεις ποια τα υπέρ και ποια τα κατά στο να είναι κλειδωμένο ή οχι;

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια μέχρι τώρα φίλε μου.

BlackAngel The Nightmare
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα, μαμακία μου δεν είχα βάλει το κινητο σε fastboot.

 

Επέλεξα να μην κλειδώσω το bootloader τελικά. Μπορείς να μου πεις ποια τα υπέρ και ποια τα κατά στο να είναι κλειδωμένο ή οχι;

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια μέχρι τώρα φίλε μου.

 

Ηταν ξεκλείδωτο και φλάσαρες σε edl??/

Τα θέλει ο κ@@ος σου

Link to comment
Share on other sites

Η cm13 έχει ομως κάποιες ελλείψεις ακόμη αν διάβασες,στο μέλλων θα είναι πλήρεις

Τι ελλείψεις έχει; Την έχω από τέλη Αυγούστου και πετάει! Μέχρι και το smart unlock δουλεύει :) Αλήθεια, έχεις δει κάτι;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

1. Ναι.

2. Ναι.

 

/QUOTE]

 

για το 2. (backup) πως μπορώ να πάρω; Δεν έχω ιδέα.. Υπάρχει κάποιος οδηγός;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Ναι.

2. Ναι.

 

 

για το 2. πως παίρνω backup; Δεν έχω ιδέα.. Υπάρχει κάποιος οδηγός;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...