Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160911/7b27ad766e5ee183ed2ce231e3ab614e.jpg

Το πρωί βγάζει συμπαθητικες φώτο. Με hdr ενεργωποιημενο

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160911/3eddfd6e4a838f153f1acf2ecc4a9eac.jpg

Η ίδια φώτο απλά πειραξα λίγο contrast

Sent from my Redmi Note 3 international

Edited by naxiand
Link to comment
Share on other sites

Εχεις 4g σε wind???:lol:

 

Εγω με 4γ στην σιμ 2 δεν εχει το θεμα που λες

(Στην 1 δεν μπορω να ανοιξω δεδομενα,γιατι δεν εχει το πακετο)

 

Αν το γυρίσεις στην 1 ίσως να το χεις..

 

Μην γυρίσει κανείς σε lollipop υπάρχει θέμα με τα imei..

Link to comment
Share on other sites

Αν το γυρίσεις στην 1 ίσως να το χεις..

 

Μην γυρίσει κανείς σε lollipop υπάρχει θέμα με τα imei..

Δεν εχω δεδομενα στην αλλη οποτε δεν μπορω να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ποιον φακο εχεις omida η f16;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως το βλέπω;;;

 

Sent from my Redmi Note 3 international

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω την global dev 8 6.9.9 με MM και σε 24 ώρες με νορμάλ χρήση και συνέχεια ανοικτό wifi από 93% πήγε στο 65%.

Η αλήθεια είναι ότι δεν είδα κάποια συνταρακτική διαφορά . Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι ότι αφού ξεκλείδωσα το bootloader,δοκίμασα να κάνω το τεστ για το αν ξεκλείδωσε και αφού δίνω την εντολή fastboot devices μου γράφει fastboot is not recognizet as an internal or external command, operable problem or batch file. Γνωρίζει κάποιος για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω την global dev 8 6.9.9 με MM και σε 24 ώρες με νορμάλ χρήση και συνέχεια ανοικτό wifi από 93% πήγε στο 65%.

Η αλήθεια είναι ότι δεν είδα κάποια συνταρακτική διαφορά . Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι ότι αφού ξεκλείδωσα το bootloader,δοκίμασα να κάνω το τεστ για το αν ξεκλείδωσε και αφού δίνω την εντολή fastboot devices μου γράφει fastboot is not recognizet as an internal or external command, operable problem or batch file. Γνωρίζει κάποιος για αυτό;

 

Αφού μπεις στον adb φάκελο βάλε και ./ μπροστά από την εντολή (όπως παρακάτω):

./fastboot devices

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατι στους οδηγούς δεν υπάρχει τίποτα για root? Δεν γίνεται ή υπάρχει κάπου και δεν το βλέπω εγω?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω την global dev 8 6.9.9 με MM και σε 24 ώρες με νορμάλ χρήση και συνέχεια ανοικτό wifi από 93% πήγε στο 65%.

Η αλήθεια είναι ότι δεν είδα κάποια συνταρακτική διαφορά . Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι ότι αφού ξεκλείδωσα το bootloader,δοκίμασα να κάνω το τεστ για το αν ξεκλείδωσε και αφού δίνω την εντολή fastboot devices μου γράφει fastboot is not recognizet as an internal or external command, operable problem or batch file. Γνωρίζει κάποιος για αυτό;

Το cmd τρέχει μέσα στον φάκελο που έχεις και το αρχείο fastboot.exe? Εννοώ έχεις κάνει μετάβαση στον φάκελο που είναι και το fastboot.exe μέσα από το cmd πριν δώσεις την εντολή fastboot devices?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά γιατι στους οδηγούς δεν υπάρχει τίποτα για root? Δεν γίνεται ή υπάρχει κάπου και δεν το βλέπω εγω?

 

Πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει, να έχεις περάσει twrp και να κατεβάσεις και να φλασάρεις το supersu μέσω twrp από ότι θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

 

Πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει, να έχεις περάσει twrp και να κατεβάσεις και να φλασάρεις το supersu μέσω twrp από ότι θυμάμαι.

 

Επομένως δεν μπορώ να ζητήσω να μου το στείλουν rootαρισμένο ε?

 

Καλά γενικά γιατί δεν συζητιέται το θέμα και δεν υπάρχει σε κανέναν οδηγό?

Δεν ενδιαφέρει το root? Εντύπωση μου κάνει.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Το cmd τρέχει μέσα στον φάκελο που έχεις και το αρχείο fastboot.exe? Εννοώ έχεις κάνει μετάβαση στον φάκελο που είναι και το fastboot.exe μέσα από το cmd πριν δώσεις την εντολή fastboot devices?

 

 

Δεν έχω κάνει τίποτα, απλός αποσυμπίεσα το adb στον c

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το cmd τρέχει μέσα στον φάκελο που έχεις και το αρχείο fastboot.exe? Εννοώ έχεις κάνει μετάβαση στον φάκελο που είναι και το fastboot.exe μέσα από το cmd πριν δώσεις την εντολή fastboot devices?

 

 

Δεν έχω κάνει τίποτα, απλός αποσυμπίεσα το adb στον c

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι όταν συνδέω το κινητό μπαίνει αυτόματα η εντολή μόνο φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αλλη βοηθεια τωρα,βεβαια περασα παλι την 6.8.18 γαι να μην εχω καποιο προβλημα αλλα δεν μου διαβαζει καθολου την μια καρτα.αφου βαζω το πιν και στις δυο τοτε κανει ενα κλακ και μου ξαναζηταει πιν και αυτο γινετε συνεχεια.χωριστα τις καρτες τις δεχεται αλλα μαζι εχει προβλημα...καμια βοηθεια???καμια βοηθεια τιποτα ρε παιδια ???? Edited by fatsionas
Link to comment
Share on other sites

Το cmd τρέχει μέσα στον φάκελο που έχεις και το αρχείο fastboot.exe? Εννοώ έχεις κάνει μετάβαση στον φάκελο που είναι και το fastboot.exe μέσα από το cmd πριν δώσεις την εντολή fastboot devices?

 

 

Δεν έχω κάνει τίποτα, απλός αποσυμπίεσα το adb στον c

 

Από cmd γράψε cd c:\adb για να μπεις στον φάκελο και στη συνέχεια την εντολή fastboot devices.

Edited by spyrros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

έχω παραγγείλει την international version με την 800άρα μπάντα.

Το κινητό αυτό έρχεται με επίσημη rom? θα χρειαστεί να αλλάξω; έχει προλάβει να την "πειράξει" το geekbuying?

 

Και τέλος, root γίνεται εύκολα;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

 

Από cmd γράψε cd c:\adb για να μπεις στον φάκελο και στη συνέχεια την εντολή fastboot.

κάνω κανονικά ότι λέει ο οδηγός

Πως τσεκάρουμε αν ο bootloader είναι κλειδωμένος ή ξεκλείδωτος

Link to comment
Share on other sites

Πως το βλέπω;;;

 

Sent from my Redmi Note 3 international

Μπαίνεις ρυθμίσεις / σχετικά με το τηλ / πατας μερικές φορές την έκδοση κερνελ και στο μενου μπαινεις στο πρώτο software δηλ προς το τέλος θα το δεις.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Απο official stable global rom, μπορω να περασω official dev global rom χρησιμοποιωντας τον updater και με κλειδωμενο bootloader???

 

Ναι έτσι ακριβώς.Προσεχε μόνο να έχεις μπαταρία πάνω απο50τοις εκατο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτοχος κ εγώ πλέον μετά από 2 χρόνια με το Huawei honour 6. Εντυπώσεις από την πέμπτη που το έχω είναι πολύ καλές, πραγματικά πολύ smooth κ γρήγορο χωρίς κολλήματα. Έχω μείνει με την official stable προς το παρόν.

Κάμερα έχω f16, αλλά είναι πολύ καλή ρε παιδιά, ακόμα κ για το βράδυ ευχαριστημένος είμαι.

Το μόνο που δεν μου παίζει είναι ή εφαρμογή plex! Τη χρησιμοποιεί κανείς άλλος?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160911/6d9127c22aadc5a02bbfcc247fa6f287.jpg

Link to comment
Share on other sites

κάνω κανονικά ότι λέει ο οδηγός

Πως τσεκάρουμε αν ο bootloader είναι κλειδωμένος ή ξεκλείδωτος

Που έχεις φτάσει;

Αν σου βγάλει device unlocked: true έχεις ξεκλειδώσει.

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με ρομ by Gkalen

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...