Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημέρα, συνεχίζω να χάνω κλήσεις απο viber και να μην εμφανίζονται notifications όπως επίσης και για μηνύματα στο WhatsApp γιατί οι εφαρμογές φαίνεται να κλείνουν μετά από λίγο. Από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας και των εφαρμογών έχω απενεργοποιήσει τους περιορισμούς. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό; Πιστεύω ότι είναι σημαντικό πρόβλημα. Το κινητό έχει την official global stable rom 7.5.3.0.

 

Απο το security app (μια πράσινη "μαμά" εφαρμογή) κοιταξες τι τους αφήνει να κάνουν σαν εφαρμογές? Αν θυμάμαι καλά εκεί είναι το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τώρα που μιλάμε είμαι 58% και κοντευω κάτι λιγοτερο απο 3:45 λεπτά οθόνης. Όλα ανοιχτα και εκτός σπιτιού data αλλά παντα 3g.

Screenshot_20160819_170235.png

Όπως και να έχει το κινητό δεν έχει θέμα με την μπαταρία αφού και σε miui παει καλά απλα εδώ παει λίγο καλύτερα.

Τώρα έχω περάσει και firmware + ROM + gaps + radon kernel + xposed..

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-t3431866

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-installing-xposed-framework-roms-t3416123

 

Φίλτατε φιλόσοφε πώς βλέπουμε τι hardware σε fingerprint sensor φοράει το τηλ. μας? Στην ROM αναφέρει οτι δουλεύει με συγκεκριμένο μόνο... Όσο και αν έψαξα στο XDA απάντηση δεν βρήκα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε φιλόσοφε πώς βλέπουμε τι hardware σε fingerprint sensor φοράει το τηλ. μας? Στην ROM αναφέρει οτι δουλεύει με συγκεκριμένο μόνο... Όσο και αν έψαξα στο XDA απάντηση δεν βρήκα...

 

Aida64 .

Μέσα απο εκεί στο device βλέπεις..

Εμένα έχει FPC102x και παίζει χωρίς θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Εχω παραγγειλει το xiaomi max με official ROM ch\en

 

Ειναι σωστα τα αγγλικα η ειναι μισα αγγλικα μισα κινεζικα?

 

Η ελληνικη ρομ εχει καποιο αλλο χαρακτηριστικο περα απο τα ελληνικα

 

Ευχαριστω

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Απο το security app (μια πράσινη "μαμά" εφαρμογή) κοιταξες τι τους αφήνει να κάνουν σαν εφαρμογές? Αν θυμάμαι καλά εκεί είναι το πρόβλημα

 

Έχεις δίκιο. Τελικά είναι στο security app. Aπενεργοποίησα το clean at lock screen και το πρόβλημα λύθηκε.

Σ' ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, 2 ερωτήσεις που σίγουρα έχουν απαντηθεί στο παρελθόν αλλά επειδή δεν ειναι δικιά μου η συσκευή αλλά ενός φίλου(συνεπώς κάνω απλά εξυπηρέτηση), θα ήθελα εν τάχει να απαντηθούν 2 ερωτήσεις μου:

 

1)Ποια ρομ να βάλω ώστε να ξεκλειδώσω τον bootloader;

2)Εφόσον βάλω τη ρομ που ξεκλειδώνει τον bootloader,μπορώ έπειτα να βάλω μια οποιαδήποτε dev; Ή πάλι θα έχω προβλήματα με τον bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, 2 ερωτήσεις που σίγουρα έχουν απαντηθεί στο παρελθόν αλλά επειδή δεν ειναι δικιά μου η συσκευή αλλά ενός φίλου(συνεπώς κάνω απλά εξυπηρέτηση), θα ήθελα εν τάχει να απαντηθούν 2 ερωτήσεις μου:

 

1)Ποια ρομ να βάλω ώστε να ξεκλειδώσω τον bootloader;

2)Εφόσον βάλω τη ρομ που ξεκλειδώνει τον bootloader,μπορώ έπειτα να βάλω μια οποιαδήποτε dev; Ή πάλι θα έχω προβλήματα με τον bootloader?

 

1. developer να είναι.....

2. Ξεκλειδώνεις ............δεν ξεκλειδώνει μόνο του.

ξεκαθαρισε τι θέλεις να κάνεις για να καταλάβεις και την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

θελω απο αυτον τον χωρο να πω ενα τεραστιο ευχαριστω στον geoanto555.

Πηρε ενα ψοφιο redmi note 3 και το εκανε ενα τελειο τηλεφωνο

Οταν υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι με τετοιες γνωσεις και προθυμια για εξυπηρετηση, μετατρεπονται αυτες τις σελιδες

σε ενα χωρο σιγουριας για ολους μας

Γιωργο σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, 2 ερωτήσεις που σίγουρα έχουν απαντηθεί στο παρελθόν αλλά επειδή δεν ειναι δικιά μου η συσκευή αλλά ενός φίλου(συνεπώς κάνω απλά εξυπηρέτηση), θα ήθελα εν τάχει να απαντηθούν 2 ερωτήσεις μου:

 

1)Ποια ρομ να βάλω ώστε να ξεκλειδώσω τον bootloader;

2)Εφόσον βάλω τη ρομ που ξεκλειδώνει τον bootloader,μπορώ έπειτα να βάλω μια οποιαδήποτε dev; Ή πάλι θα έχω προβλήματα με τον bootloader?

1 - Με dev rom

2 Εδώ δεν καταλαβαίνω τι εννοείς και τι θέλεις να κανείς,να περάσεις ελληνικη dev εννοείς??:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

1. developer να είναι.....

2. Ξεκλειδώνεις ............δεν ξεκλειδώνει μόνο του.

ξεκαθαρισε τι θέλεις να κάνεις για να καταλάβεις και την απάντηση.

 

Άλλη ρομ θέλω να βάλω από dev! Έστειλα μνμ για ξεκλείδωμα bootloader, πήρα την έγκριση από τους μόγληδες της xiaomi, έβαλα την εφαρμογή ξεκλειδώματος αλλά γράφει ότι η συσκευή δεν αναγνωρίζεται!

 

Ξένο dev,συμπληρώνω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ότι widget ρολογιού και να βάλω κολλάει δλδ δεν ενημερώνει την ώρα!

 

Το δικό του που έχει δεν μ'αρέσει.

Καμιά ιδέα ;;

Έχει 7.3.6 απο τη "Μαμά"..

 

το έχει συναντήσει κανείς άλλος αυτό ;

και εγω το ιδιο προβλημα

thlw8s

Xiaomi_Redmi_Note_3 Pro

Link to comment
Share on other sites

θελω απο αυτον τον χωρο να πω ενα τεραστιο ευχαριστω στον geoanto555.

Πηρε ενα ψοφιο redmi note 3 και το εκανε ενα τελειο τηλεφωνο

Οταν υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι με τετοιες γνωσεις και προθυμια για εξυπηρετηση, μετατρεπονται αυτες τις σελιδες

σε ενα χωρο σιγουριας για ολους μας

Γιωργο σε ευχαριστω

 

Να σαι καλά Φώτη ή μάλλον κύριε Φώτη...

Για τους υπόλοιπους

¨Το κινητό μου ήρθε με ένδειξη 900Ε που δηλώνει hardbrick..

Δεν έμπαινε πουθενά που σημαίνει ότι δεν είχα και πολλές επιλογές.

Επρεπε να ανοιχτεί και να "γεφυρώσω" το "test point"

Έγινε... το διάβασε σαν 9008 και πλέον φοράει την Ελληνική ρομ.

Σήμερα έκανα το δεύτερο με τον ίδιο τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

Άλλη ρομ θέλω να βάλω από dev! Έστειλα μνμ για ξεκλείδωμα bootloader, πήρα την έγκριση από τους μόγληδες της xiaomi, έβαλα την εφαρμογή ξεκλειδώματος αλλά γράφει ότι η συσκευή δεν αναγνωρίζεται!

 

Ξένο dev,συμπληρώνω

Τωρα ποια rom εχεις,πρεπει να εχεις τα ιδια στοιχεία και στο τηλέφωνο και στην εφαρμογη,τους οδηγούς τους πέρασες σωστά το βλέπει κανονικά το κινητό πρέπει να ειναι σε fast boot mode .:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Άλλη ρομ θέλω να βάλω από dev! Έστειλα μνμ για ξεκλείδωμα bootloader, πήρα την έγκριση από τους μόγληδες της xiaomi, έβαλα την εφαρμογή ξεκλειδώματος αλλά γράφει ότι η συσκευή δεν αναγνωρίζεται!

 

Ξένο dev,συμπληρώνω

 

Το ξεκλειδώνεις και μετά βάλε όποια ρομ θέλεις αρκεί μετά από κάθε εγκατάσταση να ελέγχεις τον bootloader αν κλείδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το id για το οποίο μου ήρθε κωδικός, είναι διαφορετικό από το id που έχω στην εφαρμογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα ποια rom εχεις,πρεπει να εχεις τα ιδια στοιχεία και στο τηλέφωνο και στην εφαρμογη,τους οδηγούς τους πέρασες σωστά το βλέπει κανονικά το κινητό πρέπει να ειναι σε fast boot mode .:ninja::ninja:

 

Η rom του τηλεφώνου είναι η miui 7 global 7.1 stable , όλα τα υπόλοιπα είναι σωστά

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλειδώνεις και μετά βάλε όποια ρομ θέλεις αρκεί μετά από κάθε εγκατάσταση να ελέγχεις τον bootloader αν κλείδωσε.

Δεν γράφει όμως ποια rom έχει τώρα φίλε λιγο γενικα τα γράφει και τι θέλει να κάνει,υπάρχει περίπτωση να κλειδώνει και με τις νέες ελληνικές οταν το κάνουμε αναβάθμιση και σε εμάς ,παίζει και αυτο το σενάριο η οχι,τελευταία κλειδώνουν αρκετά βλέπω ξαφνικά κινητά???:ninja::ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

deni ναι έχουμε ένα θεματάκι με τα redmi 3.. Ακόμη δεν έχω δει note 3 να κλειδώνει..

Εσύ πριν από κάθε αλλαγή ρομ έλεγχο bootloader..

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το id για το οποίο μου ήρθε κωδικός, είναι διαφορετικό από το id που έχω στην εφαρμογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η rom του τηλεφώνου είναι η miui 7 global 7.1 stable , όλα τα υπόλοιπα είναι σωστά

 

Πρεπει να περασεις μια dev απο το uploader του κινητού και μετα θα ξεκλειδώσεις.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να περασεις μια dev απο το uploader του κινητού και μετα θα ξεκλειδώσεις.:ninja::ninja:

 

Την κόβω για unofficial που σημαίνει ότι δεν την παίρνει από updater,,

Με το τσιμπιδάκι τις βγάζει τις κουβέντες ο φίλος....

Μάλλον θα ντρέπεται...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

deni ναι έχουμε ένα θεματάκι με τα redmi 3.. Ακόμη δεν έχω δει note 3 να κλειδώνει..

Εσύ πριν από κάθε αλλαγή ρομ έλεγχο bootloader..

Ελενχο γιατι χρειάζεται αν εχει κλείδωση δεν θα δεχθεί την νεα rom ,δεν θα την τρέξει το twrp recovery ,εκεί δεν θα το καταλάβεις,δεν θα τρέξει η διαδικασία φλασαρισματος,η λες θα τρέξει και θα μπικαρει μετα. θα κολληση το κινητό,δεν ξέρω δεν μου έτυχε μεχρι τώρα,:ninja::ninja::ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την κόβω για unofficial που σημαίνει ότι δεν την παίρνει από updater,,

Με το τσιμπιδάκι τις βγάζει τις κουβέντες ο φίλος....

Μάλλον θα ντρέπεται...:lol::lol:

ΧΑ ΧΑ καλά που ο ρώτησα τωρα τι rom εχει, ναι είναι όντως λίγο ομιλητικός ,δεν μας βοηθάει ομως ετσι δεν μπορούμε και μεις να βοηθήσουμε αν δεν ξερουμε περισσότερα στοιχεία,για να γίνουμε μαντες χλομο το βλέπω.:lol::lol::p:D:D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Την κόβω για unofficial που σημαίνει ότι δεν την παίρνει από updater,,

Με το τσιμπιδάκι τις βγάζει τις κουβέντες ο φίλος....

Μάλλον θα ντρέπεται...:lol::lol:

 

εχώ έχω το 2 prime, συνεπώς αντιμετωπίζω μια πρωτόγνωρη κατάσταση με το note 3 pro. Θέλω να βάλω ξένη unofficial dev, η rom που έχω είναι η προαναφερθείσα stable, και έχω το συγκεκριμένο πρόβλημα με το bootloader. Τι κάνω από εδώ κ στο εξής;

Link to comment
Share on other sites

εχώ έχω το 2 prime, συνεπώς αντιμετωπίζω μια πρωτόγνωρη κατάσταση με το note 3 pro. Θέλω να βάλω ξένη unofficial dev, η rom που έχω είναι η προαναφερθείσα stable, και έχω το συγκεκριμένο πρόβλημα με το bootloader. Τι κάνω από εδώ κ στο εξής;

 

Ποια ακριβώς 7.1 όμως δεν μας έχεις πει ακόμα. Για παράδειγμα αν είναι η 7.1.9.0.0 είναι μια γνωστή unofficial multilanguage rom που δημιουργεί προβλήματα. Γι'αυτό σε ρωτάνε τα παιδιά ξανά και ξανά ποια ακριβώς έχεις. Επίσης ποια ακριβώς θες να βάλεις εσύ στο τέλος?

Link to comment
Share on other sites

Ποια ακριβώς 7.1 όμως δεν μας έχεις πει ακόμα. Για παράδειγμα αν είναι η 7.1.9.0.0 είναι μια γνωστή unofficial multilanguage rom που δημιουργεί προβλήματα. Γι'αυτό σε ρωτάνε τα παιδιά ξανά και ξανά ποια ακριβώς έχεις. Επίσης ποια ακριβώς θες να βάλεις εσύ στο τέλος?

 

Αυτήν ακριβώς έχω!Θέλω να περάσω τη cm 13.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν ακριβώς έχω!Θέλω να περάσω τη cm 13.0

 

Αρχικά διάβασε αυτό να πάρεις μια ιδέα..

Aλλαγή από unofficial σε official ρομ ή Ελληνική.(redmi note 3 pro)

Καλά είναι να αναρτηθεί στην πρωτη σελίδα .. θα βοηθήσει πολύ κόσμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελενχο γιατι χρειάζεται αν εχει κλείδωση δεν θα δεχθεί την νεα rom ,δεν θα την τρέξει το twrp recovery ,εκεί δεν θα το καταλάβεις,δεν θα τρέξει η διαδικασία φλασαρισματος,η λες θα τρέξει και θα μπικαρει μετα. θα κολληση το κινητό,δεν ξέρω δεν μου έτυχε μεχρι τώρα,:ninja::ninja::ninja:

 

Έλεγχο γιατί με την μία θα μπρικάρει αν πάς να φλασάρεις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια ακριβώς 7.1 όμως δεν μας έχεις πει

 

Ακριβώς αυτή θα ήταν η ερώτηση μου..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...