Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ε ναι

 

γιατι να μην ειναι διαθεσιμη;

 

H Taiwan rom υπάρχει για κατέβασμα.

Κάπου την είχα δει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

ε ναι ..γιατι να μην ειναι διαθεσιμη;

Διαθέσιμη είναι... δεν μπαίνει έτσι απλά όμως.

Απ ότι είχα διαβάσει(δεν πολυ ασχολήθηκα) την έβαλαν κάποιοι αλλά τίποτα.

Κάποιοι άλλοι που έβαλαν αρχεία από εκείνη την ρομ είπαν τους δούλεψε αλλα δεν είναι τίποτα σίγουρο ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλει τώρα ο κολλητός μου το κινητό από Ελλάδα όμως λόγω τιμολογίου κλπ.

Ήθελα να ρωτήσω ξέρει κανείς το συγκεκριμένο site και τι λέει;

https://foxosmall.com/smartphones/xiaomi/xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb.html

Και από το skroutz ξέρει κανείς να μου προτείνει κάτι άλλο; Θέλω να έχει PayPal για καλό και για κακό.

http://www.skroutz.gr/s/8515183/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-32GB.html

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη είναι... δεν μπαίνει έτσι απλά όμως.

Απ ότι είχα διαβάσει(δεν πολυ ασχολήθηκα) την έβαλαν κάποιοι αλλά τίποτα.

Κάποιοι άλλοι που έβαλαν αρχεία από εκείνη την ρομ είπαν τους δούλεψε αλλα δεν είναι τίποτα σίγουρο ακόμη.

 

Αν υπαρχει κανα νεοτερο ενημερωστε κι αν εχεται κανενα link βαλε

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να δηλωσουμε άλλον dialer ως προτευων και να μη χρησιμοποιούμε αυτόν της xiaomi;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως κάποτε γνωστός ήταν αυτός (δεν ξέρω για τώρα..)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer

 

Και μετά έχουμε αυτόν της Google που είναι και στα Nexus. Στο playstore λέει δεν είναι συμβατός οπότε κατέβασε από εδώ

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-phone/google-phone-4-0-129037693-release/google-phone-4-0-129037693-android-apk-download/

 

Δεν έχω ιδέα πόσο καλά δουλεύουν ή αν δουλεύουν γενικότερα.. Αλλά δοκίμασε :p

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά!

Λοιπον μολις σήμερα έλαβα το κινητο, και εχω την 7.3.8.0(LHOCNDD)

Για να βαλω ελληνικη, απλα κατεβάζω τη dev απο το site, τη flashaρω με τον updater ξεκλειδωνω bootloader, και τη περνάω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά!

Λοιπον μολις σήμερα έλαβα το κινητο, και εχω την 7.3.8.0(LHOCNDD)

Για να βαλω ελληνικη, απλα κατεβάζω τη dev απο το site, τη flashaρω με τον updater ξεκλειδωνω bootloader, και τη περνάω?

 

Αν σου βγάλει error με τον updater θα πρέπει να το κάνεις με miflash.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θυμάμαι ότι κάποιος είχε πάρει κινητό από Ελλάδα, υπάρχει κάποιο εμπιστο;

Κοιτούσα σκρουτζ και είδα καλές κριτικές το cityshop. Συγνώμη εάν επαναλαμβάνομαι, είπα να μην πάω στα τυφλά.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να δηλωσουμε άλλον dialer ως προτευων και να μη χρησιμοποιούμε αυτόν της xiaomi;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Κατεβάζεις αυτον που θες και τον χρησιμοποιείς, δεν εχεις θεμα. Εγω χρησιμοποιώ τον exdialer

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να δηλωσουμε άλλον dialer ως προτευων και να μη χρησιμοποιούμε αυτόν της xiaomi;

 

Πας settings, installed apps, και στην κάτω μεριά της οθόνης έχει ένα στρογγυλό που γράφει default. Από εκεί ορίζει τις προεπιλογές. Μόνο αν απενεργοποιηείς το κινητό μετά όταν το ξανανοίγεις να το τσεκάρεις γιατί καμιά φορά χάνει την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Πας settings, installed apps, και στην κάτω μεριά της οθόνης έχει ένα στρογγυλό που γράφει default. Από εκεί ορίζει τις προεπιλογές. Μόνο αν απενεργοποιηείς το κινητό μετά όταν το ξανανοίγεις να το τσεκάρεις γιατί καμιά φορά χάνει την επιλογή.

Σε ευχαριστώ πολύ, δε το είχα προσέξει καθόλου αυτό και έψαχνα μέσα στις ρυθμίσεις να βρω που ορίζεις εφαρμογές default.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ στην ευχάριστη θέση να σας πω ότι πέρασα με τη βοήθεια των παιδιών εδώ, και των οδηγών στο άλλο φόρουμ, την ελληνική dev και όλα πήγαν τέλεια! Και πάλι ευχαριστώ πολύ κυρίως τον geoanto555 για τις γνώσεις του!
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια!! μέχρι σήμερα το πρωί έμπαινα κανονικά 4G-3G (Cosmote) χωρίς κανένα πρόβλημα. το απόγευμα που ενεργοποίησα το mobile data πουθενά 3G έτσι ξαφνικά. του έκανα κανα 2 φορές reboot έβγαλα και ξαναέβαλα την sim μα τίποτα. το wifi δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια!! μέχρι σήμερα το πρωί έμπαινα κανονικά 4G-3G (Cosmote) χωρίς κανένα πρόβλημα. το απόγευμα που ενεργοποίησα το mobile data πουθενά 3G έτσι ξαφνικά. του έκανα κανα 2 φορές reboot έβγαλα και ξαναέβαλα την sim μα τίποτα. το wifi δουλεύει κανονικά.

 

είχε γενικότερο πρόβλημα η κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

μονο σήμερα η γενικά??? από αυτα που είχα διαβάσει είχα την εντύπωση ότι η cosmote παρουσιάζει τα λιγότερα τέτοιου είδους προβλήματα. οπότε τώρα τι κάνω? Edited by BarryAllen
Link to comment
Share on other sites

μονο σήμερα η γενικά??? από αυτα που είχα διαβάσει είχα την εντύπωση ότι η cosmote παρουσιάζει τα λιγότερα τέτοιου είδους προβλήματα. οπότε τώρα τι κάνω?

Αμα βεβαιωθεις οτι φταιει η κοσμοτε παρτουε τηλεφωνο.

 

Αν θυμαμαι καλα εσυ εχεις περασει ελληνικη;

Link to comment
Share on other sites

όχι με global stable είμαι. το περίεργο είναι που συνέβει στα καλά καθούμενα. πως θα καταλάβω αν φταίει η cosmote ή αν είναι κάποιο άλλο το πρόβλημα?? αντιμετωπίζει κανείς άλλος με cosmote τέτοιο πρόβλημα???
Link to comment
Share on other sites

Έχει όντως πρόβλημα η Cosmote.

Η κοπέλα του γιού μου αυτή τη στιγμή δεν έχει internet (Πάτρα)

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κ εγώ χθες κ σήμερα για την κοσμοτε.Κάτι έχει πάθει κ από σήμα για ίντερνετ άθλιο κ σε σημεία που πριν ήταν άψογο
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω για τον οδηγό του τον geoanto555. Η βοήθεια του ήταν καθοριστική.

Για να μην κουράζω, διάβαζα και προετοιμαζόμουν για το unlock του κινητού και το πέρασμα ελληνικής dev μέχρι να έρθει το κινητό. Τα είχα όλα έτοιμα στο pc. Το παρήγγειλα απο vickmall και ήρθε με "MIUI 7 6.5.28 | BETA" για να του περάσω κατευθείαν την ελληνική dev. Έλεγξα αν είναι κλειδωμένος o bootloader . Έκανα πετυχημένα το unlock σε 10''. Είχα κατεβάσει την ελληνική dev, twrp 3.0.0-2, adb, έκανα εγκατάσταση το MiPhone, extract το adb & μεταφορά το twrp (σύμφωνα με τον οδηγό του miui.gr), έβαλα τη ρομ χύμα στο κινητό, ενεργοποίησα usb debugging, έτρεξα cmd ως διαχειριστής, έδωσα cd C:\adb, σύνδεσα το κινητό, έδωσα adb devices και .... τίποτα. Δοκίμασα απο τότε μέχρι πριν λίγο άπειρες παραλαγές, usb, εκδόσεις MiPhone (για drivers). Τίποτα. Μέχρι που ακολούθησα τις οδηγίες του για την εγκατάσταση pdanet αν και ήμουν τόσο απογοητευμένος πια που δεν πίστευα οτι θα αλλάξει κάτι. Όμως ΠΕΤΥΧΕ.

Για να ξέρουν και άλλοι φίλοι που μπορεί στο μέλλον να έχουν το ίδιο πρόβλημα, βάζουν σύμφωνα με τις οδηγίες το pdanet στο pc και στο κινητό και μετά απο restart το διαβάζει κανονικά.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Xiaomi Redmi Note 5, Note 3 Pro, Note 2, Huawei Honor 3C

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...