Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά, συνηθως διαβάζω το νήμα και έχω λύσει πολλές απορίες μου αλλά αυτό που θέλω να ρωτήσω μάλλον μου έχει ξεφύγει εαν έχει γραφτεί...

Εχω πολύ χαμηλή ένταση οταν συνδέω το bluetooth μεγάφωνο μου (mi και αυτό) στο mi4 που έχω επίσης σκοτώνει.

Το κινητό είναι με Global stable 7.5.3.0 δεν έχω ξεκλειδώσει τίποτα.

Διαβασα κάπου για κάποιες λύσεις οι οποίες θέλουν όμως root.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1. Για την ώρα για Backup. Λίγο πιο μετά που θα έχω χρόνο θα αρχίσω να παίζω με ROMs.

2. Κυρίως αναφέρομαι στον χρόνο που έχει μείνει στην ίδια κατάσταση. Αν έφυγε από Ολλανδία στις 20/07 δεν έπρεπε να είναι ήδη Ελλάδα;

Κι εμένα από 21 του μηνός έχει φύγει για Ελλάδα. Υπολογίζω ότι σε 3 μέρες θα έρθει Ελλάδα το δικό σου.

Τώρα τελευταία κάνει 7-8 μέρες για να έρθει Ελλάδα από Ολλανδία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση.

Κοιτάζω να παραγγείλω ένα Redmi Note 3 Pro 3/32GB Grey, προς το παρόν το βρίσκω πιο φθηνό από "αξιόπιστο" μαγαζί στο Geekbuying.

Έχετε να μου προτείνετε να δω κάπου αλλού?

Μέχρι την Παρασκευή θα το έχω παραγγείλει.

Ευχαριστώ

Αναγνώστης εποχής Unwired... με wap :P

2001-Σήμερα :Ericsson T68m, Sony Ericsson K700, Sony Ericsson P1i, HTC Wildfire, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S5, Lenovo K3 Note, Xiaomi RN2 Prime / Cube iWork10 flagship dual OS

Link to comment
Share on other sites

Βρε χαζέ... Αν ήταν ξεκλείδωτο θα χαμε πολύ δουλειά..

Τώρα με το που πάρεις έγκριση θα το ξεπετάξουμε...

Φαντάζομαι πήρες απάντηση στην εντολή σου αυτό ε;;

http://i.imgur.com/YCUraIr.jpg

 

καλησπερα αδερφε, εφυγα ΣΚ Χαλκιδικη και μου ηρθε εκει το μηνυμα απο την xiaomi, σημερα το απογευμα θα το ετοιμασω, κι αν εχω θεμα, θα ζητησω βοηθεια. Ευχαριστω για ολα. Μπυρα στη Καστορια θα κερασω, ή στη Χαλκιδικη?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, συνηθως διαβάζω το νήμα και έχω λύσει πολλές απορίες μου αλλά αυτό που θέλω να ρωτήσω μάλλον μου έχει ξεφύγει εαν έχει γραφτεί...

Εχω πολύ χαμηλή ένταση οταν συνδέω το bluetooth μεγάφωνο μου (mi και αυτό) στο mi4 που έχω επίσης σκοτώνει.

Το κινητό είναι με Global stable 7.5.3.0 δεν έχω ξεκλειδώσει τίποτα.

Διαβασα κάπου για κάποιες λύσεις οι οποίες θέλουν όμως root.

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την Ελληνική.

Είναι θέμα rom.

Από τότε που έβαλα την sMiui δεν έχω κανένα θέμα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση.

Κοιτάζω να παραγγείλω ένα Redmi Note 3 Pro 3/32GB Grey, προς το παρόν το βρίσκω πιο φθηνό από "αξιόπιστο" μαγαζί στο Geekbuying.

Έχετε να μου προτείνετε να δω κάπου αλλού?

Μέχρι την Παρασκευή θα το έχω παραγγείλει.

Ευχαριστώ

 

Καλό μαγαζί, αλλά γιατί δεν περιμένεις ως Τετάρτη που βγαίνει το νέο κινητό να δούμε τι θα λέει; και το aliexpress top one είναι καλό, έχει το καλό ότι έρχεται σε 7 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αδερφε, εφυγα ΣΚ Χαλκιδικη και μου ηρθε εκει το μηνυμα απο την xiaomi, σημερα το απογευμα θα το ετοιμασω, κι αν εχω θεμα, θα ζητησω βοηθεια. Ευχαριστω για ολα. Μπυρα στη Καστορια θα κερασω, ή στη Χαλκιδικη?

 

Στην Χαλκιδική φυσικά...χαχαχα

Άντε να δω αν δυσκολευτείς ..(δεν το νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απο το πρωί σήμερα έχω βάλει για kernel τον πρoαναφαιρόμενο (Radon Kenzo V1.6 για MIUI). Πάνω σε GTV 7.5.1 stable (την τελευταία ρομ της Ελληνικής κοινότητας).

Δουλεύει, δεν παρατήρησα διαφορές, θα φανούν σε βάθος χρόνου. Antutu score περίπου ίδια με πριν (έπιασα μέχρι 77000 ενώ με τον stock kernel της stable έπιανα 75000, δηλαδή διαφορά στα όρια του στατιστικού λάθους:lol:). Απο αλλαγή gevernor δεν πρόσεξα να υπάρχει διαφορά στα βασικά (swipe στην κεντρική οθόνη, άνοιγμα εφαρμογών). Σε μπαταρία θα φανεί αλλά λόγω undervolt περιμένω κανα 2-3% παραπάνω διάρκεια (όχι παραπάνω). Φόρτιση θα δω αργότερα, αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο, να φορτίζει σε 2 ώρες (όπως λέει και στην περιγραφή) γιατί τώρα απο 2% σε 100% θέλει 3 ώρες στρογγυλές!

 

Αυτά, όποιος θέλει να δοκιμάσει να ξέρει:

1) Φλασάρισμα το zip που κατεβάζουμε απο TWRP (κάντε πρώτα ενα backup καλού κακού),

2) επανεκκίνηση

3) ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ: λειτουργεί!

Ενδιαφέρων αν λειτουργούν αυτα που γράφει για τον νεο kernel .

Αν εχει διαφορά να το δοκιμάσουμε,το backup μέσω TWRP δεν λειτουργεί εχει κάποιο προβλημα,ενώ το κρατάει και σου δείχνει οκ,οταν προσπαθήσεις το κάνεις μεσω TWRP σταματάει σε κάποιο σημείο και βγάζει λάθος,θέλει διόρθωμα προφανώς ακόμη το TWRP,το είχανε επισημαίνει ομως οτι υπάρχει πρόβλημα και οτι σε μελλοντικές αναβαθμίσεις θα το λύσουν.

Εγω έχω το Recovery - TWRP 3.0.2-1 by mic. Ισως σε παλιότερο Recovery να λειτουργεί το backup:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλό μαγαζί, αλλά γιατί δεν περιμένεις ως Τετάρτη που βγαίνει το νέο κινητό να δούμε τι θα λέει; και το aliexpress top one είναι καλό, έχει το καλό ότι έρχεται σε 7 μέρες.

Δεν περιμένω να κάνει 170-190$ οπότε έιπα να εκμεταλλευτώ την "καλή" τιμή που το βρίσκω τώρα + ότι δεν περιμένω θαύματα από το καινούριο, όπως δεν είχε η μετάβαση από Redmi Note 2 σε 3 (άποψή μου). Και είναι για άτομο που το χρειάζεται ψιλο-άμεσα (αργοπεθαίνει το Optimus G), δεν έχει χρόνο για προπωλήσεις κλπ που μπορεί να πάρουν και 2 μήνες μέχρι να το πάρει στα χέρια του.

Λες να κυκλοφορήσει αμέσως μετά την παρουσίασή του το καινούριο και κάτω απο 200$?

Αναγνώστης εποχής Unwired... με wap :P

2001-Σήμερα :Ericsson T68m, Sony Ericsson K700, Sony Ericsson P1i, HTC Wildfire, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S5, Lenovo K3 Note, Xiaomi RN2 Prime / Cube iWork10 flagship dual OS

Link to comment
Share on other sites

Από τις καλύτερες επιδόσεις που είχα προσωπικά σε οποιοδήποτε smartphone... Δεν είναι μόνο η διαχείριση της μπαταρίας και 7+ ώρες οθόνης που έχω από χθες στις 8 το πρωί που το έβγαλα από τον φορτιστή.. Σε αυτά προσθέτουμε και περίπου 4 ώρες ομιλίας... Εξαιρετικά έκατσε σε εμένα τουλάχιστον η 7.5.1.0 eu... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160721/40dcdde74e4c9583bf14227e7f958bf6.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160721/d72e0716a3706b9a6963c2c19a1f0293.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φιλε μου ποια ειναι αυτη η γραμματοσειρα? εχεις προβλημα με κανενα ελληνικο γραμμα ή συμβολο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμένω να κάνει 170-190$ οπότε έιπα να εκμεταλλευτώ την "καλή" τιμή που το βρίσκω τώρα + ότι δεν περιμένω θαύματα από το καινούριο, όπως δεν είχε η μετάβαση από Redmi Note 2 σε 3 (άποψή μου). Και είναι για άτομο που το χρειάζεται ψιλο-άμεσα (αργοπεθαίνει το Optimus G), δεν έχει χρόνο για προπωλήσεις κλπ που μπορεί να πάρουν και 2 μήνες μέχρι να το πάρει στα χέρια του.

Λες να κυκλοφορήσει αμέσως μετά την παρουσίασή του το καινούριο και κάτω απο 200$?

Δεν νομίζω το καινούριο να ξεκινήσει κάτω απο 200$ με τίποτα θα είναι πολύ επάνω και ακριβό για αρκετό καιρό,τουλάχιστο 2 μήνες και να κυκλοφορήσει τώρα τα μαγαζιά θα το έχουν το άλλο μήνα στα μέσα ,δηλαδή να έρθει Ελλάδα αρχές Σεπτεμβρίου λογικά.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω το Recovery - TWRP 3.0.2-1 by mic. Ισως σε παλιότερο Recovery να λειτουργεί το backup:ninja::ninja:

 

Να βάλεις το 2-2 που είναι οκ/

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ποια ειναι αυτη η γραμματοσειρα? εχεις προβλημα με κανενα ελληνικο γραμμα ή συμβολο?

 

Η γραμματοσειρα λεγεται Vir Mix Theme N1 V1.0 και ειναι απο το αντιστοιχο θεμα...οχι δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα με κανενα ελληνικο γραμμα,ειναι αψογη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Παιδια την κυρια καρτα μου σε ποιο απο τα 2 slot να τη βαλω ?? Και τα δυο τα ιδια ειναι λενε οτι υποστηριζουν και τα δυο 4g ... Αλλα ειναι καποιο καλυτερο ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω το καινούριο να ξεκινήσει κάτω απο 200$ με τίποτα θα είναι πολύ επάνω και ακριβό για αρκετό καιρό,τουλάχιστο 2 μήνες και να κυκλοφορήσει τώρα τα μαγαζιά θα το έχουν το άλλο μήνα στα μέσα ,δηλαδή να έρθει Ελλάδα αρχές Σεπτεμβρίου λογικά.:ninja::ninja:

 

Άντε να είναι στα 200-240 Max από Κίνα. Και πάλι εξαιρετική τιμή για 5,5 αρα amoled, διπλή κάμερα βελτιωμένη πίσω, 4100 μπαταρία και min 64 gb χώρου ( όπως λένε τα leaks δλδ). γι αυτό λέω να περιμένουμε να το δούμε, πιστεύω πως θα έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον και μακάρι να επαναπροσδιορισει την σειρά redmi, όπως όλα δείχνουν δλδ . Και το πιο βασικό για μένα, χαζό το ξέρω, είναι που τα φυσικά κουμπιά θα είναι απλά τελείες σαν το mi5.

Δεν λέω, φυσικά και το redmi note 3 pro ειναι απίστευτη κινηταρα και πόσο μάλλον τώρα που είναι κοντά στα 200 ακόμη και από ευρωπαϊκές αποθήκες (πόσο μάλλον από Κίνα στα 160-170). Και γω είναι να ανανεωσω το g2 μου με αυτό, αλλά περιμένω να δω και τι θα λέει το καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Παιδια την κυρια καρτα μου σε ποιο απο τα 2 slot να τη βαλω ?? Και τα δυο τα ιδια ειναι λενε οτι υποστηριζουν και τα δυο 4g ... Αλλα ειναι καποιο καλυτερο ?

 

Σε όποιο θές,... αλλά μην χαλάς την σειρά του τελειομανή... στην 1.:p

Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις το 2-2 που είναι οκ/

ΤΟ twrp-3.0.2-2 εννοείς προφανώς ποιο απο τα 2 να κατεβάσω όμως.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

αλλά περιμένω να δω και τι θα λέει το καινούριο.

 

Αν περιμένεις το 4 δεν νομίζω να πας σε ιδιαίτερη αναβάθμιση.

Cpu σχεδόν στην ίδια κατηγορία και φυσικά Mediatek.

Πάσχει και σε GPU.

Όλα αυτά σε σύγκριση με την χρηματική διαφορά.........

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΤΟ twrp-3.0.2-2 εννοείς προφανώς ποιο απο τα 2 να κατεβάσω όμως.

 

Κατέβασε αυτό που είναι σίγουρο...https://www.dropbox.com/s/3syo7wlxz7it647/twrp-3.0.2-2-kenzo.img?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση σε 7.5.3.0

Η Global stable 7.3.7.0, αναβαθμιστηκε σημερα σε 7.5.3.0, παροτι ηταν ρουταρισμενη, ηρθε ενημερωση και εγκατασταθηκε μια χαρα.

Ξαναρουταριστηκε με την μεθοδο αυτη, χωρις κανενα θεμα.

Εχω αρχισει να συμπαθω την miui, παροτι ξεκλειδωσα αμεσα, με σκοπο να παω σε CM13.

Βεβαια το γεγονος οτι μια τετοια συσκευη και τετοιες πωλησεις, εχει ακομα android 5.1, με διολιζει...., δεν το κρυβω.

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένεις το 4 δεν νομίζω να πας σε ιδιαίτερη αναβάθμιση.

Cpu σχεδόν στην ίδια κατηγορία και φυσικά Mediatek.

Πάσχει και σε GPU.

Όλα αυτά σε σύγκριση με την χρηματική διαφορά.........

 

 

 

Πιο πολύ για την καλύτερη οθόνη (το 3 δεν έχει και το καλύτερο Contrast, βέβαια δεν ξέρω αν με custom kernel μπορεί να διορθωθεί αυτό, έχει δοκιμάσει κανείς;) και την καλύτερη κάμερα περιμένω,καθώς επίσης για τα κουμπιά, το ηχείο στο κάτω μέρος και τα μικρότερα πλαϊνά bezels απ ότι φαίνεται στις φωτο . Για την επεξεργαστικη ισχύ έχεις δίκιο, θα δούμε βέβαια στις δοκιμές.

Θα μου πεις το ψειριζω, έχεις δίκιο. Αλλά προερχομαι από το lg g2 που τα πλαϊνά του bezels ήταν φανταστικά μικρά.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ για την καλύτερη οθόνη (το 3 δεν έχει και το καλύτερο Contrast, βέβαια δεν ξέρω αν με custom kernel μπορεί να διορθωθεί αυτό, έχει δοκιμάσει κανείς;) και την καλύτερη κάμερα περιμένω,καθώς επίσης για τα κουμπιά, το ηχείο στο κάτω μέρος και τα μικρότερα πλαϊνά bezels απ ότι φαίνεται στις φωτο . Για την επεξεργαστικη ισχύ έχεις δίκιο, θα δούμε βέβαια στις δοκιμές.

Θα μου πεις το ψειριζω, έχεις δίκιο. Αλλά προερχομαι από το lg g2 που τα πλαϊνά του bezels ήταν φανταστικά μικρά.

Καλά κάνεις και το ψάχνεις αλλά μόνο που λέει mediatek δεν είναι αναβάθμιση.

Ο helio 20 είναι αντίστοιχος του 650 ίσως λίγο καλύτερος αλλά πολύ "ενεργοβόρος".

Τέσπα.. να μην σε επηρεάζω...Κάποια πράγματα είναι δεδομένα και κάποια απλά είναι γνώμη μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και το ψάχνεις αλλά μόνο που λέει mediatek δεν είναι αναβάθμιση.

Ο helio 20 είναι αντίστοιχος του 650 ίσως λίγο καλύτερος αλλά πολύ "ενεργοβόρος".

Τέσπα.. να μην σε επηρεάζω...Κάποια πράγματα είναι δεδομένα και κάποια απλά είναι γνώμη μου...

Ίσως γι αυτό η λίγο μεγαλύτερη μπαταρία που πιθανολογειται; πάντως θα θυσιαζα λίγη μπαταρία για καλύτερη οθόνη και κάμερα. Τετάρτη κοντή γιορτή!, εδώ θα είμαστε να τα συζητήσουμε όλα! Πάντως ως τότε με βλέπω να είμαι με το 3 Pro φίλου μου στα χέρια πιο πολύ κι απ τον ίδιο ;)

Link to comment
Share on other sites

geoanto555

Κατέβασε αυτό που είναι σίγουρο...https://www.dropbox.com/s/3syo7wlxz7it647/twrp-3.0.2-2-kenzo.img?dl=0

Το ιδιο με αυτο που κατεβασα ειναι το twrp-3.0.2-2 αλλα γιατι δεν μπορώ να το βρω,να το δω μεσα στο twrp ,που το παει ,μέσα απο το install Zip δεν το βλέπω,καπου αλλού εχα μπει και το είχα βρει την αλλη φορά που το πέρασα. :chair::chair::chair:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο με αυτο που κατεβασα ειναι το twrp-3.0.2-2 αλλα γιατι δεν μπορώ να το βρω,να το δω μεσα στο twrp ,που το παει ,μέσα απο το install Zip δεν το βλέπω,καπου αλλού εχα μπει και το είχα βρει την αλλη φορά που το πέρασα. :chair::chair::chair:

 

Αν το κατέβασες από το κινητό λογικά είναι στο φάκελο download..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...