Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bernie μήπως έχεις μπερδέψει τους οδηγούς;

Ο ένας είναι για κλειδωμένο bootloader μέσω edl και ο άλλος για ξεκλείδωτο.

Άλλον οδηγό του lallasgr θα εννοείς μάλλον.

Έχεις δίκιο, λάθος μου. Έκανα paste άλλο λινκ. Διορθώνω αμέσως το αρχικό ποστ μου.

Ευχαριστώ για την επισήμανση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει δίκιο ο φίλος, ο οδηγός που πρότεινα εγώ είναι για να πας από Chinese σε Global (εγώ πήγα από chinese dev σε global stable) χωρίς να ξεκλειδώσεις το κινητό.

 

Έτσι... μπορείς να πας σε οποιαδήποτε ρομ θέλεις μέσω edl mode με κλειδωμένο bootloader.

Υπάρχει και Ελληνικός οδηγός του lallasgr .(μάλλον με αυτόν τον μπέρδεψε ο Bernie.)

 

Ήμουν σίγουρος ότι ήταν "τεχνικό" λάθος..:wink::wink:

Επίσης υπάρχει μια περίπτωση(λίγες πιθανότητες) με κλειδωμένο bootloader να περάσεις official rom μέσω recovery mode(stock recovery)

Πας updater και επιλέγεις reboot to recovery. Συνδέεις το κινητό και ανοίγεις το mi pc suite..

Σε κάποιους διάβασα ότι δούλεψε..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Έτσι... μπορείς να πας σε οποιαδήποτε ρομ θέλεις μέσω edl mode με κλειδωμένο bootloader.

Υπάρχει και Ελληνικός οδηγός του lallasgr .(μάλλον με αυτόν τον μπέρδεψε ο Bernie.)

 

Ήμουν σίγουρος ότι ήταν "τεχνικό" λάθος..:wink::wink:

Επίσης υπάρχει μια περίπτωση(λίγες πιθανότητες) με κλειδωμένο bootloader να περάσεις official rom μέσω recovery mode(stock recovery)

Πας updater και επιλέγεις reboot to recovery. Συνδέεις το κινητό και ανοίγεις το mi pc suite..

Σε κάποιους διάβασα ότι δούλεψε..

Σαφώς, αυτός ήταν, ο lallasgr έχει γράψει και τους δύο οδηγούς. Ευχαριστώ και πάλι για την έγκαιρη επισήμανση.

Αντιγράφω και εδώ τον σωστό.

Ελληνικός οδηγός αλλαγής Rom από Unofficial σε Official για το Redmi Note 3 Pro (Kenzo) (Για κλειδωμένο bootloader).

Edited by Bernie
Link to comment
Share on other sites

Έτσι... μπορείς να πας σε οποιαδήποτε ρομ θέλεις μέσω edl mode με κλειδωμένο bootloader.

Υπάρχει και Ελληνικός οδηγός του lallasgr .(μάλλον με αυτόν τον μπέρδεψε ο Bernie.)

 

Ήμουν σίγουρος ότι ήταν "τεχνικό" λάθος..:wink::wink:

Επίσης υπάρχει μια περίπτωση(λίγες πιθανότητες) με κλειδωμένο bootloader να περάσεις official rom μέσω recovery mode(stock recovery)

Πας updater και επιλέγεις reboot to recovery. Συνδέεις το κινητό και ανοίγεις το mi pc suite..

Σε κάποιους διάβασα ότι δούλεψε..

Ναι lallasgr εννοουσα.:lol::lol::p Απ το διόρθωσα..

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ήταν το λεγόμενο sleepy modem bug το οποίο διορθώθηκε στην 7.3. 2

Δες εδώ:

http://en.miui.com/thread-272072-1-1.html

εγω δυστυχως στην αγγκλοκινεζικη 7.3.6 stable το αντιμετωπιζω... μου έρχεται αρκετες φορες μηνυμα οτι ειχα κληση μολις πριν 1 λεπτο.. και ενω το κινητό το εχω πανω στο γραφειο στη δουλειά οπου πιανω φουλ σημα..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

εγω δυστυχως στην αγγκλοκινεζικη 7.3.6 stable το αντιμετωπιζω... μου έρχεται αρκετες φορες μηνυμα οτι ειχα κληση μολις πριν 1 λεπτο.. και ενω το κινητό το εχω πανω στο γραφειο στη δουλειά οπου πιανω φουλ σημα..

 

7.3.6;

 

Την βρήκες κάπου ή σου ήρθε μέσω OTA;

Η τελευταία επίσημη stable που έρχεται σε όλους είναι η 7.3.2 απ'όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

7.3.6;

 

Την βρήκες κάπου ή σου ήρθε μέσω OTA;

Η τελευταία επίσημη stable που έρχεται σε όλους είναι η 7.3.2 απ'όσο ξέρω.

μεσω ΟΤΑ πριν καμια εβδομάδα, μπορει και λιγο πιο πριν..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποση ωρα κανει μια πληρη φορτιση;; Διαβασα που ειχατε γραψει περιπου 2 ωρες κ 40 λεπτα. Εγω το εχω 3.40 στο φορτιστη και απο το 17% εχει παει στο 80%. Να εχει καποιο θεμα ο φορτιστης;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποση ωρα κανει μια πληρη φορτιση;; Διαβασα που ειχατε γραψει περιπου 2 ωρες κ 40 λεπτα. Εγω το εχω 3.40 στο φορτιστη και απο το 17% εχει παει στο 80%. Να εχει καποιο θεμα ο φορτιστης;;

Χρησιμοποιεις το ανταπτορακι που εστειλαν με την συσκευη;

Ή δικο σου;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποση ωρα κανει μια πληρη φορτιση;; Διαβασα που ειχατε γραψει περιπου 2 ωρες κ 40 λεπτα. Εγω το εχω 3.40 στο φορτιστη και απο το 17% εχει παει στο 80%. Να εχει καποιο θεμα ο φορτιστης;;

Ανοιχτό είναι το κινητό; Μήπως τρέχει κάτι;

Ποια ρομ φοράει;

Link to comment
Share on other sites

Για οσους σκοπευουν να αγορασουν απο το gearbest που το εχει (προσφορα)

πρεπει απλα να περιμενετε 7-10 μερες να ξαναστοκαρουν

ενω ρωτησα αν το εχουν στοκ μου ειπαν ναι και μετα που το πληρωσα μου εστειλαν μηνυμα οτι δεν και πρεπει να περιμενω...

ζητησα τα λεφτα μου πισω γιατι το θελω το αμεσα...

Link to comment
Share on other sites

Ήταν το λεγόμενο sleepy modem bug το οποίο διορθώθηκε στην 7.3. 2

Δες εδώ:

http://en.miui.com/thread-272072-1-1.html

 

στο θεμα λεει οτι καποιοι αντιμετωπιζαν και προβλημα με το ξυπνητηρι, οτι μερικες φορες δεν χτυπαγε οταν ηταν σε sleep mode? εχει αντιμετωπισει καποιος κατι τετοιο? αν ναι εχουν λυθει με την 7.3.2? μη αποκοιμηθουμε στη δουλεια κιολας :lol:

Link to comment
Share on other sites

στο θεμα λεει οτι καποιοι αντιμετωπιζαν και προβλημα με το ξυπνητηρι, οτι μερικες φορες δεν χτυπαγε οταν ηταν σε sleep mode? εχει αντιμετωπισει καποιος κατι τετοιο? αν ναι εχουν λυθει με την 7.3.2? μη αποκοιμηθουμε στη δουλεια κιολας :lol:

 

Αποκοιμιεσαι στην δουλεια και βαζεις ξυπνητήρι να σε ξυπναει; :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποκοιμιεσαι στην δουλεια και βαζεις ξυπνητήρι να σε ξυπναει; :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ελα ενω καταλαβες τι θελω να πω:lol: αν και εχει γινει κ αυτο μερικες φορες παλια :X

Link to comment
Share on other sites

Για οσους σκοπευουν να αγορασουν απο το gearbest που το εχει (προσφορα)

πρεπει απλα να περιμενετε 7-10 μερες να ξαναστοκαρουν

ενω ρωτησα αν το εχουν στοκ μου ειπαν ναι και μετα που το πληρωσα μου εστειλαν μηνυμα οτι δεν και πρεπει να περιμενω...

ζητησα τα λεφτα μου πισω γιατι το θελω το αμεσα...

Εγώ παρήγγειλα τα ξημερώματα το γκρι και πριν λίγο μου έστειλαν email με tracking number και φωτογραφία του δεματος...

Link to comment
Share on other sites

Για οσους σκοπευουν να αγορασουν απο το gearbest που το εχει (προσφορα)

πρεπει απλα να περιμενετε 7-10 μερες να ξαναστοκαρουν

ενω ρωτησα αν το εχουν στοκ μου ειπαν ναι και μετα που το πληρωσα μου εστειλαν μηνυμα οτι δεν και πρεπει να περιμενω...

ζητησα τα λεφτα μου πισω γιατι το θελω το αμεσα...

 

Εγώ ίσα ίσα πρόλαβα. Το κακό είναι ότι δεν ξέρω τι διάολο ROM θα βάλουν παρόλο που τους είπα να βάλουν την official global. Ο Θεός και η μοίρα τους. :X Ελπίζω να μην είναι ακατόρθωτο να πετάξεις την σαβουρο ρομ τους και να βάλεις κάποια από τις original :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

ελα ενω καταλαβες τι θελω να πω:lol: αν και εχει γινει κ αυτο μερικες φορες παλια :X

 

καταλαβα τι λες,αλλα εγω δεν ξερω να σου απαντησω σε αυτο το ερωτημα.αντιθετα σκεψου να δοκιμασεις καφε :lol: πιανει μερικες φορες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

Εντάξει το βρήκα το verification.

Άλλο θέμα τώρα.

Έβαλα Vodafone για data στην sim 1. Δεν μπορώ όμως να συνδεθώ στο Internet.

Έκανα reset το apn αλλά πάλι τζίφος. Πρέπει να πάρω τηλ στη Vodafone και να μου στείλουν τις ρυθμίσεις με SMS ή υπάρχει και κάτι άλλο??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ίσα ίσα πρόλαβα. Το κακό είναι ότι δεν ξέρω τι διάολο ROM θα βάλουν παρόλο που τους είπα να βάλουν την official global. Ο Θεός και η μοίρα τους. :X Ελπίζω να μην είναι ακατόρθωτο να πετάξεις την σαβουρο ρομ τους και να βάλεις κάποια από τις original :mad::mad::mad:

Κατά 90% την multirom 7.1.99.99 που είναι για μπούφλες (εγώ κ 1 φίλος που πήραμε από εκεί με αυτήν μας το έστειλαν).

Μπορείς να περάσεις global stable σε διαδικασία που δεν ξεπερνα το μισάωρο :)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατά 90% την multirom 7.1.99.99 που είναι για μπούφλες (εγώ κ 1 φίλος που πήραμε από εκεί με αυτήν μας το έστειλαν).

Μπορείς να περάσεις global stable σε διαδικασία που δεν ξεπερνα το μισάωρο :)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Θέλει EDL υποχρεωτικά για να αλλάξω ROM?

Link to comment
Share on other sites

Θέλει EDL υποχρεωτικά για να αλλάξω ROM?

 

Με κλειδωμένο bootloader ναι (λογικά κλειδωμένος θα είναι δες εδώ πως να το τσεκάρεις). οπότε βλέπεις τους οδηγούς του geoanto555

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες φωτογραφίες!!!!!

 

Εγώ έχω την 7.3.2. Είχα δοκιμάσει λίγο την 7.2.2 και μετά 7.2.5. Στο θέμα μπαταρίας οι ρομ 7.2 είναι ελαφρώς καλύτερες αλλά παραμένω στην 7.3.2.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Μια ερώτηση.

Τα data μου είναι μονίμως σε H+. Και στην πόλη μου και στην κοζανη. Σε 4g τι χρειάζεται για να ενεργοποιηθεί? Το έχω στην επιλογή lte

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...