Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Για να καταλάβω κάτι παραπάνω : Όταν πάς να ξεκλειδώσεις ζητάει 1) όνομα 2) τον κωδικό της χώρας 3) το τηλεφωνικό νούμερο.

Αυτός ο κωδικός που θα λάβουμε (SMS) είναι δεσμευμένος με τον λογαριασμό μας; Τον παίρνουμε μία φορά και απο εκεί και πέρα ξεκλειδώνουμε ότι γουστάρουμε χωρίς να επαναλαμβάνουμε την διαδικασία;

 

αν δεν έχει αλλάξει κάτι , δεν σου έρχεται κωδικός , απλά σου λέει στην αρχή "οκ έκανες την αίτηση" και όταν περάσουν οι μέρες και σου δώσουν το "οκ" λαμβάνεις το μήνυμα "είσαι οκ μπορείς να ξεκλειδώσεις"

 

αν δεν κάνω λάθος δεν μπορείς να ξεκλειδώσεις αβέρτα γιατί δεν θα είχε νόημα το κλείδωμα (θα τα ξεκλειδώναν ήδη από τα μαγαζιά)

μια φορά στις 30 μέρες ; δεν ξέρω , δεν είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αν δεν έχει αλλάξει κάτι , δεν σου έρχεται κωδικός , απλά σου λέει στην αρχή "οκ έκανες την αίτηση" και όταν περάσουν οι μέρες και σου δώσουν το "οκ" λαμβάνεις το μήνυμα "είσαι οκ μπορείς να ξεκλειδώσεις"

 

αν δεν κάνω λάθος δεν μπορείς να ξεκλειδώσεις αβέρτα γιατί δεν θα είχε νόημα το κλείδωμα (θα τα ξεκλειδώναν ήδη από τα μαγαζιά)

μια φορά στις 30 μέρες ; δεν ξέρω , δεν είμαι σίγουρος

Μάλιστα...λογικό!

Στο "Please input your unlock reason" χρειάζεται να γράψουμε κάτι το ιδιαίτερο;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...λογικό!

Στο "Please input your unlock reason" χρειάζεται να γράψουμε κάτι το ιδιαίτερο;

 

δεν νομίζω, αν θυμάμαι είχα βάλει κάτι του στυλ i want to install multi rom ή κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Κανένα από τα redmi note 2, redmi note 3 pro και mi4s δεν έχει το λευκό του redmi 3.

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Kριμα παντως η ναυαρχιδα της Xiaomi-εκτος του Mi 5-να υστερει εκει!!Και απορω γιατι!!:(

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Kριμα παντως η ναυαρχιδα της Xiaomi-εκτος του Mi 5-να υστερει εκει!!Και απορω γιατι!!:(

Δεν πειράζει παιδιά...η Apple έκανε ολόοοοοκληροη καμπάνια με το NightShift που αυξάνει την θερμοκρασία του λευκού και στην ουσία "κιτρινίζει" το άσπρο για ξεκούραστη ανάγνωση...εμείς το έχουμε δωρεάν...μην γρινιάζουμε λοιπόν...:lol:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει παιδιά...η Apple έκανε ολόοοοοκληροη καμπάνια με το NightShift που αυξάνει την θερμοκρασία του λευκού και στην ουσία "κιτρινίζει" το άσπρο για ξεκούραστη ανάγνωση...εμείς το έχουμε δωρεάν...μην γρινιάζουμε λοιπόν...:lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::p

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αλλά τυπική και κρύο δε γίνεται.Ενώ αυτόματη και κρύο που γίνεται, είναι πολύ χειρότερα!!Τουλάχιστον στην Ελληνική dev rom που έχω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τυπικη και κρυο δε γινεται?

Εμενα μια χαρα το παιρνει.

Προσωπικα με τα κρυα χρωματα μου φαινεται μια χαρα.

Με το κανονικο οντως κιτρινιζε λιγο,αλλα ετσι οπως το εχω τωρα ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω την συγκεκριμένη συσκευή οπότε θα σου απαντήσω "γενικά"

το xposed παίζει απλά υπάρχουν πειραγμένες εκδόσεις (δηλαδή δεν παίζει , ή τουλάχιστον δεν έπαιζε, η έκδοση που υπάρχει στην σελίδα του xposed)

http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html

εδώ έχει έκδοση για 4.4 (αυτή που έχω και λειτουργεί στην συσκευή μου) και για 5.0+ (που δεν έχω ακόμα και δεν μπορώ να δοκιμάσω)

 

Το xposed μπορεις να το βρεις εδω http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html

*MIUI 6/7 BASED ON Android 5.1.X only

την εκδοση για 64-bit processors

Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν μπορω να κατεβαζω απευθειας απο το xposed τα modules και αναγκαζομαι να τα κατεβαζω απο το repository

 

οποτε μικρό το κακό. ευχαριστώ πολύ παιδιά ;)

 

γνωρίζει κανεις για τα παρακάτω?

 

"2)όσον αφορά το led ειδοποίησης. επειδή στον χώρο εργασίας μου πρέπει να υπάρχει απόλυτη ησυχία και καταλαβαίνω όταν έχω "notificiation" μονο από το led. ποσο παραμετροποιήσιμο είναι? (δηλαδή μπορεί να μείνει συνεχόμενα ανοιχτό όταν έχω ειδοποίηση και όχι να αναβοσβήνει κάθε 10 δευτερόλεπτα όπως κάνει το optimus g που έχω τώρα)

 

3)επίσης στον χώρο εργασίας μου έχουμε και πολλές τηλεοράσεις :P λειτουργεί το ir ? θα με εξυπηρετούσε να άλλαζα κανάλια από το κινητό σε κάθε τηλεόραση και να μην έψαχνα για τα "τηλεκοντρολ" κάθε φορα

"

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του led ειδοποίησης, δε βλέπω τέτοια ρύθμιση/επιλογή.

 

Σαν τηλεχειριστήριο, σε μια panasonic που δοκίμασα, δούλεψε στην εντέλεια.

 

Το τηλέφωνο, για την τιμή που έχει φτάσει αυτή τη στιγμή, είναι κελεπούρι!

Link to comment
Share on other sites

e καλά. δεν το συζητάμε :P νομίζω είναι ότι πιο vfm υπάρχει αυτή τη στιγμή. αφού σήμερα μου πρότειναν ένα Flex 2 και ένα G4 στα 210 euro περίπου (το ένα προφανώς) και δεν τα πήρα λόγο του ότι με έχει ψήσει αρκετά το κινεζάκι (με την καλή έννοια :P ). τότε είναι εύκολο να μου πεις την συχνότητα που αναβοσβήνει το led? ξέρω είναι λίγο χαζό αλλα στην χρήση που του κάνω είναι σημαντικό

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τυπικη και κρυο δε γινεται?

Εμενα μια χαρα το παιρνει.

Προσωπικα με τα κρυα χρωματα μου φαινεται μια χαρα.

Με το κανονικο οντως κιτρινιζε λιγο,αλλα ετσι οπως το εχω τωρα ειναι οκ.

 

Δε καταλαβες!Κυριολεκτικα το ειπα!!Μονο στην αυτοματη αντιθεση μ'αφηνει να το βαλω στο κρυο!!Και το αποτελεσμα χειροτερο!!Μηπως δε το εχεις στην αυτοματη φωτεινοτητα?Γιατι εγω εκει το εχω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν το μεταξυ,δοκιμασε κανεις τη τελευταια Ελληνικη stable της miui.gr?Αξιζει να τη βαλω στη θεση της τελευταιας Ελληνικη dev?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Εν το μεταξυ,δοκιμασε κανεις τη τελευταια Ελληνικη stable της miui.gr?Αξιζει να τη βαλω στη θεση της τελευταιας Ελληνικη dev?

Εγώ. Την δοκιμάζω από την Κυριακή. Να σου πω την αλήθεια πέραν της έκδοσης Δεν παρατήρησα διάφορες. Ίσως τον αισθητήρα φωτός (έχω την εντύπωση) ότι λειτουργεί καλύτερα. Μπαταρία Δεν είδα διάφορες. Γενικώς πολύ καλή και stable (γι'αυτό και λέγεται έτσι :) ).

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

οποτε μικρό το κακό. ευχαριστώ πολύ παιδιά ;)

 

γνωρίζει κανεις για τα παρακάτω?

 

"2)όσον αφορά το led ειδοποίησης. επειδή στον χώρο εργασίας μου πρέπει να υπάρχει απόλυτη ησυχία και καταλαβαίνω όταν έχω "notificiation" μονο από το led. ποσο παραμετροποιήσιμο είναι? (δηλαδή μπορεί να μείνει συνεχόμενα ανοιχτό όταν έχω ειδοποίηση και όχι να αναβοσβήνει κάθε 10 δευτερόλεπτα όπως κάνει το optimus g που έχω τώρα)

 

3)επίσης στον χώρο εργασίας μου έχουμε και πολλές τηλεοράσεις :P λειτουργεί το ir ? θα με εξυπηρετούσε να άλλαζα κανάλια από το κινητό σε κάθε τηλεόραση και να μην έψαχνα για τα "τηλεκοντρολ" κάθε φορα

"

Να σημειώσω σε αυτα που σου είπαν παραπάνω τα παιδιά οτι το led μπορείς να το φτιάξεις οπως θέλεις χρησιμοποιώντας εφαρμογές απο το play store οπως το Light Flow ή Light Manager και αλλες .

Για xposed δουλεύει πολύ καλά αυτό πάντα παίρνοντας ένα nadroid πριν προχωρήσουμε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Την δοκιμάζω από την Κυριακή. Να σου πω την αλήθεια πέραν της έκδοσης Δεν παρατήρησα διάφορες. Ίσως τον αισθητήρα φωτός (έχω την εντύπωση) ότι λειτουργεί καλύτερα. Μπαταρία Δεν είδα διάφορες. Γενικώς πολύ καλή και stable (γι'αυτό και λέγεται έτσι :) ).

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοεις οτι ειναι καπως πιο φωτεινη η οθονη?Και σε σχεση με το λευκο φοντο που λεμε με τα παιδια πιο πανω,ειναι λιγο καλυτερη?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι ειναι καπως πιο φωτεινη η οθονη?Και σε σχεση με το λευκο φοντο που λεμε με τα παιδια πιο πανω,ειναι λιγο καλυτερη?

Όσον αφορά το λευκό (και την οθόνη γενικότερα) δεν άλλαξε τίποτε...

Στον αισθητήρα Τώρα, σαν να δίνει ένα κλικ καλύτερη φωτεινότητα σε σχέση με πριν (που έβγαινε πολύ σκοτεινή) και να αλλάζει γρηγορότερα ανάλογα τον εξωτερικό φωτισμό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το λευκό (και την οθόνη γενικότερα) δεν άλλαξε τίποτε...

Στον αισθητήρα Τώρα, σαν να δίνει ένα κλικ καλύτερη φωτεινότητα σε σχέση με πριν (που έβγαινε πολύ σκοτεινή) και να αλλάζει γρηγορότερα ανάλογα τον εξωτερικό φωτισμό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαλιστα.Θα τη δοκιμασω λεω κι εγω αργοτερα να δουμε τι λεει κι αυτη!!;) Σ' ευχαριστω!:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβες!Κυριολεκτικα το ειπα!!Μονο στην αυτοματη αντιθεση μ'αφηνει να το βαλω στο κρυο!!Και το αποτελεσμα χειροτερο!!Μηπως δε το εχεις στην αυτοματη φωτεινοτητα?Γιατι εγω εκει το εχω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν το μεταξυ,δοκιμασε κανεις τη τελευταια Ελληνικη stable της miui.gr?Αξιζει να τη βαλω στη θεση της τελευταιας Ελληνικη dev?

 

Ναι σου επαναλαμβανω οτι με αυτοματη φωτεινοτητα και αυτοματη αντιθεση το εχω στο κρυο.

Παντα ετσι το ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι stable?Ειναι καλυτερη λες απο τη τελευταια Ελληνικη developer?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μα το mi unlock (η εφαρμογη),το λεγομενο εργαλειο,κατεβαινει ετσι κι αλλιως αν θελει καποιος!!Και μπαινει με τα στοιχεια του λογαριασμου του και αν ειναι ολα οκ,προχωραει κανονικα το ξεκλειδωμα!!Προσοχη ομως!!Πρεπει να προσεξει ο λογαριασμος που μπαινει στο εργαλειο,να αντιστοιχει με της συσκευης!!Ειτε βαζοντας emai και κωδικο,ειτε αριθμο κινητου και κωδικο!!Εγω την ειχα πατησει και εφαγα αδικα 2 ωρες μεχρι να το καταλαβω!!;)

 

Τελικά σήμερα που ξαναμπήκα στο http://en.miui.com/unlock/ με οδηγεί στο link για download. Το δοκιμάζω και ο Θεός βοηθός...

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα εδω http://en.miui.com/unlock/ για να ζητησω κωδικο να μην περιμενω μεχρι ναερθει το κινητο!

εκανα login με τα στοιχεια που εχω απο παλια που ειχα γραφτει απο το 1ο redmi και το 2ο τωρα με εβαλε σε κατι κινεζικα μετα και μου ζητησε να βαλω ψευδωνυμο μετα με πεταξε στο forum...Πως τελικα ζηταω να μου στειλουν κωδικο ρε παιδες?Κατι δεν εχω καταλαβει σωστα?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξυ,δοκιμασε κανεις τη τελευταια Ελληνικη stable της miui.gr?Αξιζει να τη βαλω στη θεση της τελευταιας Ελληνικη dev?

Κι εγώ την έχω, όλα είναι μια χαρά, για την ακρίβεια την πέρασα πάνω από την προηγούμενη, την 7.2.1.0. Και στις δύο ρομ έχω βάλει επίσης και το xposed, ελπίζω να μη βλέπει αυτό το φόρουμ ο διαχειριστής του miui.gr :cool: :cool: :o :o .

Όλα καλά για την ώρα!!

 

 

Στάλθηκε από το redmi note 3 PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pillopoulos
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα εδω http://en.miui.com/unlock/ για να ζητησω κωδικο να μην περιμενω μεχρι ναερθει το κινητο!

εκανα login με τα στοιχεια που εχω απο παλια που ειχα γραφτει απο το 1ο redmi και το 2ο τωρα με εβαλε σε κατι κινεζικα μετα και μου ζητησε να βαλω ψευδωνυμο μετα με πεταξε στο forum...Πως τελικα ζηταω να μου στειλουν κωδικο ρε παιδες?Κατι δεν εχω καταλαβει σωστα?

 

Πατάς unlock/ στην επόμενη σελίδα πριν κάνεις login πας τέρμα κάτω και επιλέγεις Aγγλικά..

Κάνεις login και είσαι οκ.. Αν όχι δοκίμασε από άλλο browser.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελευταία υπάρχει ένα πρόβλημα με το mi unlock για ξεκλείδωμα του bootloader, ξεκινάει το ξεκλείδωμα και κολλάει στο 50% και βγάζει το γνωστό μήνυμα... Λοιπόν να πω ότι έλυσα το πρόβλημα με μια παλαιότερη έκδοση του mi unlock, έγραφε κινέζικα να φανταστείτε... Έκανα unlock με την πρώτη..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελευταία υπάρχει ένα πρόβλημα με το mi unlock για ξεκλείδωμα του bootloader, ξεκινάει το ξεκλείδωμα και κολλάει στο 50% και βγάζει το γνωστό μήνυμα... Λοιπόν να πω ότι έλυσα το πρόβλημα με μια παλαιότερη έκδοση του mi unlock, έγραφε κινέζικα να φανταστείτε... Έκανα unlock με την πρώτη..

 

Ώπα, καλό να το ξέρουμε και αυτό αν και προχτές φίλος ξεκλείδωσε με την τελευταία έκδοση που αναφέρεις μια χαρά!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ώπα, καλό να το ξέρουμε και αυτό αν και προχτές φίλος ξεκλείδωσε με την τελευταία έκδοση που αναφέρεις μια χαρά!! :)

 

Νομίζω ότι απλά έτυχε να ξεκλειδώσει με παλιά έκδοση.

Είναι καθαρά θέμα τύχης..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...