Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε καλησπερα. Εγω ειχα θεμα με wind να παρω και τον κωδικο πιστοποίησης οταν πας να κανεις λογαριασμο (mi account). Δεν μου ερχοταν ποτε ο κωδικος, μονο οταν αλλαξα νουμερο και εβαλα οτε. Αφου εκανα τον λογαριασμο εκανα αιτηση για ξεκληδωμα στις 22/3 και μου ηρθε το μηνυμα την 1/4. Βεβαια αυτο το μηνυμα δεν περιεχει τιποτα ουσιωδες, απλα σου λεει πως η αιτηση σου για ξεκληδωμα εγκριθηκε και σε παραπεμπει στο συνδεσμο για να κανεις την διαδικασια ξεκλειδωματος. Αυτο που θα κανεις ειναι μετα τηυν 10η ημερα πηγαινε εδώ αφου κανεις login στο mi account σου και αν εχεις παρει εγκριση για ξεκλειδωμα πατωντας στο unlock θα σε παραπεμψει σε αλλη σελιδα για να κατεβασεις το unlock tool.

 

Καλησπερα!!Οκ,σ' ευχαριστω φιλε μου!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατί ένα samsung με 16MP camera βγάζει πολύ καθαρές φώτο, ενώ το Redmi Note 3 Pro με τα ίδια MP βγάζει φώτο παρόμοιες με τους προκατόχους του οι οποίοι έχουν 13MP; (Το ρωτάω γιατί κάποια μέλη εδώ δεν είδανε διαφορά στις φώτο του Note 3 με του Note 2.)

 

Τα mp δεν παιζουν κανενα μα ΚΑΝΕΝΑ ρολο στην ποιοτητα μιας φωτο.Κυριαρχο ρολο παιζει ο αισθητηρας και ο φακος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να ρωτήσω κάτι; επειδή από vickmall μου έχουν σπάσει τα....νέυρα, να τους κάνω dispute στο paypal; θα βγάλω καμιά άκρη; εχω τηλέφωνο και δε το έχω...

 

dispute πως θα κανεις;απο τη στιγμη που το παρελαβες και χαλασε σου αρνηθηκαν επισκευη?(γενικα το θεμα εγγυηση με το πανε ελα την συσκευη κινα ειναι χρονοβορο.)

Link to comment
Share on other sites

απο 27/03 ειναι ελλαδα 2016-03-27 10:21 Arrival at Destination Post (Country: GR), υπαρχει κανενα προγνωστικο για πιθανη ημερομηνια αφιξης ?!
Link to comment
Share on other sites

Κατι παιζει στο αεροδρομιο με τις μεταφορες.Πολλοι,οπως και γνωστος μου,απο τις 26-27 παραδοση στο αεροδρομιο και ακομη να φτασουν στα κεντρα διαλογης και τα ταχυδρομεια.Κανονικα 3-4 μερες το πολυ μετα την αφιξη ελλαδα παραδιδοντε.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μάλλον εχεις wind γι αυτό δεν σου έρχεται το μήνυμα. Το ίδιο θέμα είχα και εγώ και έβαλα νουμερο ΟΤΕ και μου ήρθε κανονικά.

Cosmote έχω. Ρωτάω γιατί αν είναι να πάρω 2 Sms μήπως κάτι μου ξέφυγε και περιμένω άδικα.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από 200+προσπάθειες, σήμερα στα καλά καθούμενα ξεκλειδωσε!!!!

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον μπορεί να ενδιαφέρεται , μετά το update της China Dev σε 6.3.31 Beta και αφού είχα αφαιρέσει μερικές κινέζικες εφαρμογές και είχα περάσει google play, gmail, maps και λοιπά, έπιασα στο Antutu 76.815.

Επίσης για όσους έχουν θέμα με το χρόνο παράδοσης, εγώ από Vickmall είχα τους παρακάτω χρόνους:

  • Παραγγελία από Vickmall στις 22/03
  • To Vickmall μου έστειλε ενημερωτικό e-mail οτι έχει αποσταλεί το κινητό με το tracking number στις 24/03/2016
  • Παρ όλα αυτά εγώ κατάφερα να το εντοπίσω πρώτη φορά στις 29/03/2016, όπου δε θυμάμαι τι ακριβώς έγραφε.
  • Αυτό που θυμάμαι όμως είναι οτι στις 02/04/2016 έγραφε arrived at destination post.

Στα ΕΛΤΑ τώρα έχει τα κάτωθι:

Κατάσταση____________________________________Ημερομηνία__Ώρα____Περιοχή

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ___________29-03-2016__15:44__ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ_____________________04-04-2016__10:24__ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ_______________04-04-2016__13:24__ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ___________04-04-2016__15:24__ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΙΛΙΟΥ____________________________05-04-2016__07:19__Μ.Δ. ΙΛΙΟΥ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ_______________________________05-04-2016__07:41__Μ.Δ. ΙΛΙΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ__05-04-2016__08:50__Μ.Δ. ΙΛΙΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από 200+προσπάθειες, σήμερα στα καλά καθούμενα ξεκλειδωσε!!!!

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για γινε πιο σαφης φιλε μου!! :) Κατ'αρχην σου ειχε ερθει επιβεβαιωση ξεκλειδωματος και απλα εσυ δε τα καταφερνες??Και τελικα πως ξεκλειδωσε?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πριν μιάμιση εβδομάδα μου ήρθε το SMS για ξεκλείδωμα. Ξεκίνησα από εκείνη την ημέρα την διαδικασία, τα δοκίμασα όλα! Διάφορους υπολογιστές, με Windows 7 64bit, Windows 10 64bit.αλλαξα πόσες Dev ρομ, πόσα unlock προγράμματα (κινέζικα - αγγλικα), και τίποτα..

Και σήμερα ήμουν έτοιμος να κλείσω τον υπολογιστή, λέω δεν δοκιμάζω ακόμα μια φορά, δοκίμασα και ξεκλειδωσε!! Στον υπολογιστή με τα 7αρια τα 64bit,και Dev 6.3.24...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@sakis0547 δηλαδή ότι τράβηξαν 8 στους 10 κατόχους.... Ήμουν και γω στο κλαμπ των πολλών. Τώρα όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είσαι σίγουρος ότι στο σωστό σημείο; Μήπως έχεις διαφορετική συσκευή από του θέματος;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν μιάμιση εβδομάδα μου ήρθε το SMS για ξεκλείδωμα. Ξεκίνησα από εκείνη την ημέρα την διαδικασία, τα δοκίμασα όλα! Διάφορους υπολογιστές, με Windows 7 64bit, Windows 10 64bit.αλλαξα πόσες Dev ρομ, πόσα unlock προγράμματα (κινέζικα - αγγλικα), και τίποτα..

Και σήμερα ήμουν έτοιμος να κλείσω τον υπολογιστή, λέω δεν δοκιμάζω ακόμα μια φορά, δοκίμασα και ξεκλειδωσε!! Στον υπολογιστή με τα 7αρια τα 64bit,και Dev 6.3.24...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εσένα φίλε τι κόλπα σου έκανε? Εμένα μου βγάζει ότι η συσκευή δεν αναγνωριζεται.

Link to comment
Share on other sites

Εσένα φίλε τι κόλπα σου έκανε? Εμένα μου βγάζει ότι η συσκευή δεν αναγνωριζεται.

Στην αρχή έβγαζε ότι τα στοιχεία δεν είναι ίδια, και μετά network error....

 

Είσαι σίγουρος ότι στο σωστό σημείο; Μήπως έχεις διαφορετική συσκευή από του θέματος;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η συσκευή που έχω είναι αυτη της υπογραφής μου,το redmi note 3 ειναι φίλου, χάρη του κάνω...

 

 

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέληξα σε αυτά τα βήματα μέχρι τώρα, διορθώστε με...:p

 

Θα το εμπλουτίσω στην πορεία....:)

 

Διαδικασία ξεκλειδώματος bootloader και φλασάρισμα της Ελληνικής.

 

1)Περνάμε την stable και μετά την dev, τις οποίες κατεβάζουμε από εδώ:

http://en.miui.com/download-301.html#439

 

Η stable περνάει βάζοντας τη συσκευή στο recovery (power+vol up) και μετά με το MI PC SUITE, αναβάθμιση:

http://files.xiaomi-mi.com/files/Mi_Setup/MiSetup2.2.0.7032_2717.rar

 

Η developer μπαίνει κανονικά μέσω του updater της συσκευής.

 

2) Μέχρι να έρθει ο κωδικός για ξεκλείδωμα και είστε με την dev, επειδή δεν έχει google play, εδώ πως θα περαστεί:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6640621#post6640621

 

3) Για να ξεκλειδωθεί ο bootloader:

http://en.miui.com/unlock/

 

Αφού γίνει αίτηση και μετά το πρώτο sms, μετα το οποιο σου ερχεται ενας κωδικος που κανεις send, έρχεται ένα δεύτερο sms σε καμιά 10-ριά μέρες:

"Your unlock request has been approved. Go to http://en.miui.com/unlock/ to download the unlock tool"

 

Αφού έρθει αυτό το sms, πας και κατεβάζεις το unlock tool και μετά ακολουθείς τον παρακάτω οδηγό για να περάσεις την Ελληνική:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-

 

 

Υ.Γ.: . @lallasgr, σε περίπτωση που δεν το ξέρεις, μπορείς να περάσεις απευθείας την dev rom χωρίς να έχει προηγηθεί η stable...:p :lol:

 

Μπορείς να περάσεις απευθείας την dev rom χωρίς να έχει προηγηθεί η stable..... μέσω του updater της συσκευής;

Δηλαδή την βάζω στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού και κάνω αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις απευθείας την dev rom χωρίς να έχει προηγηθεί η stable..... μέσω του updater της συσκευής;

Δηλαδή την βάζω στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού και κάνω αναβάθμιση;

 

Έχω την εντύπωση πως ναι αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Μπορείς να κάνεις μια δοκιμή μιας και δεν υπάρχει κίνδυνος ζημιάς. Αν περάσει το authentication θα γίνει κανονικά η εγκατάσταση. Αν όχι τότε ακολουθείς τον οδηγό με Volume Up και Power. Γιαυτό το βήμα απλά ανέφερα ότι δεν χρειάζεται να περαστεί πρώτα η stable και μετά η dev. Μπορείτε απευθείας να περνάτε την dev. Για να περαστεί η dev από τον updater πρέπει να έχεις official rom στο κινητό. Επειδή πάει πάνω από μήνας που έχω κάνει τη διαδικασία δεν θυμάμαι αν περάστηκε κομπλέ η dev πάνω από την stable μέσω updater!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς πως, μέσω MI PC SUITE, μπορείς να πηδήξεις το βήμα με την stable και να περάσεις κατευθείας την DEV?

Μέσω updater αυτό, σχεδόν σίγουρα, δεν γίνεται.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι νομίζω μπορείς κανονικά να βάλεις απευθείας να βάλεις την dev αντί της stable. Δεν έχει τύχει να χρειαστεί να τα κάνω βέβαια αυτά τα βήματα οπότε δεν μπορώ να το πω 100%.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι διαφορά έχει η αγορά του κινητού από Vickmall ή από την EU Αποθήκη του Vickmall; Από την ευρωπαϊκή αποθήκη είναι πιο ακριβό αλλά γλιτώνεις χρόνο και τα έξοδα τελωνείου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι διαφορά έχει η αγορά του κινητού από Vickmall ή από την EU Αποθήκη του Vickmall; Από την ευρωπαϊκή αποθήκη είναι πιο ακριβό αλλά γλιτώνεις χρόνο και τα έξοδα τελωνείου;

 

 

Από την ευρωπαϊκή είναι περίπου 20 ευρώ πιο ακριβό και σε 2-3 ημέρες το έχεις στα χέρια σου και δεν περνάει από τελωνείο .Από κίνα 10-16 ημέρες και κατά 99 % δεν θα περάσει από τελωνείο (μιλάμε με singapore post)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι διαφορά έχει η αγορά του κινητού από Vickmall ή από την EU Αποθήκη του Vickmall; Από την ευρωπαϊκή αποθήκη είναι πιο ακριβό αλλά γλιτώνεις χρόνο και τα έξοδα τελωνείου;

Ακριβώς αυτό. Δίνεις "κατιτις" παραπάνω αλλά το έχεις σε 2-3 μέρες.

 

Στάλθηκε από το redmi note 3 PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και η αποθηκη του minideal το ιδιο ειναι? Το vick δε το εχει διαθεσιμο και σκεφτομαι να το παρω απο minideal. Να ρωτησω και κατι αλλο. Για να κανεις την τελευταια stable miui ρουταρισμενη πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader? Αφου το κινητο ερχεται με twrp γιατι ξεκλειδωνετε τον bootloader για να βαλετε ρομ. Δε μπορειτε να τη βαλετε απο το recovery?
Link to comment
Share on other sites

Και η αποθηκη του minideal το ιδιο ειναι? Το vick δε το εχει διαθεσιμο και σκεφτομαι να το παρω απο minideal. Να ρωτησω και κατι αλλο. Για να κανεις την τελευταια stable miui ρουταρισμενη πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader? Αφου το κινητο ερχεται με twrp γιατι ξεκλειδωνετε τον bootloader για να βαλετε ρομ. Δε μπορειτε να τη βαλετε απο το recovery?

 

Δεν έρχεται με twrp το κινητό. Με Mi Recovery έρχεται και με κλειδωμένο bootloader δεν μπορείς να κάνεις απολύτως τίποτα στο κινητό εκτών των official rom!! :) Για να φλασάρεις κάτι μη official πρέπει να ξεκλειδώσεις πρώτα! :)

Link to comment
Share on other sites

Εσένα φίλε τι κόλπα σου έκανε? Εμένα μου βγάζει ότι η συσκευή δεν αναγνωριζεται.

Εμενα κολλαει στο 50% και γράφει cannot verify device. Τι στο διαολο συμβαίνει.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...