Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ημέρα πάντως δεν είδα κάτι διαφορετικό εκτός την απόσταση και το μέγεθος στα αρχέια.

 

Δυστυχώς το πρόγραμμα είναι μία από τα ίδια. Στις νυχτερινές δεν αλλάζει κάτι σε σχέση με αυτό του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι της nillkin και είναι περίπου ίδιες... http://www.vickmall.com/nillkin-sparkle-flip-leather-case-cover-for-xiaomi-redmi-note-3-5-5inch-smartphone.html

σωστα?

 

περιπου ναι.. οχι η ιδια

Link to comment
Share on other sites

6.3.17 beta

Παιδιά έχει κανείς την 6.3.17 beta;

Σήμερα μου ήρθε όπως έγραψα σε προηγούμενο post και ψάχνομαι να δω τι θα κάνω. Έχει μόνο Αγγλικά και Κινέζικα και αρκετές κινεζοεφαρμογές μέσα, άρα υποθέτω οτι είναι η Official Chinese?

 

 

Αρχικά νόμιζα οτι είναι Global, όμως βρήκε update σε 6.3.31 και το πέρασε. Αυτή δεν είναι DEV;

Έχω μπερδευτεί.. Αν είναι Chinese Dev μπορώ να περάσω την Ελληνική χωρίς ξεκλείδωμα του bootloader;Είναι δυνατόν να μου το έχουν στείλει ξεκλείδωτο;

Edited by christpap
Link to comment
Share on other sites

Είναι official developer.Να κανείς αίτημα για ξεκλείδωμα και μόλις πάρεις permition περνάς την ελληνική. Κατά την άποψη μου,εάν έχεις σκοπό να βάλεις ελληνική ρομ, μην την πειράζεις γιατί ως γνωστόν o bootloader που τώρα ειναι κλειδωμένος μετά το permition ξεκλειδώνει με mi unlock tool μόνο με developer official που εσύ ήδη φοράς.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εγώ ξεκίνησα κάπως ανάποδα. Πρωτα είχα κανει την αίτηση για unlock πήρα την έγκριση 1/4/16 και μετά έκανα την παραγγελία στο vick. Χθες πήρα tracking number. Λογικά θα παραλάβω μέχρι να λήξει η προθεσμία των 30 ημερών για το ξεκλειδωμα;
Link to comment
Share on other sites

Ανετότατα...;)

Πήρες tracking ή το ειδες στο tracking?

Αν πήρες 10-12 μέρες.

Αν το ειδες, λιγότερες από 10.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Είναι η πρωτη μου αγορά κινητού απο Κίνα . το tracking μου το έστειλε το vick χθες το απογευμα. Ακόμη δεν μπορω να εντοπισω το κινητό. Είναι νωρίς προφανώς. Σαν μέθοδο αποστολής επελεξα sp.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ akisjes. Έλεγα να μείνω σε global, αλλά τώρα που έχει γίνει το πρώτο βήμα για το πέρασμα Ελληνικής dev, λέω να τη δοκιμάσω.

Είχα κάνει αίτηση εχθές για ξεκελίδωμα και έμεινα στο σημείο που θα μου αποσταλεί sms στο κινητό. Τώρα απλώς περιμένω καμιά 10αριά μέρες, σωστά;

Edited by christpap
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ akisjes. Έλεγα να μείνω σε global, αλλά τώρα που έχει γίνει το πρώτο βήμα για το πέρασμα Ελληνικής dev, λέω να τη δοκιμάσω.

Είχα κάνει αίτηση εχθές για ξεκελίδωμα και έμεινα στο σημείο που θα μου αποσταλεί sms στο κινητό. Τώρα απλώς περιμένω καμιά 10αριά μέρες, σωστά;

 

Ναι τόσο περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

σκεφτομαι να το παραγγειλω απο vick γιατι με everbuying και bpost την πατησα. Με τι ταχυδρομικες συνεργαζεται το vick και με ποια ειναι καλα να τους πω να το στειλουν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

σκεφτομαι να το παραγγειλω απο vick γιατι με everbuying και bpost την πατησα. Με τι ταχυδρομικες συνεργαζεται το vick και με ποια ειναι καλα να τους πω να το στειλουν;

 

Singapore και Nederland Post. Οι περισσότεροι προτιμούν Singapore.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πόσο πρέπει να κρατάει η μπαταρία περίπου από full charge για να τσεκαρω αν είμαι οκ? Πείτε μου αν μπορείτε και stand by kai on screen
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πόσο πρέπει να κρατάει η μπαταρία περίπου από full charge για να τσεκαρω αν είμαι οκ? Πείτε μου αν μπορείτε και stand by kai on screen

 

Είναι ανάλογα με την χρήση..

Εμένα για παράδειγμα στην τελευταία φόρτιση με πήγε 6 μέρες ανοιχτό με 5 ΚΑΙ ώρες οθόνη.

Αν μιλας πολύ στο τηλέφωνο δεν μπορείς να πιασεις πολλές ώρες οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα.το αγορασα στις 18\03 απο minideal...28\03 arrival at destination post.ακομη δεν το εχω παραλαβει...

 

Κάνε ένα τηλεφώνημα στα ΕΛΤΑ να δεις αν μπορούν να εντοπίσουν το tracking number, αν το έχουν παραλάβει κλπ!! :)

Αν δεν βρεθεί τίποτα εκεί μπορείς να καλέσεις στο αεροδρόμιο στην αντίστοιχη υπηρεσία για να ρωτήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω το τοπικ σαν κατοχος redmi note 2 prime σκεφτομαι να κινηθω προς note3 pro δεν ξερω αν αξιζει η αλλαγη να γινει..ποια η γνωμη σας?Σε θεμα μπαταριας-καμερας καποιος που εχει περασει και απο τα 2?Γνωμες κλπ!?θετικα-αρνητικα?

 

Επισης εχω φτιαξει κ ενα τοπικ εδω για καποιες επιλογες και σε αλλα κινητα που σκεφτομαι,οποιος θελει ας βοηθησει :D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6651615#post6651615

 

 

ευχαριστω :p

Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω το τοπικ σαν κατοχος redmi note 2 prime σκεφτομαι να κινηθω προς note3 pro δεν ξερω αν αξιζει η αλλαγη να γινει..ποια η γνωμη σας?Σε θεμα μπαταριας-καμερας καποιος που εχει περασει και απο τα 2?Γνωμες κλπ!?

 

ευχαριστω :p

 

έχω στα χέρια μου αυτή τη στιγμή και τα 2 .

Από θέμα μπαταρίας είναι μακράν καλύτερο το 3.

Τώρα από θέμα κάμερα προς το παρών όχι.Δεν βλέπω κάποια διαφορά αισθητή.(μερικές φορές νομίζω είναι καλύτερη του 2)

Αν δεν θέλεις fingerprint μπαταρία και μεταλλική κατασκευή μείνε στο 2. Είναι αρκετή η διαφορά στα χρήματα.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ akisjes. Έλεγα να μείνω σε global, αλλά τώρα που έχει γίνει το πρώτο βήμα για το πέρασμα Ελληνικής dev, λέω να τη δοκιμάσω.

Είχα κάνει αίτηση εχθές για ξεκελίδωμα και έμεινα στο σημείο που θα μου αποσταλεί sms στο κινητό. Τώρα απλώς περιμένω καμιά 10αριά μέρες, σωστά;

 

Πρωτα και γρηγορα θα ελεγα σου ερχετε ενας κωδικος με σμς,που τον βαζεις εκει στη σελιδα ξεκλειδωματος,για να προχωρισει και να σου γραψει οτι σε 10 μερες θα σου ερθει παλι με σμς η επιβεβαιωση!!Αυτος ο κωδικος σου ηρθε και μετα σου εγραψε αυτο που λεω?Γιατι πρωτα βαζεις τον κωδικο και μετα σου λεει αυτο για τις 10 μερες!!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω στα χέρια μου αυτή τη στιγμή και τα 2 .

Από θέμα μπαταρίας είναι μακράν καλύτερο το 3.

Τώρα από θέμα κάμερα προς το παρών όχι.Δεν βλέπω κάποια διαφορά αισθητή.(μερικές φορές νομίζω είναι καλύτερη του 2)

Αν δεν θέλεις fingerprint μπαταρία και μεταλλική κατασκευή μείνει στο 2. Είναι αρκετη η διαφορά στα χρήματα.

 

Μα και το 3 μεταλικη εχει!!:D

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

πηρα μαζι με εναν φιλο το τηλεφωνο με Multi-language Rom&Google play store installed.απο την πρωτη μερα κανει και στους δυο ακριβως το ιδιο θεμα,οταν κανουμε ενεργοποιηση ζητα pin και για τις δυο καρτες(sim 1 vodafone και sim 2 wind) και μετα μας βαζει κανονικα μεσα στο τηλεφωνο αλλα πανω δεξια στο σημα και στις δυο καρτες σιμ εμφανιζει ενα x.αν αφησω την οθονη να σβησει και την ανοιξω παλι μου εχει βγαλει παλι την οθονη να δωσω παλι pin και για τις δυο καρτες sim,αφου το κανω για δευτερη φορα αυτο η πρωτη καρτα sim βαζει κανονικα σημα ενω η δευτερη παλι x.αφου παω στην διαχειριση sim και στην sim2 ανοιξω το φορεις δικτυου μου βγαζει επιλεξτε αυτοματα,αφου κανω κλικ εκει μου βγαζει χωρις αυτοματη επιλογη δικτυου και οτνα κανω κλικ στο επομενο μου βγαζει αδυνατη η αλλαγη δικτυου κατα την χρηση δεδομενων.σταματημα χρησης και αλλαγη παροχου?αφου πω οκ κανει για λιγη ωρα αναζητηση και μου βγαζει διαθεσιμα δικτυα 1)WIND GR 2G 2)VODAFONE GR 2G(απαγορευμενο) 3)GR COSMOTE 2G(απαγορευμενο),οταν επιλεξω wind που ειναι και η sim2 bgazei εγγραφη σε wind gr 2g μετα απο λιγο ερχεται το σημα και στην sim2.μετα ολα λειτουργουν καλα μεχρι να κλεισω το τηλεφωνο η να κανω επαννεκινηση που αρχιζει παλι το ιδιο απο την αρχη.αυτο το κανει παντα και ακριβως η ιδια διαδικασια για να λειτουργησουν και οι δυο καρτες σιμ.εχει κανεις καποια ιδεια γιατι τα κανει αυτα?οι καρτες σιμ ειναι σχεδον καινουργιες ενω τις καθαρισα με οινοπνευμα σημερα αλλα παλι τα ιδια,δεν μπορω πλεον να κλεινω το τηλεφωνο. Edited by dim74
Link to comment
Share on other sites

Αν ΔΕΝ θέλεις μεταλλική κατασκευή μείνε στο 2

 

Ω σορυ!!Καλα το εγραψες!!Δε βλεπω και καλα!!!:lol:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...