Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αδερφέ εγώ από gearbest με κανονική αποστολή έκανε 10 μέρες χωρίς τελωνείο απλά τους πιεσα λίγο σε φάση ότι το χρειάζομαι άμεσα και έτσι και μου το έστειλαν

 

Τους πιεσες?? :lol:

Επαιξες μαν του μαν ή άμυνα ζώνης?? :lol: :lol:

 

Οι Κινέζοι φίλε μου δεν πιέζονται και τόσο εύκολα...απλά ήσουν τυχερός και παρελαβες τόσο γρήγορα.

 

Για το vickmall δεν είναι τύχη, αλλά για τα υπόλοιπα κινεζομαγαζα, χωρίς να τα βάζω όλα στο ίδιο καζάνι, είναι!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, το χρυσό το έχει μόνο το minideal σε στοκ ενώ το vickmall δεν ξέρουν κάν. Μιλάω πάντα για EU Warehouse.

Να την κάνω την αμαρτία;;;;

 

Αμαρτια γιατι;Πιο φθηνο το χει το vick απο την δικη του ευρωπαικη αποθηκη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για το θέμα της κάμερας πέρασα το Snapdragon Camera από το ευρωπαϊκό της Xiaomi http://en.miui.com/thread-251241-1-1.html κυρίως για τις βραδυνές λήψεις όπου έχει κάποια θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για το θέμα της κάμερας πέρασα το Snapdragon Camera από το ευρωπαϊκό της Xiaomi http://en.miui.com/thread-251241-1-1.html κυρίως για τις βραδυνές λήψεις όπου έχει κάποια θέματα.

 

Είδες κάποια σημαντική διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις παρελαβα, το αυτοκολλητο για τον ελεγχο γνησιοτητας που ειναι; το εχουν καταργησει;

επισης το unlock αρχειο στο site δεν το κατεβαζει. το εχουμε και καπου αλλου;

Edited by kontz

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για το θέμα της κάμερας πέρασα το Snapdragon Camera από το ευρωπαϊκό της Xiaomi http://en.miui.com/thread-251241-1-1.html κυρίως για τις βραδυνές λήψεις όπου έχει κάποια θέματα.

Και? Είδες διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Μετά από τις πολύτιμες πληροφορίες που απλόχερα προσφέρονται στο θέμα κατέληξα στο συγκεκριμένο κινητό , το οποίο επιτέλους παρέλαβα. Παρακολουθώ το θέμα από τη μέρα του πρώτου post και επειδή δεν είχα καμία επαφή με xiaomi μέχρι τώρα , βρήκα πολλές για μένα άγνωστες λέξεις. Αυτό που θεωρώ πως λείπει και κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να βρίσκεται στην πρώτη σελίδα είναι ένας συγκριτικός πίνακας με τις διαθέσιμες ROM, που θα περιλαμβάνει:

- Όνομα ROM (π.χ. "GTV-6.3.31")

- Download Link

- Release Date

- Official (παίρνει OTA ή όχι)

- Αν απαιτείται ξεκλείδωμα Bootloader

- Διαθέσιμες γλώσσες

- Διαχείριση μπαταρίας (π.χ. ώρες οθόνης)

και ΚΥΡΙΩΣ

- Πλεονεκτήματα (π.χ. καλύτερη απόκριση κάμερας, επίλυση θέματος με το Bluetooth)

- και Μειονεκτήματα (π.χ. κάποιο bug )

και ότι άλλο μπορεί να είναι χρήσιμο.

Αντιλαμβάνομαι πως αυτό είναι αρκετή δουλειά, αλλά πραγματικά θα σταματήσουν να ρωτούνται ξανά και ξανά οι ίδιες απορίες και θα έχουμε όλοι ξεκάθαρη εικόνα για το τί επιλογές υπάρχουν διαθέσιμες.

 

Ευχαριστώ πολύ,

Christpap

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έβαλα .Θα κάνω τεστ μόλις σκοτεινιάσει και θα σας πω.

 

Ημέρα πάντως δεν είδα κάτι διαφορετικό εκτός την απόσταση και το μέγεθος στα αρχέια.

Link to comment
Share on other sites

Αμαρτια γιατι;Πιο φθηνο το χει το vick απο την δικη του ευρωπαικη αποθηκη;

 

Απλά το vick δεν το έχει καθόλου και εγώ το χρειάζομαι άμεσα...γι αυτό και το θέλω από EU Warehouse..απλά φοβάμαι κάπως... λόγω αξιοπιστίας καταστήματος...

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

τυχερός είσαι...γιατί κι εγω βιαζόμουν λογω ότι χάλασε το δικό μου και έπρεπε να πάρω γρήγορα άλλο και έτσι πήρα το χρυσό απο ευρωπαική αποθήκη του vıckmall αλλά μετά από 2 μέρες τα 'φτυσε και το έστειλα πίσω και έτσι είμαι πάλι χωρίς τηλέφωνο....
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μονόδρομος το Vickmall.. δεν εχω ακούσει και τα καλύτερα για το after sales support του minideal γι αυτό είμαι ακόμα αναποφάσιστος... περιτό να πω ότι με είμαι αυτή τη στιγμή με το καταπληκτικό turbox κινητό των 15€ και δεν την παλεύω καθόλου!

Απλά θέλω το χρυσό, μιας και παίρνω κινητό κάθε 2-3 χρόνια να το ευχαριστηθώ κιολας!!!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

και ετσι οπως εξαφανιστηκε η δονηση ενω πληκτρολογω ετσι εμφανιστηκε.. ξαφνικα δηλαδη.. και εγω το χρυσο εχω παιδια.. μετραει.. ειδικα αν βρεις και χρυση θηκη που βρηκα εγω γινεται πολυ μουρατο
Link to comment
Share on other sites

και ετσι οπως εξαφανιστηκε η δονηση ενω πληκτρολογω ετσι εμφανιστηκε.. ξαφνικα δηλαδη.. και εγω το χρυσο εχω παιδια.. μετραει.. ειδικα αν βρεις και χρυση θηκη που βρηκα εγω γινεται πολυ μουρατο

 

Σου κάνει ναζάκια μωρέ. Χρυσό είναι, λογικό είναι... :P

Link to comment
Share on other sites

....γκαντεμιά...τώρα που εχω το ελεύθερο να ξεκλειδώσω δεν έχω το τηλέφωνο :cry: αν πω στο vıckmall να το ξεκλειδώσουν και να περάσουν την ελληνική rom (θα τους δωσω το lınk) θα το κάνουν; επιτρέπεται;
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ χθες το 32αρι απο vickmall, πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές γιατί το προηγούμενο ήταν πολύ κατωτερο σε χαρακτηριστικά. Ευχαριστημένος απο την κατασκευή του τηλεφώνου, η θήκη σιλικόνης που δίνει δώρο είναι καλή αν και δεν είναι τέλεια κομμένη, το tempered glass πάντως αφήνει αρκετές δαχτυλιες. Το τηλέφωνο ήρθε με την αγγλοκινεζικη ρομ και του πέρασα Google play μέσα απο το κινέζικο store, στην αρχή μου εβγαζε κάποια σφάλματα ότι δεν μπορούσε να κατεβασει αλλά μετά έστρωσε. Γενικα ειμαι πολύ ευχαριστημένος απο το κινητό!

 

Edit: Ξέχασα να αναφέρω ένα πρόβλημα, κατέβασα το ex dialer και δεν μπορούσα να πάρω τηλέφωνο έμπαινε κανονικά στην εφαρμογη αλλά όταν πήγαινα να κανω κλήση απλά δεν καλούσε και αν πήγαινα να ανοίξω την stock εφαρμογή δεν μου την άνοιγε, μόλις διέγραψα το ex dialer ολα καλά...

 

Καλησπέρα,

 

Μήπως βρήκες λύση στο πρόβλημα με τον exdialer;

 

Έχω εγκαταστήσει την τελευταία ελληνική stable και έχω το ίδιο πρόβλημα. Κανένας άλλος που να βρήκε λύση;

 

Επεξεργασία: απαντάω στον εαυτό μου για το exdialer. Πρέπει να μπεις στο κέντρο ασφαλείας - > δικαιώματα, και να του δώσεις δικαιώματα πραγματοποίησης κλήσεων.

Edited by livadaki
Link to comment
Share on other sites

....γκαντεμιά...τώρα που εχω το ελεύθερο να ξεκλειδώσω δεν έχω το τηλέφωνο :cry: αν πω στο vıckmall να το ξεκλειδώσουν και να περάσουν την ελληνική rom (θα τους δωσω το lınk) θα το κάνουν; επιτρέπεται;

 

Δε νομίζω να καταφέρουν να το ξεκλειδώσουν μιας και χρειάζεται να έχει συνδεθεί ο λογαριασμός (και ίσως και η sim) στο τηλέφωνο ώστε να περάσει το verification. Από εκεί και πέρα εσύ μπορείς να τους στείλεις το zip της Ελληνικής και αυτοί μπορούν άνετα να περάσουν και κάνα ιο μέσα ή κάνα δικό τους πρόγραμμα όπως κάναν παλιά με τους ξεκλείδωτους bootloaders και μετά να ψάχνεις τι φταίει!!! Καλύτερα κάντα μόνος σου να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς την 6.3.17 beta;

Σήμερα μου ήρθε όπως έγραψα σε προηγούμενο post και ψάχνομαι να δω τι θα κάνω. Έχει μόνο Αγγλικά και Κινέζικα και αρκετές κινεζοεφαρμογές μέσα, άρα υποθέτω οτι είναι η Official Chinese?

 

Παραγγελία από Vickmall στις 22/03 , και μου έγραφε στο tracking arrived to destination post στις 02/04, για όσους ψάχνονται με τους χρόνους παράδοσης.

Edited by christpap
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για το θέμα της κάμερας πέρασα το Snapdragon Camera από το ευρωπαϊκό της Xiaomi http://en.miui.com/thread-251241-1-1.html κυρίως για τις βραδυνές λήψεις όπου έχει κάποια θέματα.

Χρειάζεται να είσαι root για να μπορέσεις να αντιγράψεις τον φάκελο στο system/app και να δώσεις τα αντίστοιχα δικαιώματα??

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα τυχαια οτι τον ίδιο επεξεργαστη έχει και το Sony xperia X που αναμένεται να ερθει Ελλάδα και στο εξωτερικο έχει 600 € και το μονο καλυτερο που έχει είναι οι καμερες ενω υστερεί σε μπαταρια !!!Ποσο πιο VFM είναι το Pro ρε παιδες ετοιμαζομαι να το τσιμπισω!!! ΕΎΓΕ ΧΙΑΟΜΙ Edited by smartfonakias
Link to comment
Share on other sites

Απλά το vick δεν το έχει καθόλου και εγώ το χρειάζομαι άμεσα...γι αυτό και το θέλω από EU Warehouse..απλά φοβάμαι κάπως... λόγω αξιοπιστίας καταστήματος...

 

Πανω απο 10 κινητα αγορασμενα απο minideal με κανενα προβλημα, ακομα και οταν χρειαστηκε αλλαγη digitizer σε ενα lenovo. (το οποιο φυσικα στελνεις εσυ με δικα σου μεταφορικα και το παραλαμβανεις με δικα τους. αργη διαδικασια βεβαια αλλα αυτα εχει η κινα).

κακες εμπειριες κατα καιρους θα διαβασεις για πολλα καταστηματα (αναμεσα και το vick). το mini παντως οπως και το vick ειναι απο τα αξιοπιστα. (αξιοπιστια=δεν θα παρεις κλωνο και δε θα σε κλεψουν) χρονοι παραδοσηε κτλ δεν ειναι στο χερι κανενος καταστηματος αλλα θεμα πρωκτοφαρδιας :p

Link to comment
Share on other sites

και ετσι οπως εξαφανιστηκε η δονηση ενω πληκτρολογω ετσι εμφανιστηκε.. ξαφνικα δηλαδη.. και εγω το χρυσο εχω παιδια.. μετραει.. ειδικα αν βρεις και χρυση θηκη που βρηκα εγω γινεται πολυ μουρατο

 

Ποια θήκη πήρες;

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...