Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι ρωτάνε για την κάμερα θα πω ότι το βράδυ είναι μέτρια. Το samsung note 3 βγάζει καλύτερες. Και βίντεο το ίδιο. Το πρωί είναι καλές.

 

φιλε μου αφου το εχεις το pro 3 κανε μας την χαρη!!!κ ανεβασε φωτο μερας,, κ νυχτας,, κ βιντεο 40 δευτερα,,,αν μπορεις να δουμε μαζι κ με αλλα παιδια που ενδιαφερονται να το παρουν!! γιατι χωρις εικονα κ με μονο οτι λετε ειναι καλο δεν μπορουμε να εχουμε εικονα κ αποψη!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου ηρθε μνμ σημερα για unlock αλλα οταν πατάω για να κατεβασω το app μου βγαζει error 404 not found. Γιατί ξερει κανείς?

 

θα γίνεται πανζουρλισμός στο site για αυτό.γενικώς θέλει τεράστια υπομονή γιατί γίνεται χαμός με τα ξεκλειδώματα και προφανώς η εταιρία δεν ήταν έτοιμη για όλο αυτό.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Σωπα βρε αδερφε??Δεν ειχα ιδεα.Για στειλε κανα πμ μιας και εισαι και συμπολιτης τι και πως με τον εν βουδα αδελφο κινεζο να τον εχουμε στα υποψην :p

 

Προσπαθησα να σου στειλω πμ αλλα μου λεει οτι δε δεχεσαι πμ!!!Εν το μεταξυ το πηρα τελικα και οντως ειναι αψογο!Ηταν σφραγισμενο με ζελατινες και το ανοιξε μπροστα μου φυσικα και το ειδα!Ολα δουλευουν κανονικα.Θελω ομως να ρωτησω κατι.Φοραει τη MIUI 7.1 Stable 7.1.16.0 (LHOCNC).Με αγγλοκινεζικα και κατι Κινεζικες εφαρμογες μεσα,χωρις google play.Ειναι αυτη η μανισια και παιρνει αναβαθμησεις?Επειτα αν θελω να το ξεκλειδωσω πρεπει ν αλλαξω ρομ,η ειμαι οκ?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

βάλε τη global για να έχει και playstore

http://en.miui.com/download-301.html#438

κατέβασε τη και πέρνα τη μέσω updater

αν αφήσεις τον updater να κατεβάσει μόνος του, τότε θα έχεις τη νεότερη κινέζικη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια πρέπει να έχουμε για να ξεκλειδωσουμε το bootloader; την global την China ή Dev;;; εγώ με global δεν κατάφερα να ξεκλειδωσω σταματάει στο 50%
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να σου στειλω πμ αλλα μου λεει οτι δε δεχεσαι πμ!!!Εν το μεταξυ το πηρα τελικα και οντως ειναι αψογο!Ηταν σφραγισμενο με ζελατινες και το ανοιξε μπροστα μου φυσικα και το ειδα!Ολα δουλευουν κανονικα.Θελω ομως να ρωτησω κατι.Φοραει τη MIUI 7.1 Stable 7.1.16.0 (LHOCNC).Με αγγλοκινεζικα και κατι Κινεζικες εφαρμογες μεσα,χωρις google play.Ειναι αυτη η μανισια και παιρνει αναβαθμησεις?Επειτα αν θελω να το ξεκλειδωσω πρεπει ν αλλαξω ρομ,η ειμαι οκ?

 

Ουπς.. τωρα μπορεις. Οσο για τη ρομ οπως τα λεει ο NaGR.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αφου το εχεις το pro 3 κανε μας την χαρη!!!κ ανεβασε φωτο μερας,, κ νυχτας,, κ βιντεο 40 δευτερα,,,αν μπορεις να δουμε μαζι κ με αλλα παιδια που ενδιαφερονται να το παρουν!! γιατι χωρις εικονα κ με μονο οτι λετε ειναι καλο δεν μπορουμε να εχουμε εικονα κ αποψη!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6628640

Επίσης δες και το review στην υπογραφή μου, έχει μερικές φωτογραφίες. Για χαμηλό φωτισμό θα συμφωνήσω πως δεν έχει καλά αποτελέσματα Αλλά δείγματα αύριο... Για να καταλάβεις τραβάει φωτογραφίες που μπορεί να δείχνουν οκ στην οθόνη του κινητού Αλλά έχουν πολύ θόρυβο και μειωμένη ανάλυση (λόγω και του επιθετικού sharpening.

 

Sent from my redmi note 3 pro using tapatalk.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά ποια πρέπει να έχουμε για να ξεκλειδωσουμε το bootloader; την global την China ή Dev;;; εγώ με global δεν κατάφερα να ξεκλειδωσω σταματάει στο 50%

Για unlock Θέλουμε την official developer...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

βάλε τη global για να έχει και playstore

http://en.miui.com/download-301.html#438

κατέβασε τη και πέρνα τη μέσω updater

αν αφήσεις τον updater να κατεβάσει μόνος του, τότε θα έχεις τη νεότερη κινέζικη.

 

Δε πειραζει,το εβαλα το playstore μονος μου.Και βλεπω τωρα οτι κανει update τη νεοτερη!Ξαναρωταω ομως,αν το αφησω ετσι,μπορω να το ξεκλειδωσω με τη γνωστη διαδικασια,η πρεπει να περνω αλλη ρομ?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δε πειραζει,το εβαλα το playstore μονος μου.Και βλεπω τωρα οτι κανει update τη νεοτερη!Ξαναρωταω ομως,αν το αφησω ετσι,μπορω να το ξεκλειδωσω με τη γνωστη διαδικασια,η πρεπει να περνω αλλη ρομ?

Ακριβώς παραπάνω απάντησα. Για ξεκλείδωμα χρειάζεσαι την official developer Rom που υπάρχει και περνιεται μέσω του updater (χειροκίνητα, choose package...). Το κακό είναι ότι χάνεις τα δεδομένα σου (όλα) και 2ο ότι με την developer Δεν κάνει restore από το mi cloud ( ενώ π.χ. Με την Ελληνική μπορείς να κάνεις restore όλα τα δεδομένα, αρκεί να έχουν περάσει στο cloud).

 

Sent from my redmi note 3 pro using tapatalk.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς παραπάνω απάντησα. Για ξεκλείδωμα χρειάζεσαι την official developer Rom που υπάρχει και περνιεται μέσω του updater (χειροκίνητα, choose package...). Το κακό είναι ότι χάνεις τα δεδομένα σου (όλα) και 2ο ότι με την developer Δεν κάνει restore από το mi cloud ( ενώ π.χ. Με την Ελληνική μπορείς να κάνεις restore όλα τα δεδομένα, αρκεί να έχουν περάσει στο cloud).

 

Sent from my redmi note 3 pro using tapatalk.

 

Εχει Ελληνικα η εστω playstore αυτη?Και που τη βρησκω?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εχει Ελληνικα η εστω playstore αυτη?Και που τη βρησκω?

Στο en.miui.com την βρίσκεις, περνιέται πάνω απο official μέσω update (updater->choose package κλπ). Είναι Αγγλο/κινέζικη (χωρίς άλλες γλώσσες, όπως και η official) και δεν έχει playstore. Για εμένα όποιος τη βάλει το κάνει για το ξεκλείδωμα οπότε και συμφέρει να προσωρήσει λίγο παραπάνω να περάσει την Ελληνική.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Στο en.miui.com την βρίσκεις, περνιέται πάνω απο official μέσω update (updater->choose package κλπ). Είναι Αγγλο/κινέζικη (χωρίς άλλες γλώσσες, όπως και η official) και δεν έχει playstore. Για εμένα όποιος τη βάλει το κάνει για το ξεκλείδωμα οπότε και συμφέρει να προσωρήσει λίγο παραπάνω να περάσει την Ελληνική.

 

Ποια να κατεβασω??Δειχνει αρκετες!Τη fastboot update?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ fastboot αυτη η μορφη ειναι για να περνιεται μεσω pc.Οι recovery ειναι για περασμα μεσω του updater του κινητου. Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

βάλε τη global για να έχει και playstore

http://en.miui.com/download-301.html#438

κατέβασε τη και πέρνα τη μέσω updater

αν αφήσεις τον updater να κατεβάσει μόνος του, τότε θα έχεις τη νεότερη κινέζικη.

 

Ισχύει; Μπορείς από official κινέζικη να πας σε official global μέσω updater? Δεν θέλει fastboot?

Link to comment
Share on other sites

Αν θελω Ελληνικα με κλειδωμενο το bootloader,ποια να βαλω και πως?Και μετα αν θελω να βαλω τη Κινεζικη developer για να το ξεκλειδωσω,θα ειναι ευκολη διαδικασια?Μεσω χειροκινητου update?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα λεγα να το αφησεις ως εχει μεχρι το ξεκλειδωμα και τοτε του κοτσαρεις την πληρως ελληνικη απο τα παιδια στο miui hellas και καθαριζεις. (περιμενω πμ) :p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω τώρα την global μπορώ να περάσω την official Dev από πάνω;; η πρώτα την Chinese;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα λεγα να το αφησεις ως εχει μεχρι το ξεκλειδωμα και τοτε του κοτσαρεις την πληρως ελληνικη απο τα παιδια στο miui hellas και καθαριζεις. (περιμενω πμ) :p

 

Χωρις να χρειαστει να περασω αλλη ρομ?Πριν λιγο μου εκανε ενημερωση στην 7.1.20.0.Πες μου κατι αλλο.Θελω να γραφω και Ελληνικα,αλλα δε μπορω!Τι κανω?Ωχ προβλημα!Δε μπορω να κατεβασω τιποτα απο play store!!Ενω συγχρονισε επαφες κλπ!!Τι δεν εκανα καλα?

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

settings-->apps-->κάνε clear cache σε όποια εφαρμογή βρεις να έχει μπροστά το google, δηλαδή:

play store, play services,services framework, partner setup, account manager κ.λ.π.

 

Μετά αφαίρεσε τελείως τον λογαριασμό gmail (settings-->google account-->ρυθμίσεις-->remove account).

 

Μετά ξαναπρόσθεσε τον λογαριασμό gmail.

 

Ξανα-κάνε ένα clear cache όπως πριν και ξανα-δοκίμασε το google play να δεις αν δουλεύει...;)

Link to comment
Share on other sites

 

Μόλις παρήγγειλα, thanks! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαρία Nillkin και από εμένα. Εγγύηση.

Ευχαριστω για την γνώμη κυριακο, ελπίζω να μην σπάσει κι αυτή στην εβδομάδα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι ότι με μοιάζουν τα benchmarks.. Αλλά παντού ακουγα ότι το κιν πιάνει γύρω στα 73k στο antutu. Σε εμένα όμως δεν πήγε πάνω από 53k τις δύο φορές που το δοκιμασα. Γιατί άραγε? Σε εσάς πόσο βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το παραγγείλω απο τη Κίνα τελικά με την official dev και θα αποφασίσω αργότερα αν θα το ξεκλειδώσω για να βάλω την ελληνική.

Αξίζει να τους ζητήσω να βγάλουν τις κινέζικες εφαρμογές και να εγκαταστήσουν το Playstore ή καλύτερα να το κάνω μόνος μου;

Επίσης εκτός απο την nilkin tempered glass (του vickmall) θέλω να πάρω και μια (hard) case αλλά φοβάμαι μη το χοντρύνει πολύ το κινητό..

 

Απο το Vickmall ποια μου προτείνετε;

 

Αυτή μου φαίνεται όμορφη αν κι ακριβή αλλά παρέχει επιπλέον προστασία;

http://www.vickmall.com/newest-tempered-glass-back-cover-for-xiaomi-redmi-note-3-smartphone.html

 

Λέτε να γλιστράει αρκετά σε σχέση με την Nilkin;

http://www.vickmall.com/nillkin-super-frosted-shield-with-hd-screen-protector-for-xiaomi-redmi-note-3-xiaomi-hongmi-note-3.html

 

Τέλος ποια ακουστικά μου προτείνετε; Τα xiaomi pistons 2.0 που ξέρω ότι αξίζουν είναι out of stock στο μαγαζί τους.

 

Αφήνω το all time vfm Coolpad F1 που υπεραγάπησα για το πρώτο μου Xiaomi! Ελπίζω να μη το μετανιώσω.. :D

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

settings-->apps-->κάνε clear cache σε όποια εφαρμογή βρεις να έχει μπροστά το google, δηλαδή:

play store, play services,services framework, partner setup, account manager κ.λ.π.

 

Μετά αφαίρεσε τελείως τον λογαριασμό gmail (settings-->google account-->ρυθμίσεις-->remove account).

 

Μετά ξαναπρόσθεσε τον λογαριασμό gmail.

 

Ξανα-κάνε ένα clear cache όπως πριν και ξανα-δοκίμασε το google play να δεις αν δουλεύει...;)

 

Επιασε!!Να σαι καλα!!:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα, thanks! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω για την γνώμη κυριακο, ελπίζω να μην σπάσει κι αυτή στην εβδομάδα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι ότι με μοιάζουν τα benchmarks.. Αλλά παντού ακουγα ότι το κιν πιάνει γύρω στα 73k στο antutu. Σε εμένα όμως δεν πήγε πάνω από 53k τις δύο φορές που το δοκιμασα. Γιατί άραγε? Σε εσάς πόσο βγάζει?

Καλησπέρα Μαρια ναι αυτό παρήγγειλα και εγώ μαζί με το κινητό για προστασία οθόνης απο vickmall και το περιμένω να έρθει αυτήν την εβδομάδα,από οτι είδα είναι στα ίδια χρήματα,είναι το καλύτερο με διαφορά και το ποιο ανθεκτικό και κυρίως ποιοτικό απο τα υπόλοιπα, από οτι γράφουν όλα τα παιδιά που το πήραν,αυτό που γράφεις για το antutu ,εσυ ποιο πήρες αν πήρες αυτό , Xiaomi Redmi Note 3 Pro / 2GB+16GB ναι λογικά εκεί πρέπει να είναι το σκορ που δίνει το antutu,το Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB RAM 32GB ROM βγάζει 77000 με 79000.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να χρειαστει να περασω αλλη ρομ?Πριν λιγο μου εκανε ενημερωση στην 7.1.20.0.Πες μου κατι αλλο.Θελω να γραφω και Ελληνικα,αλλα δε μπορω!Τι κανω?Ωχ προβλημα!Δε μπορω να κατεβασω τιποτα απο play store!!Ενω συγχρονισε επαφες κλπ!!Τι δεν εκανα καλα?

 

Για να γραφεις ελληνικα απο play store κατεβασε καποιο πληκτρολογιο οπως swiftkey πχ και εισαι κομπλε φιλος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...