Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για αυτό θα είμαι πάντα υπερ του πλαστικού. όποιο μεταλικό κινητό και να σου έπεφτε θα σου έκανε σημάδι. είναι πολύ ευαίσθητο υλικό το αλουμίνιο.

 

Το αυτο.

Καλο και αγιο το αλουμινιο αλλα η αληθεια ειναι σε αυτα που εχουν πλαστικο πισω που βγαινει,πεφτει και με 5Ε αγοραζεις αλλο πλαστικο και σε οτι χρωματακι θες.

Μονο εαν πεσει με το μπροστινο πλαισιο παιζει ζημια.

Εαν φορας κιολας και tempered απιθανο να παθει κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το αυτο.

Καλο και αγιο το αλουμινιο αλλα η αληθεια ειναι σε αυτα που εχουν πλαστικο πισω που βγαινει,πεφτει και με 5Ε αγοραζεις αλλο πλαστικο και σε οτι χρωματακι θες.

Μονο εαν πεσει με το μπροστινο πλαισιο παιζει ζημια.

Εαν φορας κιολας και tempered απιθανο να παθει κατι αλλο.

 

 

Πολύ προσοχή παιδιά έβαλα μιά θήκη i paky(η οποία αποδείχθηκε fake) και επειδή είχε στο εσωτερικό της ένα μικρό εξωγκοματάκι μου άφησε ένα πολύ μικρό σημαδάκι στην γωνία στο γύρω γύρω μεταλλικό.Δεν είναι κάτι το σημαντικό απλά είναι κρίμα και θέλει προσοχή γιατί είναι ευαίσθητο

Link to comment
Share on other sites

Πολύ προσοχή παιδιά έβαλα μιά θήκη i paky(η οποία αποδείχθηκε fake) και επειδή είχε στο εσωτερικό της ένα μικρό εξωγκοματάκι μου άφησε ένα πολύ μικρό σημαδάκι στην γωνία στο γύρω γύρω μεταλλικό.Δεν είναι κάτι το σημαντικό απλά είναι κρίμα και θέλει προσοχή γιατί είναι ευαίσθητο

 

Ενημέρωσέ μας από που πήρες αυτή τη θήκη μην την πατήσουν και άλλοι!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης ρε παιδιά, τι παίζει με αυτό το site http://www.kimovil.com ???

 

Είναι αξιόπιστες οι πληροφορίες του; Γιατί στο κινητό μας δίνει βαθμολογία 9.8/10!!!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Ναι που κολλας?

Δινει μια βαθμολογια με βαση τα specs και τη τιμη.

 

To λέω γιατί το βλέπει να χτυπάει (σε βαθμολογία πάντα) στα ίσια κινητά όπως το Galaxy Note 4 και Note 5!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Να επανέρθω λίγο στο πρόβλημα του Tethering.

Και εμένα ενώ βλέπουν το κινητό δεν μπορούν να συνδεθούν. Έκανα τις οδηγίες παρακάτω και ευχαριστώ τον φίλο που τις έγραψε,

 

"Καταρχήν πρέπει να έχεις περάσει τους drivers του κινητού στον υπολογιστή σου για να το βλέπει.

Ενεργοποιείς to usb debugging ( Settings -- About Phone --> Πατάς 7 φορές στο "MIUI version" και θα δεις Enable Developer Options. Μετά πας Settings - Additional Settings - Developer Options --> USB debugging )

Κατεβάζουμε το adb.zip, πχ από εδώ το αποσυμπιέζουμε και τα αρχεία που έχει μέσα τα βάζουμε χύμα στο C:

Ανοίγουμε το Command Prompt (cmd.exe) και πηγαίνουμε στο C: ή εκεί που έχουμε τα αρχεία από το adb που είπαμε πριν.

Πληκτρολογούμε: adb devices για να δούμε ότι βλέπει το κινητό μας και στην συνέχεια την εντολή : settings put global tether_dun_required 0

όπως περιγράφεται εδώ και είσαι έτοιμος."

 

 

Αλλά όταν τις κάνω μου βγάζει το εξής μήνυμα

 

C:\Users\name>adb devices

List of devices attached

eb905766 offline

 

C:\Users\name>settings put global tether_dun_required 0

'settings' is not recognized as an internal or external command,

operable program or batch file.

 

Στην αρχή από ότι καταλαβαίνω βλέπει το τηλέφωνο αλλά μετα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει οτι με τα 32bit windows υπάρχει θέμα ισχύει; Όσοι το κάνατε εδώ έχετε 64bit windows?

Καμια απάντηση βρε παιδιά;

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορούμε να δούμε το changelog των εκδόσεων της MIUI 7

 

Edit: Το βρήκα εδώ: http://en.miui.com/thread-234746-2-1.html

Edited by glynos
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδια το Vickmall είναι συνήθως εγγύηση. Απλά το βρήκα μισή τιμή από e bay και είπα να γλιτώσω 4 δολλάρια και την συνέχεια την ξέρετε.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτό το βίντεο:

 

Ποιος ο λόγος να βάλεις tempered glass σε αυτό το κινητό???????

 

...η ελαιοφοβική antifingerprint επίστρωση που έχουν τα καλά tempered glasses...

...άμα το αφήσεις γυμνό, γεμίζει δαχτυλιές, και δείχνει χάλια...!

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι να προτιμησω?multi με ελληνικα Ή οχι multi?αν δεν βαλω την multi και παω να περασω αλλη θα εχει ελληνικα? τι προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Το gold τοσο ειχε και πρίν.....επειδη το παρακολουθώ καιρό.....το silver και grey στα 219 ηταν και ειναι ακομα.....

Εγω παντως το πηρα απο eu αποθήκη με 20 δολλαρια παραπανω αλλα γλιτωνω την αναμονή...

Edited by johnnyar
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζεις από εδώ: http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=301&mobile=no#438

 

Το wipe γίνεται αυτόματα. Οδηγίες εγκατάστασης εδώ: http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Σ'ευχαριστω πολύ! Φαίνεται λίγο σκιαχτικος ο οδηγός αλλά κάποια στιγμή σίγουρα θα το προσπαθήσω!

Ή global θεωρείται official Roms που παίρνει ota η κάθε φορά χρειάζεται fastboot για να περαστεί το update?

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απ'οτι εχω καταλαβει τουλαχιστον, τη global ΔΕΝ την περνας απο τον updater. Πρεπει να το συνδεσεις με windows pc.

 

Και οχι, δε χρειαζεται unlock. Ουτε ειναι rootαρισμενη.

 

Thanks! Παιδια, αν ξέρετε κανέναν τρόπο ναγια root ενώ το κινητό είναι locked, πείτε... Γενικά, από όλες αυτές τις ρομ υπάρχει καμία με ροοτ? Γιατί από ο,το κατάλαβα, δεν έχει βγει ακόμη τροπος για ροοτ ανεξαρτήτως ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Το gold τοσο ειχε και πρίν.....επειδη το παρακολουθώ καιρό.....το silver και grey στα 219 ηταν και ειναι ακομα.....

Εγω παντως το πηρα απο eu αποθήκη με 20 δολλαρια παραπανω αλλα γλιτωνω την αναμονή...

καλησπερα σε ολους ,κατοχος και εγω ενος προ και σε χρονο ρεκορ 8 μερες ...απο μινιντιλ,το προβλημα ειναι οτι δεν συνδεεται με το ιντερνετ ανοιω τα δεδομενα αλλα δεν μπαινει στο ιντερνετ αν το εχει παθει καποιος αλλος και το ελυσε να μας πει παρακαλω,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ,κατοχος και εγω ενος προ και σε χρονο ρεκορ 8 μερες ...απο μινιντιλ,το προβλημα ειναι οτι δεν συνδεεται με το ιντερνετ ανοιω τα δεδομενα αλλα δεν μπαινει στο ιντερνετ αν το εχει παθει καποιος αλλος και το ελυσε να μας πει παρακαλω,ευχαριστω

 

Πρέπει να σκαλισεις τις ιδιότητες των δικτύων, αλλά δεν το χω το τηλέφωνο ακόμα, οπότε δε μπορώ να σε βοηθήσω παραπανω αυτή την στιγμή.

 

Κάπου εκεί στις ρυθμίσεις των δικτύων στα APN, πρέπει να ορίσεις το σωστό, για την Vodafone π.χ. είναι το "internet.vodafone.gr".

Για άλλες εταιρείες κινητής, θα είναι κάτι αντίστοιχο...;)

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ μια παραγγελία απο vickmall και ζήτησα να μου βάλουν την official rom.Τώρα για να κάνω αίτηση στην Xiaomi να μου ξεκλειδώσουν τον bootlodaer πρέπει να περιμένω το κινητό ή μπορώ να το κάνω εκ των προτέρων??

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παραγγελία από Vickmall 18/3 dispatced 20/3 και εφτασε Αθηνά 24/3 πιο γρήγορα και DHL η Sg Post....https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160324/c73afc6ff86c0feadad2307b5f98c95e.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

Είμαι έτοιμος να παραγγείλω το Redmi Note 3 Pro απο Vickmall, αλλά είμαι πρώτη φορά στο "παιχνίδι" και δεν ξέρω ποιό Shipping Method (NL Post -Registered Airmail ή SG Post -Registered Airmail) να βάλω. Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...