Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια επειδη δεν εχω αγορασει ποτε απο κινα και το σκευτομαι λιγο να ρωτισω κατι.

1) αν επιλεξεις Multi-language Rom και google play installed τι αρνητικα θα εχω πχ. Αναβαθμισεις κτλ

2)αν τους γραψεις να το βαλουν ως δωρο και να το χρεωσουν κατω απο 20 ευρω ποσα πληρωνεις τελωνειο

Αυτα ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια επειδη δεν εχω αγορασει ποτε απο κινα και το σκευτομαι λιγο να ρωτισω κατι.

1) αν επιλεξεις Multi-language Rom και google play installed τι αρνητικα θα εχω πχ. Αναβαθμισεις κτλ

2)αν τους γραψεις να το βαλουν ως δωρο και να το χρεωσουν κατω απο 20 ευρω ποσα πληρωνεις τελωνειο

Αυτα ευχαριστω!!!

Αναβαθμίσεις με την multi (αφού είναι custom και όχι official) δεν θα έχεις φυσικά. Τα αρνητικά είναι φυσικά η μη αναβάθμιση μέσω ota (και περισσότερο αφού είναι αρχή του κινητού ακόμη και υπάρχουν bugs). Από εκεί και πέρα αυτή τι στιγμή δεν ξέρουμε καν πώς να "φλασάρουμε" το κινητό οπότε όποιος θέλει Ελληνικά οπωσδήποτε ζητάει την multi.

2) απλό ταχυδρομείο δεν έχει τέτοια προβλήματα (κατά 99%). Υπηρεσίες γρήγορης αποστολής (courrier) και ems αντιθέτως έχουν.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Ενδιαφέρομαι κι εγώ έντονα για το κινητό αυτό και περιμένω να πέσει λίγο η τιμή του. Αλλά να πω την αλήθεια περιμένω περισσότερο γιατί με αυτά που διαβάζω για το θέμα με την sim, μάλλον γίνεται ένας ανασταλτικός παράγοντας για εμένα. Αυτό που δεν έχω καταλάβει διαβάζοντας τις δημοσιεύσεις των φίλων που αναφέρουν τα προβλήματα, είναι εάν τελικά υπάρχει κάποιο σταθερό μοτίβο σε όλους δλδ, χάνει το σήμα σε όλους την ίδια sim? παίζει ρόλο μήπως ο πάροχος της κάρτας, αν έχεις δυο sim αντί για μία το κάνει και στις δύο? είναι συγκεκριμένα τα μοντέλα που το κάνουν (πχ 01/16 ενώ ας πούμε το 02/16 δεν το κάνει)? κτλ. Η απλώς είναι άσχετο με όλα τα παραπάνω και είναι θέμα τύχης. Άποψή μου είναι πως μιλάμε για κάποιο software θέμα αλλά από την άλλη το ρίσκο παραμένει. Επίσης λόγω χρόνου δεν έχω προλάβει να δω αν τα ίδια προβλήματα τα έχουν και στο εξωτερικό οπότε και κάνουν το θέμα πιο σοβαρό στο να βρεθεί λύση απο την Xiaomi. Ελπίζω πραγματικά να είναι θέμα software και να μην μας βγεί ξινό το κινητό μιας και όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του είναι τέλεια για την τιμή του! Edited by tasoskoul
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς για την έκδοση με τον snapdragon 652 ?

 

Που διαβασες για 652?

Link to comment
Share on other sites

vickmall & minideal

 

Για το 2gb ram/ 16gb rom εννοείς. Νομίζω προς στιγμή ότι εννοούσες το 3/32

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς για την έκδοση με τον snapdragon 652 ?

Δεν υπάρχει πιθανότητα για τον 652...

Σκέψου το κι αλλιώς, αν έβγαζε θα το ονόμαζε:

Xiaomi Redmi note 3 pro 2 :)

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε πόσο καιρό έκανε να έρθει;;;;;

Παράγγειλα 22/2/2016 το έστειλαν 25/2/2016 και ακόμα είναι: Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) δηλ ούτε το έχει παραλάβει η SG post ???? :(:(

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε πόσο καιρό έκανε να έρθει;;;;;

Παράγγειλα 22/2/2016 το έστειλαν 25/2/2016 και ακόμα είναι: Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) δηλ ούτε το έχει παραλάβει η SG post ???? :(:(

 

Μεσολαβησε Σκ. Θα δεις κίνηση μέχρι το τέλος της βδομάδας. 15 με 20 μέρες θα κάνει. Αφού έριξες την παραγγελία απλά περιμένεις τώρα δεν έχουν νόημα ούτε οι φατσουλες ούτε τα χίλια ερωτηματικά. Μην τρελαίνεσαι. Υπομονή θέλει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Ενδιαφέρομαι κι εγώ έντονα για το κινητό αυτό και περιμένω να πέσει λίγο η τιμή του. Αλλά να πω την αλήθεια περιμένω περισσότερο γιατί με αυτά που διαβάζω για το θέμα με την sim, μάλλον γίνεται ένας ανασταλτικός παράγοντας για εμένα. Αυτό που δεν έχω καταλάβει διαβάζοντας τις δημοσιεύσεις των φίλων που αναφέρουν τα προβλήματα, είναι εάν τελικά υπάρχει κάποιο σταθερό μοτίβο σε όλους δλδ, χάνει το σήμα σε όλους την ίδια sim? παίζει ρόλο μήπως ο πάροχος της κάρτας, αν έχεις δυο sim αντί για μία το κάνει και στις δύο? είναι συγκεκριμένα τα μοντέλα που το κάνουν (πχ 01/16 ενώ ας πούμε το 02/16 δεν το κάνει)? κτλ. Η απλώς είναι άσχετο με όλα τα παραπάνω και είναι θέμα τύχης. Άποψή μου είναι πως μιλάμε για κάποιο software θέμα αλλά από την άλλη το ρίσκο παραμένει. Επίσης λόγω χρόνου δεν έχω προλάβει να δω αν τα ίδια προβλήματα τα έχουν και στο εξωτερικό οπότε και κάνουν το θέμα πιο σοβαρό στο να βρεθεί λύση απο την Xiaomi. Ελπίζω πραγματικά να είναι θέμα software και να μην μας βγεί ξινό το κινητό μιας και όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του είναι τέλεια για την τιμή του!

φιλε μου δεν εχω απολυτος κανενα προβλημα με της καρτες σιμ και οι δυο καρτες δουλευουν άψογα και μετα απο reboot βρηκε σημα αμεσως !!και μαλιστα μπορω να πω οτι εχει και καλυτερο σημα απο αρκετα τηλεφωνα μιας και σε ενα σουπερ μαρκετ δεν ειχα ποτε σημα (vodafone) με το note 3 pro ειχα ελάχιστο σημα και μπορούσα να μιλήσω με καποιον αλλον και μου εκανε εντύπωση που καταφερα καιμιλησα χωρις διακοπες!!το τηλεφωνο ειναι πραγματικα τούμπανο σε ολα!!δυο ειναι τα πραγματα που δεν μου αρεσαν στο τηλεφωνο 1)η καμερα ειναι μετρια παρολο που εχει 16mp !!!και δευτερον εχει αρκετη μνημη ram αλλα παρολο αυτο ξανα φόρτωνε της εφαρμογες (multitasking δεν ειναι και τοσο καλο!!!)αυτα ειναι τα μείον που βρηκα εγω προς το παρον αλλα πιθανών αυτα να διορθωθούν με καποια update απο την xiaomi μιας και ειναι παρα πολυ φρεσκο!!!

το προβλημα για της σιμ πιστευω ειναι θεμα software και οχι σε ολους ισως ειναι απλα τυχη!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πιθανότητα για τον 652...

Σκέψου το κι αλλιώς, αν έβγαζε θα το ονόμαζε:

Xiaomi Redmi note 3 pro 2 :)

 

Redmi note 4 το έλεγε, αν βρω το λινκ θα το βαλω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Redmi note 4 το έλεγε, αν βρω το λινκ θα το βαλω
http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που διαβασες για 652?
http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4.html
Link to comment
Share on other sites

Redmi note 4 το έλεγε, αν βρω το λινκ θα το βαλω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4.html

Δεν έχει σχέση με την xiaomi αυτό το μαγαζί, απλός reseller είναι και μάλιστα γράφει και πολλά ψέματα (όπως τώρα και το έχει ξανακάνει στο παρελθόν). Γνώμη μου, νεο note θα δούμε το καλοκαίρι, για τώρα κλείσαμε;)

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Redmi note 4 το έλεγε, αν βρω το λινκ θα το βαλω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4.html

 

Note 3 13 mp cam, note 3 pro 16mp , note 4 πάλι 13! Με την καμια!

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 4 το έλεγε, αν βρω το λινκ θα το βαλω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4.html

 

έχω βαρεθεί να λέω τα ίδια και τα ίδια για αυτό το site :)

Link to comment
Share on other sites

θέμα με την sim, μάλλον γίνεται ένας ανασταλτικός παράγοντας για εμένα. Αυτό που δεν έχω καταλάβει διαβάζοντας τις δημοσιεύσεις των φίλων που αναφέρουν τα προβλήματα, είναι εάν τελικά υπάρχει κάποιο σταθερό μοτίβο σε όλους δλδ, χάνει το σήμα σε όλους την ίδια sim? παίζει ρόλο μήπως ο πάροχος της κάρτας, αν έχεις δυο sim αντί για μία το κάνει και στις δύο? είναι συγκεκριμένα τα μοντέλα που το κάνουν (πχ 01/16 ενώ ας πούμε το 02/16 δεν το κάνει)? κτλ. Η απλώς είναι άσχετο με όλα τα παραπάνω και είναι θέμα τύχης.

 

Και εγώ πρός το παρών το σκέφτομαι αν θα το παρω για του ίδιους λόγους.

Εσεις που έχετε το πρόβλημα τι ημερομηνία κατασκευης είναι; Μπας και βρούμε καμιά άκρη.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρός το παρών το σκέφτομαι αν θα το παρω για του ίδιους λόγους.

Εσεις που έχετε το πρόβλημα τι ημερομηνία κατασκευης είναι; Μπας και βρούμε καμιά άκρη.

 

Bug είναι παιδιά. Μη δίνετε τόση έκταση. Εάν έχεις επιλέξει τα δεδομένα ίντερνετ από την πρώτη σιμ, εμφανίζεται το πρόβλημα. Μόλις επιλέξεις την 2η σιμ, όλα μέλι γάλα. Ήδη το γνωρίζουν και θα το διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Bug είναι παιδιά. Μη δίνετε τόση έκταση. Εάν έχεις επιλέξει τα δεδομένα ίντερνετ από την πρώτη σιμ, εμφανίζεται το πρόβλημα. Μόλις επιλέξεις την 2η σιμ, όλα μέλι γάλα. Ήδη το γνωρίζουν και θα το διορθώσουν.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.. αλλά να σου πω, πριν 2 - 3 σελίδες κάποιοι γράφουν ότι δεν μπορουν να λύσουν το πρόβλημα.Δεν δοκίμασαν αυτό που λες;

Σορρυ αλλά πραγματικά έχω μπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χαιρετε,

Ενδιαφερομαι για την αμεση αγορα του κινητου.

Απο που προτεινετε να αγοραστεί?

Vickmail?

Eu warehouse να υποθεσω δεν το εχει καποιο, σωστα?

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες χαιρετε,

Ενδιαφερομαι για την αμεση αγορα του κινητου.

Απο που προτεινετε να αγοραστεί?

Vickmail?

Eu warehouse να υποθεσω δεν το εχει καποιο, σωστα?

 

Οχι δεν εχει.

Vickmall εννοειται.

Καλοριζικο.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίσεις με την multi (αφού είναι custom και όχι official) δεν θα έχεις φυσικά. Τα αρνητικά είναι φυσικά η μη αναβάθμιση μέσω ota (και περισσότερο αφού είναι αρχή του κινητού ακόμη και υπάρχουν bugs). Από εκεί και πέρα αυτή τι στιγμή δεν ξέρουμε καν πώς να "φλασάρουμε" το κινητό οπότε όποιος θέλει Ελληνικά οπωσδήποτε ζητάει την multi.

2) απλό ταχυδρομείο δεν έχει τέτοια προβλήματα (κατά 99%). Υπηρεσίες γρήγορης αποστολής (courrier) και ems αντιθέτως έχουν.

 

Καλησπερα, γνωριζουμε αν με την official μπορει να δωθει στο μελλον update me extra γλωσσες οπως Ελληνικα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, γνωριζουμε αν με την official μπορει να δωθει update me extra γλωσσες οπως Ελληνικα??

 

Εαν βγαλουν multilanguage τωρα που θα βγει στην ινδια τοτε αρκετα πιθανο.

Link to comment
Share on other sites

Bug είναι παιδιά. Μη δίνετε τόση έκταση. Εάν έχεις επιλέξει τα δεδομένα ίντερνετ από την πρώτη σιμ, εμφανίζεται το πρόβλημα. Μόλις επιλέξεις την 2η σιμ, όλα μέλι γάλα. Ήδη το γνωρίζουν και θα το διορθώσουν.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν έχω βγάλει άκρη καθώς όντως κάποιοι δεν βρίσκουν λύση με αυτό που λες! Γι αυτό και έλεγα μήπως παίζουν ρόλο και ο πάροχος ή ακόμα πιο πολύ η ημερομηνία κατασκευής!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ τους κατόχους.Τ τηλέφωνο έχει OTG κάτι που θεωρώ απαραίτητο μιας και θα το χρησιμοποιήσω με δύο κάρτες και χρειάζομαι την παραπάνω λειτουργεία.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...