Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ ευχαριστώ... Βασικά θέλω να χρησιμοποιώ και τις 2 σιμ και είχα κολλήσει σε αυτό.

Κάτι άλλο... Αυτό συμβαίνει και στις 2 σιμ;

 

Ακόμα δεν το έχω δουλέψει με δύο sim οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω υπεύθυνα σε αυτό. Τώρα το έχω με μία sim και μία SD.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επίσης εκείνο που με χαλάει ιδιαίτερα, είναι ότι μετά από πτήση, για να ξανά βρει σήμα θέλει επανεκκίνηση.

Απορώ πως δεν έχουν δώσει update ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εκείνο που με χαλάει ιδιαίτερα, είναι ότι μετά από πτήση, για να ξανά βρει σήμα θέλει επανεκκίνηση.

Απορώ πως δεν έχουν δώσει update ακόμα.

 

Φαντάζομαι επειδή θα δουλεύουν και την multi. Μην ξεχνάς ότι το κινητό δεν έχει κλείσει μήνα στην αγορά. Δεν έχουν μόνο ένα κινητό να υποστηρίξουν. Λίγη υπομονή θέλει και νομίζω όλα θα στρώσουν... Και αν δεν τα στρώσουν αυτοί θα βγουν rom από άλλους developer που θα πετάνε!!! Δεν υπάρχει κινητό χωρίς θέματα. Αν θες να βρεις βρίσκεις. Εδώ στο Samsung Note 4 βάλανε δακτυλικό αποτύπωμα και είναι απλά αποτυχία. Το έχουν 10 γνωστοί μου και δεν το δουλεύει κανείς μιας και πιάνει όποτε το θυμηθεί. Τέσπα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα παρουσιαστεί επίσημα στις 3/3. για αυτό και δεν έχει ακόμα δικό του νήμα στο miui.com για αυτό και δεν έχουν βγει ρομ και για αυτό πολλά μαγαζιά δεν το έχουν σε στοκ ακόμα. το λειτουργικό του έχει ακόμα αρκετά bugs, όσοι δεν θέλουν να παιδευτούν ας κάνουν λίγο υπομονή.

 

από τις μέρες που το έχω πάντως το κινητό πετάει, ο snap 650 αποδεικνύεται τέρας επιδόσεων, σε πολλά πράγματα είναι πιο fluid η λειτουργία του κινητού από το nexus 6 που είχα. η οθόνη του είναι άψογη και η κατασκευή του υπέροχη, ανά δύο λεπτά βγάζω την θήκη για να πιάσω το δροσερό μέταλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Διάβασα στις προηγούμενες σελίδες από κάποιους που το παραλάβανε ότι παίζει ένα θέμα με τις σιμ.

Αργεί πολύ να βγάλει σήμα κλπ.

Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου εξηγήσει τι ακριβώς κάνει;

Να σας πω την αλήθεια από τότε που το διάβασα με προβλημάτισε λίγο και δεν προχώρησα στην αγορά.

 

Φίλε μου εγώ το έχω με σου σιμ μέσα και δουλεύει ρολόι και στης δύο και της είχε γρήγορα χωρίς καμία καθυστέρηση!!!!! Μην σε αγχώνει καθόλου αυτό!!! Κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι τούμπανο καλή κάμερα θέλει βελτίωση φυσικά αλλά περιμένω να γίνει!!!! Το δακτύλικο αποτύπωμα δουλεύει άψογα!!!!! Αυτά προς το παρόν από θέμα μπαταρίας θα δω πως θα τα πάει!!!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι επειδή θα δουλεύουν και την multi. Μην ξεχνάς ότι το κινητό δεν έχει κλείσει μήνα στην αγορά. Δεν έχουν μόνο ένα κινητό να υποστηρίξουν. Λίγη υπομονή θέλει και νομίζω όλα θα στρώσουν... Και αν δεν τα στρώσουν αυτοί θα βγουν rom από άλλους developer που θα πετάνε!!! Δεν υπάρχει κινητό χωρίς θέματα. Αν θες να βρεις βρίσκεις. Εδώ στο Samsung Note 4 βάλανε δακτυλικό αποτύπωμα και είναι απλά αποτυχία. Το έχουν 10 γνωστοί μου και δεν το δουλεύει κανείς μιας και πιάνει όποτε το θυμηθεί. Τέσπα.

 

Μα το vickmall το δίνει με την multi.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μα το vickmall το δίνει με την multi.

 

Ναι απλά λέω ότι δεν υπάρχει κάπου multi για κατέβασμα. Το ότι μπορεί να περάσει και να στο στείλει με multi δεν σημαίνει ότι θα είναι και stable multi.Τέσπα...Αν παραλάβει κανείς με Multi ας μας ενημερώσει!

 

 

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα στο τηλέφωνο εάν η μπαταρία είναι αρκετά χαμηλά? Δύο φορές έχει τύχει να έχω μπαταρία κάτω του 20% και με ενημερώνουν ότι τους βγαίνει ότι έχω κλειστό το τηλέφωνο. Όταν το βάζω σε ρεύμα και με καλούν επί τόπου χτυπάει κανονικά. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο? Άλλαξα και την ρύθμιση τώρα από LTE να χρησιμοποιεί 3G μπας και φταίει και αυτό κάπως αν και δεν νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά προς το παρόν από θέμα μπαταρίας θα δω πως θα τα πάει!!!

 

Φαντάζομαι ότι έτυχε σε σενα να δουλευει "ρολοι" και σε άλλους όχι...

Από την άλλη και εγώ πιστευω ότι είναι θέμα λογισμικού γτ αλλιώς δεν θα δουλευε καθόλου.

Και η κάμερα πιστεύω λιγο θα βελτιωθεί...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα στο τηλέφωνο εάν η μπαταρία είναι αρκετά χαμηλά? Δύο φορές έχει τύχει να έχω μπαταρία κάτω του 20% και με ενημερώνουν ότι τους βγαίνει ότι έχω κλειστό το τηλέφωνο. Όταν το βάζω σε ρεύμα και με καλούν επί τόπου χτυπάει κανονικά. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο? Άλλαξα και την ρύθμιση τώρα από LTE να χρησιμοποιεί 3G μπας και φταίει και αυτό κάπως αν και δεν νομίζω...

 

κέντρο ασφαλείας -> μπαταρία

δες στα εξοικονόμηση μπαταρίας και στα προφιλ τι ρυθμίσεις έχεις (εγώ τα έχω ανενεργά αυτά στο redmi1)

Link to comment
Share on other sites

κέντρο ασφαλείας -> μπαταρία

δες στα εξοικονόμηση μπαταρίας και στα προφιλ τι ρυθμίσεις έχεις (εγώ τα έχω ανενεργά αυτά στο redmi1)

 

Μπράβο ρε συ. Αυτό πρέπει να ήταν. Ήταν στην επιλογή Standard και λέει ότι το network will be restricted. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! :D

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι έτυχε σε σενα να δουλευει "ρολοι" και σε άλλους όχι...

Από την άλλη και εγώ πιστευω ότι είναι θέμα λογισμικού γτ αλλιώς δεν θα δουλευε καθόλου.

Και η κάμερα πιστεύω λιγο θα βελτιωθεί...

 

Εγώ αυτό που πιστεύω είναι ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα το τηλέφωνο!! Και ότι bug έχει θα διορθωθεί με update!!!

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι δεν υπάρχει η επιλογή για performance Mode, battery mode!!! Μόνο το standard Mode υπάρχει!!?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εχει σε προσφορα το vickmall την εκδοση 2/16 στα 199€.Απο οτι ειδα και στο Geebuying to 2/16 το εχει 182€(presale βεβαια).

Επισης ρωτησα στο vickmall αν η multi εχει ελληνικα και η Selina απαντησε πως εχει.

Νομιζω θα περιμενω λιγο ακομα να δω πως θα εξεληχθουν τα πραγματα και να πεσει στα 200 η εκδοση 3/32.Ανυπομονω!!!

Υ.Γ. Ποια εκδοση προτεινετε?? 2/16 ή 3/32? εξιζει τη διαφορα η μεγαλη εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εχει σε προσφορα το vickmall την εκδοση 2/16 στα 199€.Απο οτι ειδα και στο Geebuying to 2/16 το εχει 182€(presale βεβαια).

Επισης ρωτησα στο vickmall αν η multi εχει ελληνικα και η Selina απαντησε πως εχει.

Νομιζω θα περιμενω λιγο ακομα να δω πως θα εξεληχθουν τα πραγματα και να πεσει στα 200 η εκδοση 3/32.Ανυπομονω!!!

Υ.Γ. Ποια εκδοση προτεινετε?? 2/16 ή 3/32? εξιζει τη διαφορα η μεγαλη εκδοση?

 

Για μένα την αξίζει. Ειδικά αν θες να έχεις δύο sim επιβάλλεται η μεγάλη έκδοση μιας και τα 16GB τα θεωρώ λίγα εγώ. Λίγη μουσική αν θες να έχεις τέλος. Γέμισε το κινητό. Από κει και πέρα θεωρώ ότι το 1GB παραπάνω μνήμη δίνει πολύ στο κινητό!! :)

Link to comment
Share on other sites

Στα 200Ε θα αργησει να πεσει η εκδοση 3/32 πιστευω.

Με την εννοια οτι οσο θα κανει να πεσει στα 200,θα εχει πεσει σχεδον και στα 300 το Mi5 ,οποτε αξιζει να μαζεψεις τα εξτρα 100.

Εδω ψηνομαι εγω να δωσω το προ να το παρω ,αργοτερα βεβαια.

Τωρα που θα βγει και στην ινδια θα αρχισει να γινεται γρηγοροτερα η δουλεια.

Παντως ναι το κινητο πεταει πραγματικα.

Μικροδιορθωσεις θα ερθουν με τα Update,μολις ενα εχει παρει η συσκευη απο τοτε που βγηκε.

Link to comment
Share on other sites

Μα το vickmall το δίνει με την multi.

Ναι όντως, σήμερα πρέπει να άρχισε, φαντάζομαι δεν είναι οfficial multi?

 

Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν ειναι official multi.

Χανεις ota με αυτη.

Τα εχουμε χιλιοπει.

Το παιρνει καποιος ετσι εαν θελει απαραιτητα ελληνικα και δεν εχει ορεξη να φλασαρει αργοτερα μια ρομ με ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Στα 200Ε θα αργησει να πεσει η εκδοση 3/32 πιστευω.

Με την εννοια οτι οσο θα κανει να πεσει στα 200,θα εχει πεσει σχεδον και στα 300 το Mi5 ,οποτε αξιζει να μαζεψεις τα εξτρα 100.

Εδω ψηνομαι εγω να δωσω το προ να το παρω ,αργοτερα βεβαια.

Τωρα που θα βγει και στην ινδια θα αρχισει να γινεται γρηγοροτερα η δουλεια.

Παντως ναι το κινητο πεταει πραγματικα.

Μικροδιορθωσεις θα ερθουν με τα Update,μολις ενα εχει παρει η συσκευη απο τοτε που βγηκε.

Συμφωνώ με τα παραπάνω αλλά όσο και αν μου άρεσε το mi5, η μπαταρία του (3000mah) με αποθαρρύνει. O sd820 είναι "τέρας" επιδόσεων (140000 στο antutu!!!) αλλά και πάλι εγώ με τον SD 650 θα έχω όσα ζητάω (πόσο πιο γρήγορα πια? ) και μεγάλη διάρκεια ζωής (αλήθεια ο SD 820 τι να λέει απο κατανάλωση?).

Κατα τα λοιπά το mi5 με το RN3 PRO θα κρατήσει σταθερή διαφορά στην τιμή, ώστε να κρατήσει κοινό και στις 2 κατηγορίες. Ίδωμεν.

 

Να συμπληρώσω για την multi-language. Αφού το δίνουν έτσι έχει βγει -σαν custom πάντα- (1) και υπάρχει εργαλείο φλασαρίσματος (2). Οπότε προχωράμε ολοταχώς πλέον σε custom roms. Αφού βέβαια δώσουν κλειδιά για τον bootloader και το ανάλογο εργαλείο (που μέχρι τώρα δεν δουλεύει με το RN3 pro). Θα δωθεί και official multi πιστεύω αργότερα (ίσως στις 3/3 με την παρουσίαση και διάθεση στην Ινδία).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα παραπάνω αλλά όσο και αν μου άρεσε το mi5, η μπαταρία του (3000mah) με αποθαρρύνει. O sd820 είναι "τέρας" επιδόσεων (140000 στο antutu!!!) αλλά και πάλι εγώ με τον SD 650 θα έχω όσα ζητάω (πόσο πιο γρήγορα πια? ) και μεγάλη διάρκεια ζωής (αλήθεια ο SD 820 τι να λέει απο κατανάλωση?).

Κατα τα λοιπά το mi5 με το RN3 PRO θα κρατήσει σταθερή διαφορά στην τιμή, ώστε να κρατήσει κοινό και στις 2 κατηγορίες. Ίδωμεν.

 

Να συμπληρώσω για την multi-language. Αφού το δίνουν έτσι έχει βγει -σαν custom πάντα- (1) και υπάρχει εργαλείο φλασαρίσματος (2). Οπότε προχωράμε ολοταχώς πλέον σε custom roms. Αφού βέβαια δώσουν κλειδιά για τον bootloader και το ανάλογο εργαλείο (που μέχρι τώρα δεν δουλεύει με το RN3 pro). Θα δωθεί και official multi πιστεύω αργότερα (ίσως στις 3/3 με την παρουσίαση και διάθεση στην Ινδία).

 

Ο 820 ειναι 4πυρηνος.

Μη κοιτας απαραιτητα μπαταρια.

Εχει και νεα τεχνολογια στην οθονη και θα γλιτωνεις και απο εκει.

Αρκετα πιθανο δηλαδη να τα πηγαινει εξισου καλα η ακομα και καλυτερα σε αυτονομια.

Ο μονος λογος που με αποθαρρυνει ειναι η μικροτερη οθονη,το οτι εμφανισιακα το Note 3 μου αρεσει περισσοτερο(αυτο το αλα samsung home button το σιχαινομαι) αλλα και το οτι θα κανει η φθηνοτερη εκδοση πανω απο 350$ στην αρχη.

Η αληθεια ειναι οτι εναν επεξεργαστη καλυτερο εχει να προσφερει ουσιαστικα.

Ενταξει σιγουρα θα εχει και καλυτερη κατασκευη και καλυτερη καμερα αλλα δε τα θεωρω τρομερες αναβαθμισεις σε σχεση με το note.

Τωρα θα δειξει.

Παντως η xiaomi βαραει αβερτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Διάβασα στις προηγούμενες σελίδες από κάποιους που το παραλάβανε ότι παίζει ένα θέμα με τις σιμ.

Αργεί πολύ να βγάλει σήμα κλπ.

Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου εξηγήσει τι ακριβώς κάνει;

Να σας πω την αλήθεια από τότε που το διάβασα με προβλημάτισε λίγο και δεν προχώρησα στην αγορά.

Εμένα δεν ισχύει αυτο,οι Σιν ενεργοποιούνται με τη μια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μίλησα με την Selina από το Vickmallll και μου είπε πως δεν ισχύει κανένα από αυτα το προβλήματα καθώς τα δοκίμασε σε ένα pro που είχε έχει κοντά! Ούτε με τις sim ούτε αυτό με το airplane mode! Ημ.Παραγωγης μου είπε 2016.02!

Όσοι το έχετε το πρόβλημα τι ημ.παραγωγης ειναι;;;

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησε το +10$ το Vickmall.

259.99$ το πήγε. Τι κάνει η ζήτηση...:mad::mad::mad:

 

Εγώ που πλήρωσα σε λίρες (£180) μου φάνηκε πιο φτηνό... :P

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι έτυχε σε σενα να δουλευει "ρολοι" και σε άλλους όχι...

Από την άλλη και εγώ πιστευω ότι είναι θέμα λογισμικού γτ αλλιώς δεν θα δουλευε καθόλου.

Και η κάμερα πιστεύω λιγο θα βελτιωθεί...

 

Δεν έχει πρόβλημα φίλε, απλά σε κάποιους όταν ανοίγει κάνει αρκετή ώρα να βρει σήμα ή άμα το βάλουν σε λειτουργία πτήσης. Εμένα δεν έχει κανέναν θέμα και σε αυτούς που έχουν θα διορθωθεί με αναβάθμιση. Δεν χρειάζεται ούτε καν το σκέφτεσαι ως πρόβλημα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το Lenovo K4 Note (A7010) τι λέει σε σχέση με το Redmi Note 3 Pro; Η τιμή του Lenovo στην Ελλάδα ξεκινά από τα 249 € παρεμπιπτόντως.

 

Υπολειπεται αρκετα σε επεξεργαστη-gpu.

Τωρα καμερα δε μπορει να συγκρινει καποιος χωρις να τα εχει και τα δυο.

Απο αυτονομια λογω χαμηλουτερου επεξεργαστη ισως ειναι στα ιδια.

Απο ηχο κτλ καλυτερο το λενοβο.

Τωρα διαλεγεις και παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...