Jump to content

[LG G3] Marshmallow Rom


mariosave
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 μέρες από το τελευταίο Bootloop και Hard Reset, το κινητό λειτουργεί υποδειγματικά. (Φτου μην το ματιάσω :lol: )

Δεν ξέρω αν έπαιξε κάποιο ρόλο η τελευταία ενημέρωση της Lg, πάντως τυχαία κλεισίματα, τυχαίες επανεκκινήσεις κλπ κόλπα που έκανε έχουν σταματήσει. Για να δούμε...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχω μια βδομάδα τώρα το κινητό μετά απο αλλαγή πλακέτας απο το σερβις.

Ήθελα να ρωτήσω πως είναι ο σωστός τρόπος για να περάσω την 6 ? Επίσης έχει θέματα ακόμα ?

Να κάνω backup, hard reset ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια βδομάδα τώρα το κινητό μετά απο αλλαγή πλακέτας απο το σερβις.

Ήθελα να ρωτήσω πως είναι ο σωστός τρόπος για να περάσω την 6 ? Επίσης έχει θέματα ακόμα ?

Να κάνω backup, hard reset ?

Και εγώ ενδιαφέρομαι να μάθω, σήμερα πίσω και εγώ με αλλαγή πλακετας. Έχεις το 16ρι ή το 32αρι; περίμενα από 6 Ιουλίου... Δεν έχει ξαναγίνει.

Τέλος πάντων, αναβάθμιση μέσω pc θεωρώ είναι πιο ασφαλές.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Και κάπου εδώ θα ήθελα απλά να προσθέσω οτι πλέον είναι θέμα κωλοφαρδίας το αν θα δουλέψει το κινητό μετά και για πόσο καιρό.Μετά απο αλλαγή πλακέτας και μπαταρίας και οθόνης,φτάσαμε στο χθες όπου το κινητό ξανάρχισε τα bootloop,η οθόνη εδώ και 3 βδομάδες έχει εμφανίσει πάλι κιτρινίλα και πλέον δεν ξέρω τι να κάνω για να τραβήξω αυτά που έχω μέσα πριν το hard reset...:mad:
www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ενδιαφέρομαι να μάθω, σήμερα πίσω και εγώ με αλλαγή πλακετας. Έχεις το 16ρι ή το 32αρι; περίμενα από 6 Ιουλίου... Δεν έχει ξαναγίνει.

Τέλος πάντων, αναβάθμιση μέσω pc θεωρώ είναι πιο ασφαλές.

 

Το 16αρι εχω. Και εγω περιμενα 1 μήνα να το φτιάξουν. Η αναβαθμιση γινεται μόνο απο το pc αλλα ποια ειναι η διαδικασία για να "κάτσει" καλα το νέο λειτουργικο ? Κάποια συμβουλη απο κάποιον ? Επίσης ελαττώνεται καθολου η θερμοκρασία που ανεβαζει το τηλέφωνο μετά απο κανα μισάωρο χρήσης ?

Η κατανάλωση της μπαταρίας καλυτερεύει καθόλου ?

 

Κάπου βρήκα αυτή τη λύση :

update 28/3/2016: Το πρόβλημα με τα boot loop δημιουργήται όταν οι χρήστες κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης μέσω του LG PC Suite επιλέγουν να γίνει αυτόματα το backup των αρχείων.

Λύνεται το πρόβλημα έτσι ?

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

Το 16αρι εχω. Και εγω περιμενα 1 μήνα να το φτιάξουν. Η αναβαθμιση γινεται μόνο απο το pc αλλα ποια ειναι η διαδικασία για να "κάτσει" καλα το νέο λειτουργικο ? Κάποια συμβουλη απο κάποιον ? Επίσης ελαττώνεται καθολου η θερμοκρασία που ανεβαζει το τηλέφωνο μετά απο κανα μισάωρο χρήσης ?

Η κατανάλωση της μπαταρίας καλυτερεύει καθόλου ?

 

Κάπου βρήκα αυτή τη λύση :

update 28/3/2016: Το πρόβλημα με τα boot loop δημιουργήται όταν οι χρήστες κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης μέσω του LG PC Suite επιλέγουν να γίνει αυτόματα το backup των αρχείων.

Λύνεται το πρόβλημα έτσι ?

αυτο ακριβως λεμε εδω και ενα μηνα,εσυ εψαξες εμαθες,αλλα πολοι αλλοι δεν προσεξαν αυτη την λεπτομερεια και εχουν μετα προβληματα.βεβαια το λαθος ειναι της lg που δεν ενημερωνει για το θεμα αυτο με παχια γραμματα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως λεμε εδω και ενα μηνα,εσυ εψαξες εμαθες,αλλα πολοι αλλοι δεν προσεξαν αυτη την λεπτομερεια και εχουν μετα προβληματα.βεβαια το λαθος ειναι της lg που δεν ενημερωνει για το θεμα αυτο με παχια γραμματα.

 

Προσπαθώ να κάνω την αναβάθμιση και μου βγάζει ότι δεν μπορεί να γίνει σύνδεση με το διακομιστή αναβάθμισης.

 

Μου γράφει οτι δεν μπορεί να γίνει ανάλυση του περιβάλλοντος της αναβάθμισης

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω την αναβάθμιση και μου βγάζει ότι δεν μπορεί να γίνει σύνδεση με το διακομιστή αναβάθμισης.

 

Μου γράφει οτι δεν μπορεί να γίνει ανάλυση του περιβάλλοντος της αναβάθμισης

σε ψαχνουμε σε ολα τα τοπικ του φορουμ,θα το γραψω και εδω.στις ρυθμισεις-γενικες-σχετικα με το τηλ-λογισμικο-πατησε επανηλημμενα εκει που λεει αριθμος κατασκευης για να ενεργοποιησεις τις επιλογες προγραμματιστη,και εκει μεσα ενεργοποιησε το usbdebungig.μετα δοκιμασε ξανα την αναβαθμηση.ισως παιζει ρολο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως λεμε εδω και ενα μηνα,εσυ εψαξες εμαθες,αλλα πολοι αλλοι δεν προσεξαν αυτη την λεπτομερεια και εχουν μετα προβληματα.βεβαια το λαθος ειναι της lg που δεν ενημερωνει για το θεμα αυτο με παχια γραμματα.

Κάτσε θες να μου πεις ότι δεν έπρεπε να ενημερώσει η lg για την αναβάθμιση; Στην τελική εγώ την έκανα απ το κινητό. Bootloop 2 φορές και κάψιμο πλακέτας απ ότι κατάλαβα. Και στο περίμενε 40 μέρες σέρβις.

Εγώ όταν έψαχνα να δω γιατί έγινε όλο αυτο δεν το είχε αναφέρει κανείς. Μιλάμε τώρα κανένα 2μηνο πίσω.

Ωραία οπότε τώρα που το έχω στα χέρια μου φυσικά μου το έδωσαν πίσω με lollipop. Δεν ξέρω καν αν αξίζει να του κάνω αναβάθμιση. Πλήρης απογοήτευση από lg με την αναβάθμιση, σέρβις, ρωγμή στο κινητό.

Και πήρα με 200 ευρώ κάτω το φοβερό xiaomi redmi note 3 pro. Τι να λέμε τώρα;

 

 

zaf_4 means Zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβες τι λεω,εννοω οτι επρεπε να το επισημανει ποιο εντονα το προβλημα της αναβαθμησης.αλλωστε σε μια εβδομαδα απο την στιγμη που την εδωσε,εκοψε την οτα αναβαθμηση και εδωσε οδηγια για την μη επιλογη μπακαπ οταν γινει (η αναβαθμηση) μεσω υπολογιστη.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πάλι αναβάθμιση μου βγάζει ότα στο κινητό και τώρα.

 

zaf_4 means Zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τι να είναι άραγε;

Εδώ τίποτα :mad:

Μετάα από σέρβις κάψιμο πλακέτας ανέφερα ότι μου έβαλαν ξανά την , lollipop. Δεν τολμώ να βάλω την mm και να γίνει καμία ζημιά. Αυτό εννοούσα.

 

zaf_4 means Zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι κοντα σε σερβις επισημο δωστο να σου κανουν αναβαθμηση.προφανως οταν το πηρες φορουσε λολι γιαυτο σου περασαν αυτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι να είναι άραγε;

Εδώ τίποτα :mad:

Η αναβαθμηση που ηρθε δεν ειναι ..αναβαθμηση σε οσους εχουν mm. Ειναι καποια διορθωση μικρης εκτασης

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πάλι αναβάθμιση μου βγάζει ότα στο κινητό και τώρα.

 

zaf_4 means Zafeira

Μαλλον σε διαλεξε η θεα της τυχης.winner

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας και παλι αφου το ξανα στειλα στο σερβις το κινητο μου αλλαξαν πλακετα το πηρα πριν μια βδομαδα το ανοιγω και μου βγαζει αυτο:

http://i68.tinypic.com/29e2blz.jpg

 

τι στην οργη ειναι????? :wacko::wacko:

Edited by gmaras
Link to comment
Share on other sites

Έχουν τρελαθεί στο σέρβις...τί να πρώτο φτιάξουν τα τρελά bootloop του 4 ή τα νεοφερμενα του 3.?....ας το κλείσουν το μαγαζί καλύτερα εκεί στην lg....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι αφου το ξανα στειλα στο σερβις το κινητο μου αλλαξαν πλακετα το πηρα πριν μια βδομαδα το ανοιγω και μου βγαζει αυτο:

http://i68.tinypic.com/29e2blz.jpg

 

τι στην οργη ειναι????? :wacko::wacko:

κανε επανεκινηση η ρεσετ.το εβγαλε σε εμενα μια φορα σε κουστομια εκανα επαννεγατασταση και διορθωθηκε,τωρα γιατι δεν γνωριζω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κανε επανεκινηση η ρεσετ.το εβγαλε σε εμενα μια φορα σε κουστομια εκανα επαννεγατασταση και διορθωθηκε,τωρα γιατι δεν γνωριζω.

 

αυτα τα εκανα και πολλες φορες δεν φευγει το μηνυμα απο κει με το που ανοιγει το βγαζει

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα εκανα και πολλες φορες δεν φευγει το μηνυμα απο κει με το που ανοιγει το βγαζει

μαλλον θα κανεις επανεγκατασταση,παρε μπακαπ αρχειων στην εξωτερικη καρτα πρωτα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αποταν εβαλα marshmallow το κινιτο ξεσκιδτηκε στα restart και επρεπε να κουβαλαω και ενα φιρτιστη μαζι αφου η διατκεια της μπαταριας επεσε σχεδον στο μισο χωρις υπερβολες.εχθες ηυρισα σε lolipop και το κινιτο πεταει.τερμα τα restart και απο χθες που το φορτισα η μπαταρια ειναι ακομα στο 40%.
adok13
Link to comment
Share on other sites

την καλησπέρα μου στην παρέα . κάτοχος του G3 32GB από τέλη Απριλίου (ημουν ανάμεσα στο G3 K G4 αλλά δεν επέλεξα το δεύτερο λόγο των γνωστών προβλημάτων ).το τηλέφωνο δεν το δούλεψα πολύ με lolipop για να έχω άποψη ,αλλα που παρακολουθήσα λίγο το θέμα δεν διάβαζα τα καλύτερα πριν το πάρω , από τέλη Απριλιου που πέρασα στο κινητό την marshmalow είμαι απόλυτα ευχαριστημένος .ούτε restart ούτε πρόβλημα με την μπαταρία ,το κινητό πάει βούτυρο...το θέμα που έχει είναι με την θερμοκρασία του επεξεργαστή που στην εγκατάσταση εφαρμογών χτυπάει κόκκινα...κατά τα αλλά όλα καλά . το τηλέφωνο είναι γερμανικο .
Link to comment
Share on other sites

Για τη θερμοκρασία το έχουμε πει ότι οφείλεται καθαρά στον επεξεργαστή σε όποιο κινητό μπήκε ο 801 υπήρξε αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα μια μικροαναβάθμιση απο lg.. combatibility patch.. 20160823.. μάλλον καθυστερημένα. Λέει ότι βελτιώνει κάποιες ασυμβατότητες σε ΜΜ και κάποια προβλήματα της οθόνης. Λέτε αυτό να έκανε τη ζημιά;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα παιδια μια ερωτηση εχω η μπαταρια του g3 βελτειωνεται με το marshmallow γιατι με λολιποπ δεν κρατουσε ουτε 3 ωρες φουλ χρησης με wifi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Marshmallow Rom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...