Jump to content

[LG G3] Marshmallow Rom


mariosave
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα και εγω το απογευμα! (γαλλακι) απο πρωτη ματια ανανεώθηκε το κινητο! Τωρα ολα τα υπολοιπα απο αυριο που θα ξεκινησω με 100% μπαταρια!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μιλάω για την stock εφαρμογή e-mail που την χρησιμοποιώ για exchange mail....

Εχουν και αρκετοί άλλοι πρόβλημα με την συγκεκριμένη εφαρμογή, και δεν φτιάχνει ούτε με factory reset ( το έχουν κάνει άλλα παιδιά....εγώ δεν έχω κάνει ακόμα...)

 

Κι εγώ δυστυχώς έχω το πρόβλημα με την εφαρμογή του email και την εγκατέλειψα. Με είχε βολέψει. Ξαναπέρασα όλες τις ρυθμίσεις, λογαριασμούς, διαγραφή cache κτλ., δουλεύει για λίγο αλλά κολλάει πάλι. Ίσως σε κάποιο update να το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δυστυχώς έχω το πρόβλημα με την εφαρμογή του email και την εγκατέλειψα. Με είχε βολέψει. Ξαναπέρασα όλες τις ρυθμίσεις, λογαριασμούς, διαγραφή cache κτλ., δουλεύει για λίγο αλλά κολλάει πάλι. Ίσως σε κάποιο update να το φτιάξουν.

 

Δοκίμασες και factory reset και δεν έφτιαξε;;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες και factory reset και δεν έφτιαξε;;

 

Όχι, δεν έφτασα μέχρι εκεί και βαριόμουν τη διαδικασία. Εσύ απ'ότι είδα έκανες και πάλι τίποτα ε!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έφτασα μέχρι εκεί και βαριόμουν τη διαδικασία. Εσύ απ'ότι είδα έκανες και πάλι τίποτα ε!

 

Ούτε εγώ εχω κάνει ακόμα.....

Από ότι διάβασα, άλλα παιδιά έκαναν αλλά συνεχίστηκε το πρόβλημα.....

 

Σκέφτομαι να δοκιμάσω την εφαρμογή typeapp γιατί το mail της δουλειάς είναι μέσω exchange...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως σε ολες στοκ και μη,εκτος των unicks και limitles dual v 4,ειχα το κρασσαρισμα του email.τωρα γιατι οι 2 που προανεφερα λειτουργουν σωστα...αγνωστο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το typeapp και δουλεύει θαυμάσια!!

Εχει πιο ωραίο interface από την μαμά εφαρμογή και υπάρχει και ρύθμιση να σου δείχνει τα νέα mail με αριθμό επάνω στο εικονίδιο όπως η μαμά εφαρμογή....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισα και εγώ. Παρατήρησα μικρότερα εικονίδια στο notifications bar και επίσης αυξημένες θερμοκρασίες. Επίσης ο dialer αργεί λίγο να ανοίξει αλλά φαντάζομαι αυτό θα στρώσει. Γνωρίζετε κάτι για τις αυξημένες θερμοκρασίες;
Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισα και εγώ. Παρατήρησα μικρότερα εικονίδια στο notifications bar και επίσης αυξημένες θερμοκρασίες. Επίσης ο dialer αργεί λίγο να ανοίξει αλλά φαντάζομαι αυτό θα στρώσει. Γνωρίζετε κάτι για τις αυξημένες θερμοκρασίες;

λογικο μετα απο αναβαθμηση στην αρχη να ζεσταθει λιγο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα του κολλητου μου g3 16gb ελληνικό δεν βγάζει ενημέρωση για 6αρα απο pc suite... Ενω σε αλλά ελληνικά την περάσανε μηπως επειδή είναι branded της cosmote παιζει ρολο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα του κολλητου μου g3 16gb ελληνικό δεν βγάζει ενημέρωση για 6αρα απο pc suite... Ενω σε αλλά ελληνικά την περάσανε μηπως επειδή είναι branded της cosmote παιζει ρολο αυτό;

Περιμενει απο κοσμοτε

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Απο cosmote όταν λες φιλέ "περιμένει" το έννοιες με ερωτηματικό δηλαδη σε φαση καλα τι περιμενει να παρει απο cosmote;;δηλαδη οτι δεν πρόκειται να πάρει η να περιμένει και θα την πάρει κάποια στιγμη;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγω αναβάθμιση μέσω pc suite επιτυχώς!!Είναι σαφώς πιο γρήγορο και δεν έχει τα μικροlags που είχε πριν.Τα μόνα προβλήματα που αντιμετώπισα είναι με τα email του hotmail που έχω τα οποία λύθηκαν βάζοντάς τα στο gmail λογαριασμό ως δευτερο λογαριασμό, δουλεύει μια χαρά!

Αυτά που δε μπορώ να λύσω και αν μπορείτε να με βοηθήσετε

 

1.Όταν κάνω εκκαθάριση οθονών-προγραμμάτων που τρέχουν στο παρασκήνιο μου ζητάει συνεχώς ποιο launcher να χρησιμοποιώ , παρόλο που βάζω ως προεπιλογή την αρχική σελίδα!Είναι σπαστικό..

2.Επίσης έχω το Garmin Fenix 3 που με τη Lollilop συνεργαζόταν μια χαρά.Τώρα για να συνδεθώ με το Garmin connect πρέπει να ανοίγω κάθε φορά τη τοποθεσία!Δηλαδή αν απενεργοποιήσω το bluetooth του ρολογιού για να μη λαμβάνω ειδοποιήσεις μετά αν το ξανα ανοίξω δε συνδέεται κατευθείαν όπως έκανε πριν αλλά πρέπει να κάνω αυτη τη διαδικασία με τη τοποθεσία!Γνωρίζει κανείς τίποτα?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω το θέμα με τα email, μετά από 1 μέρα το email application δεν ξεκίναγε καν...είχα κάνει factory reset, αλλαγή κάρτας, διαγραφή της εσωτερικής μνήμης, αλλαγή ROM...τίποτα!! Τελικά του πέρασα με kdz μια ROM KitKat...εβαλα από την αρχή root και twrp και πέρασα κατευθείαν την v30F (http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-t2961073) και 3 μέρες τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα με τα Mail ... θα ενημερώσω τις επομενες μέρες αν είχα θέμα!!
Link to comment
Share on other sites

Απο cosmote όταν λες φιλέ "περιμένει" το έννοιες με ερωτηματικό δηλαδη σε φαση καλα τι περιμενει να παρει απο cosmote;;δηλαδη οτι δεν πρόκειται να πάρει η να περιμένει και θα την πάρει κάποια στιγμη;

Ενοω οτι περιμενει να ετοιμασει η κοσμοτε την ρομ με τα δικα της μεσα και μετα να την δωσει στα δικα της (branded) τηλεφωνα
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω το θέμα με τα email, μετά από 1 μέρα το email application δεν ξεκίναγε καν...είχα κάνει factory reset, αλλαγή κάρτας, διαγραφή της εσωτερικής μνήμης, αλλαγή ROM...τίποτα!! Τελικά του πέρασα με kdz μια ROM KitKat...εβαλα από την αρχή root και twrp και πέρασα κατευθείαν την v30F (http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-t2961073) και 3 μέρες τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα με τα Mail ... θα ενημερώσω τις επομενες μέρες αν είχα θέμα!!

 

Σε ποια χώρα έχει βγει επίσημα η 30F?

Edited by kostas-k
Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκανα αναβάθμιση σε Γαλλικό και δυστυχώς μπήκε σε boot loop:(

Η συσκευή δεν είναι root.

Υπάρχει θεραπεία ή πρέπει να πάει service?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω hard reset και βλέπουμε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά το Hard Reset το bootloop σταμάτησε. Για να δούμε...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ, πλην του γνωστού προβλήματος με το mail...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκανα αναβάθμιση σε Γαλλικό και δυστυχώς μπήκε σε boot loop:(

Η συσκευή δεν είναι root.

Υπάρχει θεραπεία ή πρέπει να πάει service?

κανε ενα ρεσετ,η ξαναπερασε την και ξανακανε ρεσετ.(βγαλε μπαταρια) επισης μην επιλεξεις πρωτα μπακαπ αν εισαι στο lg pcsuite

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κανε ενα ρεσετ,η ξαναπερασε την και ξανακανε ρεσετ.(βγαλε μπαταρια) επισης μην επιλεξεις πρωτα μπακαπ αν εισαι στο lg pcsuite

 

Μετά το hard reset, έδειχνε οτι όλα είναι οκ. ¨Ολο το πρωί κανένα πρόβλημα. Από το μεσημέρι και μετά και μέσα σε 3 ώρες, έχει κάνει μια επανεκκίνηση κι έχει σβήσει 2 φορές...

Θα δοκιμάσω την αποκατάσταση σφαλμάτων αναβάθμισης σε safe mode...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Μετά το hard reset, έδειχνε οτι όλα είναι οκ. ¨Ολο το πρωί κανένα πρόβλημα. Από το μεσημέρι και μετά και μέσα σε 3 ώρες, έχει κάνει μια επανεκκίνηση κι έχει σβήσει 2 φορές...

Θα δοκιμάσω την αποκατάσταση σφαλμάτων αναβάθμισης σε safe mode...

 

Μάλλον έχεις πρόβλημα με την μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις πρόβλημα με την μπαταρία...

 

Πριν την αναβάθμιση δεν είχα αντιμετωπίσει ποτέ κανένα πρόβλημα. Όλα ξεκίνησαν από χτες που έβαλα marshmallow...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Marshmallow Rom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...