Jump to content

[LG G3] Marshmallow Rom


mariosave
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα

Έκανα την αναβάθμιση στο κινητο μου και από τότε έχει πάθει κοκομπλόκο ... Αυξημένη θερμοκρασία και σβήνει ενώ το πιάνω το κινητό και δεν είναι ζεστό , δεν μπαίνει στο wifi με τον σωστό κωδικό , μου βγάζει μη αποδεκτή μπαταρία ... όλα αυτά με την προηγούμενη έκδοση δεν μου τα έκανε ... έκανα hard reset 2 φορές , έκανα αποκατάσταση σφαλμάτων , την μπαταρία την έβγαλα 5 φορές και δυστυχώς κάνει τα ίδια , τι άλλο μπορώ να κάνω ? downgrade πως γίνεται ?

Ευχαριστώ :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην ομάδα

Έκανα την αναβάθμιση στο κινητο μου και από τότε έχει πάθει κοκομπλόκο ... Αυξημένη θερμοκρασία και σβήνει ενώ το πιάνω το κινητό και δεν είναι ζεστό , δεν μπαίνει στο wifi με τον σωστό κωδικό , μου βγάζει μη αποδεκτή μπαταρία ... όλα αυτά με την προηγούμενη έκδοση δεν μου τα έκανε ... έκανα hard reset 2 φορές , έκανα αποκατάσταση σφαλμάτων , την μπαταρία την έβγαλα 5 φορές και δυστυχώς κάνει τα ίδια , τι άλλο μπορώ να κάνω ? downgrade πως γίνεται ?

Ευχαριστώ :cry:

Και άλλοι πάθαμε παρόμοια περιστατικά μετά απο αναβάθμιση. Μήπως να το πήγαινες στο service?

Αν θες να δοκιμάσεις downgrade, θα το κάνεις με το LG UP. Έχει οδηγίες αναλυτικές στο xda.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα

Έκανα την αναβάθμιση στο κινητο μου και από τότε έχει πάθει κοκομπλόκο ... Αυξημένη θερμοκρασία και σβήνει ενώ το πιάνω το κινητό και δεν είναι ζεστό , δεν μπαίνει στο wifi με τον σωστό κωδικό , μου βγάζει μη αποδεκτή μπαταρία ... όλα αυτά με την προηγούμενη έκδοση δεν μου τα έκανε ... έκανα hard reset 2 φορές , έκανα αποκατάσταση σφαλμάτων , την μπαταρία την έβγαλα 5 φορές και δυστυχώς κάνει τα ίδια , τι άλλο μπορώ να κάνω ? downgrade πως γίνεται ?

Ευχαριστώ :cry:

κανε ρεσετ και ξανακανε εγκατασταση την ρομ με το lg pcsuite χωρις να επιλεξεις πρωτα μπακαπ.αν και παλι δεν..τοτε δοκιμασε να βαλεις την ρομ μονος σου (κατεβασε την) σε αρχειο kdz με το flashtool η lgup.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

 

πρόσφατα πέρασα στα σμαρτφοουνς ,αφού πλέον ειναι εργαλείο, και αγόρασα ένα lg g3 16gb απο δεύτερο χέρι . μέχρι χτες που έβαλα την ΜΜ όλα καλά με το κινητό. Χτες έβαλα την ΜΜ μεσώ του lg pc suite και αφού επεξεργάστηκα για λίγο το νέο περιβάλλον το άφησα για φόρτιση.

Σήμερα το πρωί με το που άνοιξα το WIFI έκανε ρισταρτ και μου εμφανίζει μήνυμα " το andoid ξεκινάει... βελτιστοποιηση εφαρμογής..." μετά από αυτό κάνει όλη την διαδικασία απο την αρχή χωρίς να ανοίγει! αυτό γίνεται τώρα και 3 ώρες. έβγαλα την μπαταρία αλλά και πάλι τπτ.

Καμιά ιδέα τι φταίει ή τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

 

πρόσφατα πέρασα στα σμαρτφοουνς ,αφού πλέον ειναι εργαλείο, και αγόρασα ένα lg g3 16gb απο δεύτερο χέρι . μέχρι χτες που έβαλα την ΜΜ όλα καλά με το κινητό. Χτες έβαλα την ΜΜ μεσώ του lg pc suite και αφού επεξεργάστηκα για λίγο το νέο περιβάλλον το άφησα για φόρτιση.

Σήμερα το πρωί με το που άνοιξα το WIFI έκανε ρισταρτ και μου εμφανίζει μήνυμα " το andoid ξεκινάει... βελτιστοποιηση εφαρμογής..." μετά από αυτό κάνει όλη την διαδικασία απο την αρχή χωρίς να ανοίγει! αυτό γίνεται τώρα και 3 ώρες. έβγαλα την μπαταρία αλλά και πάλι τπτ.

Καμιά ιδέα τι φταίει ή τι να κάνω?

Κάνε μια εργοστασιακή επαναφορα αλλά αν δεν στρώσει σημαίνει ότι κατι δεν έκατσε σωστά, οπότε Θα περάσεις ξανά την ΜΜ από την αρχή. Είναι πολύ εύκολο.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια εργοστασιακή επαναφορα αλλά αν δεν στρώσει σημαίνει ότι κατι δεν έκατσε σωστά, οπότε Θα περάσεις ξανά την ΜΜ από την αρχή. Είναι πολύ εύκολο.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστώ

αλλά είμαι λίγο άσχετος , το τηλέφωνο δεν ανοίγει μένει συνεχώς στην οθόνη με τ σήμα της LG , οπότεπως θα κάνω την επαναφορά εργαστασιακών ρυθμίσεων και να ξαναβάλω την ΜΜ ?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ

αλλά είμαι λίγο άσχετος , το τηλέφωνο δεν ανοίγει μένει συνεχώς στην οθόνη με τ σήμα της LG , οπότεπως θα κάνω την επαναφορά εργαστασιακών ρυθμίσεων και να ξαναβάλω την ΜΜ ?

πατησε ταυτοχρονα volume down+power μολις βγαλει το σημα lg αφησε τα στιγμιαια και ξαναπατησε τα,μπαινεις σε ρυθμισεις για reset και μετα κανε επαννεκινηση.μαλλον θα στρωσει,αλλα θα χασεις δεδομενα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα πριν 2 μερες αγορασα το LG G3 32GB ΛΕΥΚΟ απο σκρουτζομαγαζο ειναι ουγγαρεζικο αλλα μεχρι

τώρα δεν έχω πάρει marsmallow ξέρει καποιος κάτι? έχει κάποιος άλλος το ιδιο κινητό με το ίδιο θέμα? είναι unbranded κανονικά δεν θα έπρεπε να εχει πάρει αναβάθμιση? :(

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα πριν 2 μερες αγορασα το LG G3 32GB ΛΕΥΚΟ απο σκρουτζομαγαζο ειναι ουγγαρεζικο αλλα μεχρι

τώρα δεν έχω πάρει marsmallow ξέρει καποιος κάτι? έχει κάποιος άλλος το ιδιο κινητό με το ίδιο θέμα? είναι unbranded κανονικά δεν θα έπρεπε να εχει πάρει αναβάθμιση? :(

εχεις δημιουργησει λογαριασμο google φανταζομαι,αν ναι πηγαινε ρυθμισεις-γενικες-λογισμικο-ελενχος ενημερωσεων,αν παλι δεν τοτε συνδεσε το στο lg pcsuite,οπως προανεφερε ο φιλος ποιο πανω,αν παλι δεν τοτε μαλλον δεν δωθηκε ακομα σε ουγγαρια.υπομονη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχεις δημιουργησει λογαριασμο google φανταζομαι,αν ναι πηγαινε ρυθμισεις-γενικες-λογισμικο-ελενχος ενημερωσεων,αν παλι δεν τοτε συνδεσε το στο lg pcsuite,οπως προανεφερε ο φιλος ποιο πανω,αν παλι δεν τοτε μαλλον δεν δωθηκε ακομα σε ουγγαρια.υπομονη.

 

Τελικά δεν προκειτε να πάρω αναβάθμιση για 6αρα γιατι η LG την διέκοψε μέσω ΟΤΑ ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΆΤΩΝ και τώρα το update το κανεις μονο με lg pc suite :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν προκειτε να πάρω αναβάθμιση για 6αρα γιατι η LG την διέκοψε μέσω ΟΤΑ ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΆΤΩΝ και τώρα το update το κανεις μονο με lg pc suite :)

με οτα ειχε προβληματα γιαυτο την σταματησαν.αλλα αν δεν εχεις pc πανε σε ενα οποιοδηποτε σερβις και κανε την εκει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού του κινητού σου.

Αν μια εφαρμογή σου δημιουργεί πρόβλημα δες στο διαχειριστή ενέργειας για εξαίρεση ώστε να λειτουργεί κανονικά και να μην την απενεργοποιεί.

Εάν δε λυθεί το πρόβλημα κάνε διόρθωση εγκατάστασης μέσα από το LG PC suite δεν θυμάμαι την ονομασία της επιλογής που έχει.

 

Καλησπέρα παίδες, έκανα τελικά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, όντως η ταχύτητα είναι ασύγκριτα καλύτερη, και σε θέματα απόκρισης, σε θέματα εφαρμογών, ταχύτητα στο scroll down και γενικότερα.. Αντιμετωπίζω όμως άλλου είδους προβλήματα τώρα, πχ η μπαταρία κραταει πολύ λίγο (7-8 ώρες, όχι με full λειτουργία, συγκεκριμένα σε κατάσταση αναμονής χρονικής διάρκειας 6 ωρών πήγε από το 41% στο 26%-με μηδενική χρήση).. Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι μια εφαρμογή που έχω για τη μπαταρία (hd battery) δε λειτουργεί σωστά, πχ η μπαταρία μπορεί να βρίσκεται στο 15% κι αυτό βγάζει μια καρτέλα (όχι της εφαρμογής αλλά του ΜΜ) που λέει 93% (κατι ανέφερε βέβαια για ασυμβατότητα με το clean master)

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιου είδους εφαρμογές πιστεύω ότι είναι περιττές. Για την μπαταρία στην αναμονή θα έπρεπε να είναι το πολύ 1-2% στο δεκαωρο άλλωστε γι'αυτο είναι το doze το να σου τρωει τόση πολύ μπαταρία δεν είναι φυσιολογικό.
Link to comment
Share on other sites

clean master,mpattery calybration, εξω απο το τηλ.προτεινω και την εφαρμογη facebook(μπητε απο τον browser) ολες βαριες και τρωνε πορους σε cpu και μπαταρια,επισης οταν δεν χρειαζεσται τον συνχρονισμο απενεργοποιηστε τον για λιγο,οπως και την τοποθεσια βαλτε την στο gps μονο απο της ρυθμισεις,φωτισμο επισης στο αυτοματο,και τοτε καιρδιζουμε μπαταρια.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα.για την MM υπαρχει root και recovery?

σαφως και υπαρχει.κατεβασε και εγκατεστησε με την σειρα kingroot 4.5.6 apk για ρουτ 2)autorecMMD855.apk για ρεκοβερυ απο playstore.κατοπιν(εγω) ακολουθωντας τις οδηγιες κατεβασα το hacerpermisivo.zip και το beta-supersu-v2.52.zip για ολοκληρωση του ρουτ(ισως για το supersu να κανει και μεταγενεστερη εκδοση) αυτα τα φλασαρεις με ρεκοβερυ.καλη επιτυχια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

που βρισκω τις οδηγιες?

Αυτα που εγραψα ειναι οι οδηγιες.τις ανεφερα γιατι δεν ειναι δικες μου.εναλακτικα μπες στο xda στο φορουμ για lg g3 και βρες το νημα για ρουτ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που εγραψα ειναι οι οδηγιες.τις ανεφερα γιατι δεν ειναι δικες μου.εναλακτικα μπες στο xda στο φορουμ για lg g3 και βρες το νημα για ρουτ.

 

το εκανα φιλε μου ολα καλα!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας lgδακηδες!!!διαβασα το νημα για την αναβαθμιση σε ΜΜ και ειδα οτι πολλοι απο δω εχουν το ιδιο προβλημα που εχω κ γω...αναβαθμισα και γω πριν 1 εβδομαδα και απο τοτε η μπαταρια κραταει πολυ λιγο θελω 2-3 φορτισματα τη μερα και ανεβαζει και πολυ θερμοκρασια τι γινεται ρε παιδια καμια λυση???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας lgδακηδες!!!διαβασα το νημα για την αναβαθμιση σε ΜΜ και ειδα οτι πολλοι απο δω εχουν το ιδιο προβλημα που εχω κ γω...αναβαθμισα και γω πριν 1 εβδομαδα και απο τοτε η μπαταρια κραταει πολυ λιγο θελω 2-3 φορτισματα τη μερα και ανεβαζει και πολυ θερμοκρασια τι γινεται ρε παιδια καμια λυση???

hard reset και επαννεγκατασταση ειδικα αν εγινε ΟΤΑ η αναβαθηση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ok εκανα hard reset παιδια κ μπηκε αυτοματα η 6.0 το κινητο φαινεται να πεταει..η μπαταρια δε ξερω θα δουμε μετα απο 2- 3 γεμισματα οι θερμοκρασίες δε ξερω μου φαινεται παλι σα να ζεσταίνεται αρκετα..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά!

 

Είναι φυσιολογικό να μην έχω πάρει ακόμα την αναβάθμιση σε android 6? Απ' ότι βλέπω εδώ μέσα την έχετε πάρει όλοι..

 

Εϊμαι σε δίκτυο Cosmote αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο..

 

Ευχαριστώ

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Marshmallow Rom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...