Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα εχω κατεβασει αλλη εφαρμογη για καμερα και δουλευει κανονικα, η εργοστασιακη εφαρμογη εχει προβλημα και δεν φτιαχνει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οταν λες restore εννοεις επαναφορα εργοστασιακων ;

επιδιορθωση λογισμικου δοκιμασε , να ξαναπεραστει ολη η ρομ

 

δοκιμασε αν μπορεις να ξαναπερασεις την στοκ καμερα αν θα δουλεψει

 

https://forum.xda-developers.com/lg-g5/themes/stock-g5-camera-t3578218

Link to comment
Share on other sites

Επιδιορθωση λογοσμικου πως θα κανω;

Κατεβασα το lg camera αλλα μου λεει οτι ειναι κατεστραμενο το αρχειο.

Ψάξε παλιά δικα μου ποστ ...

Κοντά στον Δεκέμβριο του 16 έχω έναν οδηγό

Rom θα κατεβάσεις απο εδώ

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε και απο το σιτε της lg το lg bridge και δοκιμασε να κανεις "ενημερωση σφαλματως επαναφορας"

 

εναλλακτικα , εφοσον εισαι σε εγγυηση ,δηλωσε το σαν βλαβη στην lg να στο φτιαξουν αυτοι

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ..έχει δοκιμάσει κανείς να αλλάξει μόνο το τζαμακι από την οθόνη χωρίς να την αλλάξει ολόκληρη; Έχω ράγισμα

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ..έχει δοκιμάσει κανείς να αλλάξει μόνο το τζαμακι από την οθόνη χωρίς να την αλλάξει ολόκληρη; Έχω ράγισμα

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το βρηκες σαν μεμονομενο ανταλλακτικο ;

δεν νομιζω να αξιζει το ρισκο , πιο πιθανο ειναι να σου μεινει και η οθονη στο χερι στην προσπαθεια να τα ξεκολησεις μεταξυ τους

Link to comment
Share on other sites

το βρηκες σαν μεμονομενο ανταλλακτικο ;

δεν νομιζω να αξιζει το ρισκο , πιο πιθανο ειναι να σου μεινει και η οθονη στο χερι στην προσπαθεια να τα ξεκολησεις μεταξυ τους

Ναι υπάρχει σαν μεμονωμένο..και βιντεάκι αλλαγης υπάρχει αλλά είναι ρίσκο όντως

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και με το Lg bridge και τπτ παλι..

Θα κοιταξω να το στειλω στην αντιπροσωπια.

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος στο g5 επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας πέρα τις 6 Νοεμβρίου 2017 ??

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος στο g5 επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας πέρα τις 6 Νοεμβρίου 2017 ??
Οχι είναι η τελευταία που έχει δοθεί

Τώρα είδα έχει δοθεί μια 20u αλλά είναι για Αγγλία....

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με nougat v20s έχω μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία. πήρα και καινούρια μήπως έφταιγε αυτό αλλά τα ίδια. Μιλάμε ότι την καταπίνει. Οι εφαρμογές είναι οι ίδιες που χρησιμοποιώ. Έχει κανείς ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε εγω εχω το ιδιο προβλημα. Ψαχνω εδω και πολυ καιρο να δω τι φταιει αλλα τζιφος.

Εσβησα τις εφαρμογες που ειχα κατεβασει και εστρωσε καπως αλλα οχι κατι σοβαρο.

Εχτες συγκεκριμενα μου εβγαλε 2.5 ωρες οθονης. Σημερα ειμαι στο 52% και εχω ηδη ξεπερασει τις 2 ωρες. Τι να πω. Δεν ξερω.

Εβαλα και το accubattery και μου λεει οτι πιο πολυ μπαταρια μου τρωει ο chrome.

Πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να σοκιμασω. Δεν συζηταμε να ανοιξω δεδομενα. Μενω απο μπαταρια μεσα στην ημερα. Ισως να εχει ερθει η ωρα της μπαταριας για αλλαγη.

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε εγω εχω το ιδιο προβλημα. Ψαχνω εδω και πολυ καιρο να δω τι φταιει αλλα τζιφος.

Εσβησα τις εφαρμογες που ειχα κατεβασει και εστρωσε καπως αλλα οχι κατι σοβαρο.

Εχτες συγκεκριμενα μου εβγαλε 2.5 ωρες οθονης. Σημερα ειμαι στο 52% και εχω ηδη ξεπερασει τις 2 ωρες. Τι να πω. Δεν ξερω.

Εβαλα και το accubattery και μου λεει οτι πιο πολυ μπαταρια μου τρωει ο chrome.

Πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να σοκιμασω. Δεν συζηταμε να ανοιξω δεδομενα. Μενω απο μπαταρια μεσα στην ημερα. Ισως να εχει ερθει η ωρα της μπαταριας για αλλαγη.

 

Kι εγώ τα ίδια, αγόρασα μια ΓΝΗΣΙΑ μπαταρία και τώρα όλα καλα!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε εγω εχω το ιδιο προβλημα. Ψαχνω εδω και πολυ καιρο να δω τι φταιει αλλα τζιφος.

Εσβησα τις εφαρμογες που ειχα κατεβασει και εστρωσε καπως αλλα οχι κατι σοβαρο.

Εχτες συγκεκριμενα μου εβγαλε 2.5 ωρες οθονης. Σημερα ειμαι στο 52% και εχω ηδη ξεπερασει τις 2 ωρες. Τι να πω. Δεν ξερω.

Εβαλα και το accubattery και μου λεει οτι πιο πολυ μπαταρια μου τρωει ο chrome.

Πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να σοκιμασω. Δεν συζηταμε να ανοιξω δεδομενα. Μενω απο μπαταρια μεσα στην ημερα. Ισως να εχει ερθει η ωρα της μπαταριας για αλλαγη.

 

Σε νιώθω φίλε μου... Εγώ θα γύρναγα πίσω σε marshmallow αλλά ο τρόπος που βρήκα στο xda θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader και έχω ακόμα εγγύηση. Η μπαταρία πάντως δεν φταίει γιατί δοκίμασα και με καινούργια. Το περίμενα όμως γιατί τυχαίο δεν μπορεί να ήταν μετά από την αναβάθμιση να έχει τόσο μεγάλη πτώση σε απόδοση.

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα δεν ανοίγει το τηλ. Έχω δύο μπαταρίες και τις εναλλασω. Στην τελευταία αλλαγή μπαταρίας το τηλ δεν ανταποκρινεται. Δείχνει το σήμα της LG και μετά κλείνει. Εβαλα πάλι την άλλη μπαταρία αλλά τίποτα. Να το στείλω στο servive;

Edit : Παιδιά άνοιξε όλα οκ.Είχα κάνει λάθος και ήταν και οι δύο μπαταρίες αφορτιστες.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα δεν ανοίγει το τηλ. Έχω δύο μπαταρίες και τις εναλλασω. Στην τελευταία αλλαγή μπαταρίας το τηλ δεν ανταποκρινεται. Δείχνει το σήμα της LG και μετά κλείνει. Εβαλα πάλι την άλλη μπαταρία αλλά τίποτα. Να το στείλω στο servive;

Edit : Παιδιά άνοιξε όλα οκ.Είχα κάνει λάθος και ήταν και οι δύο μπαταρίες αφορτιστες.

 

καλησπέρα μπαταρια γνησια για το κινητο που μπορούμε να βρουμε ξερει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπαταρια γνησια για το κινητο που μπορούμε να βρουμε ξερει καποιος?

http://e-choice.gr/index.php?route=product/product&product_id=16879

Link to comment
Share on other sites

Αύριο περιμένω και το δικό μου για να δούμε και αυτό...

Πέρα από τα προβλήματα στην οθόνη και το θέμα με το gps, υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω? (πολλές 336 σελίδες ρε γμτ για διάβασμα...)

Ευχαριστώ προκαταβολικά:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Αύριο περιμένω και το δικό μου για να δούμε και αυτό...

Πέρα από τα προβλήματα στην οθόνη και το θέμα με το gps, υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω? (πολλές 336 σελίδες ρε γμτ για διάβασμα...)

Ευχαριστώ προκαταβολικά:)

Καλορίζικο, αν δεν το πήρες για χρήση ps4 ή Xbox θα το χαρείς όσο δεν πάει (απλά θέλει προσοχή η χρήση του, μάλλον δεν είναι για gaming πολλές ώρες ), αυτά που μας δίνουν οι εταιρείες πλέον το g5 (προσωπικά) είναι στα top 10 ακόμα. Ο 820 δεν έχει καμία μεγάλη διαφορά ακόμα και με 835 και η κάμερα είναι από τις καλύτερες ( άποψη μου πάντα, αν το θέλεις για camera user )

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, αν δεν το πήρες για χρήση ps4 ή Xbox θα το χαρείς όσο δεν πάει (απλά θέλει προσοχή η χρήση του, μάλλον δεν είναι για gaming πολλές ώρες ), αυτά που μας δίνουν οι εταιρείες πλέον το g5 (προσωπικά) είναι στα top 10 ακόμα. Ο 820 δεν έχει καμία μεγάλη διαφορά ακόμα και με 835 και η κάμερα είναι από τις καλύτερες ( άποψη μου πάντα, αν το θέλεις για camera user )

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιχνίδια δεν παίζω. Οθόνη, κάμερα, αποσπώμενη μπαταρία που με ενδιαφέρουν τα έχει ενώ πολύ χρήσιμες είναι και οι υπέρυθρες.

Το βασικό μου κινητό παραμένει το V10 και αυτό ήρθε για να "παίξω" μαζί του.

Για την ώρα:

- Η οθόνη δείχνει άψογη χωρίς προβλήματα IR.

- Tο gps κλείδωσε αμέσως.

- Tο δαχτυλικό έχει άμεση απόκριση

 

Σε ευχαριστώ:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια δεν παίζω. Οθόνη, κάμερα, αποσπώμενη μπαταρία που με ενδιαφέρουν τα έχει ενώ πολύ χρήσιμες είναι και οι υπέρυθρες.

Το βασικό μου κινητό παραμένει το V10 και αυτό ήρθε για να "παίξω" μαζί του.

Για την ώρα:

- Η οθόνη δείχνει άψογη χωρίς προβλήματα IR.

- Tο gps κλείδωσε αμέσως.

- Tο δαχτυλικό έχει άμεση απόκριση

 

Σε ευχαριστώ:)

Φίλε μου καλορίζικο

Πρόβλημα στην οθόνη θα έχεις αν την δουλεύεις πολύ ώρα με 100% φωτινοτητα....

Αν προσέξεις αυτό δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα....

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλορίζικο

Πρόβλημα στην οθόνη θα έχεις αν την δουλεύεις πολύ ώρα με 100% φωτινοτητα....

Αν προσέξεις αυτό δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα....

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήνυμα ελήφθη:up:

Σε ευχαριστώ.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...