Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το gps σας κλειδωνει καλα ή χανει το σημα ευκολα;

 

Εμενα 1 χαρα ειναι.Κλειδωνει γρηγορα και αφου κλειδωσει δορυφορους δεν τους χανει

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει ναι.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο εχει σταματησει να το βγαζει η lg ; παρατηρω οτι ειναι σε ελειψη και σε σκρουτζομαγαζα και σε αλυσιδες και ετσι εχει εκτοξευθει η τιμη του.
Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο που ρωτησε πιο πανω η εφαρμογη του fb ειναι κανονικα στην v20a

δεν ξερω γιατ αλλα ειναι

εγω βεβαια την χω απενεργοποιησει αλλα δεν ξερω αν ειναι το διο σαν να μην υπηρχε καθολου

δυσυχως δεν ειμαι ρουτ για να την βγαλω τελειως

 

facebook, Skype, Messenger, είτε τις απενεργοποίησης είτε όχι δεν έχουν διαφορα είναι σαν να μην είναι απενεργοποιημένες όλα τα άσχημα wakelocks λειτουργούν στο background και δεν απενεργοποιούνται με αποτέλεσμα πολύ drain στα κινητά και πολλά αλλα πράματα είτε το χειρίζεσαι είτε όχι το κινητο. Η μονη λύση είναι η πλήρη διαγραφή η freeze με titanium backup τότε είναι 100% απενεργοποιημένο για αυτο άλλωστε βγαίνουν και η χειρότερες εφαρμογές κάθε χρόνο και η τρεις τους. Λόγο ότι πίσω τρέχουν τόσα πολλά wakelocks όσα τρέχει όλο το google service και πολύ χειρότερα και από αυτό. Το G5 έχει στις προεγκατεστημένες εφαρμογές facebook, messenger, Skype?

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

facebook, Skype, Messenger, είτε τις απενεργοποίησης είτε όχι δεν έχουν διαφορα είναι σαν να μην είναι απενεργοποιημένες όλα τα άσχημα wakelocks λειτουργούν στο background και δεν απενεργοποιούνται με αποτέλεσμα πολύ drain στα κινητά και πολλά αλλα πράματα είτε το χειρίζεσαι είτε όχι το κινητο. Η μονη λύση είναι η πλήρη διαγραφή η freeze με titanium backup τότε είναι 100% απενεργοποιημένο για αυτο άλλωστε βγαίνουν και η χειρότερες εφαρμογές κάθε χρόνο και η τρεις τους. Λόγο ότι πίσω τρέχουν τόσα πολλά wakelocks όσα τρέχει όλο το google service και πολύ χειρότερα και από αυτό. Το G5 έχει στις προεγκατεστημένες εφαρμογές facebook, messenger, Skype?

 

 

Ενημερωτικά στην v20c που πέρασα Δεν έχει καμία εφαρμογή....

 

Capture_2017_01_12_19_30_47.png

 

Capture_2017_01_12_19_30_54.png

 

Capture_2017_01_12_19_31_02.png

 

Μέχρι και το YouTube είναι εγκατεστημένες....

Link to comment
Share on other sites

Απο http://lg-firmwares.com/lg-h850-firmwares/

 

lg g5 nougat monster

 

Την πέρασα χθες με LGUP και μου ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες και ανάλογη κατανάλωση ισχύος. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;

 

Την έβαλα για να απαλλαγώ από το bloatware (Facebook, Instagram κλπ) και βρήκα τον μπελά μου. Έχω μόνο Facebook messenger, αλλά το είχα και στην 20a χωρίς κανένα πρόβλημα...

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα χθες με LGUP και μου ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες και ανάλογη κατανάλωση ισχύος. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;

 

Την έβαλα για να απαλλαγώ από το bloatware (Facebook, Instagram κλπ) και βρήκα τον μπελά μου. Έχω μόνο Facebook messenger, αλλά το είχα και στην 20a χωρίς κανένα πρόβλημα...

Το bloatware αν το απενεργοποιήσεις δεν επηρεάζει την απόδοση της συσκευής σου.

Αυτό φάνηκε και πρόσφατα με το πρόβλημα που είχε το facebook, το απενεργοποίησα και σταμάτησε να ζεσταίνεται η συσκευή και να ρουφάει τη μπαταρία.

Αν έχεις πρόβλημα φλάσαρε εκ νέου τη v20a, απενεργοποίησε τις εφαρμογές που δε θέλεις και είσαι οκ

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Το bloatware αν το απενεργοποιήσεις δεν επηρεάζει την απόδοση της συσκευής σου.

Αυτό φάνηκε και πρόσφατα με το πρόβλημα που είχε το facebook, το απενεργοποίησα και σταμάτησε να ζεσταίνεται η συσκευή και να ρουφάει τη μπαταρία.

Αν έχεις πρόβλημα φλάσαρε εκ νέου τη v20a, απενεργοποίησε τις εφαρμογές που δε θέλεις και είσαι οκ

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Διέκοψα και ξαναξεκίνησα τον Messenger και όλα πλέον φαίνονται νορμάλ.

Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί, όπως είπα, όταν ξέσπασε το θέμα με τις εφαρμογές του Facebook, εγώ δεν είχα πρόβλημα. Μου "βγήκε" τώρα, τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από image retention πως τα πάτε?

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

το δαχτυλικο αποτυπωμα σκετο εντελως δε γινεται να δουλεψει? μονο μαζι με αλλο ξεκλειδωμα μετα?

 

θελω δηλαδη με το που βαζω το δαχτυλο μου πισω μετα απλα να κανω swap στην οθονη και να ανοιγει απλα.. οχι να βαζω μετα κωδικους κλπ..

Link to comment
Share on other sites

το δαχτυλικο αποτυπωμα σκετο εντελως δε γινεται να δουλεψει? μονο μαζι με αλλο ξεκλειδωμα μετα?

 

θελω δηλαδη με το που βαζω το δαχτυλο μου πισω μετα απλα να κανω swap στην οθονη και να ανοιγει απλα.. οχι να βαζω μετα κωδικους κλπ..

Το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει χωρίς να χρειάζεται να μπει κωδικός μετά.

Τον κωδικό πρέπει να τον βάλεις σε περίπτωση που για κάποιο λόγο δε πιάσει το άνοιγμα με αποτύπωμα.

Ψάξτο καλύτερα

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από image retention πως τα πάτε?

 

Send from my awesome LG G5 leather black

 

Δοξα τω Θεό έχουμε και το βλέπουμε...:)

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από image retention πως τα πάτε?

 

Send from my awesome LG G5 leather black

 

Δεν εχω κ ουτε θελω να αποκτησω :D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

εχεις κανεις αλλος προβλημα με το lg bridge??

 

δε μπορω να συνδεθω με το καλωδιο usb για να κανω back up που θελω..

 

 

συνδεω το καλωδιο βαζω στα usb για μεταφορα αρχειου οπως πρεπει αλλα τπτ no mobile device connected στο lg bridge..

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε αν έχει απαντηθεί, αλλά μήπως έχετε να προτείνετε κάποιο καλό τζαμάκι προστασίας; Κάποια στιγμή είδα να προτείνεται της Nillkin.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το έχεις τεστάρει με το Dead pixel test σε γκρι φόντο?

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι έντονο κάποιες φορές το image retention ειδικά όταν το έχεις σε υψηλό φωτισμό. Να δούμε τι θα γίνεις όταν μπεί το καλοκαίρι γιατί κατά τ αλλά δεν έχω παράπονο από το κινητό.

Τώρα έχω δίπλα μου το s7 του κολλητού μου και το g5 είναι πιο σβέλτο

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...