Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μου ήρθε το τηλ! Κάνει ενημερωσεις εδω και καμιά ώρα.

Οι εντυπώσεις πολύ καλές!

Υπάρχει δυνατότητα να βλέπω πανω σε ποσοστό τις % τη μπαταρία;

Καλορίζικο φίλε μου. Πας ρυθμίσεις, μπαταρία και προβολή ποσοστού μπαταρίας άμα θυμάμαι καλά.

 

Send from my awesome black G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο φίλε μου. Πας ρυθμίσεις, μπαταρία και προβολή ποσοστού μπαταρίας άμα θυμάμαι καλά.

 

Send from my awesome black G5

Εντάξει το βρηκα!

Εχει μια εφαρμογή μεσα "Ημερολόγιο"

Οταν παταω το εικονίδιο ομως μου λεει το Ημερολόγιο διακόπηκε.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε και η ενημέρωση της nougat.

Πρέπει να κανω κάτι άλλο; Δείχνει να δουλεύει σωστά.

Στη διαχείριση έχει βγάλει κάτι γκρι βελάκια τι είναι ακριβώς ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Άμα εξαιρέσεις το image retention το κινητό σπέρνει.

Οτι καλύτερο έχει περάσει από τα χέρια μου.

Send from my awesome LG G5 leather black

 

Το image retention το βγάζουν όλα τα G5?Eίναι αναποφευκτο δλδ να συμβεί κάποια στιγμή?

Link to comment
Share on other sites

Το image retention το βγάζουν όλα τα G5?Eίναι αναποφευκτο δλδ να συμβεί κάποια στιγμή?

Με νορμάλ χρήση, από τον Σεπτέμβρη που αγοράστηκε μέρχι σήμερα δεν το έχω συναντήσει. Δεν το έχω όμως δοκιμάσει σε συνθήκες, που (σύμφωνα με τα λεγόμενα συμφορουμιτών) ευνοούν την εμφάνιση του.

Link to comment
Share on other sites

Με νορμάλ χρήση, από τον Σεπτέμβρη που αγοράστηκε μέρχι σήμερα δεν το έχω συναντήσει. Δεν το έχω όμως δοκιμάσει σε συνθήκες, που (σύμφωνα με τα λεγόμενα συμφορουμιτών) ευνοούν την εμφάνιση του.

 

Οκ ευχαριστώ!

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση στο g5 με nougat μπορεις να πειραξεις την αναλυση οθονης?οπως το s7 δηλαδη?να την κανεις 1080p
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση στο g5 με nougat μπορεις να πειραξεις την αναλυση οθονης?οπως το s7 δηλαδη?να την κανεις 1080p

 

όχι φίλε μου. Δεν ξέρω μήπως ζηλέψουν απο την sammy και το υλοποιήσουν σε κανένα μελλοντικό update.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή" Ημερολόγιο" δε δουλεύει ρε παιδιά και δε μου βγάζει εκδηλώσεις, γενέθλια από Facebook εκεί που εβαλα γραφικό του ημερολογίου. Μια βοήθεια :)
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή" Ημερολόγιο" δε δουλεύει ρε παιδιά και δε μου βγάζει εκδηλώσεις, γενέθλια από Facebook εκεί που εβαλα γραφικό του ημερολογίου. Μια βοήθεια :)

Αν αναφέρεσαι στο widget, πάτα πάνω δεξιά στο γραναζάκι>Calendars on widget κι ενεργοποίησε ποια θες να εμφανίζονται.

 

Αν ούτε εκεί σου έχει κανένα, άνοιξε την εφαρμογή του ημερολογίου>τρεις τελίτσες πάνω δεξιά>Calendars to sync και επιλέγεις ποια να συγχρονίσει από το account σου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με νορμάλ χρήση, από τον Σεπτέμβρη που αγοράστηκε μέρχι σήμερα δεν το έχω συναντήσει. Δεν το έχω όμως δοκιμάσει σε συνθήκες, που (σύμφωνα με τα λεγόμενα συμφορουμιτών) ευνοούν την εμφάνιση του.

Sorry ρε μάγκες, αλλα ποια είναι η νορμάλ χρήση κ ποιες οι συνθήκες δηλαδή?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε μάγκες, αλλα ποια είναι η νορμάλ χρήση κ ποιες οι συνθήκες δηλαδή?

Προφανώς ο φίλος κάνει πιο casual χρήση και το πρόβλημα είθισται να εμφανίζεται σε πιο έντονη (gaming, αρκετό messaging κτλ) αν κι έχω την εντύπωση πως είναι τελείως τυχαίο αν θα το εμφανίσει ή όχι.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος κάνει πιο casual χρήση και το πρόβλημα είθισται να εμφανίζεται σε πιο έντονη (gaming, αρκετό messaging κτλ) αν κι έχω την εντύπωση πως είναι τελείως τυχαίο αν θα το εμφανίσει ή όχι.

Βασικά σχεδόν σίγουρο ότι θα το βγάλει αν θα ζεστάνετε συχνά, με casual χρήση ούτε g3 ούτε g4 ούτε v10 δεν βγάζουν κανένα από τα θέματα που βγάζουν

Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε μάγκες, αλλα ποια είναι η νορμάλ χρήση κ ποιες οι συνθήκες δηλαδή?

Noμίζω ότι όπως έχει πει και η LG μέσω του service ο κύριος παράγοντας που θα μπορούσε να παίξει ρόλο στην εμφάνιση του προβλήματος είναι η χρήση σε 100% ή πολύ υψηλή φωτεινότητα και όχι το αρκετό messaging... Το δουλεύω απο την αρχή που το πήρα στο 60% μιας και με καλύπτει. Το βράδυ μένει ώρες ανοιχτή οθόνη γιατί διαβάζω διάφορα συνομιλώ κλπ, δεν μου έχει εμφανίσει κάτι ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε Ελληνικά, στο πληκτρολόγιο της στοκ εφαρμογής τηλεφώνου, ώστε να κάνει εύρεση των επαφών πατώντας τα πλήκτρα; Δεν θέλω να εγκαταστήσω dialer one κλπ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε Ελληνικά, στο πληκτρολόγιο της στοκ εφαρμογής τηλεφώνου, ώστε να κάνει εύρεση των επαφών πατώντας τα πλήκτρα; Δεν θέλω να εγκαταστήσω dialer one κλπ

Υπάρχουν Ελληνικά στο μαμα πληκτρολόγιο

 

94cca5a61ca2067954a3239912b87c6d.jpg

 

860393d6a1e327ac2fd2500f8db552ce.jpg

 

g5 lg g5 nougat monster

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε Ελληνικά, στο πληκτρολόγιο της στοκ εφαρμογής τηλεφώνου, ώστε να κάνει εύρεση των επαφών πατώντας τα πλήκτρα; Δεν θέλω να εγκαταστήσω dialer one κλπ

Όλα έχουν ελληνικά, το δικό σου όχι;

Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε μάγκες, αλλα ποια είναι η νορμάλ χρήση κ ποιες οι συνθήκες δηλαδή?

Φωτισμός 50% και ποιο κάτω

Όχι πάνω από μισή ώρα game

Όχι φόρτιση και χρήση

Όχι χρήση 4/3g με χαμηλό σήμα

Σταματάς να του κάνεις χρήση όταν δεις οτι ζεσταίνεται

Όχι πολλά λεπτά video recording

Κλπ οτιδήποτε δεν ανεβάζει την θερμοκρασία με λίγα λόγια

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε Ελληνικά, στο πληκτρολόγιο της στοκ εφαρμογής τηλεφώνου, ώστε να κάνει εύρεση των επαφών πατώντας τα πλήκτρα; Δεν θέλω να εγκαταστήσω dialer one κλπ

 

 

Για τον dialer γράφει ο άνθρωπος...

 

ξανά διάβασε το....

Link to comment
Share on other sites

ξανά διάβασε το....

 

Ευχαριστώ για την υπόδειξη.

 

Άντε να το κάνουμε λιανά.

Ο συμφορουμίτης ρωτάει αν μπορεί να έχει αναζήτηση επαφών στα ελληνικά από το ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΟ πληκτρολόγιο του stock dialer (το οποίο έχει μόνο λατινικά στοιχεία).

Σύμφωνα με την εμπειρία μου αυτό δεν γίνεται, γι' αυτό έχω βάλει τον EX dialer (τον Dialer One που αναφέρει τον έχω εγκαταλείψει ως παρωχημένο, καθώς νομίζω ότι τον έχουν εγκαταλείψει και οι developers του).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα τι εφταιγε με το ημερολόγιο. Έχω αλλο gmail για Facebook και η συσκευή προσπαθεί να συγχρονισει με τον πρωτεύον λογαριασμό. Στο Samsung που ειχα με ρωτούσε.Εδώ δε κατάφερα να βρω τρόπο να βαλω για το Facebook να συγχρονίζεται με το 2ο λογαριασμό ενω το επιλέγω Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπαρχει υπαρχει καποια εφαρμογη που να σου επιτρέπει να πειράξεις τα χρωματα στην οθόνη του τηλ χωρις ροοτ ,να τα κανεις ποιο ζεστα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπαρχει υπαρχει καποια εφαρμογη που να σου επιτρέπει να πειράξεις τα χρωματα στην οθόνη του τηλ χωρις ροοτ ,να τα κανεις ποιο ζεστα;

 

Όχι δυστυχώς...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω το συνδεσα στον υπολογηστη μεσω bridge και μου εβγαλε αναβαθμιση 2.61 GB ενω εχω την 7.0 τι στο καλο αναβαθμιση τοσο μεγαλη ειναι αυτη μηπως ξερει κανενας τωρα ειμαι στην εκδοση v20a-EUR-XX Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...