Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια από τα ίδια. Άσε που με τα τελευταία θέματα, με έχει ξενερώσει γενικώς η LG.

Κοίτα και εγώ ξενέρωσα λιγάκι έως πολύ αλλά το v10 το πήρα... Ευτυχώς μέχρι τώρα όλα καλά. Για τα δικά μου δεδομένα με χαλάει το μέγεθος της οθόνης πολύ αλλά ίσως να την παλεψω και να το δοκιμάσω. Θέλω να δω πως θα πάει γιατί πλέον LG και προβλήματα δυστυχώς συμβαδιζουν

Άμα δεν ρισκάρεις εσύ δεν θα το κάνει κανείς :p

 

Καλό Πάσχα!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χεχε! Καλή ανάσταση αδερφέ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
και ξεκλειδώνει και ο bootloader! ευχάριστα νέα! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435055

 

Ποια είναι τα ευχάριστα; Ότι ξεκλειδώνει επίσημα από την LG και ταυτόχρονα χάνεις και επίσημα την εγγύηση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα!Οντως..Αυτα τα κουφα ποτε δεν θα τα καταλαβω...Τι να το κανω το unlocked ρε lg αμα εινα να χασω την εγγυηση???Ρε πανε καλα??

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα!Οντως..Αυτα τα κουφα ποτε δεν θα τα καταλαβω...Τι να το κανω το unlocked ρε lg αμα εινα να χασω την εγγυηση???Ρε πανε καλα??

 

ωραια, παιρνεις το s7, σε κανα 2μηνο στα 450 μεταχειρισμενο, το ρουταρεις και ευχεσαι να μην σου βγαλει κανα προβλημα! :lol:

δεν καθομαι αρουταριστος!

θα μπορουσα (ισως) να αποβαλλω το μικροβιο του να αλλαζω ρομ και να παιζω με aosp aopk αλλα.... θελω xposed, δεν θελω διαφημίσεις στο youtube και να μου πεταγονται παραθυρα ολη την ωρα, θελω να δωχνω τις ενα σωρο εφαρμογες που μου πλασσαρει η καθε samsung, lg, htc με το ετσι θελω...

αμα, μου βγαλει προβλημα, εβγαλε! ολα ενα ρισκο ειναι οπως μπορει να σου πεσει κατω και να σπασει η οθονη..

 

(παρεπιπτωντος του πατερα μου σημερα του επεσε το optimus G μεσα σε μια λεκανη νερο, το αφησα στο ρυζι ολη μερα και δουλευει κομπλε!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το root είναι must ειδικά για το adaway και αφαίρεση του Spyware της Google (ειδικά ότι αφορά διαφημίσεις είναι πραγματικά αναγκαίο καθώς το θέμα με της διαφημίσεις έχει παραγινει σε πάρα πολύ μεγάλο βαθμό.

Αλλά σε lg ποτέ ξανά root (πρώην κάτοχος g2/g3/flex 2/ και σύντομα και πρώην κάτοχος του g4

Πλέον στο service έχουν γίνει φιλαράκια μου με τόσες φορές που έχω πάει.. Μπορεί η LG να εχει καλές τιμές μπορεί να προσπαθεί, αλλά από αξιοπιστία είναι η χειρότερη όλον

Link to comment
Share on other sites

Το είδα την μεγάλη παρασκευή από κοντά,το πήρε γνωστός μου.

Τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να γράψω κι αν θα πρέπει να γράψω.

Δεν περίμενα τίποτα το σπουδαίο ετσι όπως το έβλεπα στις φωτογραφίες,κι όντως σαν σχέδιό δεν είναι τίποτα το σπουδαίο.

Εγώ το βλέπω ως πισωγύρισμα.

Η συσκευή είναι μεγάλη,σε καμία περίπτωσή δεν συμβαδίζει με το μέγεθος της οθόνης,δεν μου άρεσε ούτε στο ελάχιστο.

Σαν κατασκευή τώρα.καμία αίσθηση πολυτελείας,έστω ότι κρατάς κάτι καλό και ακριβό ρε παιδί μου.υποτίθεται μεταλλικό???

Η οθόνη τώρα,δε μου φάνηκε κι άσχημη αν και πάλι μου έδωσε την εντύπωσή ότι δεν είχε καλή αίσθηση κατά την χρήση.ίσως μου φάνηκε,αν οχι,λίγοι θα το παρατηρήσουν και σίγουρα μόνο όσοι το ψειριζουν πολύ το θέμα.

Κάμερα δεν είδα καθώς ετσι κι αλλιώς δεν με ενδιαφέρει σαν συσκευή.

Καλός ο 820,όμως θέλω και το κινητό να είναι γουστοζικο στο μάτι.

Λυπάμαι lg,γι ακόμα μία χρονιά,με απογοήτευσες.

Θα περιμένω να δω και το htc 10,καθώς όπως δείχνουν τα πράματα,htc και samsung,φέτος το έχουν το θέμα.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου απο εχθές . Απο αυτά που διάβαζα εδώ και εκει και απο φωτογραφίες που έβλεπα στο ίντερνετ ,με είχαν κάνει να εχώ σχηματίσει αρνητική γνώμη για το g5. Η εμφάνιση απο της φωτογραφίες το έδειχνε αδιάφορα εώς ασχημο ειδικά πίσω.

 

Στην πράξη λοιπόν η συσκευή είναι όμορφη απο μπροστά και νορμαλ για τα δικά μου γούστα τουλαχιστον απο πίσω. Το εξόγκωμα στην πλάτη αν δεις την συσκευή προφίλ ειναι σαν να μην υπάρχει. Δείχνει πιο μεγάλο στης φωτο απο ότι ειναι στην πραγματικότητα.

Σίγουρα δεν είναι s7 edge στην εμφάνιση αλλα δεν είναι και άσχημη συσκευή. Στο χέρι κάθεται πολύ καλά , δείχνει και είναι στιβαρό. Η αίσθηση που έχω όταν το κρατάω είναι οτι είναι μεταλλική συσκευή.

 

Για την κάμερα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη ακόμα γιατι δεν έχω κανει τα τεστ μου, αλλα απο το λίγο πού είδα πρόχειρα δείχνει αντάξια η ΙΣΩΣ και καλύτερη απο του s7 edge. Σίγουρα ειναι και αυτή η συσκευή απο τα καλύτερα camera phones που κυκλοφορούν.

 

Ο ήχος ειναι πάρα πολυ ποιοτικός για το εξωτερικό ηχείο .

 

Στην εγκατάσταση πολλών εφαρμογών με ταυτόχρονα κατέβασμα αλλων εφαρμογών η συσκευή δεν έκανε κιχ ! Δεν εμφάνισε ίχνος lag και το παραμικρό κόπιασμα πουθενά ! . Η περιηγηση στα μενού ειναι smooth οπως πρέπει σε μια συσκευή ναυαρχίδα.

 

Η οθόνη είναι απο της καλύτερες Ips που υπάρχουν αυτήν την στιγμή. Οι γωνίες θέασης ειναι φανταστικές και το μαύρο είναι ότι καλύτερο σε ips μετα απο τo απόλυτο μαύρο των amoled. Μελανό σημείο στην οθόνη θα έλεγα οτι ειναι η φωτεινότητα η οποία δεν δείχνει τα 900 nits !

Εχει την δυνατότητα να φτάσει τα 900 nits αλλα πιθανόν λόγο bug και ίσως λόγο αποφυγής θερμοκρασίας της συσκευής δουλεύει με πολύ λιγότερα nits απο τα αναγραφόμενα. Ειναι dim bug τουλάχιστον με τα αναγραφόμενα στο xda . Ειναι το κλασικό σύστημα της lg με την υπερβολική προστασία . Στην πράξη δεν νομίζω να ενοχλήσει κανέναν. Το θέμα αυτό θα λυθεί λογικά με την απενεργοποίηση του Thermal Daemon Mitigation όταν μάθουμε τον κωδικό του hidden menu.

 

Στα συν της συσκευής να προσθέσω της υπέρυθρες και το ράδιο τα οποία οι πιο πολλοί κατασκευαστές έχουν βγάλει πλέον απο της συσκευές τους.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου απο εχθές . Απο αυτά που διάβαζα εδώ και εκει και απο φωτογραφίες που έβλεπα στο ίντερνετ ,με είχαν κάνει να εχώ σχηματίσει αρνητική γνώμη για το g5. Η εμφάνιση απο της φωτογραφίες το έδειχνε αδιάφορα εώς ασχημο ειδικά πίσω.

 

Στην πράξη λοιπόν η συσκευή είναι όμορφη απο μπροστά και νορμαλ για τα δικά μου γούστα τουλαχιστον απο πίσω. Το εξόγκωμα στην πλάτη αν δεις την συσκευή προφίλ ειναι σαν να μην υπάρχει. Δείχνει πιο μεγάλο στης φωτο απο ότι ειναι στην πραγματικότητα.

Σίγουρα δεν είναι s7 edge στην εμφάνιση αλλα δεν είναι και άσχημη συσκευή. Στο χέρι κάθεται πολύ καλά , δείχνει και είναι στιβαρό. Η αίσθηση που έχω όταν το κρατάω είναι οτι είναι μεταλλική συσκευή.

 

Για την κάμερα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη ακόμα γιατι δεν έχω κανει τα τεστ μου, αλλα απο το λίγο πού είδα πρόχειρα δείχνει αντάξια η ΙΣΩΣ και καλύτερη απο του s7 edge. Σίγουρα ειναι και αυτή η συσκευή απο τα καλύτερα camera phones που κυκλοφορούν.

 

Ο ήχος ειναι πάρα πολυ ποιοτικός για το εξωτερικό ηχείο .

 

Στην εγκατάσταση πολλών εφαρμογών με ταυτόχρονα κατέβασμα αλλων εφαρμογών η συσκευή δεν έκανε κιχ ! Δεν εμφάνισε ίχνος lag και το παραμικρό κόπιασμα πουθενά ! . Η περιηγηση στα μενού ειναι smooth οπως πρέπει σε μια συσκευή ναυαρχίδα.

 

Η οθόνη είναι απο της καλύτερες Ips που υπάρχουν αυτήν την στιγμή. Οι γωνίες θέασης ειναι φανταστικές και το μαύρο είναι ότι καλύτερο σε ips μετα απο τo απόλυτο μαύρο των amoled. Μελανό σημείο στην οθόνη θα έλεγα οτι ειναι η φωτεινότητα η οποία δεν δείχνει τα 900 nits !

Εχει την δυνατότητα να φτάσει τα 900 nits αλλα πιθανόν λόγο bug και ίσως λόγο αποφυγής θερμοκρασίας της συσκευής δουλεύει με πολύ λιγότερα nits απο τα αναγραφόμενα. Ειναι dim bug τουλάχιστον με τα αναγραφόμενα στο xda . Ειναι το κλασικό σύστημα της lg με την υπερβολική προστασία . Στην πράξη δεν νομίζω να ενοχλήσει κανέναν. Το θέμα αυτό θα λυθεί λογικά με την απενεργοποίηση του Thermal Daemon Mitigation όταν μάθουμε τον κωδικό του hidden menu.

 

Στα συν της συσκευής να προσθέσω της υπέρυθρες και το ράδιο τα οποία οι πιο πολλοί κατασκευαστές έχουν βγάλει πλέον απο της συσκευές τους.

Καλορίζικο Χρήστο χρόνια πολλά κιόλας. Όταν βγάλεις συμπέρασμα για μπαταρία γράψε 2 λογια

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου απο εχθές . Απο αυτά που διάβαζα εδώ και εκει και απο φωτογραφίες που έβλεπα στο ίντερνετ ,με είχαν κάνει να εχώ σχηματίσει αρνητική γνώμη για το g5. Η εμφάνιση απο της φωτογραφίες το έδειχνε αδιάφορα εώς ασχημο ειδικά πίσω.

 

Στην πράξη λοιπόν η συσκευή είναι όμορφη απο μπροστά και νορμαλ για τα δικά μου γούστα τουλαχιστον απο πίσω. Το εξόγκωμα στην πλάτη αν δεις την συσκευή προφίλ ειναι σαν να μην υπάρχει. Δείχνει πιο μεγάλο στης φωτο απο ότι ειναι στην πραγματικότητα.

Σίγουρα δεν είναι s7 edge στην εμφάνιση αλλα δεν είναι και άσχημη συσκευή. Στο χέρι κάθεται πολύ καλά , δείχνει και είναι στιβαρό. Η αίσθηση που έχω όταν το κρατάω είναι οτι είναι μεταλλική συσκευή.

 

Για την κάμερα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη ακόμα γιατι δεν έχω κανει τα τεστ μου, αλλα απο το λίγο πού είδα πρόχειρα δείχνει αντάξια η ΙΣΩΣ και καλύτερη απο του s7 edge. Σίγουρα ειναι και αυτή η συσκευή απο τα καλύτερα camera phones που κυκλοφορούν.

 

Ο ήχος ειναι πάρα πολυ ποιοτικός για το εξωτερικό ηχείο .

 

Στην εγκατάσταση πολλών εφαρμογών με ταυτόχρονα κατέβασμα αλλων εφαρμογών η συσκευή δεν έκανε κιχ ! Δεν εμφάνισε ίχνος lag και το παραμικρό κόπιασμα πουθενά ! . Η περιηγηση στα μενού ειναι smooth οπως πρέπει σε μια συσκευή ναυαρχίδα.

 

Η οθόνη είναι απο της καλύτερες Ips που υπάρχουν αυτήν την στιγμή. Οι γωνίες θέασης ειναι φανταστικές και το μαύρο είναι ότι καλύτερο σε ips μετα απο τo απόλυτο μαύρο των amoled. Μελανό σημείο στην οθόνη θα έλεγα οτι ειναι η φωτεινότητα η οποία δεν δείχνει τα 900 nits !

Εχει την δυνατότητα να φτάσει τα 900 nits αλλα πιθανόν λόγο bug και ίσως λόγο αποφυγής θερμοκρασίας της συσκευής δουλεύει με πολύ λιγότερα nits απο τα αναγραφόμενα. Ειναι dim bug τουλάχιστον με τα αναγραφόμενα στο xda . Ειναι το κλασικό σύστημα της lg με την υπερβολική προστασία . Στην πράξη δεν νομίζω να ενοχλήσει κανέναν. Το θέμα αυτό θα λυθεί λογικά με την απενεργοποίηση του Thermal Daemon Mitigation όταν μάθουμε τον κωδικό του hidden menu.

 

Στα συν της συσκευής να προσθέσω της υπέρυθρες και το ράδιο τα οποία οι πιο πολλοί κατασκευαστές έχουν βγάλει πλέον απο της συσκευές τους.

 

Τόσο χάλια η φωτεινότητα, άρα λοιπόν πάσχει σε αυτό πολύ κρίμα. ......πάμε για άλλο

Link to comment
Share on other sites

Η ευκρίνεια και φωτεινότητα ειναι στην μετριότητα στην καλύτερη για flagship ναυαρχίδα.

Ακόμα και το G4 είχε καλύτερη απόδοση

Ειναι κατώτερη και απο m10 και περισσότερο απο P9.

http://www.notebookcheck.net/Huawei-P9-Smartphone-Review.164840.0.html

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160503/54f2599fa1fd764f0daa108a0211f593.jpg

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η ευκρίνεια και φωτεινότητα ειναι στην μετριότητα στην καλύτερη για flagship ναυαρχίδα.

Ακόμα και το G4 είχε καλύτερη απόδοση

Ειναι κατώτερη και απο m10 και περισσότερο απο P9.

http://www.notebookcheck.net/Huawei-P9-Smartphone-Review.164840.0.html

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160503/54f2599fa1fd764f0daa108a0211f593.jpg

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Το g5 εχει πολύ χαμηλά όρια με το thermal throttling . Ξεκινα και κόβει φωτεινότητα απο τους 30c (θερμοκρασια επεξεργαστή) και ξανακόβει αλλη μια φορα μεταξύ 33c-34c . Μετα δεν ξανακατεβάζει οτι και να του κάνεις . Χθες σε δοκιμές που έκανα με βαριά παιχνίδια και παίξιμο με διάφορες εφαρμογές η θερμοκρασία του επεξεργαστή δεν ξεπέρασε με τίποτα τους 35c !! Δουλεύει υπεροβολικά χαλαρά και κρύα ο επεξεργαστής . Εχει πολλά περιθώρια σε θέμα φωτεινότητας η οθόνη αλλα η lg προτιμάει την συσκευή κρύα. Η λύση στο θέμα αυτό ειναι θέμα ημερών. Μόλις γίνει η απενεργοποίηση της κατάλληλης επιλογής απο το hidden menu δεν θα υπάρχει καν το θέμα αυτό. Εξάλλου αυτη η επιλογή ουτε root θέλει ούτε τρέχει κάποιος κίνδυνος ζημιάς της συσκευής . Το ίδιο θέμα ακριβώς θυμάμαι οτι υπήρχε και στο g3. Το κακο με το g3 ήταν όμως οτι η οθόνη του σαν κατασκευή δεν είχε τα nits που μπορεί να φτάσει η οθόνη του g5.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Το g5 εχει πολύ χαμηλά όρια με το thermal throttling . Ξεκινα και κόβει φωτεινότητα απο τους 30c (θερμοκρασια επεξεργαστή) και ξανακόβει αλλη μια φορα μεταξύ 33c-34c . Μετα δεν ξανακατεβάζει οτι και να του κάνεις . Χθες σε δοκιμές που έκανα με βαριά παιχνίδια και παίξιμο με διάφορες εφαρμογές η θερμοκρασία του επεξεργαστή δεν ξεπέρασε με τίποτα τους 35c !! Δουλεύει υπεροβολικά χαλαρά και κρύα ο επεξεργαστής . Εχει πολλά περιθώρια σε θέμα φωτεινότητας η οθόνη αλλα η lg προτιμάει την συσκευή κρύα. Η λύση στο θέμα αυτό ειναι θέμα ημερών. Μόλις γίνει η απενεργοποίηση της κατάλληλης επιλογής απο το hidden menu δεν θα υπάρχει καν το θέμα αυτό. Εξάλλου αυτη η επιλογή ουτε root θέλει ούτε τρέχει κάποιος κίνδυνος ζημιάς της συσκευής . Το ίδιο θέμα ακριβώς θυμάμαι οτι υπήρχε και στο g3. Το κακο με το g3 ήταν όμως οτι η οθόνη του σαν κατασκευή δεν είχε τα nits που μπορεί να φτάσει η οθόνη του g5.

 

Και πως θα γίνει αυτή η απενεργοποιησή χωρίς να πειραξεις την συσκευή Α τι είναι το hidden menu

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα γίνει αυτή η απενεργοποιησή χωρίς να πειραξεις την συσκευή Α τι είναι το hidden menu

 

Eιναι ενας κωδικός τον οποίο πληκτρολογείς στον dialer και σου βγάζει το κρυφο μενού(hidden menu) της lg με διάφορες επιλογές. Εκει σε αυτό το μενού πας σε ενα συγκεκριμένο σημειό και βάζεις την επιλογή που θέλεις στο on η στο off . Εχει δίαφορες επιλογές που αφορούν το hardware αλλα και το software της συσκευής.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ενας κωδικός τον οποίο πληκτρολογείς στον dialer και σου βγάζει το κρυφο μενού(hidden menu) της lg με διάφορες επιλογές. Εκει σε αυτό το μενού πας σε ενα συγκεκριμένο σημειό και βάζεις την επιλογή που θέλεις στο on η στο off . Εχει δίαφορες επιλογές που αφορούν το hardware αλλα και το software της συσκευής.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση για να δούμε αν γίνει κάτι και ποτε

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση για να δούμε αν γίνει κάτι και ποτε

Αυτό το μενού υπάρχει σε όλα τα LG και πολύ απλά με μια επιλογή, απενεργοποιείς την αυτόματη μείωση φωτεινότητας, όταν το κινητό ζεσταίνεται. Δυστυχώς, τόσα χρόνια η LG θα έπρεπε να το είχε αλλάξει αυτό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ενας κωδικός τον οποίο πληκτρολογείς στον dialer και σου βγάζει το κρυφο μενού(hidden menu) της lg με διάφορες επιλογές. Εκει σε αυτό το μενού πας σε ενα συγκεκριμένο σημειό και βάζεις την επιλογή που θέλεις στο on η στο off . Εχει δίαφορες επιλογές που αφορούν το hardware αλλα και το software της συσκευής.

Δοκίμασες 3845#*κωδικός μοντέλου# και δεν το βγάζει?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα κρυας συσκευής ή μήπως είναι θέμα αυτονομίας;

 

Εκεί πήγε κι εμένα το μυαλό μου. Γιατί η lg μείωσε την χωρητικότητα της μπαταρίας και παρόλα αυτά υπόσχεται καλούς χρόνους(άλλο αν στην πράξη δεν είναι κάτι φοβερό).

Link to comment
Share on other sites

Όποιος και να είναι ο λόγος, η lg ψεύδεται. Δεν μπορεί να διαφημίζει στο site της, 850nits , και να μην είναι πραγματικά ούτε 400!

 

Ελπίζω να είναι θέμα ρύθμισης του sw και όχι του hw. Και γρήγορα να το αλλάξει σε επόμενο update.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το κόψιμο φωτεινότητας ειναι απαράδεκτο πάντως.

Το είχα και στο flex 2 και με ενοχλούσε αφάνταστα που έτσι κι αλλιώς η ευκρίνεια κάκιστη ηταν.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος και να είναι ο λόγος, η lg ψεύδεται. Δεν μπορεί να διαφημίζει στο site της, 850nits , και να μην είναι πραγματικά ούτε 400!

 

Ελπίζω να είναι θέμα ρύθμισης του sw και όχι του hw. Και γρήγορα να το αλλάξει σε επόμενο update.

 

Όντως απαράδεκτη έτσι χαντακωνει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Αν το έκανε αυτό η apple θα έπεφτε μήνυση.... Αλλά τώρα με την lg ποιός ασχολείται;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Όποιος και να είναι ο λόγος, η lg ψεύδεται. Δεν μπορεί να διαφημίζει στο site της, 850nits , και να μην είναι πραγματικά ούτε 400!

 

Ελπίζω να είναι θέμα ρύθμισης του sw και όχι του hw. Και γρήγορα να το αλλάξει σε επόμενο update.

 

Δεν θα έλεγα ότι ψεύδεται, αλλά σίγουρα δεν είναι ακριβής ή τουλάχιστον δείχνει ασυνέπεια στις περιγραφές της.

Κάτι η οθόνη που ναι μεν είναι 800 nits, αλλά δεν αποδίδονται στην πράξη, κάτι το σώμα της συσκευής που ναι μεν είναι μεταλλικό αλλά έχει μια περίεργη επίστρωση, νομίζω πως τελικά στρέφει τον αγοραστή να κοιτάει πιο πολύ τα αρνητικά, μιας κατα τα αλλα επαναστατικής συσκευής.

 

Ίσως βιάστηκε να βγάλει το μοντέλο, ίσως το τμήμα marketing δεν απέδωσε σωστά, η συσκευή δεν κάνει αυτά που θα μπορούσε (μέχρι στιγμής). Έρχονται και οι αρνητικές κριτικές για το 360VR και έδεσε το γλυκό.

Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινό τεστ με την συσκευή να εχει θερμοκρασία επεξεργαστή 25c και φουλ φωτεινότητα έλεγα οτι είναι έντονη η φωτεινότητα της οθόνης και αυτό μέχρι να βάλω την οθόνη κόντρα στον ήλιο. Εκει είδα πραγματικά τα 850 nits !! Δυστυχώς ήταν για λίγο γιατι την έκοψε την φωτεινότητα αμέσως το κινητό λόγο του ότι ο επεργαστης ακουμπησε τους 30c . Η οθόνη έχει της προδιαγραφές να πατήσει κάτω όλες της ναυαρχίδες σε θέμα φωτεινότητας και της έχει κοψει τα φτερά μέσω software η lg. Πολύ πιθανόν να το έχει κάνει η lg για λόγους αυτονομίας αυτό γιατι αν κάποιος θα δούλευε την οθόνη με αυτήν την φωτεινότητα να έπεφτε κατα πολύ το SOT. Το καλο είναι οτι είναι θέμα software 100%

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι όντως πολύ καλό . μακάρι να βρει κόλπο να απενεργοποιηθεί το φοβιτσιαρικο thermal control.
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...