Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγώ πάντως όταν μιλάω για αποσπώμενη μπαταρία δεν το λέω για το θέμα αυτονομίας δεν βαζοβγάζω ποτέ μπαταρίες ούτε και έχω 2η μπαταρία. Η αποσπώμενη μπαταρία είναι ένα μεγάλο συν στην περίπτωση που κολλήσει το κινητό και εμένα μου έχει τύχει 3 φορές. Βγάζεις την μπαταρία την ξαναβάζεις και είσαι οκ. Σε αντίθετη περίπτωση πας στο service...Αν δεν μου είχε συμβεί δεν θα το θεωρούσα τόσο σημαντικό κατά τα άλλα Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ είμαι 1.5 μα 2 μέρες με κάνα 2 ώρες shot,η αναφορά σε αποσπώμενη μπαταρία ήταν ότι μπορείς μετά από καιρό να έχεις day one το κινητό. Σαφώς και είναι απαγορευτικό για κάποιους που θέλουν 6 με 7 ώρες οθόνη!!
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως όταν μιλάω για αποσπώμενη μπαταρία δεν το λέω για το θέμα αυτονομίας δεν βαζοβγάζω ποτέ μπαταρίες ούτε και έχω 2η μπαταρία. Η αποσπώμενη μπαταρία είναι ένα μεγάλο συν στην περίπτωση που κολλήσει το κινητό και εμένα μου έχει τύχει 3 φορές. Βγάζεις την μπαταρία την ξαναβάζεις και είσαι οκ. Σε αντίθετη περίπτωση πας στο service...Αν δεν μου είχε συμβεί δεν θα το θεωρούσα τόσο σημαντικό κατά τα άλλα

 

Σε αντιθετη περιπτωση υπαρχουν λυσεις χωρις να πας σερβις. Ειτε κρατας κουμπι πατημενω, ειτε συνδυασμο πληκτρων ειτε στην χειροτερη το αφηνεις να αδειασει οπου θα σβησει. Παντως τοσα χρονια καποιες ελαχιστες φορες που μου χρειαστηκε κατι τετοιο, δεν με επηρεασε το οτι δεν εβγαινε η μπαταρια, δηλαδη το ελυσα με τον 1ο ή 2ο τροπο. Τωρα αν σε σενα ετυχε 3 φορες και με την ιδια συσκευη και χωρις να λυνεται αλλιως, τι να πω, μαλλον ησουν ατυχος πολυ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε αντιθετη περιπτωση υπαρχουν λυσεις χωρις να πας σερβις. Ειτε κρατας κουμπι πατημενω, ειτε συνδυασμο πληκτρων ειτε στην χειροτερη το αφηνεις να αδειασει οπου θα σβησει. Παντως τοσα χρονια καποιες ελαχιστες φορες που μου χρειαστηκε κατι τετοιο, δεν με επηρεασε το οτι δεν εβγαινε η μπαταρια, δηλαδη το ελυσα με τον 1ο ή 2ο τροπο. Τωρα αν σε σενα ετυχε 3 φορες και με την ιδια συσκευη και χωρις να λυνεται αλλιως, τι να πω, μαλλον ησουν ατυχος πολυ.

 

Παιζει ρολο και αν παιζεις με tweaks, mods, custom roms/kernels. Εκει μπορει να το χρειαστεις.Βεβαια τοσα χρονια παιζω με tweaks και παντα εβρισκα τροπο να το ξεμπρικαρω χωρις να βγαλω μπαταρια.

 

Υπαρχουν ομως και περιπτωσεις γερου μπρικαρισματος οπου δεν μπορεις και διαφορετικα. Επισης το να αδειασει μια γεματη μπαταρια απο μια πχ amoled οθονη που εχει μονο ενα logo φωτισμενο δεν νομιζω οτι ειναι λυση. Ασε που μπορει να κανει και ζημια στην οθονη τοσες ωρες (μερες) αναμμενη.

 

Απο την αλλη αν παιζεις με tweaks εχεις ξεκλειδωσει αρα και δεν εχεις εγγυηση. Οποτε υπαρχουν οδηγοι για το πως να το ανοιξεις αν τυχον βρεθεις σε τετοια κατασταση.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν έφαγε φρίκη δεν ήταν ούτε σε logo ούτε πουθενά μαύρη οθόνη και κόκκινο led και ούτε πατημένο κουμπί ούτε συνδυασμό καταλάβαινε. Βγήκε η μπαταρία και όλα καλά.

 

Να συμπληρώσω ότι σε συσκευές χωρίς home button τα πράγματα δυσκολεύουν για τον συνδυασμό κουμπιών και φαίνεται ότι και αυτό φεύγει απο όλους και απο την Samsung ακόμα για τους ίδιους λόγους που φεύγουν και οι αποσπώμενες μπαταρίες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν έφαγε φρίκη δεν ήταν ούτε σε logo ούτε πουθενά μαύρη οθόνη και κόκκινο led και ούτε πατημένο κουμπί ούτε συνδυασμό καταλάβαινε. Βγήκε η μπαταρία και όλα καλά.

 

Να συμπληρώσω ότι σε συσκευές χωρίς home button τα πράγματα δυσκολεύουν για τον συνδυασμό κουμπιών και φαίνεται ότι και αυτό φεύγει απο όλους και απο την Samsung ακόμα για τους ίδιους λόγους που φεύγουν και οι αποσπώμενες μπαταρίες.

 

Ναι οπως τα λες, ορισμενες φορες δεν υπαρχει αλλος τροπος.

 

Παντως στο lg g2 που επισης δεν εχει home button του χω κανει τρελα μπρικαρισματα (πχ σβηστη οθιονη) και παντα εβρισκα τροπο να το ξεμπρικαρω χωρις να χρειαστει να το αποσυναρμολογησω να βγαλω μπαταρια. Σε αλλες συσκευες ευτυχως δεν εχω φαει τετοιες φρικες.

 

Για μενα η ολη ιστορια ειναι αν το μπρικαρισμα που εχεις ειναι με καποιο mod οποτε και δεν εχεις πια εγγυηση ή οχι. Γιατι αν δεν εχεις εγγυηση στην χειροτερη με λιγη υπομονη το ανοιγεις.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε σκιές...

 

http://i64.tinypic.com/2mza90x.png

Δεν φαίνονται με screenshot. Πρέπει να βγάλει φωτογραφία

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες κανένα τζαμακι που να καλύπτει όλη την οθόνη έχει κανένας υπόψιν του;;

 

Λόγω της μικρής κυρτότητας που κάνει η οθόνη στο πάνω μέρος, δεν πρόκειται να βρεις κάτι αξιόλογο. Αυτά που καλύπτουν όλη την οθόνη είναι πλαστικά που κολλάνε στις άκρες με κόλλα (όπως αυτά του S7 edge) με αποτέλεσμα να χάνεις πολύ σε αίσθηση μιας και δεν "κολλάει" στην οθόνη όπως το κλασσικό tempered glass και να μην έχεις καλή ανταπόκριση στην αφή. Θέλοντας και μη... τα πιο αποδοτικά είναι μόνο αυτά που καλύπτουν το display και αφήνουν κενό στο πάνω μέρος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν διαφορες στη καμερα αναμεσα σε Nougat/MM ?

H γενικοτερη αισθηση ειναι παντως οτι η ποιοτητα επεσε λιγο στη Nougat

είσαι ο πρώτος και ίσως μοναδικός που αναφέρει κάτι τέτοιο.....

χωρίς να είμαι ειδικός και να μην έχω πολλές γνώσεις στο θέμα φωτογραφίας δεν είδα κάποια διάφορα.....

μήπως έχεις κάποιο θέμα με το τζαμάκι της κάμερας .....έχει κάποια δαχτυλιά,γρατζουνιά.....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν διαφορες στη καμερα αναμεσα σε Nougat/MM ?

H γενικοτερη αισθηση ειναι παντως οτι η ποιοτητα επεσε λιγο στη Nougat

Καθάρισε τζαμακι..έχει θέμα δυστυχώς στην διαύγεια ..μια δαχτυλία χαλάει τ αποτέλεσμα και γρατζουνιεται εύκολα.. Μπόρει και κάποια Τζαμάκια να έχουν προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά πάντα κάνω πισωγύρισματα και όλο γυρνάω στο G5(μετά από όλα τα τοπ κινητα από Samsung έως iPhone 7 plus κτλ κτλ)

Εάν είχε οντος τουλάχιστον 5ωρες sot θα ήταν σίγουρα το καλύτερο VFM κινητό.

Κατά τα άλλα έγω το έχω "καψούρα" αυτό το κινητο. Με καλύπτει σε όλα

Ειδικά αυτό το wide angle φακό δεν παίζεται, Κορυφαία κάμερα γενικά

Το μόνο καλό βέβαια που το σώνει είναι το Quick charge στο θέμα μπαταρίας, άρα πάλι καλά και για αυτό.

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ή η άλλη λύση είναι να το έχεις δεύτερο και να το χρησιμοποιείς όποτε το χρειάζεσαι:) :)

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλεον οδεύω με το lg5 κοντα στους 12 μηνες πολυ ικανοποιημενος.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω και να μοιραστω με εσας ειναι οτι η μπαταρια εχω την εντυπωση εχει πεσει λιγο η αποδοση της.

 

Τις τελευταιες 2 φορες περιμενα να αδειασει σε σημειο που οταν πατουσα το κουμπι να ανοιξει το κινητο εβγαινε το εικονιδιο συνδεση με φορτιστη.

 

παραθετω χρονους απο σημερινη φορτιση 0% σε 100%

 

35 λεπτα φορτισης 54%

60 λεπτα φορτισης 84%

1.30 ωρα φορτισης 100%

 

σαν χρονοι ειναι οκ?

 

τελος αν παραγγειλω μπαταρια απο που προτεινετε? θα ναι φρεσκια? καθως η παραγωγη σταματησε

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 βδομάδες τηλεφώνησα στην Procordia και μου είπαν ότι η μπαταρία είναι διαθέσιμη με τιμή € 17.

Εννοείται ότι με αυτή την τιμή δεν χρειάζεται να ψάξει κανείς αλλού. Έχω στο πρόγραμμα να πάρω κι εγώ μια σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να βρούμε λιγο ενισχυμένη; η είναι φιξ;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω σε "ενισχυμένες" μπαταρίες, ιδίως από αγνώστους ή αμφιλεγόμενους κατασκευαστές. Σε δεδομένες διαστάσεις είναι δεδομένη και η χωρητικότητα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίζει να βρούμε λιγο ενισχυμένη; η είναι φιξ;

 

Μην εμπιστεύεσαι κάτι πέραν του γνήσιου σε θέματα που έχουν να κάνουν με τη τροφοδοσία της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άσε που το μέγεθος είναι στάνταρ, άρα το περισσότερα μιλιαμπερ θα είναι μύθος και μάλλον ζημιά θα κάνει στο κινητό! Sorry το ανέφερε ο φίλος cirith ποιο πάνω οπότε αν θέλετε διαγράψετε το ποστ!
Link to comment
Share on other sites

Οκκ παιδιά thx!! Σαν χρονος φόρτισης είναι οκ;;

Εσάς πόσες ώρες κρατάει η "οθόνη ανοιχτή" με ολα ανοιχτά;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Στο περίπου 15 ώρες από το πρωί μέχρι το βράδυ με 3:30 SOT και όλα ανοιχτά.

Αν όμως δουλέψω περισσότερο με 4g "στο δρόμο" οι χρόνοι πέφτουν αρκετά.

Φόρτιση 0-100 περίπου μιάμιση ώρα.

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Στο περίπου 15 ώρες από το πρωί μέχρι το βράδυ με 3:30 SOT και όλα ανοιχτά.

Αν όμως δουλέψω περισσότερο με 4g "στο δρόμο" οι χρόνοι πέφτουν αρκετά.

Φόρτιση 0-100 περίπου μιάμιση ώρα.

 

Ε στα ίδια είμαστε με 11.5 μήνες χρήσης εγώ.

Πάντως δεν θέλω να βγω off topic αλλά αν μπορούσα να βάλω την 6 ρα με επίπεδο επιδιόρθωσης ασφάλειας Απριλίου θα το γυρνούσα στην 6 έκδοση.

 

Η 7 ρα από τότε που βγήκε μου κάτσε στραβα

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...