Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες με 4G+ πόσο πιάνουμε ? Έτρεξα το speed test στο G5 ΚΑΙ στο S7 edge με Vodafone cu το πρώτο και wind σύνδεση το 2ο και η ταχύτητα ήταν 60down 40up στο G5 με cu και 170down και 30 up στο S7 edge..

Παίζει να με κόβει η Vodafone ή η συσκευή φτάνει μέχρι τόσο ?

 

 

Mε Wind Πιανεις 4g+ και τετοιες ταχυτητες?

Εγω max 33 dl 10 upl εχω δει.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mε Wind Πιανεις 4g+ και τετοιες ταχυτητες?

Εγω max 33 dl 10 upl εχω δει.

 

Ναι είμαι στο ιασω (μαιευτικη) στην Αθήνα, υπόγειο μαλιστα και είδα το plus στο σήμα και είπα να τρέξω και στα 2 το τεστ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι στο ιασω (μαιευτικη) στην Αθήνα, υπόγειο μαλιστα και είδα το plus στο σήμα και είπα να τρέξω και στα 2 το τεστ..

 

Εγω Θεσσαλονικη δεν εχω δει ποτε σημα 4g+ . Παιζει να θελει καμια αλλαγη sim? :worry:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Εγω Θεσσαλονικη δεν εχω δει ποτε σημα 4g+ . Παιζει να θελει καμια αλλαγη sim? :worry:

 

Δεν ξέρω ούτε είχα ασχοληθεί ποτέ.. Τωρα το είδα. Καλύτερα ρώτα την εταιρεία που έχει ή Google...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει μετα τα τελευταια 2 update δηλαδη 10e και 10i οτι το ποσοστο της μπαταριας πηδαει καποια νουμερα. Δηλαδη απο το 68π.χ παει στο 66. Δεν μεσολαβει το 67. Συμβαινει σε κανενα αλλον ;
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Με 10e σε εμένα όχι. Είναι μόνιμο αυτό που περιγράφεις, κατεβαίνει μόνο 2-2 ή τυχαίνει κάποια φορά; Σίγουρα δεν έχεις κάποια έξτρα εφαρμογή για την μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Οχι παντα. Αλλα κανα 2 φορες την ημερα σιγουρα. Γενικως η μπαταρια αδειαζει πιο γρηγορα. Απο εφαρμογες τις εχω σβησει ολες αλλα τα ιδια
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

φιλοι γεια σας, μπορειτε να ενημερωσετε αν το κατω μερος μετα απο μερικα ανοιγματα αν παρουσιαζει τζογο η κατι αλλο?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. .. Τα νεύρα μου. Καινούριο της γυναικας. Το ανοίγω και πιάνει όλα τα router της γειτονιάς εκτός απο το δικό μου. Restart router... restart phone ....τίποτα. Επαναφορά κινητού πάλι τίποτα . Τώρα το έχω φόρτιση. Μου έβγαζε και ένα μήνυμα ότι δεν μπορεί να ψάξει για ασύρματο λόγω ρουτερ ή παροχου καρτας ή κάτι τέτοιο... Πάντως τα άλλα router τα έβρισκε. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι γίνεται;

Edit.

Βρήκα την λύση εδώ : https://www.androidpit.com/nexus-5-fix-common-problems#wifi

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχεις μπλοκάρει την mac address στον ρούτερ.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χτες το βραδυ, με κλειστη την θηκη αρα aod εκτος λειτουργιας στην ουσια, παλι μου εφαγε 20 % μπαταρια σε ενα 7ωρο. εννοείται σε λειτουργία πτησης. Σημερα εκανα επαναφορά και μηδενισμο και το εχω γυμνο απο εφαρμογές για να δω πως θα πάει η μπαταρια. Μαλλον όμως με βλεπω για σερβις....
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχεις μπλοκάρει την mac address στον ρούτερ.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά άλλαξα το channel απο 13 που ήταν σε 1 και κομπλέ :)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμίτες, καλημέρα και καλή εβδομάδα!

 

Χρειάζομαι τη βοήθειά σας, και ειδικότερα από κάποιον κάτοχο της συσκευής μας που βρίσκεται στον Πειραιά ή κάποια γειτονική περιοχή (Κορυδαλλό, Νίκαια κλπ).

Έχω υπόνοιες για πρόβλημα στην κάμερα της συσκευής μου.

Μόνος τρόπος να βεβαιωθώ, η σύγκριση με άλλο G5.

Κερνάω λοιπόν καφεδάκι όποιον "γείτονα" κάνει τον κόπο να συναντηθούμε και να συγκρίνουμε τα αποτελέσματα των λήψεών μας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμίτες, καλημέρα και καλή εβδομάδα!

 

Χρειάζομαι τη βοήθειά σας, και ειδικότερα από κάποιον κάτοχο της συσκευής μας που βρίσκεται στον Πειραιά ή κάποια γειτονική περιοχή (Κορυδαλλό, Νίκαια κλπ).

Έχω υπόνοιες για πρόβλημα στην κάμερα της συσκευής μου.

Μόνος τρόπος να βεβαιωθώ, η σύγκριση με άλλο G5.

Κερνάω λοιπόν καφεδάκι όποιον "γείτονα" κάνει τον κόπο να συναντηθούμε και να συγκρίνουμε τα αποτελέσματα των λήψεών μας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Φίλε αν θες να ανέβεις βόρεια είμαι Μαρούσι στο Ιασω και έχω χρόνο καθώς έχω τη γυναίκα μέσα και κάθομαι όλη μέρα μαζί. Καφέ δε θα πιούμε εξω αλλά σύγκριση έξω 10 λεπτά μπορώ.

Θα φύγω αύριο όμως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό. Όταν το αφήσω με κλειστή οθόνη πάνω από 2 λεπτά δεν ανοίγει μετά με knock αλλά πρέπει να πατήσω το power button. Δεν το έκανε παλιά αυτό. Εννοώ με την v10e. Μήπως έχω κάνει κάτι χωρίς να το καταλάβω στις ρυθμίσεις; Ακόμα και με το always on πέφτει σε βαθύ λήθαργο !!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν θες να ανέβεις βόρεια είμαι Μαρούσι στο Ιασω και έχω χρόνο καθώς έχω τη γυναίκα μέσα και κάθομαι όλη μέρα μαζί. Καφέ δε θα πιούμε εξω αλλά σύγκριση έξω 10 λεπτά μπορώ.

Θα φύγω αύριο όμως.

 

Εννοείται ότι εκτιμώ αφάνταστα τη προσφορά σου, αλλά δεν θα μπορέσω μέχρι αύριο να ξεκλέψω χρόνο από τη δουλειά για την μετακίνηση.

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου και εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μην αρχίσετε και δω τα άγχη περί bootloop & update, πρέπει να είμαστε πολύ γκαντέμηδες για να γίνει. :rolleyes: ;)

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη σκεφτομαι βα το παρω μεταχειρα .....μ ενδιαφερει πολυ το 4κ βιντεο...ειναι καλο σε ποιοτητα? σταθερο με καλο focus?γιατι ενας γνωστος μου ειπε οτι δεν εχει καλο stabilization και ειναι λιγο σαν βαρκα στο γιαλο....επισης fhd 60 fps μπορουμε να τραβηξουμε?
Link to comment
Share on other sites

επισης fhd 60 fps μπορουμε να τραβηξουμε?

Κατεβάζεις ένα apk την κάμερα του V10 που υποστηρίζει τα 60 fps και την χρησιμοποιείς όταν θέλεις τέτοιο βίντεο

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις ένα apk την κάμερα του V10 που υποστηρίζει τα 60 fps και την χρησιμοποιείς όταν θέλεις τέτοιο βίντεο

 

ποιοτητα καλη φιλε? και απεριοριστο?

Link to comment
Share on other sites

ποιοτητα καλη φιλε? και απεριοριστο?

Ποιότητα πολύ καλή αν και αυτό είναι και ανάλογα τα στάνταρ του καθενός. Γενικά το G5 έχει κορυφαία κάμερα αν πας σε αυτό το θέμα πιο πίσω θα δεις ότι έχει βγει και ως η καλύτερη ανάμεσα στα κορυφαία μοντέλα που κυκλοφορούν. Εδώ: http://www.phonearena.com/news/Best-smartphone-cameras-compared-iPhone-7-vs-iPhone-6s-Galaxy-S7-edge-LG-G5-Sony-Xperia-XZ_id86085

 

Εμένα με καλύπτει απόλυτα. Άν χρησιμοποιείς το softwear της κάμερας του V10 έχεις και πολλές επιπλέον manual ρυθμίσεις αν είσαι τύπος που τον ενδιαφέρει η λειτουργία της κάμερας

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα πολύ καλή αν και αυτό είναι και ανάλογα τα στάνταρ του καθενός. Γενικά το G5 έχει κορυφαία κάμερα αν πας σε αυτό το θέμα πιο πίσω θα δεις ότι έχει βγει και ως η καλύτερη ανάμεσα στα κορυφαία μοντέλα που κυκλοφορούν. Εδώ: http://www.phonearena.com/news/Best-smartphone-cameras-compared-iPhone-7-vs-iPhone-6s-Galaxy-S7-edge-LG-G5-Sony-Xperia-XZ_id86085

 

Εμένα με καλύπτει απόλυτα. Άν χρησιμοποιείς το softwear της κάμερας του V10 έχεις και πολλές επιπλέον manual ρυθμίσεις αν είσαι τύπος που τον ενδιαφέρει η λειτουργία της κάμερας

 

Δε μας δίνεις και ένα λινκ να το βάλουμε μιας και το είχα ξεχάσει και εγώ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δε μας δίνεις και ένα λινκ να το βάλουμε μιας και το είχα ξεχάσει και εγώ..

Κατεβάζεις το τελευταίο κάτω v5.1 http://forum.xda-developers.com/g4/themes-apps/root-v10-camera-ported-to-g4-t3366878

Link to comment
Share on other sites

http://www.digitallife.gr/xekina-i-anavathmisi-tou-lg-g5-se-android-7-0-nougat-20015

 

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...