Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω δει πάνω απο 3 ωρες συγκριτικά στο YT. δεν είδα κάπου το G5 να ξεφτιλιζει(Οπως λες) τους ανταγωνιστες.

 

Πάτνως που πήγα σήμερα στο Public και ειδα και το G5 και το S7edge. Εϊναι και τα δυο απλά εκπληκτικά. Ειδικά το G5 απο κοντά είναι ΠΟΛΥ πιο ωραίο! Το S7edge απο την άλλη ειναι κοσμημα. Σε καποια φάση θα πάρω ένα απο τα δύο.

 

Απλά η LG σε κάθε ναυαρχίδα της καθε χρόνο κάνει και γκάφα της. Τη θεωρώ αναξιόπηστη.

 

Άσε τα βίντεο και πήγαινε σε ένα κατάστημα. Βάλε δίπλα δίπλα s7 edge και lg g5. Τώρα πες μου τι διαφορά έχουν στην απόδοση λευκού. Αν δυσκολεύεσαι, θα σε βοηθήσω : Χάος... Σε ένα λειτουργικό του οποίου τα ui elements είναι βασισμένα κατά 90% στο λευκό, ε, εχει κομματάκι σημασία... Τι λες;

Αναφορικά με το σμουδνες δε θα το δεις σε κανένα βίντεο.

Εγώ τα αγόρασα και τα δύο και το είδα. Μπράβο στην lg σε αυτό τον τομέα. Φέτος αφήνει πίσω και το HTC 10... Πιο σμουδ από το s7 edge και πιο σπιρτοζικο από το HTC. Κι όλα αυτά από μια συσκευή που πλέον θα πωλείται μέχρι το τέλος της ζωής του σταθερά από 70-170 ευρώ κάτω από τα άλλα 2. Καλός λόγος για πολλούς να το επιλέξουν.

Εγώ το εδωσα.

Θέλω καλύτερη αυτονομία, καλυτερο design και το οικοσύστημα της Σάμμυ...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βαγγελη χρονια το ξερουμε το ασπρο σε ips οθονες,παιζει ρολο...αν ειναι θερμο το ασπρο στο g5 θα δειχνει πολυ χαλια!οι samsung εχει τελοιοποιηση τις amoled οθονες,φαντασου το λευκο ψυχρο σε s7 edge πως θα δειχνει,συν με το κορεσμο που εχουν!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Με το καπάκι πώς πάει ; είδατε κάποιο χαλάρωμα; κάποιο τρίξιμο;

 

Τίποτα απολύτως.

Και επίσης η απόλυτα smooth εμπειρία που είχα πότε με κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Στο eBay που μπήκα βρήκα 2 σε κανονικές τιμές, αλλά μην ξεχνάς ότι πολύ λίγα κινητά υποστηρίζουν το Quick Charge 3.0 αυτή την στιγμή. Αργότερα θα βγουν πολλά, οπότε θα υπάρχει και ποικιλία Power Bank με υποστήριξη Quick Charge 3.0

 

http://m.ebay.com/itm/Qualcomm-Quick-Charge-3-0-12000mAh-Portable-External-Battery-Power-Bank-Charger-/191867714124?nav=SEARCH

Link to comment
Share on other sites

Με το καπάκι πώς πάει ; είδατε κάποιο χαλάρωμα; κάποιο τρίξιμο;

 

Τίποτα απ αυτά.. απλά όταν το άνοιξα σήμερα είδα αρκετή σκόνη πάνω στο μαύρο πλαίσιο εκεί που στηρίζεται η μπαταρία. Θέλει προσοχή εκεί, μακριά το κινητό απο νερά/ποτά..

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απ αυτά.. απλά όταν το άνοιξα σήμερα είδα αρκετή σκόνη πάνω στο μαύρο πλαίσιο εκεί που στηρίζεται η μπαταρία. Θέλει προσοχή εκεί, μακριά το κινητό απο νερά/ποτά..

 

Αλήθεια αυτό το βιντεο πως εξηγείται...? εφόσον το κινητό δεν είναι ''water resistant'' δεν θα έπρεπε να καταστραφεί? Αυτό το βίντεο νομίζω είναι απόδειξη της ποιότητας της συσκευής...
Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανεις κανένα καλο tempered glass , που να καλύπτει σωστά και την κυρτή επάνω επιφάνεια;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανεις κανένα καλο tempered glass , που να καλύπτει σωστά και την κυρτή επάνω επιφάνεια;

Λογικά δεν υπάρχει (κάτι σαν το iPhone 6) και να υπάρχει θα κάνει πολύ σοβαρά λεφτά (για το 6 έβγαζαν κάνα δυο αλλά ήταν 50+) είχε και κάτι αλλά κυρτα αλλά δεν ήταν ακριβός glass αλλά κάτι πλαστικό

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλήθεια αυτό το βιντεο πως εξηγείται...? εφόσον το κινητό δεν είναι ''water resistant'' δεν θα έπρεπε να καταστραφεί? Αυτό το βίντεο νομίζω είναι απόδειξη της ποιότητας της συσκευής...

Δεν δείχνει τπτ απόλυτος, το θέμα είναι μετά από μερικές ώρες να λειτουργεί(όταν αρχίσουν οξιδωσεις) και όχι εκείνη την στιγμή

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το καπάκι πώς πάει ; είδατε κάποιο χαλάρωμα; κάποιο τρίξιμο;

Καπάκι δεν χαλαρώνει έτσι απλά εμένα λίγο χαλάρωσε όσο το είχα αλλά επειδή δεν μου έφτανε μπαταρία τουλάχιστο μια μπαταρία την μέρα την άλλαζα (δλδ μετά από βραδινές φορτισεις 3 φορές την μέρα βάλε βγαλε και μετά από δύο βδομάδες άρχισε λίγο να χαλαρώνει

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απ αυτά.. απλά όταν το άνοιξα σήμερα είδα αρκετή σκόνη πάνω στο μαύρο πλαίσιο εκεί που στηρίζεται η μπαταρία. Θέλει προσοχή εκεί, μακριά το κινητό απο νερά/ποτά..

 

Είχα δει ένα βιντεάκι που ένας τύπος το έβαλε μέσα στο νερό για 2-3 λεπτά και μετά ζούσε κανονικά.. Δεν έσβησε καν

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρήκε κανεις κανένα καλο tempered glass , που να καλύπτει σωστά και την κυρτή επάνω επιφάνεια;

 

Είχα στείλει ένα βίντεο με ένα tempered glass ίσως αν πας πιο πίσω να το βρεις !

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανεις κανένα καλο tempered glass , που να καλύπτει σωστά και την κυρτή επάνω επιφάνεια;

 

Επείδη και εγω με βλέπω να κανω την αγορα του G5 ψαχνομαι. Βρήκα αυτες εδω χωρις βέβαια να ξερω αμα ειναι και για την επάνω επιφάνεια. http://www.frogs.gr/index.php?target=products&product_id=45774

http://kaizerstore.gr/blue-star-antixaraktiko-gyali-tempered-glass-gia-lg-g5 και αυτην απο εδω http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/prostasia-othonis-lg-g5-sbs-glass-effect-screen-protector/prod8020279pp/

 

Βέβαια βαζοντας tempered glass θα μπορουμε μετα να βάλουμε θηκούλα?

Επίσης παρατήρησα πως πολλα σκρουτζομάγαζα ξέμειναν απο Titan LG G5 ξέρετε αμα το ξαναφέρουν?

Link to comment
Share on other sites

Επείδη και εγω με βλέπω να κανω την αγορα του G5 ψαχνομαι. Βρήκα αυτες εδω χωρις βέβαια να ξερω αμα ειναι και για την επάνω επιφάνεια. http://www.frogs.gr/index.php?target=products&product_id=45774

http://kaizerstore.gr/blue-star-antixaraktiko-gyali-tempered-glass-gia-lg-g5 και αυτην απο εδω http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/prostasia-othonis-lg-g5-sbs-glass-effect-screen-protector/prod8020279pp/

 

Βέβαια βαζοντας tempered glass θα μπορουμε μετα να βάλουμε θηκούλα?

Επίσης παρατήρησα πως πολλα σκρουτζομάγαζα ξέμειναν απο Titan LG G5 ξέρετε αμα το ξαναφέρουν?

 

Γιατι να μην μπορεις να βαλεις θυκη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η υποδοχη type C περνει και τον κλασσικο φορτηστη ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην μπορεις να βαλεις θυκη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η υποδοχη type C περνει και τον κλασσικο φορτηστη ετσι;

 

Επειδή αλλάζει λίγο το μέθεθος βάζοντας tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν προτιμάτε την υγρής μορφής tempered glass που προσφέρουν καποιες εταιρίες;
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Ουχ αυτό δεν είναι και πολύ καλό

 

Για αυτό υπάρχουν και οι μετατροπείς

 

εξάλλου όσο περνάει ο καιρός, όλο και θα εμφανίζονται περισσότερες συσκευές με type-C

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί δεν προτιμάτε την υγρής μορφής tempered glass που προσφέρουν καποιες εταιρίες;

 

Τύπου paintbull; Σε άλλες συσκευές κάποιοι είναι ευχαριστημένοι πλέον. Παλαιότερα δεν είχα διαβάσει και τα καλύτερα και ακόμα δεν έχουν κερδίσει την εμπιστοσύνη μου. Γνώμη μου βέβαια...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση..

 

Ο φορτιστής που έχει μέσα στο κουτί ..υποστηρίζει quick charge 3.0 ;

Ελπίζω να μην χρειάζεται να κάνουμε έξτρα αγορά.. όπως στο G4.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση..

 

Ο φορτιστής που έχει μέσα στο κουτί ..υποστηρίζει quick charge 3.0 ;

Ελπίζω να μην χρειάζεται να κάνουμε έξτρα αγορά.. όπως στο G4.

 

Ευχαριστώ

Ναι κανονικα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής είναι τεχνολογίας quick charge 3. Σε άλλα review ένας που προσπαθούσε να πετύχει καλύτερους χρόνους φόρτισης απέτυχε. Χρησιμοποίησε άλλους φορτιστές που υποστηρίζουν quick charge 3 είτε άλλης τεχνολογία γρήγορης φόρτισης φορτιστές. Όλοι ήταν κατώτεροι από τον φορτιστή που σου δίνει η LG. Η διαφήμιση της Qualcomm ότι πετυχαίνει φόρτιση 83% σε 30 λεπτά είναι ψευδής. Παρόλα αυτά η ταχύτητα που φορτίζεται το κινητό είναι η γρηγορότερη σε σχέση με τον ανταγωνισμό και στα πρώτα 30 λεπτά κάνει την διαφορά φτάνοντας στο 59%. Ενδεικτικά παραθέτω φορτίσεις από 0% σε 100% από το βίντεο τεστ που έγινε.

 

________S7_______G5_____10

5min_____8%______12%_____6%

10min___16%______22%____14%

15min___24%______32%____22%

30min___49%______59%____43%

45min___74%______79%____63%

60min___90%______92%____81%

75min___97%______99%____94%

80min___97%_____100%____96%

82min__100%_________________

95min___________________100%

 

samsung s7 (3000mah)

lg g5 (2800mah)

htc 10 (3000mah)

 

Παιδιά να ρωτήσω κάτι το usb C τι ταχύτητες μεταφοράς δεδομένων πιάνει ? (γιατί σαν να είδα κάπου ότι είναι usb c κατηγορίας usb 2 και όχι κατηγορίας 3)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι το usb C τι ταχύτητες μεταφοράς δεδομένων πιάνει ? (γιατί σαν να είδα κάπου ότι είναι usb c κατηγορίας usb 2 και όχι κατηγορίας 3)

 

Όντως το usb type C του G5 είναι usb 2.0 και όχι 3.0 οπότε λογικά θα πιάνει τις ταχύτητες του 2.0(δεν ξέρω αριθμούς). Επίσης κάπου είχα διαβάσει ότι ο φορτιστής του δεν είναι quick charge 3.0 παρόλο που το τηλέφωνο το υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

O φορτιστής του είναι QuickCharge2, αλλά υποστηρίζει QuickCharge3.

Το ίδιο γίνεται και με το XIAOMI Mi5.

 

όσο για την μεταφορά δεδομένων, κρίμα που τσιγκουνεύτηκε το USB3-C τσιπακι.

Τουλάχιστον θα είναι futureproof όσον αφορά τα βύσματα.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

qc και σαχλαμάρες, βγάλανε μια ανόητη μπούρδα για να δικαιολογήσουν την ανύπαρκτη αυτονομία. δεν θα βγάζεις μέρα αλλά θα μπορείς να το φορτίζεις γρήγορα, πάρε και μια μπαταρία από φορτηγό να την έχεις σε περίπτωση που δεν έχεις πρίζα, δώρο και μια μπαλαντέζα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

qc και σαχλαμάρες, βγάλανε μια ανόητη μπούρδα για να δικαιολογήσουν την ανύπαρκτη αυτονομία. δεν θα βγάζεις μέρα αλλά θα μπορείς να το φορτίζεις γρήγορα, πάρε και μια μπαταρία από φορτηγό να την έχεις σε περίπτωση που δεν έχεις πρίζα, δώρο και μια μπαλαντέζα.

 

Δεν είναι ΤΟΣΟ τραγικά όσο λες

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...