Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aμα μιλάνε οι ειδικοί εμπειρογνωμονες gkp και Βαγγέλης λογικό ειναι να πατώσει η συσκευή.

Κάντε ενα γραφείο τελετών κινητών με τόσο θάψιμο που έχετε ρίξει στο g5. Aχρηστο το βγάλατε !!

 

Σε ένα απλό τεχνολογικό φόρουμ έχουμε στο νήμα 250 μηνύματα όταν στο γειτονικό νήμα έχουν ξεπεράσει τα 3000. Οπότε αν μια συσκευή είναι εμπορική αποτυχία φαίνεται δια γυμνου οφθαλμού από απλά πράγματα

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ε καλά δεν έχουν όλοι φανμποης να γράφουν να μαζεύονται τα μηνύματα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ε καλά δεν έχουν όλοι φανμποης να γράφουν να μαζεύονται τα μηνύματα

 

Lg g2 συνολικά μηνύματα: 51.945

S4 συνολικά μηνύματα: 32.284

 

Τα fanboys πήραν μεταγραφή φαίνεται :p

 

Υ.γ. Προσωπικά δεν θεωρώ ότι ο αριθμός των μηνυμάτων αντικατοπτρίζει την αξία της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Lg g2 συνολικά μηνύματα: 51.945

S4 συνολικά μηνύματα: 32.284

 

Τα fanboys πήραν μεταγραφή φαίνεται :p

 

Υ.γ. Προσωπικά δεν θεωρώ ότι ο αριθμός των μηνυμάτων αντικατοπτρίζει την αξία της συσκευής.

 

Δεν λέμε για την αξία της συσκευής. Λέμε για την δημοτικότητα και την εμπορική επιτυχία η αποτυχία.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

η οποία εμπορική αποτυχία είναι προς όφελος αυτού που το αγοράζει οπότε δεν μας χαλάει καθόλου.σε κάποιον αρέσει το ένα σε κάποιον άλλο το άλλο, για αυτό και έχουμε τόσες συσκευές.

 

προσωπικά ότι έχει κλειδωμένο bl το θεωρό ηλίθια αγορά αλλά αυτό είναι καθαρά δική μου άποψη.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πως αρέσει σε όσους το έχουν και το θάβουν όσοι δεν το έχουν. Υπάρχει κάποιος κάτοχος της συσκευής που να μην είναι ικανοποιημένος απο την αγορά του?
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πως αρέσει σε όσους το έχουν και το θάβουν όσοι δεν το έχουν. Υπάρχει κάποιος κάτοχος της συσκευής που να μην είναι ικανοποιημένος απο την αγορά του?

 

Εγω ειμαι απόλυτα ικανοποιημενος και πανευτυχής κάτοχος του, διοτι με υπερκαλύπτει για τον βασικό λόγο για τον οποίο το πήρα, να τραβάω δηλαδή άψογες φωτογραφίες σε ολες τις συνθήκες. Το ραδιόφωνο και οι υπερυθρες ειναι χρήσιμα και με εξυπηρετούν άσχετα αν τα χρησιμοποιώ ελάχιστα. Η μπαταρία του αν και ονομαστικά ειναι λίγη, στην πράξη ειναι μια χαρά. Ειναι ελαφρώς καλύτερη μάλιστα απο το G4 το οποίο είχα κι ας εχει 200mah λιγότερα. Φαντάζομαι οι λιγότεροι πυρήνες του G5 παίζουν το ρόλο τους.

 

Και για να μη με θεωρείτε fanboy, έχει μερικά κουσουρια το τηλέφωνο όπως:

- το power button εχει λιγο ψεύτικη αίσθηση, βέβαια το πατάω σπάνια καθώς ξεκλειδώνω με το αποτύπωμα και κλειδώνω με double tap. Θα ήθελα να ηταν όπως στο 5Χ, δηλαδή να ειναι στο πλάι και το δαχτυλίδι πισω να εξυπηρετεί μονο τα αποτυπώματα.

-η always on οθόνη εχει ενα ελαφρύ light bleeding στις άκρες, το διακρίνεις βέβαια μονο στο απόλυτο σκοταδι.. φυσιολογικό το θεωρώ εν μερει διοτι η οθόνη ειναι lcd και αναγκαστικά φωτίζεται ολόκληρη, δεν είναι σαν τις amoled. Μικρο το κακο βέβαια, την έχω απενεργοποιήσει διοτι υπάρχει το notification led για να σε ειδοποιεί.

- στο σημείο της άρθρωσης υπάρχει ενα μικρο διακενο κι ετσι χρειάζεται μεγάλη προσοχή για να μην εισχωρήσει υγρασία

 

Κατα τ άλλα το κινητό ειναι άψογο, παει σφαίρα και δεν το εχω μετανιώσει στιγμή που το αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα απλό τεχνολογικό φόρουμ έχουμε στο νήμα 250 μηνύματα όταν στο γειτονικό νήμα έχουν ξεπεράσει τα 3000. Οπότε αν μια συσκευή είναι εμπορική αποτυχία φαίνεται δια γυμνου οφθαλμού από απλά πράγματα

 

Αυτό που γράφειςείναι για σενα το απόλυτο μέτρο σύγκρισης για την επιτυχία κάποιου κινητού τι να πω ωραίο μέτρο σύγκρισης έχετε και δεν κατάλαβα το έχεις στα χέρια σου το κινητό και το ρίχνετε τέτοιο θάψιμο αν το έχεις όλα καλά εκφράζεις άποψη σου δεν μας το έκανε όμως κατανοητό τελικά το έχεις ναι η όχι. Αν όχι άσε τότε τον Χρήστο να μας πει πως είναι το κινητό που το έχει στα χέρια του

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από 4 χρόνια συνεχους παρουσίας μου στο τελευταίο μοντέλο της apple, εχω να σας ενημερωσω οτι το κινητο ειναι αψογο!το κινητο δουλευεται απιστευτα ευκολα,εχει τρομερη αποκριση,και ειναι απολυτως φυσιολογικη η πτωση τιμής όπως συμβαίνει σε κάθε νέο μοντέλο τους πρώτους μήνες τα τελευταια χρόνια.Η τιμή πέφτει γιατί το κινητό πουλάει...πάντα το iphone το επαιρνα στα 600 μετά από 3 μήνες κυκλοφορίας όταν είχε ξεκινήσει τα 740 και κάθε μέρα επεφτε και 1-1,5 ευρώ...απλά τα πράγματα,για όποιον κατέχει από marketing. Εγώ πάντως για να ολοκληρώσω το μόνο πρόβλημα που βλέπω οτι έχει το LG G5 σε σχέση με το iphone 6s είναι μόνο τα αθλια ακουστικά του.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι απόλυτα ικανοποιημενος και πανευτυχής κάτοχος του, διοτι με υπερκαλύπτει για τον βασικό λόγο για τον οποίο το πήρα, να τραβάω δηλαδή άψογες φωτογραφίες σε ολες τις συνθήκες. Το ραδιόφωνο και οι υπερυθρες ειναι χρήσιμα και με εξυπηρετούν άσχετα αν τα χρησιμοποιώ ελάχιστα. Η μπαταρία του αν και ονομαστικά ειναι λίγη, στην πράξη ειναι μια χαρά. Ειναι ελαφρώς καλύτερη μάλιστα απο το G4 το οποίο είχα κι ας εχει 200mah λιγότερα. Φαντάζομαι οι λιγότεροι πυρήνες του G5 παίζουν το ρόλο τους.

 

Και για να μη με θεωρείτε fanboy, έχει μερικά κουσουρια το τηλέφωνο όπως:

- το power button εχει λιγο ψεύτικη αίσθηση, βέβαια το πατάω σπάνια καθώς ξεκλειδώνω με το αποτύπωμα και κλειδώνω με double tap. Θα ήθελα να ηταν όπως στο 5Χ, δηλαδή να ειναι στο πλάι και το δαχτυλίδι πισω να εξυπηρετεί μονο τα αποτυπώματα.

-η always on οθόνη εχει ενα ελαφρύ light bleeding στις άκρες, το διακρίνεις βέβαια μονο στο απόλυτο σκοταδι.. φυσιολογικό το θεωρώ εν μερει διοτι η οθόνη ειναι lcd και αναγκαστικά φωτίζεται ολόκληρη, δεν είναι σαν τις amoled. Μικρο το κακο βέβαια, την έχω απενεργοποιήσει διοτι υπάρχει το notification led για να σε ειδοποιεί.

- στο σημείο της άρθρωσης υπάρχει ενα μικρο διακενο κι ετσι χρειάζεται μεγάλη προσοχή για να μην εισχωρήσει υγρασία

 

Κατα τ άλλα το κινητό ειναι άψογο, παει σφαίρα και δεν το εχω μετανιώσει στιγμή που το αγόρασα.

 

Σε ευχαριστώ.

Προσωπικά σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του, αλλά με φρενάρουν 2 παράγοντες προς το παρόν:

1) Η κατηφόρα της τιμής (Οσο πέφτει καλό είναι για τον καταναλωτή, αξίζει ίσως την αναμονή)

2) Μπορεί να ακουστεί αστείο αλλα είναι το VR. Έχοντας δοκιμάσει το VR (Oculus) του S7, έμεινα έκπληκτος απο τις δυνατότητες του, παρόλες τις αδυναμίες του (ανάλυση, βάρος κ.λ.π.). Ήλπιζα πως η LG με το 360VR θα είχε κάνει ακόμα καλύτερη δουλειά, αλλα τα reviews που διαβάζω είναι εξαιρετικά απογοητευτικά. Δεν έχει σχέση βέβαια με το κινητό, αλλά είναι κάτι που θα το ήθελα. Εκτός βέβαια αν τα VRs εκτος του 360, συνεργάζονται καλύτερα. Ακόμα όμως δεν έχω βρει καποιον να το έχει δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160519/050a72eac98583d1b369264f652efae1.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160519/aa86fa29aa53c016dccd7634e3077b40.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160519/050a72eac98583d1b369264f652efae1.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160519/aa86fa29aa53c016dccd7634e3077b40.jpg

Μια χαρα κ απο μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

1) Η κατηφόρα της τιμής (Οσο πέφτει καλό είναι για τον καταναλωτή, αξίζει ίσως την αναμονή)

 

Αν θες τη συμβουλή μου, μιας και παρακαλουθώ αρκετά τις τιμές, κάνε υπομονή & περίμενε ένα 2μήνο.

Εφόσον σε καλύπτει, η καλύτερη περίοδος για αγορά της συσκευής πιστεύω ότι θα είναι μετά τις αρχές/μέσα ιουλίου.

Link to comment
Share on other sites

καλή διαχείριση μπαταρίας φαίνεται να έχει, αν και πιστεύω πως με 4g και μέτρια-βαριά χρήση σε browsing, viber, twitter κλπ δεν θα βγάζει μέρα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι της μπαταρίας πως σας φαίνεται; Δηλαδή με μια δεύτερη και με το βάλε βγάλε θα χαλαρωσει;

 

Πιστευω ότι αν είναι μέσα στην θήκη δεν θα πάθει τιποτα αφου η θήκη θα το κρατά σφιχτά.

εξάλλου σε durability test που είδα, το στραβόσανε σε τέτοιο βαθμό το καπάκι που απορούσα πώς δούλευε, οπότε για το μισό χιλιοστό που βλέπουμε τζόγο δεν είναι τίποτα , δεν πρέπει να μας ανησυχεί η λειτουργικότητα αφου είναι σκυλι σε αυτό το θέμα το πορτάκι.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν περιορίσει στο ελάχιστο του ελάχιστο τον κόφτη φωτεινότητας δεν πάει πουθενά η lg.

Δεν ειναι δυνατόν το μετριότατο σε ευκρίνεια m10 με τιμες φωτεινότητας στα 400-450 nits να αποδίδει καλύτερα απο τα 700-800 nits του G5.

 

Αν δεν εχουν εμπιστοσύνη στην ίδια την lg για την ποιότητα του πάραγομενου προϊόντος που παράγουν που δεν μπορει να αντέξει θερμοκρασίες 35-45 βαθμών λειτουργία και να εφαρμόζουν αυτο το επιθετικό αδιανόητο κόφτη,τότε καλύτερα να το κλείσουν το μαγαζί.

 

Αυτά τα αυτογκόλ ποτε δεν κατάλαβα που κάνει,οπως αντίστοιχα αλλα τραγελαφικά να μην υποστηρίζει και κάνει διαχωρισμό σε χρώματα συσκευής η χωρητικότητα αποθηκευτικού χώρου.(g2/nexus5)

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κραζετε τοσο..τελευταια specs εχει,snap 820,κορυφαια καμερα,σε 5,3 ιντζες,αλαγκαριστο ειναι,καλυτερο ηχο εχει,η μπαταρια του να χανει μιση ωρα απο τις αλλες ναυαρχιδες...?σιγα την διαφορα!!!το μονο που δεν μας αρεσει η ομορφια....φετος η lg αλλαξε κατηγορια προς samsung μερια οπως και η htc.τωρα αν εχει κοφτη στην φωτεινοτητα τον εχουν βαλει για καποιο λογο!χαρειτε την συσκευη σας οσοι το εχετε!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν ποστ.

Βρισκόμαστε εδώ για να συζητάμε ήρεμα και πολιτισμένα χωρίς προσωπικές αντιπαραθέσεις και χαρακτηρισμούς. Να υπενθυμίσω επίσης πως οι αναφορές παράβασης Όρων Χρήσης γίνονται για να λάβει γνώση η Ο.Δ. και να πράξει ανάλογα. Το να απαντάει κάποιο μέλος σε ποστ στα οποία έχει κάνει αναφορά είναι ενέργεια η οποία δεν επιτρέπεται να γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ο bootloader κλειδώνει ξανά μετά το ξεκλείδωμα, απλά δεν έχει βρεθεί άκρη για το αν το δέχονται στην εγγύηση αφού κλειδωθεί γιατί για να ξεκλειδώσει ζητάει το imei η lg.Θα είναι σημαντικό βήμα να μην χάνεται η εγγύηση με το unlock.

 

δηλαδή μπορεί κάποιος να ζητήσει να το ξεκλειδώσουν, να μην το ξεκλειδώσει ποτέ και να φάει άκυρο σε περίπτωση σέρβις.λίγο περίεργη κατάσταση

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πολυ καλο για κάποιον που ξέρει τι ζητάει,από εκεί και πέρα για κάποιους που αλλάζουν τηλ λόγω της χαμηλής αξίας που πάει να πιάσει δεν αξίζει....και ποιες είναι τελικά οι μεγάλες διαφορές με το s7 edge?γιατί εγώ τελικά πέρα απο την μπαταρία δεν τις βλέπω...
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα σήμερα, λεω να παρω και μια

καρτα μνήμης στα 128 gb ποια μου προτείνετε? Θελω μια καλη για το βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα σήμερα, λεω να παρω και μια

καρτα μνήμης στα 128 gb ποια μου προτείνετε? Θελω μια καλη για το βίντεο.

 

Ε νομίζω evo+ http://www.skroutz.gr/s/6899012/Samsung-Evo-microSDXC-128GB-Class-10-U1-with-Adapter.html

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο,αν βάλω κάρτα μνήμης θα μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές ?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η lg (οπως και η sammy) το έχει κομμένο αυτό το feature της mm.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...