Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορεί να ισχύει αυτό. Σε αυτό που είχα άλλαζα άνετα μεταξύ wind & Cosmote to 4g. Και σε αυτό που έχει η γυναίκα μου τώρα αλλάζουνε τα 2g με τα 4g

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

 

Δηλαδή έχεις δύο κάρτες wind και cosmote και δουλεύουν και οι δύο 4g ; όχι ταυτοχρονα μιλάω για η στην πρώτη η στην δεύτερη κάρτα; Γιατί έτσι πρέπει να δω μήπως είναι πρόβλημα της vodafon

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή έχεις δύο κάρτες wind και cosmote και δουλεύουν και οι δύο 4g ; όχι ταυτοχρονα μιλάω για η στην πρώτη η στην δεύτερη κάρτα; Γιατί έτσι πρέπει να δω μήπως είναι πρόβλημα της vodafon

 

Εχω 2 κάρτες, η 1η θέση βάζω Cosmote που την έχω σε 2G και στη 2η Vodafone που την έχω σε 4G.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα ότι ανάποδα δεν ισχύει! Η κάρτα η δεύτερη είναι μόνιμα 2G... Για αυτό τον λόγο βγάζει μόνιμα Ε...Πήγα και στην vodafon και μου το επιβεβαίωσε...Δυστυχώς αυτό είναι ένα πρόβλημα γιατί πρέπει να αλλάζουμε τις κάρτες για να έχουμε internet... στην δεύτερη κάρτα δεν γίνεται...

Πήρα και LG Hellas αλλά εκεί δεν μου είπαν τίποτα γιατί το δίκαρτο δεν το εισάγουν καθόλου...

Εκτός και κάποιος έχει να πεί κάτι άλλο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θέλω να δείς το ανάποδο δηλ στην δεύτερη κάρτα ενεργό το internet αν βγάζει 4G ή έστω Η ,3G

Δε χρειαζεται να αλλαξεις καμια καρτα και να τη βγαλεις απο τη θεση της.

Πρεπει πρωτα να απενεργοποιησεις το 4G/LTE στην καρτα που το εχεις τωρα μεσα απο το μενου ρυθμισεων και να το βαλεις σε 2G . Η δευτερη σου καρτα ειναι μονιμα σε 2G γιατι ετσι ειναι και δεν εχει επιλογη σε 4G αν δεν απενεργοποιησεις πρωτα το 4G απο την αλλη καρτα.

Μετα πας στην αλλη καρτα που θες να κανεις 4G/LTE και το κανεις κανονικα. Τοσο απλο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχεις δύο κάρτες wind και cosmote και δουλεύουν και οι δύο 4g ; όχι ταυτοχρονα μιλάω για η στην πρώτη η στην δεύτερη κάρτα; Γιατί έτσι πρέπει να δω μήπως είναι πρόβλημα της vodafon

 

Κάτι δε σου είπανε σωστά απο τη vofafon! Οσο πιο αναλυτικά μπορώ:

 

1. Εστω ότι έχεις 2 sim (sim1 & sim2).

2. Θέλεις να έχεις internet απο την sim1. Μέσα απο το μενου δηλώνεις ότι data θα παίρνεις απο την sim1. Ομως υπάρχει και κάτι ακόμα να δηλώσεις.... Με τι ταχύτητα θα τρέχει η sim1.

3. Στις ρυθμίσεις δηλώνεις ότι η sim1 θα έχει 4g και η sim2 θα τρέχει σε gsm.

4. Εστω οτι σου τελειώσαν τα διαθέσιμα MB απο τη sim1 και θες να γυρίσεις τα data στη sim2. Χωρίς να αλλάξεις θέση στις κάρτες, αρχικά δηλώνεις ότι data θα παίρνεις απο τη sim2 και

5. Γυρίζεις τη sim2 σε 4g και αρα τη sim1 σε gsm.

 

Ελπίζω να εγινε κατανοητό....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ολα τα παραπάνω, γίνονται απο τις ρυθμίσεις. ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ θέση στις sim.... (Αυτό χρειαζόταν να το κάνω στο Asus Zenphone2 όπου 4g είχες δυνατότητα μόνο απο το ένα slot)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Γειά σας απο εμένα. Έρχομαι απο xiaomi redmi note 3 pro. Και μιας και θα το πάρει η γυναίκα μου θέλω να πάρω ένα κινητό με καλή κάμερα, δικαρτο και sd κάρτα.

Ειδα το lg g4 dual. Τι πρέπει να προσέξω οσο αφορά αυτό το bootloop? Υπάρχει κάποια σειρά και επανω που ειναι λυμένο το πρόβλημα?

Σας ευχαριστώ πολύ.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας απο εμένα. Έρχομαι απο xiaomi redmi note 3 pro. Και μιας και θα το πάρει η γυναίκα μου θέλω να πάρω ένα κινητό με καλή κάμερα, δικαρτο και sd κάρτα.

Ειδα το lg g4 dual. Τι πρέπει να προσέξω οσο αφορά αυτό το bootloop? Υπάρχει κάποια σειρά και επανω που ειναι λυμένο το πρόβλημα?

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Νομίζω έχει πάρα πολύ καιρό να ακουστεί το οτιδήποτε. Εγώ πέρυσι το αγόρασα τον Απρίλιο 603 σειρά...ειλικρινά το κινητό ακόμα πετάει. Κανένα πρόβλημα. Η φ μηχανή του είναι καταπληκτική. Αν το αγοράσεις ...να πάρεις θήκη quickcircle.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας απο εμένα. Έρχομαι απο xiaomi redmi note 3 pro. Και μιας και θα το πάρει η γυναίκα μου θέλω να πάρω ένα κινητό με καλή κάμερα, δικαρτο και sd κάρτα.

Ειδα το lg g4 dual. Τι πρέπει να προσέξω οσο αφορά αυτό το bootloop? Υπάρχει κάποια σειρά και επανω που ειναι λυμένο το πρόβλημα?

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Αν είναι καινούριο, σειρά 6xx, δηλ κατασκευασμένο το 2016 και μετά δε θα έχεις πρόβλημα. Πάρε και μια θηκούλα για να μη χαλάσει το δερμάτινο καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ. Πως τσεκάρω ποια Σειρά ειναι και απο ποια και μετά να μην φοβάμαι?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Ok ευχαριστώ. Πως τσεκάρω ποια Σειρά ειναι και απο ποια και μετά να μην φοβάμαι?

 

Δεν υπάρχει κάποια έκδοση που μπορεί να σου εγγυηθεί κάποιος ότι δεν θα έχεις λόγο να φοβάσαι. Ωστόσο... όσο πιο καινούργιο, τόσο το καλύτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημέρα,

τελευταία, χάνω το σήμα στις κάρτες και η ένταση στο wifi είναι μειωμένη. Έχει συβμεί σε κανέναν ;

Στο ξεκάρφωτο δηλαδή κοιτάζοντας το κινητό, πάνω απο το σήμα κινητής, έχει ένα κύκλο που γυρνάει. Σαν να μην βλέπει την κάρτα δηλαδή το κινητό.

Επίσης δεν έχω την ίδια ταχύτητα σε ασύρματα δίκτυα όπως παλαιότερα. Συνήθως το θέμα με τις κάρτες φτιάχνει με ολική επαναφορά αλλά όχι πάντα, αν το αφήσω μερικές μέρες ανενεργό θα επανέλθει μόνο του.

Δεν έχω ξεκαυαρίσει αν είναι software ή hardware για να είμαι ειλικρινής...

Απο εβδομάδα θα πάει Procordia ή προτείνεται απ'ευθείας LG, τί λέτε και για τα δύο ;

Link to comment
Share on other sites

Procordia θα το πας.

Εκεί κλείνω και εγώ, για να δω όταν με το καλό επιστρέψει θα είναι καλύτερο ή μια από τα ίδια.

Έχω στενοχωρηθει πάρα πολύ με τι κινητό αυτό.

Θα δούμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εκεί κλείνω και εγώ, για να δω όταν με το καλό επιστρέψει θα είναι καλύτερο ή μια από τα ίδια.

Έχω στενοχωρηθει πάρα πολύ με τι κινητό αυτό.

Θα δούμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το άφησα σήμερα, δεν πρέπει να κατάλαβε η κοπέλα το πρβλημα που είχα... για να δούμε τι θα αποφανθουν και οι ειδικοί.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Άλλος ένας τρισευτυχισμένος bootlooper:mad:.Αύριο πάμε μια βόλτα από procordia και βλέπουμε......Ευτυχώς εντός εγγύησης (11 μήνες).....Το hyawei honor 3x g750 που είχα πριν το g4 (και το κράτησα για ώρα ανάγκης) εξακολουθεί να είναι "τούμπανο"και άξιος αντικαταστάτης παρά τα τρία χρονάκια του χάρη στις οδηγίες μονταρίσματος του tzivas31:D

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Άλλος ένας τρισευτυχισμένος bootlooper:mad:.Αύριο πάμε μια βόλτα από procordia και βλέπουμε......Ευτυχώς εντός εγγύησης (11 μήνες).....Το hyawei honor 3x g750 που είχα πριν το g4 (και το κράτησα για ώρα ανάγκης) εξακολουθεί να είναι "τούμπανο"και άξιος αντικαταστάτης παρά τα τρία χρονάκια του χάρη στις οδηγίες μονταρίσματος του tzivas31:D

Τελικά η procordia εξελίσσεται σε ένα πολύ καλό εξουσιοδοτημένο service τουλάχιστον για lg.Το πήγα τετάρτη 17/5 πρωί και παρασκευή 19/5 στις 16:55 έλαβα sms ότι είναι έτοιμη η συσκευή μου.Δεν πρόλαβα όμως να τους πάρω τηλ για λεπτομέρειες.Την δευτέρα πήρα πρώτα τηλ για να δω εάν αλλάξανε πλακέτα.Μου είπαν ότι αλλάξανε πλακέτα και οθόνη......:up:Όντως.Καινούργια συσκευή ουσιαστικά.Καμία σχέση με το πως ήταν πριν το τηλ.Σε flight mode με εκκαθάριση των εφαρμογών είχα 3.5% απώλεια μπαταρίας κάθε ώρα.Σε ένα οχτάωρο 28%!!!!!!!!Το είχα αναφέρει και πιο πάνω.Όταν τα είχα όλα ανοιχτά με μέτρια χρήση 6 ώρες περίπου!!!!Τώρα σε flight mode 3% σε οχτώ ώρες και όταν είναι όλα ανοιχτά με μέτρια χρήση 11 ώρες:D και φυσικά είναι αρκέτα πιο γρήγορο.Σας ζάλισα αλλά είμαι κατενθουσιασμένος.

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η Procordia μια χαρά κάνει τη δουλειά της αρκεί να έχει διαθέσιμο απόθεμα ανταλλακτικών. Τα παράπονα αρχίζουν όταν δεν υπάρχει απόθεμα και ο κόσμος βρίσκεται στην αναμονή, για παράδειγμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η Procordia μια χαρά κάνει τη δουλειά της αρκεί να έχει διαθέσιμο απόθεμα ανταλλακτικών. Τα παράπονα αρχίζουν όταν δεν υπάρχει απόθεμα και ο κόσμος βρίσκεται στην αναμονή, για παράδειγμα.[/QUO

 

εντολες παιρνει απο τη μαμα εταιρια δε λεμε αλλα οταν στελνεις το τηλεφωνο για επισκευη και σου γυρναει με ενα χτυπημα στο πλαι και το temperded glass ραγισμενο δε μπορεις να μην εχεις παραπονα κ με 9 μερες αναμονης και με ενα χαρτακι που λεει η lg δεν θεωρει προβλημα το ir .....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εντολες παιρνει απο τη μαμα εταιρια δε λεμε αλλα οταν στελνεις το τηλεφωνο για επισκευη και σου γυρναει με ενα χτυπημα στο πλαι και το temperded glass ραγισμενο δε μπορεις να μην εχεις παραπονα κ με 9 μερες αναμονης και με ενα χαρτακι που λεει η lg δεν θεωρει προβλημα το ir .....

 

Οι προσωπικές εμπειρίες του καθενός με την Procordia είναι μια άλλη συζήτηση φίλε μου και δεν αφορά αυτό που ρώτησε ο φίλος πιο πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η Procordia μια χαρά κάνει τη δουλειά της αρκεί να έχει διαθέσιμο απόθεμα ανταλλακτικών. Τα παράπονα αρχίζουν όταν δεν υπάρχει απόθεμα και ο κόσμος βρίσκεται στην αναμονή, για παράδειγμα.[/QUO

 

εντολες παιρνει απο τη μαμα εταιρια δε λεμε αλλα οταν στελνεις το τηλεφωνο για επισκευη και σου γυρναει με ενα χτυπημα στο πλαι και το temperded glass ραγισμενο δε μπορεις να μην εχεις παραπονα κ με 9 μερες αναμονης και με ενα χαρτακι που λεει η lg δεν θεωρει προβλημα το ir .....

 

Και γω πηρα επισκευασμενο το κινητο και το tempered glass που εκανε κατι φουσκαλες περιμετρικα μου το εστρωσαν!

Αρα δεν βγαζεις συμπερασμα ετσι!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρόσεξα ότι όταν τραβάω βίντεο δεν μου έχει την επιλογή για να βγάλω φωτογραφία.

Γνωρίζετε γιατί ;

Ακυρο δεν πρόσεξα ότι λειτουργία του video είχε μπει σε UHD.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...