Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποσο ασφαλες ειναι το downgrade σε Lollipop;

Εννοω θα υπαρχει θεμα με την εγγυηση;

Το χετε δοκιμασει με το LGUP και παρατηρησατε διαφορα στη μπαταρια ή γενικα στο συνολο του performance συγκριτικα με MM;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δεν έχεις θέμα με την εγγύηση όσο περνάς στη συσκευή σου επίσημο firmware και είναι μια διαδικασία που έχει γίνει από πολλούς χωρίς προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

MM και απο αυτονομια παλι mm.

Συμφωνώ κι εγώ ...σούπερ και η lollipop όμως και σε εμένα τουλάχιστον προσωπικά ,η μπαταρία στην ΜΜ έχει εξαιρετική διαχείριση .

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ουπς λάθος, έχω το 815 μοντέλο όχι το dual, οπότε η απάντησή μου ισχύει για το δικό μου μοντέλο
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλά $%^$&$ βρήκα τι φταιει για τη μπαταρία μου. Εαν δειτε σε προηγουμενα μου post είχα τρελό θεμα με τη μπαταρια. εχανα εως και 40% σε 3 ωρες (μια μερα εχασα 52 % χωρις να το χρησιμοποιω ιδιαιτερα).

Επειδη τα έχω όλα ανοικτα ΠΑΝΤΑ (bluetooth gps, wifi, nfc, 4g) εψαξα λίγο και είδα ότι εαν χαμηλώσεις λίγο την ακρίβεια του gps (μονο αισθητήρες συσκευης) θα εχεις διαφορα στη μπαταρια.

Το εκανα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΧΩ ΜΠΑΤΑΡΙΑ

Μια εβδομαδα και κάτω απο 14 ωρες δεν μου έχει τύχει ποτε να κρατήσει η μπαταρία. Βγάζω άνετα τη μέρα και δεν κουβαλάω τo powerbank.

οσοι έχετε θεμα δοκιμάστε το για να δείτε μήπως και φτιαξει και σε εσας

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα έχω όλα ανοικτα ΠΑΝΤΑ (bluetooth gps, wifi, nfc, 4g) εψαξα λίγο και είδα ότι εαν χαμηλώσεις λίγο την ακρίβεια του gps (μονο αισθητήρες συσκευης) θα εχεις διαφορα στη μπαταρια.

οσοι έχετε θεμα δοκιμάστε το για να δείτε μήπως και φτιαξει και σε εσας

Τι ακριβώς εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

εννοει οτι αν πας στο ρυθμισεις----τοποθεσια----λειτουργια----θα βαλεις μονο αισθητηρες συσκευης και οχι το υψηλη ακριβεια που χρησιμοποιει και δεδομενα απο wifi και την κεραια του τηλεφωνου

ευχαριστώ, το δοκιμάζω.... δεν το είχα αλλάξει ποτέ, για να δούμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις κάνεις πρόβλημα όταν συγχρονίζει επαφές από εταιρικό λογαριασμό; μου δείχνει τις επαφές, σε όσες έχω γενέθλια, μια μέρα πριν. Ενώ στο server τις έχω με σωστή ημερομηνία, στο τηλέφωνο τις δείχνει μια ημέρα νωρίτερα, και στο G4 και στο G2. Σε Asus selfie και Asus zenfone 2 τις δείχνει κανονικά.

Φυσικά και γίνομαι ρόμπα γιατί στέλνω τα χρόνια πολλά μια μέρα νωρίτερα

 

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

το είδε κανένας;;;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εχω 512 σειρα Ρουμανια προελευση και ειμαι στην v20d mm εχει βγει σε κανεναν ενημερωση για παραπανω?Εμενα μου λεει εχω την τελευταια εκδοση μιλαω παντα για το δικαρτο....Ειδα οτι στα μονοκαρτα εχει φτασει στην v20f θα βγει ενημερωη και για εμας??? Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εχω 512 σειρα Ρουμανια προελευση και ειμαι στιν v20d mm εχει βγει σε κανεναν ενημερωση για παραπανω?Εμενα μου λεει εχω την τελευταια εκδοση μιλαω παντα για το δικαρτο....Ειδα οτι στα μονοκαρτα εχει φτασει στην v20f θα βγει ενημερωη και για εμας???

 

με πρόλαβες ... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εχω 512 σειρα Ρουμανια προελευση και ειμαι στην v20d mm εχει βγει σε κανεναν ενημερωση για παραπανω?Εμενα μου λεει εχω την τελευταια εκδοση μιλαω παντα για το δικαρτο....Ειδα οτι στα μονοκαρτα εχει φτασει στην v20f θα βγει ενημερωη και για εμας???

 

Εχω μονοκαρτο ρουμανικο. Εκανα ελεγχο τωρα τοσο με ΟΤΑ οσο και με LG BRIDGE και δεν υπαρχει ακομη ανημερωση για την V20F.

H τελευταια ειναι η V20D που εχει υπαρξει επισημα μεσα απο OTA-LG BRIDGE.

Προφανως θα κανουμε υπομονη μεχρι να βγει αναβαθμιση και για την δικη μας χωρα προελευσης. (Ρουμανια)

Link to comment
Share on other sites

με πρόλαβες ... :D

Βρηκα την V20E αλλα δεν ξερω τι παιζει ακριβως διαβασα στο xda πως ειναι καπως καλυτερη δεν την εχω δοκιμασει ακομα γιατι δεν εχω χρονο αν δεν βγαλει ενημερωση απο μονο του θα την περασω καποια στιγμη με lg up....

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλά $%^$&$ βρήκα τι φταιει για τη μπαταρία μου. Εαν δειτε σε προηγουμενα μου post είχα τρελό θεμα με τη μπαταρια. εχανα εως και 40% σε 3 ωρες (μια μερα εχασα 52 % χωρις να το χρησιμοποιω ιδιαιτερα).

Επειδη τα έχω όλα ανοικτα ΠΑΝΤΑ (bluetooth gps, wifi, nfc, 4g) εψαξα λίγο και είδα ότι εαν χαμηλώσεις λίγο την ακρίβεια του gps (μονο αισθητήρες συσκευης) θα εχεις διαφορα στη μπαταρια.

Το εκανα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΧΩ ΜΠΑΤΑΡΙΑ

Μια εβδομαδα και κάτω απο 14 ωρες δεν μου έχει τύχει ποτε να κρατήσει η μπαταρία. Βγάζω άνετα τη μέρα και δεν κουβαλάω τo powerbank.

οσοι έχετε θεμα δοκιμάστε το για να δείτε μήπως και φτιαξει και σε εσας

Το εχει τσεκαρει κανεις αν ισχυει και αλλο τηλέφωνο?

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα την αλλαγη που έκανα και μετα απο δεκα μερες σχεδόν χρήσης τα επιπεδα της μπαταρίας παραμένουν ικανοποιητικά τουλάχιστον για εμενα.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με κωδικο PRT (Πορτογαλίας δηλαδη) και με την Ευρωπαικη 20d , η μπαταρια ειναι αψογη . Προυποθεση ειναι , format της καρτας sd , εργοστασιακες απο το μενου της συσκευης και στησιμο απο την αρχη ως νεα συσκευη , αφου κανεις τις αναβαθμισεις των εργοστασιακων εφαρμογων . Επισης οποιος εκανε downgrade με τον οδηγο που αναφερετε παραπανω δεν εβαλε κατα πασα πιθανοτητα , Ευρωπαικη RΟΜ και εχει μεγαλο battery drain. Βρειτε το σωστο firmware εδω: http://www.mylgphones.com/lg-cell-phones-firmware-update
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με κωδικο PRT (Πορτογαλίας δηλαδη) και με την Ευρωπαικη 20d , η μπαταρια ειναι αψογη . Προυποθεση ειναι , format της καρτας sd , εργοστασιακες απο το μενου της συσκευης και στησιμο απο την αρχη ως νεα συσκευη , αφου κανεις τις αναβαθμισεις των εργοστασιακων εφαρμογων . Επισης οποιος εκανε downgrade με τον οδηγο που αναφερετε παραπανω δεν εβαλε κατα πασα πιθανοτητα , Ευρωπαικη RΟΜ και εχει μεγαλο battery drain. Βρειτε το σωστο firmware εδω: http://www.mylgphones.com/lg-cell-phones-firmware-update

 

και πως κατεβαζουμε απο εκει τη ROM?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . Εδω και 1 μηνα περιπου ειμαι κατοχος του LG G4 DUAL SIM . Τοποθετησα την καρτα sim 1 στη θηκη της sim 1 , αλλα όποτε μπαινω σε 3g ή 4g δεδομενα , στην οθόνη απλα δειχνει το σημα Ε πάντα πανω απο την sim 1 . Ουτε 3g ουτε 4g κλπ . Η καρτα sim 1 ειναι cosmote . Mηπως ξερει κανεις σας τι πρεπει να κανω ώστε να λυθει το πρόβλημα αυτο ? Ευχαριστώ θερμά !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . Εδω και 1 μηνα περιπου ειμαι κατοχος του LG G4 DUAL SIM . Τοποθετησα την καρτα sim 1 στη θηκη της sim 1 , αλλα όποτε μπαινω σε 3g ή 4g δεδομενα , στην οθόνη απλα δειχνει το σημα Ε πάντα πανω απο την sim 1 . Ουτε 3g ουτε 4g κλπ . Η καρτα sim 1 ειναι cosmote . Mηπως ξερει κανεις σας τι πρεπει να κανω ώστε να λυθει το πρόβλημα αυτο ? Ευχαριστώ θερμά !

Ρυθμίσεις>Καρτέλα Δικτυα>Περισσότερα>Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και δες αν η κάρτα που θες έχει ενεργό το wcdma/lte σαν λειτουργία δικτύου.Μόνο η μια γίνεται να το έχει ενεργό.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Κάνει αναβάθμιση σε app ,μετά βγαίνει το LG life's good...που δεν το βλέπω αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...και κάνει κύκλους ξανά και ξανά και ξανά και ξανάμανα και δω αρχίζω τα καντήλια ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να προσθέσω ότι δεν μπορώ να κάνω hard reset ...life's good .....................

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...