Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, η μία κόβει την άλλη. Μόνο αν η κάρτα που μιλάς χρησιμοποιείται και για data και είσαι σε 3G.

Αν εννοείς να μπαίνεις στο νετ όταν δεν μιλάς, ναι, μπορείς.

 

Ναι, εννοώ π.χ. να σερφάρω κανονικά όταν δεν μιλάω και όταν με πάρουν τηλέφωνο, λογικά θα κόβει τα ντάτα από την άλλη κάρτα. Δεν με καίει να τα κάνω και τα δύο συγχρόνως, απλά προφανώς όταν θα χρησιμοποιώ την κάρτα για data να μπορώ να δεχθώ κλήσεις αν με πάρει κάποιος στην άλλη. Όταν θα μιλάω μαζί του δεν με νοιάζει να έχω data προφανώς

 

ουσιαστικά θέλω να χρησιμοποιώ μία κάρτα που θα έχω πολλά λεπτά ομιλίας και μία άλλη που είναι μόνο για data

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sorry, my bad. :)

Όχι, δεν λειτουργεί με κλειστό το τηλέφωνο. Μόνο κάτι "κινέζικα" MediaTek απ'ότι ξέρω το κάνουν αυτό.

 

Ok, μάλιστα.... Και όντως το ταπεινό μου iNew V3 την έχει αυτή την δυνατότητα.

 

Τεσπά... ευχαριστώ και πάλι φίλε :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι νέος στην LG μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πώς παίρνουμε screenshot;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι νέος στην LG μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πώς παίρνουμε screenshot;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ψαχνουμε και λιγο στο google μην τα περιμενουμε και ολα στο πιατο....

Αν και αυτος το κανει και λαθος γινεται κ με το ενα χερι πολυ πιο ανετα προσπαθησε το ειναι παιχνιδακι...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι νέος στην LG μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πώς παίρνουμε screenshot;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπαρχουν δυο τροποι ειτε με volume down και power πατημενα ταυτοχρονα ειτε με το LG's QMemo app . Στο παρακατω link τα εξηγει καλυτερα .

 

http://www.androidcentral.com/how-to-take-screenshot-lgg4#slide2

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πάμπολλες ώρες διαβάσματος και ψαξίματος έχω καταλήξει ότι το LG G4 Dual θα είναι το επόμενο κινητό μου, μιας και καλύπτει όλες μου τις ανάγκες (οθόνη, κάμερα, αποσπώμενη μπαταρία, fm radio κ.λ) και επίσης μου αρέσει πολύ και εμφανισιακά (Black leather).

 

Ερωτήσεις :

1. Σύμφωνα με τα τελευταία δεδομένα υπάρχει κάτι να προσέξω ιδιαίτερα στην αγορά ? Π.χ αριθμό παρτίδας, να μην είναι branded, χώρα προέλευσης ? Μιλώ πάντα για το H818P και όχι το 818Ν έτσι ?

2. Έχει κάποιος/α εμπειρία αγοράς από το phonegallery.gr ? Άλλο σκουτζομάγαζο που να προτιμήσω ? Προϋπόθεση η άμεση παραλαβή επί τόπου και η πληρωμή με πιστωτική κάρτα (όχι απαραίτητα με δόσεις)

3. Ισχύει ότι η αφύπνιση δεν λειτουργεί με το κινητό κλειστό ? Αν ναι ίσως είναι το μόνο που με χαλάει (χωρίς να είναι κάτι το σημαντικό φυσικά) μιας και έχω την συνήθεια να κλείνω πάντα το κινητό την νύχτα...

 

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις και βοήθειες :)

Ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε δικαρτο μακραν πολυ μακραν μην ακους τπτ τι λενε εδω μεσα περι 4g 4g+ και αλλα κ αλλα κ αλλα το κινητο ειναι τελειο σε ολα του παρτο με κλειστα ματια....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν δυο τροποι ειτε με volume down και power πατημενα ταυτοχρονα ειτε με το LG's QMemo app . Στο παρακατω link τα εξηγει καλυτερα .

 

http://www.androidcentral.com/how-to-take-screenshot-lgg4#slide2

Σ ευχαριστω πολυ

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν δυο τροποι ειτε με volume down και power πατημενα ταυτοχρονα ειτε με το LG's QMemo app . Στο παρακατω link τα εξηγει καλυτερα .

 

http://www.androidcentral.com/how-to-take-screenshot-lgg4#slide2

 

Μετά την αναβάθμιση σε ΜΜ δεν υπάρχει στις επιλογές το quick memo... Σε εσένα υπάρχει κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει κολλήσει 2 φορες στον τερματισμό κλήσης... Δλδ εμφανίζει την γραμμή να μην εχει κλείσει ενω το υπόλοιπο τηλ λειτουργεί κανονικά.

Το έχει πάθει άλλος αυτό;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μετα απο την εξαιρετικη πορεια που ειχα με το G2 (το γλυκουλι), ειπα να κανω το μεγαλο βημα με το G4 (H818P με S/N 512).

Το κινητο ειναι ο,τι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου κι ας μην εχει την μπαταρια του G2.

Απο κει και περα, τι μπορω να κανω για να βελτιωσω την αυτονομια του κινητου;

Να απενεργοποιησω καποιες εφαρμογες google play;

Ή απλα καθομαι στ αυγα μου και το απολαμβανω;

Edited by The_Kostas
Link to comment
Share on other sites

Με εχει ξενερωσει το dual standby, ειναι τρομερη δυσκολια.

Ετυχε και πηρα το dual, το μονο εψαχνα αλλα το βρηκα σε καλη τιμη.

 

Μιας και εχω 2 νουμερα anyway, με ζοριζει το γεγονος οτι η μια παντα θα δουλευει σε 2g.

Χρησιμοποιω τη μια για data (whatsup) και την αλλη για φωνη (f2g), οποτε με ζοριζει λιγο.

 

Τες πα, σημερα το πηρα, θα δουμε.

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Το dual; Ανέβασε κάποια φωτό για να δούμε για τι πράγμα μιλάς.

 

Procordia.

 

Έγινε η επαναφορά εργοστασιακών και το πρόβλημα έμεινε...Είναι θέμα hardware....Παιδιά για σέρβις πάω στην Avarto?

 

Το dual; Ανέβασε κάποια φωτό για να δούμε για τι πράγμα μιλάς.[/quoteΝαι το dual και φαντασου την οθονη στην μεση κομμενη και μαυρη στο οριζοντιο αλλά το τατς να δουλεύει κανονικά...

 

Μάλλον μιλάμε για hardware πρόβλημα αλλά αν μπορείς κάνε και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

arvato μην πας για κανενα λογο...

 

απο αυτα που εχω διαβασει εχω τρομαξει

 

σε βγαζουν τρελο και παντα το κινητο με υγρασια :lol:

 

και το "κουστουμι" γαμπριατικο ... 150-200 και πανω ...............

 

 

Πήγα Προκόρντια...

Τελικά ΔΕΝ ήταν η οθόνη !!!

Ήταν πλακέτα και έγινε αλλαγή εντός εγγύησης (αν και Πολωνικό μοντέλο ) στην αρχή μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα το πάρουν γιατί αυτό το μοντέλο δεν έχει εισαχθεί επίσημα στην Ελλάδα!!! αφού άκουσαν τα σχετικά περί Ευρωπαικής νομοθεσίας μπλά μπλά έκαναν τηλέφωνο στην LG HELLAS και απλά τους επιβεβαίωσαν το γεγονός ότι ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να το πάρουν.

αλλαγή πλακέτας σημαίνει ότι αλλάξαμε και ΙΜΕΙ και πλέον θεωρείται Ελληνικο!!!! και με προεγκατεστημένη την 6.0 :(

Επίσης μου ήρθε το τηλέφωνο μετά απο 10 ημέρες ( 7 εργάσιμες) ενώ μου είχαν πεί όταν το παρέδωσα 2 με 3 !!!! Δεν είχαν λέει στοκ ανταλλακτικά...Η εμπειρία μου έτσι κι έτσι...

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

το κανεις manual install, καπου απο τις εφαρμογες της LG

 

Δεν ήταν αυτό το πρόβλημα. Η εφαρμογή άλλαξε όνομα από QMemo+ σε Capture+ και στα ελληνικά που έχω είναι Λήψη+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το downgrade απο 6 σε 5 και εχω θεμα, δεν μου παιζει καλα το dual sim.

 

Μου βγαζει μηνυμα σφαλματος στην αρχη στο boot.

Εψαξα online και δεν μπορω να βρω σωστο dmz αρχειο για να κανω flash.

 

Oτι και να κατεβασω απο εδω:

http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G4%2FH818P%2F

 

μου βγαζει το ιδιο μηνυμα σφαλματος.

 

Μπορει καποιος να βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

Μολις απέκτησα και εγώ το G4 dual...σειράς 603. Δεν είχε περασμένη την 6 αλλά την 5.1. Αφού το αναβάθμισα στην 6 ...ολα μέχρι στιγμής κυλάνε ρολόι. Πιστεύω ότι στα λεφτά του είναι ότι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις (310).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. πήρα και εγω το εργαλείο ερχόμενος απο το lenovo z2 pro και μπορώ να πω ότι απο την αισθηση στο χέρι , τις υπερυθρες και την καμερα είμαι πολυ ευχαρηστιμένος. απο την μπαταρία όμως δεν είμαι καθόλου.... μα καθολου. 4 φορτίσεις σε δυο μέρες!!!!! σε δυο ώρες μου τρωει το 20%

Δεν βλεπω καποια εφαρμογη να τρεχει και να του τρωει αλλα κυρίως η οθόνη του.

Εχετε και εσεις τετοια θέματα ή επεσα σε κακη μπαταρία;

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. πήρα και εγω το εργαλείο ερχόμενος απο το lenovo z2 pro και μπορώ να πω ότι απο την αισθηση στο χέρι , τις υπερυθρες και την καμερα είμαι πολυ ευχαρηστιμένος. απο την μπαταρία όμως δεν είμαι καθόλου.... μα καθολου. 4 φορτίσεις σε δυο μέρες!!!!! σε δυο ώρες μου τρωει το 20%

Δεν βλεπω καποια εφαρμογη να τρεχει και να του τρωει αλλα κυρίως η οθόνη του.

Εχετε και εσεις τετοια θέματα ή επεσα σε κακη μπαταρία;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160423/4af95147fee89f1ee4e1a76b3cd798da.jpg

Χωρίς σερφάρισμα όμως.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Μην περνετε στατιστικά στην αρχή αλλά στο τέλος της δειαρκειας της μπαταρίας. Έχει άλλη συμπεριφορά το τηλέφωνο όταν χρησιμοποιείται και άλλη σε αναμονή. Ανάλογα δείχνει και η εφαρμογή τον υπόλοιπο χρόνο...εν κατακλείδι...δεν είναι ακριβείς ή ένδειξη στην αρχή
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα στην παρέα. πήρα και εγω το εργαλείο ερχόμενος απο το lenovo z2 pro και μπορώ να πω ότι απο την αισθηση στο χέρι , τις υπερυθρες και την καμερα είμαι πολυ ευχαρηστιμένος. απο την μπαταρία όμως δεν είμαι καθόλου.... μα καθολου. 4 φορτίσεις σε δυο μέρες!!!!! σε δυο ώρες μου τρωει το 20%

Δεν βλεπω καποια εφαρμογη να τρεχει και να του τρωει αλλα κυρίως η οθόνη του.

Εχετε και εσεις τετοια θέματα ή επεσα σε κακη μπαταρία;

 

Καταρχάς... θα χρειαστεί να αφήσεις στη συσκευή σου να κάνει μερικούς κύκλους φόρτισης για να έχεις την πραγματική εικόνα σχετικά με την αυτονομία της και δεύτερον... έχεις την ατυχία να συγκρίνεις το G4 με μία συσκευή που έχει από τις καλύτερες αυτονομίες στην κατηγορία της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω τι να πω που ερχομαι απο την μπαταρια του G2; :p

Αλλα συνολικα σαν συσκευη δεν πιανεται!

Να κανω τωρα μια ερωτηση...

Απ' όσα εχετε δοκιμασει στο G4 όσον αφορά το λογισμικό του κινητού (root, cfw), υπάρχει κάτι που να βοηθάει στην αυτονομία της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς... θα χρειαστεί να αφήσεις στη συσκευή σου να κάνει μερικούς κύκλους φόρτισης για να έχεις την πραγματική εικόνα σχετικά με την αυτονομία της και δεύτερον... έχεις την ατυχία να συγκρίνεις το G4 με μία συσκευή που έχει από τις καλύτερες αυτονομίες στην κατηγορία της.

 

εκανα στησιμο απο την αρχη γιατι με το που το οηρα ειχε κανει αναβαθμιση σε 6. σημερα μου εβγαλε ολη τη μερα αλλα οχι με πολυ χρηση. οταν βλεπω βιντεο στο youtube η μπαταρια πεφτει 1% ανα λεπτο βιντεο.

θα του κανω μερικες φορτισεις ακομα και βλεπουμε.

η καμερα παντως ειναι καταπληκτικη παρολο που και η καμερα του lenovo ηταν σουπερ.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...