Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δες μήπως έχεις ξετσεκαρει κατά λάθος απο το μενου την λειτουργία της sim που δεν δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως έχεις ξετσεκαρει κατά λάθος απο το μενου την λειτουργία της sim που δεν δουλεύει.

 

Στις ρυθμισεις εννοεις στο "διπλη καρτα"?εκει δεν μπορω καν να το ενεργοποιησω,αλλα εχω την εντυπωση οτι αναψερεται στο ιντερνετ εκει.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις εννοεις στο "διπλη καρτα"?εκει δεν μπορω καν να το ενεργοποιησω,αλλα εχω την εντυπωση οτι αναψερεται στο ιντερνετ εκει.

 

Κατέβασε την κουρτίνα και κρατά πατημένο ένα από τις δύο κάρτες. Θα σε πάει στο μενού που φαίνεται στη φωτο . δες μέσα στους κύκλουςhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160219/f2cd24018c7a2c58751042636db4f7b2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την κουρτίνα και κρατά πατημένο ένα από τις δύο κάρτες. Θα σε πάει στο μενού που φαίνεται στη φωτο . δες μέσα στους κύκλουςhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160219/f2cd24018c7a2c58751042636db4f7b2.jpg

 

Παρολο που εχω βαλει 3 καρτες εκει μου λεει μονιμως οτι δεν υπαρχει δευτερη καρτα στο κινητο..εκτος αυτου δεν θα επρεπε οταν το ανοιγω να μου ζηταει και δευτερο πιν?

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που εχω βαλει 3 καρτες εκει μου λεει μονιμως οτι δεν υπαρχει δευτερη καρτα στο κινητο..εκτος αυτου δεν θα επρεπε οταν το ανοιγω να μου ζηταει και δευτερο πιν?

Αν δεν ειναι τσεκαρισμένη (activated) στο παραπάνω μενού, τότε ζητάει pin μόνο για την μια sim.

Link to comment
Share on other sites

δες μηπως εχεις βαλει καμια σιμ στην sdcard slot

...λες να.... Δεν το σκέφτηκα να του το προτείνω....

Την sim1 ή την sim2 δεν βλέπει ;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για 6αρα στα ευρωπαϊκά?

Στο τηλέφωνο δεν μου βγάζει. Το βράδυ θα το συνδεσω μήπως και τη βγάλει και με τον υπολογιστή και θα σου πω.

Δεν έχω διαβάσει κάτι κάπου πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, έχω ένα μικρό πρόβλημα με το GPS του κινητου.

Εδώ και ένα μήνα περίπου έχω βάλει και δεύτερη sim στο κινητό. Αυτό που παρατήρησα εδώ και μερικές μέρες και μετά την αναβάθμιση που έκανα μέσω της LG, εκεί που πηγαίνω, ξαφνικά το GPS χάνει το σήμα και κάνει συνέχεια αναζήτηση. Σήμερα για παράδειγμα που πήγαινα στην Μάνδρα Αττικής. Ήμουν στην Άττικη οδό και έχασε το σήμα και μέχρι να φτάσω στο προορισμό μου δεν το είχε βρεί.

Έκανα επανεκκίνηση το πρόγραμμα το GPS, με έβρισκε όσο ήμουν ακίνητος και μόλις έκανα ένα στενό με έχανε πάλι. Έκανα επανεκκίνηση όλο το κινητό, πάλι τα ίδια.

Κλείνω την κάρτα. Τσούπ δούλευε κανονικά.

Το έχει αντιμετωπίσει κι άλλος αυτό το πρόβλημα??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξερει κανεις καποιο καταστημα που να εχει 601 η 602 παρτιδα ? Ρωτησα 2-3 και εχουν 512.ευχαριστω!

 

Το dual sim δεν έχει την παραγωγή του απλού και είναι λογικό να μη βρίσκεις τόσο φρέσκες παρτίδες. Ωστόσο δεν βρίσκω λόγο να σε φοβίζει η 512.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι 511 και δεν έχω δει κάτι να πηγαίνει στραβά
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το δικό μου είναι 511 και δεν έχω δει κάτι να πηγαίνει στραβά

 

Στις dual sim συσκευές δεν έχουν αναφερθεί παράπονα, συνεπώς δεν βλέπω και το λόγο για τέτοια συζήτηση για παρτίδες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο δεν μου βγάζει. Το βράδυ θα το συνδεσω μήπως και τη βγάλει και με τον υπολογιστή και θα σου πω.

Δεν έχω διαβάσει κάτι κάπου πάντως.

Τίποτα ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις ήρθε το Marshmallow V20c update OTA αλλά μετά από αρκετά αρνητικά ΔΕΝ θα το περάσω. http://m.gsmarena.com/lg_g4_dual-reviews-7253.php Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις ήρθε το Marshmallow V20c update OTA αλλά μετά από αρκετά αρνητικά ΔΕΝ θα το περάσω. http://m.gsmarena.com/lg_g4_dual-reviews-7253.php

Που τα διαβάσεις να τα μάθουμε και εμείς ;το λινκ που έδωσες είναι απλά για να δεις τα σπεκ, δεν θεωρώ τα σχόλια εκεί τόσο αξιόπιστα.

Link to comment
Share on other sites

Που τα διαβάσεις να τα μάθουμε και εμείς ;το λινκ που έδωσες είναι απλά για να δεις τα σπεκ, δεν θεωρώ τα σχόλια εκεί τόσο αξιόπιστα.

 

Κάνε scroll πιο κάτω, όλοι έχουν θέμα με μπαταρία κτλ. Είπαμε για καλύτερο θέλω update όχι για χειρότερο. Το έχει περάσει κάνεις σε dual εδώ??

 

Αυτά λένε στο forum...Updated to marshmallow three days ago. Here are the problems im facing.

1.severe battery drain

2.my phone is no longer charging when connected to pc.

3.issues with automatic brightness

4.phone is getting hot

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...