Jump to content

[LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά βοήθεια. Το lgup δεν έβλεπε το kdz file της open europe και το πέρασα με fast tool αλλά ενώ εκκινεί δε με αφήνει να περάσω από την welcome screen καθώς μου βγάζει το ακόλουθο μήνυμα "Current version is not available for user. Can't find matched cust for NT-code mcc/mnc[FFFFFF], subset[71]" Καμιά ιδέα;

 

Κανείς; Δεν υπάρχει κάποιος που είχε branded cosmote και φλάσαρε κάποια rom χωρίς αυτό το μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 814
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανείς; Δεν υπάρχει κάποιος που είχε branded cosmote και φλάσαρε κάποια rom χωρίς αυτό το μήνυμα;

 

Βάλε την V20b και θα είσαι ΟΚ.

Κι εγώ είχα δοκιμάσει την open europe και μου έβγαζε το μήνυμα που σου εμφανίζει, αλλά δεν με κόλλαγε στην welcome screen και δούλευε κανονικά. Επίσης το ίδιο είχα και στην V20c...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την V20b και θα είσαι ΟΚ.

Κι εγώ είχα δοκιμάσει την open europe και μου έβγαζε το μήνυμα που σου εμφανίζει, αλλά δεν με κόλλαγε στην welcome screen και δούλευε κανονικά. Επίσης το ίδιο είχα και στην V20c...

 

Που βρίσκω την 20b σε kdz μορφή;

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκω την 20b σε kdz μορφή;

 

http://forum.xda-developers.com/g4/development/stock-h815-20b-images-flashables-kdz-t3257544

 

στο σημείο που λέει CODEFIRE DIRECTORY .... το 6ο αρχέιο H81520B_00.kdz

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/g4/development/stock-h815-20b-images-flashables-kdz-t3257544

 

στο σημείο που λέει CODEFIRE DIRECTORY .... το 6ο αρχέιο H81520B_00.kdz

 

Ευχάριστω! Καλύτερη η mm απο την lollipop;

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη κουβεντα ανοιγεις....:rolleyes:

 

:) Κατάλαβα! Να κάτσω στα αβγά μου και να συνηθισω το μήνυμα που εμφανίζει! Χρειαζόταν τη sim τελικά και τώρα όλα λειτουργούν κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Κανείς; Δεν υπάρχει κάποιος που είχε branded cosmote και φλάσαρε κάποια rom χωρίς αυτό το μήνυμα;

 

εγώ έχω branded Cosmote αλλά δε ρισκάρω για κανένα λόγο να χάσω

1) την εγγύηση

2) την σταθερότητα της 5.1

3) το χρόνο μου

 

είναι θέμα χρόνου να βγει και σε εμάς η επίσημη και σταθερή έκδοση της 6 και πραγματικά δεν καταλαβαίνω προς τι η βιασύνη από μερικούς !

Ολα γύρο μου γυρίζουν
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω branded Cosmote αλλά δε ρισκάρω για κανένα λόγο να χάσω

1) την εγγύηση

2) την σταθερότητα της 5.1

3) το χρόνο μου

 

είναι θέμα χρόνου να βγει και σε εμάς η επίσημη και σταθερή έκδοση της 6 και πραγματικά δεν καταλαβαίνω προς τι η βιασύνη από μερικούς !

 

Προφανώς είναι θέμα προτεραιοτήτων και επιλογών. Άλλοι δεν επιθυμούν να πειράξουν τίποτα και αρκούνται στο τηλέφωνο τους out of the box. Ωστόσο αυτή ειναι η ομορφιά του android. Να φέρνεις τα πράγματα στα μέτρα σου Επιπλέον δε χάνεται η εγγύηση χωρίς να πειραχτει ο bootloader

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!καινούριος στο Φόρουμ και σε κατοχή του κορυφαίου lg g4!έχω την έκδοση v20a και τρέχω την 6.μπορώ να κάνω root χωρίς ξεκλείδωμα bootloader;;;έχω το Η815
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!καινούριος στο Φόρουμ και σε κατοχή του κορυφαίου lg g4!έχω την έκδοση v20a και τρέχω την 6.μπορώ να κάνω root χωρίς ξεκλείδωμα bootloader;;;έχω το Η815

 

Οχι, δεν υπάρχει root για MM χωρίς ξεκλείδωμα του bootloader.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βγει στο άμεσο μέλλον κλείδωμα του bootloader ξανά;να μην χαθεί η εγγύηση;

 

Δυσκολο. Ίσως αλλά ποιος ξερει, μέχρι τώρα πάντως μοιάζει ακατόρθωτο.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει περίπτωση να βγει στο άμεσο μέλλον κλείδωμα του bootloader ξανά;να μην χαθεί η εγγύηση;

 

Δεν μπορείς να στηρίζεσαι σε υποθέσεις. Αν γίνει κάτι τέτοιο στο μέλλον τότε το βλέπουμε. Προς το παρόν στηριζόμαστε στα σημερινά δεδομένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βγει στο άμεσο μέλλον κλείδωμα του bootloader ξανά;να μην χαθεί η εγγύηση;

 

Μπορεί αλλά μέχρι τότε θα έχει βγει η 7 οπότε δε θα σε απασχολεί η 6 πλέον :P

Ολα γύρο μου γυρίζουν
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια γιατι χαθηκε η εκδοση 6.0 μηπως την κατεβασαν απο τους σερβερσ τους ; Απο την τεταρτη προσπαθω να την περασω μεσω του LG Bridge αλλα μου εμφανιζει οτι ειναι ηδη ενημερωμενο πως γινεται αυτο και φοραω την 5.1 ακομα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

LG G4 Android 6.0 Marshmallow New Release Update for Major Partner Carriers

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια γιατι χαθηκε η εκδοση 6.0 μηπως την κατεβασαν απο τους σερβερσ τους ; Απο την τεταρτη προσπαθω να την περασω μεσω του LG Bridge αλλα μου εμφανιζει οτι ειναι ηδη ενημερωμενο πως γινεται αυτο και φοραω την 5.1 ακομα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

LG G4 Android 6.0 Marshmallow New Release Update for Major Partner Carriers

 

Βρε συ, πόσες φορές ακόμη θα ρωτήσεις το ίδιο πράγμα; Είπαμε, για κάποιο λόγο την κατέβασε η LG και όταν είναι έτοιμη θα την ξαναδωσει για κατέβασμα. Κάνε λίγο υπομονή, μια χαρά είναι η συσκευή με την 5.1.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ, πόσες φορές ακόμη θα ρωτήσεις το ίδιο πράγμα; Είπαμε, για κάποιο λόγο την κατέβασε η LG και όταν είναι έτοιμη θα την ξαναδωσει για κατέβασμα. Κάνε λίγο υπομονή, μια χαρά είναι η συσκευή με την 5.1.

Καλημερα Γιαννη ενας απ τους πολλους λογους που πειρα αυτο το κινητο ειναι για να περνω και τις νεοτερες ενημερωσεις πρωτος και συγνωμη αν ρωτησα ξανα το ιδιο πραγμα αν σε ενοχλησε αυτο το πραγμα αλλα δεν μ αρεσει που την κατεβασαν απο τους σερβερσ τους. Ψαχνω σε ξενα σιτεσ να βρω γιατι κατεβηκε επειδη εδω μεσα στα ελληνικα μας σιτε καμια ενημερωση δεν εχουμε. Διαβασε και το λινκ που εβαλα παραπανω μπας και βγαλουμε καμια ακρη.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα Γιαννη ενας απ τους πολλους λογους που πειρα αυτο το κινητο ειναι για να περνω και τις νεοτερες ενημερωσεις πρωτος και συγνωμη αν ρωτησα ξανα το ιδιο πραγμα αν σε ενοχλησε αυτο το πραγμα αλλα δεν μ αρεσει που την κατεβασαν απο τους σερβερσ τους. Ψαχνω σε ξενα σιτεσ να βρω γιατι κατεβηκε επειδη εδω μεσα στα ελληνικα μας σιτε καμια ενημερωση δεν εχουμε. Διαβασε και το λινκ που εβαλα παραπανω μπας και βγαλουμε καμια ακρη.

 

Αν ήθελες να παίρνεις τις τελευταίες εκδόσεις πρώτος... τότε έπρεπε να πας σε Nexus. Το θέμα είναι όταν αναβαθμιστείς να έχεις μια απροβλημάτιστη rom και όχι ποιος θα την πάρει πρώτος. Απόλαυσε τη συσκευή σου... μόνο ψυχολογικό είναι το κόλλημα της αναβάθμισης, πόσο μάλλον όταν γνωρίζεις εξάλλου ότι κάποια στιγμή θα αναβαθμιστείς ούτως ή άλλως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν ήθελες να παίρνεις τις τελευταίες εκδόσεις πρώτος... τότε έπρεπε να πας σε Nexus. Το θέμα είναι όταν αναβαθμιστείς να έχεις μια απροβλημάτιστη rom και όχι ποιος θα την πάρει πρώτος. Απόλαυσε τη συσκευή σου... μόνο ψυχολογικό είναι το κόλλημα της αναβάθμισης, πόσο μάλλον όταν γνωρίζεις εξάλλου ότι κάποια στιγμή θα αναβαθμιστείς ούτως ή άλλως.

Εχεις δικαιο φιλε μου δεν το σκεφτικα ετσι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να το ρουταρω αλλά αυτό με το κατέβασμα της 6 με προβλημάτισε..εγώ τώρα είναι στην 6 από lg και αν το ρουταρω και βγει μια πιο ανανεωμένη έκδοση της 6 άντε μετά πάλι από την αρχή;;καινούριος χρήστης android εδώ γι'αυτό κ οι ερωτήσεις αυτές που μπορεί να είναι χαζές..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αποφάσισα να το ρουταρω αλλά αυτό με το κατέβασμα της 6 με προβλημάτισε..εγώ τώρα είναι στην 6 από lg και αν το ρουταρω και βγει μια πιο ανανεωμένη έκδοση της 6 άντε μετά πάλι από την αρχή;;καινούριος χρήστης android εδώ γι'αυτό κ οι ερωτήσεις αυτές που μπορεί να είναι χαζές..

 

Αν περάσεις επίσημη αναβάθμιση χάνεται το root και θα πρέπει να το ξανακάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα μάθατε? σε λίγο καιρό βγαίνει η 7 beta

 

Ποια 7 beta ?

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...