Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χίλια ευχαριστώ :)

 

Νιώθω λίγο ηλίθιος αλλά δεν μου είχε ξανατύχει κάτι παρόμοιο. Να σε καλά

 

Να μη νιώθεις. Δε μπορείς (-με) να ξέρεις (-με) πώς συσκευάζει ο κάθε κατασκευαστής.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως και το gps (?) του δείχνει να λειτουργεί πολύ πιο σωστά, από το προηγούμενο note s, που είχα.

 

Αν έμπαινα στο fb μέσω chrome, θα μου έδειχνε μια τελείως άσχετη περιοχή. Ενώ τώρα, όλα καλά.

 

Έχει βάλει κανένας τολμηρός την 6; :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και το gps (?) του δείχνει να λειτουργεί πολύ πιο σωστά, από το προηγούμενο note s, που είχα.

 

Αν έμπαινα στο fb μέσω chrome, θα μου έδειχνε μια τελείως άσχετη περιοχή. Ενώ τώρα, όλα καλά.

 

Έχει βάλει κανένας τολμηρός την 6; :p

 

Δώσε σαφές Link και σίγουρο και δεν μασάω και ας κάνω την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και πιο πανω αν ή 6 είναι ίδια με του Dinosaur καλύτερα να μην την βαλετε μέχρι να λυθούν τα προβλήματα τής

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και πιο πανω αν ή 6 είναι ίδια με του Dinosaur καλύτερα να μην την βαλετε μέχρι να λυθούν τα προβλήματα τής

 

sent from my Dinosaur

Άρα για την ώρα κάνουμε το κορόιδο ....και άσε τους άλλους να λένε Όποιος θέλει να ρισκάρει με το δικό του cubot και όχι με άλλον! Καλά που το είπες ότι υπάρχουν ακόμα προβλήματα

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει πρόβλημα σκοτώνει οτιδήποτε τρέχει στο background μετά από δέκα λεπτά απενεργοποίησης της οθόνης με αποτέλεσμα να μην έρχονται ειδοποιήσεις από messenger WhatsApp κλπ

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει πρόβλημα σκοτώνει οτιδήποτε τρέχει στο background μετά από δέκα λεπτά απενεργοποίησης της οθόνης με αποτέλεσμα να μην έρχονται ειδοποιήσεις από messenger WhatsApp κλπ

 

sent from my Dinosaur

 

Ωπα, περίμενε. Αυτό δεν είναι πρόβλημα. Ακριβώς με τον ίδιο τρόπο λειτουργεί η rom στο P1m χρησιμοποιώ παράλληλα, αλλά και στη rom του P8 φίλης.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δώσε σαφές Link και σίγουρο και δεν μασάω και ας κάνω την αρχή

Το λινκ είναι στο επίσημο φορουμ της cubot.

μερικά ποστ πιό πάνω σου λέει ο χρήστης sakarkas1 πού θα την βρείς.

Καλή επιτυχία..

Link to comment
Share on other sites

Ωπα, περίμενε. Αυτό δεν είναι πρόβλημα. Ακριβώς με τον ίδιο τρόπο λειτουργεί η rom στο P1m χρησιμοποιώ παράλληλα, αλλά και στη rom του P8 φίλης.

Και πως δεν είναι προβλήμα δηλαδή επειδή το έχουν και οι συσκευές που ανεφερες ; Στο mate 8 που έχω δεν υπάρχει αυτό το ίδιο και στο op3 φίλου σε Samsung αλλού φίλου κοκ είναι προβλήμα και μάλιστα στο forum της cubot γίνεται χαμός και ο admin είπε ότι σε λίγο καιρό θα βγει update που θα το διορθώνει

 

sent from my Dinosaur

Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Και πως δεν είναι προβλήμα δηλαδή επειδή το έχουν και οι συσκευές που ανεφερες ; Στο mate 8 που έχω δεν υπάρχει αυτό το ίδιο και στο op3 φίλου σε Samsung αλλού φίλου κοκ είναι προβλήμα και μάλιστα στο forum της cubot γίνεται χαμός και ο admin είπε ότι σε λίγο καιρό θα βγει update που θα το διορθώνει

 

sent from my Dinosaur

 

Γιατί δεν είναι πρόβλημα; Γιατί, απ' ό,τι φαίνεται, είναι ο τρόπος των Κινέζων να φτιάχνουν roms. Για να δώσουν ταχύτητα στο λειτουργικό, κάνουν πιο επιθετική τη διαχείριση στο multitasking.

 

Π.χ. Στο P1m, viber και fb lite, δε στέλνουν ειδοποιήσεις, αν δεν έχουν μπει στο παρασκήνιο, με το home button.

 

Στο P8, το viber μόνο δε στέλνει ειδοποιήσεις και πρέπει να είναι στο παρασκήνιο. Για το fb δε μου έχει πει κάτι - χρησιμοποιεί το "κανονικό" -, οπότε δε θα έχει θέμα.

 

Τέλος, 2gb ram έχουμε. Δε νομίζω να είναι θέμα 2 apps στο background.

 

P.S.: Επειδή ήμουν πολλά χρόνια στα wp και λιγότερο στα wm, είχαν/έχουν παρόμοια επιθετικό multitasking. Γι' αυτό και δε με παραξενεύει. Τώρα, όλοι εκείνοι, που γράφεις ότι κάνουν χαμό, στο forum της Cubot, δε θα ήταν καλύτερο να βρουν μια λύση στο πρόβλημά τους, έστω και προσωρινή, από το να φωνάζουν;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είναι προβλήμα από την στιγμή που και ή cubot το αναγνωρίζει και δεσμεύεται να το φτιάξει ,και φυσικά δεν είναι ο τρόπος αυτός να φτιάχνουν οι κινέζοι ρομ το επιθετικό multitasking είναι χαρακτηριστικο του Android 6 που λύνεται ενεργοποίοντας τις άδειες των εφαρμογών αλλά εδω ούτε με αυτό λύνεται το πρόβλημα παρά μόνο με ρουτ και παγώνοντας το power service manager αλίμονο δηλαδή αν επαιρνες smartphone και χάνεις τις ειδοποιήσεις

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Είναι προβλήμα από την στιγμή που και ή cubot το αναγνωρίζει και δεσμεύεται να το φτιάξει ,και φυσικά δεν είναι ο τρόπος αυτός να φτιάχνουν οι κινέζοι ρομ το επιθετικό multitasking είναι χαρακτηριστικο του Android 6 που λύνεται ενεργοποίοντας τις άδειες των εφαρμογών αλλά εδω ούτε με αυτό λύνεται το πρόβλημα παρά μόνο με ρουτ και παγώνοντας το power service manager αλίμονο δηλαδή αν επαιρνες smartphone και χάνεις τις ειδοποιήσεις

 

sent from my Dinosaur

 

Να το γράψω αλλιώς. Η Cubot αναγνώρισε το πρόβλημα μόνη της ή αφού το έγραψαν πολλοί χρήστες στο forum της; Και είπε να το αλλάξει;

 

Πραγματικά, έχουμε 2gb ram και είναι πρόβλημα 2 minimized εφαρμογές; Έτσι δεν έχω χάσει ούτε μία ειδοποίηση.

 

Και μια δική μου απορία. Στη σελίδα της Cubot, στο facebook, δε μπορούμε να γράψουμε εμείς post πλέον; Είχα γράψει παλιότερα ολόκληρη συζήτηση με την Ivy, αλλά δε βρίσκω την επιλογή, για τα posts των επισκεπτών...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να το γράψω και εγώ αλλιώς κάνε όσα minimized και όσα maximized θες το πρόβλημα δεν θα λυθεί έγραψα πιο πάνω ότι μόνο με ρουτ λύνεται το πρόβλημα ουτε με 2gb rom θα είχες πρόβλημα ούτε με 3 που έχει ο δεινόσαυρος ,ή cubot το αναγνώρισε μετά από παράπονα και έχει δεσμευθεί για update

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Να το γράψω και εγώ αλλιώς κάνε όσα minimized και όσα maximized θες το πρόβλημα δεν θα λυθεί έγραψα πιο πάνω ότι μόνο με ρουτ λύνεται το πρόβλημα ουτε με 2gb rom θα είχες πρόβλημα ούτε με 3 που έχει ο δεινόσαυρος ,ή cubot το αναγνώρισε μετά από παράπονα και έχει δεσμευθεί για update

 

sent from my Dinosaur

 

Αν διορθώσει το πρόβλημα, που για 'μένα δεν υφίσταται, έχει καλώς.

 

Δεν υφίσταται, γιατί βλέπω κι άλλες συσκευές να χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο τρόπο multitasking.

 

Anyway, τέλος από 'μένα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Έχω παραγγείλει το Cubot Note S για δώρο και σκέφτομαι να δώσω και μια θήκη μαζί.

Είδα κάποιες πάνω κάτω ίδιες είναι αλλά έχω μια απορία.. Από τις φωτογραφίες δε βλέπω πλαστικό πλαίσιο που να κρατάει το κινητό.Πως ακριβώς στέκεται και δε πέφτει.??

Ευχαριστώ.!

---> http://www.ebay.com/itm/391495430513?euid=67032a8fa6914c0d9e1662d33a576e4a&bu=44361257843&cp=1&sojTags=bu=bu

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Έχω παραγγείλει το Cubot Note S για δώρο και σκέφτομαι να δώσω και μια θήκη μαζί.

Είδα κάποιες πάνω κάτω ίδιες είναι αλλά έχω μια απορία.. Από τις φωτογραφίες δε βλέπω πλαστικό πλαίσιο που να κρατάει το κινητό.Πως ακριβώς στέκεται και δε πέφτει.??

Ευχαριστώ.!

---> http://www.ebay.com/itm/391495430513?euid=67032a8fa6914c0d9e1662d33a576e4a&bu=44361257843&cp=1&sojTags=bu=bu

 

Καλησπέρα.Εαν προσέξεις στο λινκ που δίνεις στις φωτο,στην τρίτη ειδικά δείχνει πως βγάζει με το χέρι την διάφανη ζελατίνα από το αυτοκόλλητο.Εκει πάνω πιάνει το κινητό.Δηλαδή πιάνει με αυτοκόλλητο δεν έχει κάποια αλλα στηριγματα να το κρατανε η συγκεκριμένη θήκη.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρόσεξα αλλά γνωρίζει κανείς αν είναι καλή.?έχει δοκιμάσει κανείς κάποια παρόμοια.?

Δε χρησιμοποιώ ποτέ θήκες και δεν έχω εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ την λαστιχένια διαφανή που είχε μέσα. Για ένα φίλο που τα αγοράσαμε μαζί και δεν τον βόλευε, πήρα αυτή η οποία για τα χρήματά της είναι αξιοπρεπής. Φυσικά μην περιμένεις κάτι ιδιαίτερο από το παραθυράκι της, είναι στο περίπου στο ύψος των ειδοποιήσεων.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρόσεξα αλλά γνωρίζει κανείς αν είναι καλή.?έχει δοκιμάσει κανείς κάποια παρόμοια.?

Δε χρησιμοποιώ ποτέ θήκες και δεν έχω εικόνα.

 

Για το συγκεκριμένο κινητό δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν έχω τέτοια θήκη,σε αλλο κινητό που είχα στις συζύγου σε ενα leagoo ήταν οκ....κολλουσε καλα στην πλάτη του κινητού.

Ίσως κάποιος άλλος συμφορουμιτης που την έχει χρησιμοποιήσει σε Lumia 640xl μπορεί να σου δώσει πιο εμπεριστατωμένη απαντηση.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι!!!!!

Θέλω να πάρω το εν λόγω κινητό για δώρο.αλλα λόγω ηλικίας και πρεσβυοπεια θα ήθελα να μου πει κάποιος

Εάν ή γραμματοσειρά μεγαλώνει αρκετά.μια φωτό ειδικά με το μεγαλύτερο μέγεθος γραμμάτων θα βοηθούσε.

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι!!!!!

Θέλω να πάρω το εν λόγω κινητό για δώρο.αλλα λόγω ηλικίας και πρεσβυοπεια θα ήθελα να μου πει κάποιος

Εάν ή γραμματοσειρά μεγαλώνει αρκετά.μια φωτό ειδικά με το μεγαλύτερο μέγεθος γραμμάτων θα βοηθούσε.

Ευχαριστώ!!

 

Στα μηνύματα ίσως μεγαλώνει και περισσότερο. Έχει και ξεχωριστή ρύθμιση εκεί.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια πρόχειρη ... εάν σου φαίνεται ότι είναι από φωτογραφική η οποία δεν υπάρχει, ουδέν σχόλιον :lol::lol:

http://i225.photobucket.com/albums/dd168/evansp1/image-0.02.01.a9_zps7hsdxuzp.jpg

 

normal για καποιον που δεν ψαχνει τελειοτητες, με ψηνει πολυ η συσκευη

 

Υ.Γ. ωραιος ο σκυλος :)

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Να ρωτήσω κάτι;Υπάρχει τρόπος root της συσκευης γιατί με το kingroot που δοκίμασα τρεις φορες με την έκδοση χωρίς Pc δεν τα κατάφερα.

Ευχαριστώ

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...