Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως, τόσα χρόνια που μπαίνω myphone, έχω βοηθηθεί πάρα πολλές φορές κι έχω βοηθήσει εξίσου.

φίλε μου για το ποστ λέω και όχι για το myphone .Θα συμφωνήσω με εσένα βρήκα μεγάλη βοήθεια σε άλλο ποστ του φόρουμ ,απο φίλους που σπατάλησαν χρόνο για την επίλυση προβλημάτων .Απλα εδω στο ποστ κάποιος παρεξήγησε, , αν δεις πάνω μίλησα γενικά χωρίς να προσβάλω κανέναν. Και κάποιος απάντησε ...... πήρε φόρα άντε μην συνεχίσω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα και το φλασαρισμα της εκδοσης 6.0 στο κινητο(πολυ καλο guide @saviano) το κινητο οντως βελτιωνεται σε πολλα πραγματα αλλα οχι στο gps οπου ακομα εχει μεγαλο θεμα.Απο αυτα που εχω ψαξει και το θεμα πρεπει να προερχεται απο το οτι ψαχνει να βρει κινεζικο ουρανο και το προβλημα θα λυθει μετα απο καιρο.Επειδη χρειαζομαι το gps καθημερινα υπαρχει καποια πιθανη λυση ?
Link to comment
Share on other sites

Μια απλη ερωτηση παιδια, το κινητο εχει βιντεο κλιση ;

 

Καλημέρα και Χρόνια πολλά.Μπορεις να κανεις μέσω καποιας εξτρα εφαρμογής που θα κατεβασεις όπως skype,Viber ,κλπ

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω τώρα και μία εβδομάδα και είναι τέλειο . Έχω κατάβαση το noled για τις ειδοποιήσεις ...το GPS δουλεύει τέλεια ...έχω το navigon . Ή οθόνη έχει τέλεια χρώματα και οι φωτογραφίες αξιοπρεπεστατες. Εμένα μου ηρθεψμεωτην έκδοση 20160711 .Μακάρι να πάρει την 6.0.
Link to comment
Share on other sites

.....Μακάρι να πάρει την 6.0.

Την έχει πάρει επίσημα!!!Αλλά όχι μέσω ΟΤΑ.Μερικά ποστ πιο πίσω έχω γράψει έναν οδηγό για το τί και το πώς, αν ενδιαφέρεσαι..;)

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

... θα δω βελτίωση στις λειτουργίες του τηλεφώνου?

Τί εννοείς βελτιώσεις;

Εγώ είχα "θεματάκια" με το τηλ. τα οποία έχω περιγράψει αρκετά ποστ πιο πίσω.(είχα την 20160411)

Απ'ότι βλέπω εσύ έχεις την τελευταία lollipop που εγώ δεν έχω δοκιμάσει.

Είχαν βγεί μαζί ενήμερωση lollipop και αναβάθμιση σε 6.0.Εγώ δοκίμασα το δεύτερο.

Αν το τηλ σου δουλεύει απροβλημάτιστα τότε μπορείς και να μείνεις σε αυτή που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ... έτσι θα κάνω. Αν βγει σε αυτόματη ελεύθερη ενημέρωση θα την κάνω εγκατάσταση. Το μόνο που βλέπω σαν πρόβλημα και δεν ξέρω αν φταίει το τηλέφωνο είναι όταν ακούω μουσική μέσο internet ''greek radio'' κάνει συχνά διακοπές.
Link to comment
Share on other sites

Επιδη το ειδα το κινητο και μου αρεσε αρκετα ψήνομαι να το αγορασω αλλα εχω μια

Ούτε να το σκεφτείς και καλά τι σου άρεσε ; δεν είδες τα παραπάνω του ποστ;

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία της 6, τα κατεβάσατε μέσω κινητού;

 

Edit: Κατέβασα το σωστό zip file, ακολουθώ σωστά τις οδηγίες, αλλά δε μου κάνει το update....

 

Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία της 6, τα κατεβάσατε μέσω κινητού;

 

Edit: Κατέβασα το σωστό zip file, ακολουθώ σωστά τις οδηγίες, αλλά δε μου κάνει το update....

 

Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει;

Καλά το κινητό σου από αντικατάσταση είναι; Την εγγύηση που την βάζεις .Το ίδιο κι εγώ με ταwin 10 δεν τα κατάφερα Ίσως μας

βγει σε καλό αναμονή ΟΤΑ :lol:

Link to comment
Share on other sites

@Johny96 Ρυθμισεις - Χρηση Δεδομενων-(Ρυθμισεις στις κουκιδες πανω δεξια και επιλογη Δικτυα κινητης τηλεφωνιας)-Ονοματα σημειου προσβασης-(Παλι ρυθμισεις απο κει με τις κουκιδες πανω δεξια-Επαναφορα στις προεπιλογες
Link to comment
Share on other sites

Καλά το κινητό σου από αντικατάσταση είναι; Την εγγύηση που την βάζεις .Το ίδιο κι εγώ με ταwin 10 δεν τα κατάφερα Ίσως μας

βγει σε καλό αναμονή ΟΤΑ :lol:

 

Όχι, δεν κατάλαβες.

 

Υπάρχει κι άλλος τρόπος εγκατάστασης του update...

 

Αλλά, δε θέλει να λειτουργήσει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν κατάλαβες.

 

Υπάρχει κι άλλος τρόπος εγκατάστασης του update...

 

Αλλά, δε θέλει να λειτουργήσει.

πως ρε φίλε να το κάνω κι εγώ ; να δω αν λειτουργήσει

Link to comment
Share on other sites

πως ρε φίλε να το κάνω κι εγώ ; να δω αν λειτουργήσει

 

Κοίταξε στο forum της Cubot. Είναι τραγικά εύκολο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, αυτό είναι το link. Δείχνει ανενεργό, αλλά το κάνεις copy/paste και λειτουργεί κανονικά. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είναι το link. Δείχνει ανενεργό, αλλά το κάνεις copy/paste και λειτουργεί κανονικά. :)

 

από οτι διάβασα στο foroum της cubot είναι beta την δίνει και το needrom

Link to comment
Share on other sites

από οτι διάβασα στο foroum της cubot είναι beta την δίνει και το needrom

 

Τι να σου πω.. Δεν ξέρω.. Ρώτησα αν θα πάρουμε την 6 μέσω ota στην Cubot και αυτή μου έστειλαν.

 

Πάντως, επειδή και ο saviano (αν θυμάμαι καλά) μου είχε πει ότι "τρέχω" δοκιμαστική rom στο Note S μου, δε θα με απέτρεπε στο να ξαναβάλω κάποια δοκιμαστική, αφού λειτουργούν όντως καλύτερα από τις επίσημες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η 6.0 που κυκλοφορεί είναι σε beta ή αλλιώς δοκιμαστική....

Έχει πάρει άλλα 4 update (v4,v4.1,v5,v5.1 !!!!!) και είναι ΟΛΑ δοκιμαστικά γι΄αυτό δεν έχει δωθεί σε ΟΤΑ επίσημα.

Έχω φτάσει μέχρι την ν4.1, στην 5 βγάζει error...*

Σημαντικές αλλαγές δεν έχω παρατηρήσει.

 

*Διόρθωση:

Ξαναπέρασα την 6.0 που είναι v3 με το sp flash tool και αμεσως μετά έβαλα ΜΟΝΟ τα updates v4 & v5.

Έτσι την πήρε την v5!!!(έχει ημερομηνία 15/8/2016 & ενημέρ.ασφαλ. 5/8!!)

Το τί αλλάζει ή βελτιώνεται θα δείξει στην πορεία....

Edited by saviano
Αλλαγή διαδικασιας εγκατάστασης updates
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...