Jump to content

VKWORLD VK700X


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον, το κινητο ειναι στα χερια μου εδω και μια εβδομαδα και μπορω να πω οτι ξεπερνα τις προσδοκιες μου. Κανενα προβλημα, γρηγορο, με αμεση αποκριση και χωρις "ιδιοτροπιες". Το ρουταρα με kingroot, εβαλα nova launcher, το πλακωσα στα προγραμματα, γεμισα προσθετα το kodi, με οδηγιες απο εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

και συνεχιζω... :)

Σε αυτη την κατηγορια τιμης, ισως ειναι το απολυτο vfm. To SAR του ειναι 0.640w/kg (γραφοντας *#07#) και η μπαταρια ικανοποιητικοτατη, για τις αναγκες μου.

Παραγγειλα κι ενα tempered glass απο dx, παροτι φορουσε ηδη μεμβρανη και το πακετο περιειχε αλλες δυο (η μια χοντροτερη).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Λιγη υπομονη, εχω παραγγειλει καλωδιο otg με female usb. Μολις ερθει, θα το δοκιμασω με φλασακι και θα σου πω.

Εν τω μεταξυ, το "αθραυστο" κινητο εφαγε ενα χτυπο (πλαγια "πτηση" γυρω στο 1,5m και προσγειωθηκε με την πανω δεξια γωνια) στην αποθηκη που δουλευω και εμφανισε γραμμες στην οθονη...

Εξωτερικα δεν εχει παθει τιποτα και δουλευει κανονικα, αλλα το σημειο κρουσης φαινεται πως ηταν ακριβως εκει που δεν επρεπε, γιατι τεχνικος που το ειδε, πηγε κατευθειαν εκει και δοκιμαζε ενα σημειο επαφης, για να δει αν θα φτιαξει η οθονη, αλλα τιποτα. Φαινεται πως εχει καψει στοιχεια.

Μαλλον ημουν ατυχος και παραγγειλα αλλο ιδιο, ωστε να μου μεινουν και τα παρελκομενα του πρωτου.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω σήμερα μετά απο 3 βδομάδες απο το EU.DX.com.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά καλές -οθόνη, απόκριση, χωρίς κινεζιές- αλλά θα χρειαστώ 2-3 μέρες για να σχηματίσω πλήρη άποψη (κυρίως για την μπαταρία).

 

Φοράει την V13 20160229 που πρέπει να είναι και η πιο πρόσφατη

 

Είχα παραγγείλει και την θήκη και καλά την official η οποία είναι και πολύ μάπα στην εφαρμογή της, δηλαδή το κινητό κολυμπάει μέσα της και θέλει μόντα για να πιάσει καλά.Δεν συνιστώ με τίποτα να την αγοράσετε (το τηλέφωνο από μόνο του κάθεται στο χέρι πολύ καλά)

 

Θα πάει για δώρο σε άτομο χωρίς πολλές απαιτήσεις και νομίζω ότι κάνει άνετα ότι υπόσχεται.

είχες κανένα πρόβλημα με τελωνείο από το "ευρωπαικό" EU.DX.com ?

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Ήθελα να ρωτήσω όσοι το προμηθευτήκατε το συγκεκριμένο κινητό έχετε προβλημα με συχνές ξαφνικές επανεκινήσεις του? Το έδωσα σε ένα φίλο και μου διαμαρτύρεται ότι το παθαίνει 4-5 φορές τη μέρα. Εγώ δυστυχώς δεν το έχω χρησιμοποιήσει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Μάλλον κάποια εφαρμογή θα φταίει.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...