Jump to content

VKWORLD VK700X


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάτα 7-8 φορές πάνω εκεί που λέει την έκδοση android

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάτα 7-8 φορές πάνω εκεί που λέει την έκδοση android

 

Το βρήκα ευχαριστώ.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το χει ενας φίλος και δεν δουλεύει καθόλου το gps υπάρχει καμία λύση ;

Ας κατεβασει το gps fix απο playstore να δοκιμασει να το φτιαξει

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά με η μπαταρία πόσο κρατάει με αναμμένη οθόνη? Μόνο 2 ώρες και κάτι όπως ειπώθηκε? Το touch είναι καλό?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με η μπαταρία πόσο κρατάει με αναμμένη οθόνη? Μόνο 2 ώρες και κάτι όπως ειπώθηκε? Το touch είναι καλό?

 

Καταρχήν καλησπέρα στην παρέα του VK700X.

Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω τα λεγόμενα του συμφορουμίτη esertas,

σε καμμία περίπτωση δε νομίζω να κρατάει τόσο λίγο η μπαταρία του

και το λέω αυτό γιατί ψάχνοντας για φθηνό τηλεφωνάκι, έπεσα (δυστυχώς δεν θυμάμαι πού) σε διάφορα σχόλια όπου αναφέρουν ότι παραδόξως κρατάει πολύ για τη χωρητικότητά της και φυσικά είναι και ο σημαντικότερος λόγος που το επέλεξα.

Πιθανόν ο φίλος να έτυχε σε προβληματική μπαταρία.

Σε λίγες μέρες που θα το έχω στα χέρια μου θα το ελέγξω εξονυχιστικά για του λόγου το αληθές και αν διαψευστώ, θα φάει σούτι με τη μία.

Link to comment
Share on other sites

Με πλασέ ή βολ πλανε; :)

Η μπαταρία είναι υποκειμενικό θέμα και δεν έχουμε ακόμα μεγάλο δείγμα. Μάλλον δεν έχουμε καθόλου δείγμα (εδώ στην κοινότητα). Πρέπει αυτος που την αναφέρει, να λέει τι έκανε; πόσο το φόρτισε, πόσες φορές τη Φορτισε..

Εγώ που είχα πάρει ένα Leagoo Alfa 5 για τον πατέρα ενός φιλου μου, μου λέει ρε αυτό κρατάει 1,5 ώρα και λιγότερο. Του λεω για δειξε μου τι ανοίγει και τι χρήση κάνει. Και είχε ο τύπος ανοιχτο Wi-Fi, data, GPS, συγχρονισμο και έπαιζε παιχνίδια

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ενώ με ενδιαφέρει η συσκευή διαβάζω κάποια θεματάκια στο 4pda. Το πιο συνηθισμένο πρόβλημα είναι με την οθόνη. Άλλος ανέφερε για το touch, άλλος του κάηκε το ηχείο, άλλος λέει προτιμήστε γνωστότερη μάρκα όπως το ht3. Σίγουρα είναι και τι θα σου τύχει, αλλά νομίζω κάπως αρκετά προβλήματα διάβασα.
Link to comment
Share on other sites

2 γνωστοι μου πήραν το VK700X στον μηνα περιπου στον ενα εβγαλε γραμμες η οθονη

και στον αλλον δεν παιζει το ηχειο.καπου δεν παταει καλα γιατι αν βγάλεις το καπακι πισω

και πατησεις εκει που είναι το ηχειο παίζει.οπως λεει αυτος στο video

Link to comment
Share on other sites

Σορυ για το διπλο ποστ, αλλα να ρωτησω και εδω αν καποιος φιλος εχει αγορασει το vk800.

μου αρεσει σε εμφανιση και σε ... τιμη και ψαχνω πληροφοριες.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

2 γνωστοι μου πήραν το VK700X στον μηνα περιπου στον ενα εβγαλε γραμμες η οθονη

και στον αλλον δεν παιζει το ηχειο.καπου δεν παταει καλα γιατι αν βγάλεις το καπακι πισω

και πατησεις εκει που είναι το ηχειο παίζει.οπως λεει αυτος στο video

 

Κρίμα, γιατί φαίνεται ωραία συσκευή και με σχετικά καλή κάμερα σε αυτά τα χρήματα από δείγματα που είδα.

Link to comment
Share on other sites

Σορυ για το διπλο ποστ, αλλα να ρωτησω και εδω αν καποιος φιλος εχει αγορασει το vk800.

μου αρεσει σε εμφανιση και σε ... τιμη και ψαχνω πληροφοριες.

 

Αφου δεν μου απαντα κανεις, το χτυπησα κι εγω, για ναχουμε να λεμε!:p

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το'χω παραγγειλει και γω. Για όποιον θέλει καλή εμφάνιση και selfies. Από ότι έχω καταλάβει δε μπορούμε να τα έχουμε όλα, ή μπαταρία θα έχουν ή 4g/ 64 bit ή καμερα/ εμφάνιση..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το'χω παραγγειλει και γω. Για όποιον θέλει καλή εμφάνιση και selfies. Από ότι έχω καταλάβει δε μπορούμε να τα έχουμε όλα, ή μπαταρία θα έχουν ή 4g/ 64 bit ή καμερα/ εμφάνιση..

 

Ετσι ακριβως.

Το μονο που απομενει ειναι να αποδειχθει αξιοπιστο και να βρουμε καμια θηκουλα σε λογικη τιμη. :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ενός φίλου λέει πως είναι ήδη ενημερωμένο το σύστημα...οπότε δεν μπορεί να διορθωθεί το ζήτημα με τα ελληνικά...

Πολύ σπαστικό...κρίμα γιατί το κινητό τα σπάει για την τιμή του...

Link to comment
Share on other sites

Γνωστος μου έβαλε αυτην την rom http://www.needrom.com/download/vkworld-vk700-x/

και δουλευει οκ και τα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Το'χω παραγγειλει και γω. Για όποιον θέλει καλή εμφάνιση και selfies. Από ότι έχω καταλάβει δε μπορούμε να τα έχουμε όλα, ή μπαταρία θα έχουν ή 4g/ 64 bit ή καμερα/ εμφάνιση..

Το πηρα πριν κανα μηνα για φιλο. Εκτος τα ελληνικα δουλευε μια χαρα. Μεχρι τωρα δεν μου χει παραπονεθει για κατι. Ειχε καλη καμερα και καλουτσικη μπαταρια. Εγω παντως τωρα που ξεφορτωθηκα το redmi note 2 θα παω σε καλυτερη μπαταρια. Με βλεπω για κανενα homtom ht6

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μενα, εμφανισιακα ειναι πολυ καλο, στιβαρη κατασκευη με μεταλλικο σασι και πλαστικο καπακι. Φαινεται ακριβη συσκευη και καθεται καλα στο χερι. Εχει ομως καποια σημεια που προκαλουν αμφιβολιες, πχ μεσα διπλα στις θυρες για τις καρτες ειναι εκτεθιμενη καποια συνδεση και εξωτερικα πανω και κατω εχει απο δύο εγκοπες με ενα ασπρο πλαστικο μεσα, ή για να αποσυναρμολογειται ειναι ή για τη ληψη σηματος, κατι τετοιο.. Η καμερα ειναι καλη για τα λεφτα του, η φωτεινοτητα μετρια προς καλη, η οθονη μου δινει λιγο θορυβο αλλα μαλλον φταιει το screen protector που ειναι μουφα. Οι ηχοι ειναι σαφεις και δυνατοι, αν και λειπει το μπασο. Η μπαταρια δεν ειναι και τερας..

Εγω αν εψαχνα φτηνο κινητο, θα το σκεφτομουν..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μενα, εμφανισιακα ειναι πολυ καλο, στιβαρη κατασκευη με μεταλλικο σασι και πλαστικο καπακι. Φαινεται ακριβη συσκευη και καθεται καλα στο χερι. Εχει ομως καποια σημεια που προκαλουν αμφιβολιες, πχ μεσα διπλα στις θυρες για τις καρτες ειναι εκτεθιμενη καποια συνδεση και εξωτερικα πανω και κατω εχει απο δύο εγκοπες με ενα ασπρο πλαστικο μεσα, ή για να αποσυναρμολογειται ειναι ή για τη ληψη σηματος, κατι τετοιο.. Η καμερα ειναι καλη για τα λεφτα του, η φωτεινοτητα μετρια προς καλη, η οθονη μου δινει λιγο θορυβο αλλα μαλλον φταιει το screen protector που ειναι μουφα. Οι ηχοι ειναι σαφεις και δυνατοι, αν και λειπει το μπασο. Η μπαταρια δεν ειναι και τερας..

Εγω αν εψαχνα φτηνο κινητο, θα το σκεφτομουν..

 

Φιλε μου επειδη μπερδεψαμε τα ......, για το 800 λες? (Πεσε ναι να με φτιαξεις) :rolleyes:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ε οχι, δε θα κανω review σε ξενο topic :lol:

To 800 μολις ενημερώθηκα οτι πηγε Κ. Δ. Αττικης...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι, δε θα κανω review σε ξενο topic :lol:

 

Το 800 δεν εχει ακομα δικο του νημα! :p

Με το καλο να παραλαβεις (και τοτε ανοιξε νημα).

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με η μπαταρία πόσο κρατάει με αναμμένη οθόνη? Μόνο 2 ώρες και κάτι όπως ειπώθηκε? Το touch είναι καλό?

Περιμενω σε λιγο να τελειωσει η μπαταρια και θα ποσταρω.

 

Το 800 δεν εχει ακομα δικο του νημα! :p

Με το καλο να παραλαβεις (και τοτε ανοιξε νημα).

Αυριο δηλαδη.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα και από το λίγο που το πείραξα ως τώρα μου άφησε άριστες εντυπώσεις!

Συγκριτικά με τα 3 τελευταία κινητά του ανταγωνισμού (Doogee X5 - Homtom HT3 - VK 700X), μπορώ με βεβαιότητα να πω πως το τελευταίο κυριολεκτικά τα σπάει!

Premium κατασκευή, φωτεινότητα οθόνης στα επίπεδα του Χ5, δηλαδή πάρα πολύ καλή και από άποψη κάμερας, νομίζω πως δεν έχω δει καλύτερη σ' αυτά τα λεφτά, με εξαίρεση το led της που θα το περίμενα ελαφρώς καλύτερο.

Το μόνο που με ξενέρωσε ελαφρώς και δεν φταίει το ίδιο το τηλέφωνο φυσικά, είναι ότι το είχα παραγγείλει σε χρυσό και το TinyDeal μου το έστειλε σε μαύρο. Δεν θα με χαλούσε να περιμένω λίγο ακόμα προκειμένου να πάρω αυτό που ζήτησα και ομολογώ πως δεν ξέρω το κατά πόσο σύντομα θα ξαναπροτιμήσω το συγκεκριμένο κατάστημα.

Συνεχίζοντας στα του τηλεφώνου, το gps κλείδωσε μέσα σε 10" με το Sygic εγκατεστημένο και το σήμα του WiFi κυμαίνεται σε άριστα επίπεδα.

Σαν κατασκευή δείχνει λίγο βαρύ, αλλά όχι σε ενοχλητικό σημείο που να πεις ότι σε κουράζει, απλά το νιώθεις.

Το καπάκι της μπαταρίας στη δική μου περίπτωση βγαίνει πολύ δύσκολα, σε σημείο που αν το ζορίσω νομίζω πως θα μου σπάσει στα 2, κάτι που θεωρώ και καλό και κακό. Καλό γιατί δεν υπάρχει ο παραμικρός τριγμός και κακό γιατί αν κάποιος ανήκει στο "βάλε-βγάλε" δεν ξέρω κατά πόσο θα του αντέξει.

Σαν λογισμικό, μία από τα ίδια με την κατηγορία. Η οθόνη έχει πολύ καλή απόκριση αν και μόλις 2 σημείων και λείπουν αυτά τα τρελά σκαμπανεβάσματα που συναντάς σε άλλες συσκευές που σε browsing σου σπάει τα νεύρα.

Τεστάρω τώρα μπαταρία και επιστρέφω με αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Για το 800 μιλας;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...