Jump to content

VKWORLD VK700X


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει βγει το VKWORLD VK700X στο everbuying με 60$ και λέω να το χτυπήσω βλέποντας τα σχολια σας εδω.

 

Στα θετικά του το 21,500 στο antutu, το gorilla glass που σπαει καρυδια, καρφωνει προκες κλπ, και το 68% του usable surface.

 

Ξέρει κανείς αν αυτή η μάρκα στέλνει και θήκη σιλικόνης μαζι?

Κύριε Ιησού Χριστέ, Υιέ του Θεού, ελέησόν με
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει βγει το VKWORLD VK700X στο everbuying με 60$ και λέω να το χτυπήσω βλέποντας τα σχολια σας εδω.

 

Στα θετικά του το 21,500 στο antutu, το gorilla glass που σπαει καρυδια, καρφωνει προκες κλπ, και το 68% του usable surface.

 

Ξέρει κανείς αν αυτή η μάρκα στέλνει και θήκη σιλικόνης μαζι?

 

Τελικά το αγόρασες? Το κοιτάζω κ εγώ για δώρο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασες? Το κοιτάζω κ εγώ για δώρο!

 

Ναι, περιμένω να μου ερθει

Κύριε Ιησού Χριστέ, Υιέ του Θεού, ελέησόν με
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει το VKWORLD VK700X στο everbuying με 60$ και λέω να το χτυπήσω βλέποντας τα σχολια σας εδω.

 

Στα θετικά του το 21,500 στο antutu, το gorilla glass που σπαει καρυδια, καρφωνει προκες κλπ, και το 68% του usable surface.

 

Ξέρει κανείς αν αυτή η μάρκα στέλνει και θήκη σιλικόνης μαζι?

 

Το πήρα και εγώ από banggood στα 53 ευρώ τελική γιατί εξαργύρωσα και κάτι πόντους και το περιμένω σε κάνα μήνα.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το κοιταω αρκετο καιρο το Χ και δεν ξερω αν τα βιντεο με τις απιστευτες δοκιμες ειναι αληθινα. Το θελω για τον αδερφο μου που του εχω αλλαξει απειρες φορες digitizer σε οτι κινητο εχει (λογω δουλειας). Εδω και πολυ καιρο ηταν σε pre order. Τωρα σχεδον σε ολα τα sites λεει dispatch σε 10 μερες το λιγοτερο. Τελικα ειναι διαθεσιμο ή οχι? Και επειδη δεν εχω ξαναψωνισει απο κινα σε προιον που δεν ειναι διαθεσιμο, τι παιζει σε αυτη την περιπτωση? Τα λεφτα τα τραβανε απο πριν ή οταν το στειλουν?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παράγγειλα το X από Banggood 20 Νοεμβρίου. 23 Νοεμβρίου έχω χρεωθεί προμήθεια συναλλάγματος 2,50 ευρώ. 25 Νοεμβρίου έχω λογιστική ημερομηνία χρέωσης 53,63 ευρώ. Όλα αυτά σε Eurobank με cashcard γιατί δεν μπορούσα να αγοράσω με Paypal. Τελικά το στείλανε 15 Δεκεμβρίου. Τώρα πότε θα φτάσει ο Θεός και η ψυχή του.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για τον καινουριο χρονο σε βλεπω.

Οποτε απαντηθηκε το ερωτημα μου, οτι πρωτα τραβανε τα χρηματα, και οποτε ειναι διαθεσιμο το στελνουνε.

Edited by vasilisk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους

Πριν απο 10 μερες εγραψα στο τοπικ της doogee(για το μοντελο x5 pro)σχετικα με την σξιοπιστια του τηλεφωνου για μελλοντικη αγορα

Τελικα λογω αλλων οικονομικων συγκυριων,αποφασισα να αφησω την αγορα του συγκεκριμενου και να προχωρησω σε πιο low budget αγορα(μαξιμουμ μεχρι 60 ευρω)

Απο μια μικρη ερευνα που εκανα κατεληξα(με βαση τα χαρακτηρηστικα)σε αυτο και στο homtom ht7

Μια ερωτηση μονο σε οσους ειναι κατοχοι της συγκεκριμενης εταιρειας

Επειδη πολλα τσιβιτζιλικα δεν με πολυενδιαφερουν(μονο λιγο social μεσω browsing)αυτο που μ ενδιαφερει πρωτιστα ειναι να εχει δυνατη και καλη ποιοτητα ηχου κλησης

Αν υπαρχει καποιος με vkworld ας μου απαντησει

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα 3 κομμάτια vk700x στις 3 Νοεμβρίου από everbuying (τότε ηταν σε presale ως 20 Νοεμβρίου), μου ήρθε ειδοποίηση στις 13 Δεκ. οτι τα έστειλαν, και τα παρέλαβα χθες 5 Ιαν.

 

Πριν ξεκινήσω να γράφω εντυπώσεις, να σας πω οτι το προηγούμενο κινητό που ειχα ηταν το Doogee Voyager 2 (DG310)

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες, αποκλείεται κάποιος που δεν ξέρει να πιστέψει οτι αυτό το κινητό κοστίζει γύρω στα 50€!

Πολύ γρήγορο, μαζεμένο και συμπαγές, και με σχετικά μικρες διαστάσεις (για οθονη 5 ιντζων). Η οθόνη ειναι πολυ καλή, το wifi πολυ καλο, η φωτογραφική πολύ καλή, η εξωτερική εμφάνιση αριστη. Το μόνο που δεν φαινεται να λειτουργεί καλά είναι το GPS, δοκιμασα με χαρτες HERE της Nokia και δεν έβρισκε δορυφόρο, ίσως να χρειάζεται καποια ρύθμιση ή άλλους χάρτες (μήπως εχετε να προτείνετε κάποιους που να δουλεύουν καλα offline?)

Στο Antutu εφερε 20180. Μου εκανε εντυπωση οτι το antutu εδειξε οτι ο επεξεργαστης είναι στα 1300 MHz και οχι στα 1500 οπως γράφουν παντού.

Κάτι αλλο που πρεπει να ξερετε είναι οτι δεν ειχε ακουστικά το κουτί. αλλα είχε εξτρα μεμβράνη για την οθόνη, (πέρα από αυτή που είναι προεγκατεστημένη).

 

Αυτά για τώρα, θα έχω καλύτερη εικόνα σε λίγες μέρες

Κύριε Ιησού Χριστέ, Υιέ του Θεού, ελέησόν με
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To παρέλαβα για ένα φίλο χτες. Ισχύουν όλα τα παραπάνω. Το gps με τους χαρτες και το gps test δούλευαν τέλεια.

Εντύπωση μου έκανε η καλή φωτογραφική που έχει , ή οθόνη και το ποσό στιβαρό είναι.

Μέτρια ή μπαταρία και το touch της οθόνης. Ίσως φταίει ο launcher. Αν βάλεις άλλον ίσως θα δουλεύει καλύτερα. Επίσης να πούμε ότι ή οθόνη είναι 2 σημείων. Στο antutu 6 έβγαλε 28.500

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ.

Λοιπόν πολύ καλό κινητό για τα λεφτά του.

Στα κατά ότι είναι βαρύ, η μπαταρία κρατάει λίγο (2 ώρες και 20 λεπτά οθόνη)

και εμένα η κάμερα δεν μου άρεσε σε κλειστό χώρο, που να βγεις έξω με τέτοιο καιρό.

Το led flash όντως είναι κεράκι.

Δεν έχει led ειδοποιήσεων και δεν ανάβουν τα κουμπιά κάτω χαμηλά πως λέγονται.

 

Σηκώνει facebook κ.λ.π. άνετα.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Πόσο χώρο διαθέτει για προγράμματα;

(Αυτό μήπως να αρχίσουμε να το προσέχουμε και να το βάζουμε στο 1ο post;)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Πόσο χώρο διαθέτει για προγράμματα;

(Αυτό μήπως να αρχίσουμε να το προσέχουμε και να το βάζουμε στο 1ο post;)

 

Αν και έβαλα ήδη μερικά προγράμματα πάνω κάτω τώρα έχει ελεύθερο 3,6GB.

Περίπου 250MB RAM ελεύθερη.

Δεν κολλάει πουθενά μέχρι στιγμής.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,το περιμενω κ εγω το συγκεκριμενο κινητο αλλα σε εναν φιλο που ηρθε ηδη εχει ενα θεμα με τα ελληνικα στην επιφανεια εργασιας (να το πω ετσι),στα μηνυματα και που κ που σε καποια αλλα μενου.αντικαθιστα τα φωνηεντα με τετραγωνακια σαν να μη μπορει να τα κωδικοποιησει.εχεις κανεις ιδεα τι ειναι αυτο?απο οσους το εχουν τους εχει τυχει κατι παρομοιο?ειναι θεμα της ρομ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,το περιμενω κ εγω το συγκεκριμενο κινητο αλλα σε εναν φιλο που ηρθε ηδη εχει ενα θεμα με τα ελληνικα στην επιφανεια εργασιας (να το πω ετσι),στα μηνυματα και που κ που σε καποια αλλα μενου.αντικαθιστα τα φωνηεντα με τετραγωνακια σαν να μη μπορει να τα κωδικοποιησει.εχεις κανεις ιδεα τι ειναι αυτο?απο οσους το εχουν τους εχει τυχει κατι παρομοιο?ειναι θεμα της ρομ?

ναι το ειχα και εγω το προβλημα.

αλλα εφτιαξε με αναβαθμiση απο την Oukitel

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=424029

 

 

αλλα απο οτι ειδα σε θεμα αλλης συσκευης για να το φτιαξεις μονος σου θελει ρουτ και φλασαρισμα ενα αρχειο zip

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=396793&page=51

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν είναι touch 2 σημείων η 5 σημείων?

2 σημείων είναι :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ λυθηκε με αναβαθμιση απο την vkworld...........

 

Τι λύθηκε με αναβάθμιση? Ρωταω γιατί δεν το έχω στα χέρια μου τώρα. Αναβάθμιση ΟΤΑ ή κατεβάσες κάποια Ρομ?

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 σημείων είναι :(

 

 

Σίγουρα, γιατι εδω λεει Capacitive Multi-touch :confused:

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-vkworld-vk700x

 

Σίγουρα,. Οταν το πήρα το δοκίμασα με το antutu.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

Σίγουρα,. Οταν το πήρα το δοκίμασα με το antutu.

 

Κρίμα και χάρηκα :(

Αναρωτιέμαι,σε αυτά τα χρήματα υπάρχει κινητό με Multi-touch?

Link to comment
Share on other sites

 

Κρίμα και χάρηκα :(

Αναρωτιέμαι,σε αυτά τα χρήματα υπάρχει κινητό με Multi-touch?

 

Μπορεί να υπάρχει. Είναι τόσα πολλά τα καινούργια μοντέλα πλέον που χάνεις την μπάλα :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να γράφει κάποιος όποτε να υποθέσω ότι το τηλ. είναι σούπερ και δεν έχει θέματα.

Είμαι πολύ κοντά στο να το πάρω και για την χρήση που το θέλω εξηγώ εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6534969#post6534969

Τι λέτε να προχωρήσω????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να το συνδέσω σε κομπιούτερ και δεν το βλέπει.....

Τους ρώτησα και μου απάντησαν αυτό. you should open the UBS debugging in Developer Options

Αλλά δεν μπορώ να το βρω στο μενού που είναι. Ξέρει κανένας;

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...