Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κακό είναι ότι ο browser είναι αργός για να το ανοίγεις από εκεί.

 

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω προσέξει τεράστια και αξιοσημείωτη διαφορά.

Μου την σπάει όμως που με δεδομένα πρέπει να φορτώνεις/κατεβάζεις μια σελίδα 2 φορές για να μπορέσεις να την μοιραστείς με άλλους.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω προσέξει τεράστια και αξιοσημείωτη διαφορά.

Μου την σπάει όμως που με δεδομένα πρέπει να φορτώνεις/κατεβάζεις μια σελίδα 2 φορές για να μπορέσεις να την μοιραστείς με άλλους.

επειδη εχει και τις διαφημισεις που οι περισσοτεροι browsers(opera, brave κλπ) τις εξαφανιζουν αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικά. Στις τρεις τελείες κάτω δεξιά όταν ανοίγεις κάτι από το Facebook σου έχει επιλογή για άνοιγμα από browser.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Είχα για ένα φεγγάρι το Simple for FB αλλά είχε γίνει αρκετά βαρύ.

Με λίγη ώρα scrolling σταματούσε να αποκρίνεται και δεν αργούσε να κάνει και το απλό λάικ.

Θα ψάξω και κάποιες ακόμη εφαρμογές και εάν δεν μου κάνει καμία ''κλικ'' θα το γυρίσω στον Opera.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Facebook seems to have removed the option to open links in other browsers (by Kishan Vyas)

https://www.xda-developers.com/facebook-removes-option-open-links-in-external-browsers/

:lol: φατε διαφημισεις/pop-up/cookies στη μαπα

Link to comment
Share on other sites

Facebook seems to have removed the option to open links in other browsers (by Kishan Vyas)

https://www.xda-developers.com/facebook-removes-option-open-links-in-external-browsers/

:lol: φατε διαφημισεις/pop-up/cookies στη μαπα

 

Έχει καιρό τελικά που έγινε αυτό.

Όποιος θέλει κατεβάζει την έκδοση 299.0.0.12.236 που είναι η τελευταία που έχει την ρύθμιση. Εγώ τελικά έτσι έκανα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έχει καιρό τελικά που έγινε αυτό.

Όποιος θέλει κατεβάζει την έκδοση 299.0.0.12.236 που είναι η τελευταία που έχει την ρύθμιση. Εγώ τελικά έτσι έκανα.

Έτσι ακριβώς.

Λύσεις υπάρχουν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

Λύσεις υπάρχουν.

 

Να δούμε βέβαια σε πόσο καιρό θα μπανάρουν αυτή την έκδοση ή για κάποιο λόγο θα σταματήσει να δουλεύει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Facebook seems to have removed the option to open links in other browsers (by Kishan Vyas)

https://www.xda-developers.com/facebook-removes-option-open-links-in-external-browsers/

:lol: φατε διαφημισεις/pop-up/cookies στη μαπα

Όπως λέει και στο τέλος του άρθρου, η επιλογή πράγματι ξαναεπανήλθε στο ίδιο σημείο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο το προβλημα να βαζεις μια περσινή η και μηνων πριν photo προφιλ η φωτογραφία εξωφυλλου πανω και να μην μπορεις να την ανοιξεις ουτε εσυ ο ιδιος για να δεις τα ιδια σου τα likes αλλα γενικα ΚΑΝΕΝΑΣ ποτε θα το λύσουν !? ειναι δηλαδη η photo σαν να ειναι κλειδωμενη ακομη και αν την εχεις δημοσια ! εχει παει πανω απο χρονο αυτη η ιστορια .. πραγματικα καταντάει εμετικο πλεον !

στο facebook lite η σε browser η σε αλλη εφαρμογη εκτος ολα δουλευουν ρολοι ..! εκτος αν εχουν βαλει καποιο κανονα να μην αλλάζεις πολλες Photos προφιλ τι να πω ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο το προβλημα να βαζεις μια περσινή η και μηνων πριν photo προφιλ η φωτογραφία εξωφυλλου πανω και να μην μπορεις να την ανοιξεις ουτε εσυ ο ιδιος για να δεις τα ιδια σου τα likes αλλα γενικα ΚΑΝΕΝΑΣ ποτε θα το λύσουν !? ειναι δηλαδη η photo σαν να ειναι κλειδωμενη ακομη και αν την εχεις δημοσια ! εχει παει πανω απο χρονο αυτη η ιστορια .. πραγματικα καταντάει εμετικο πλεον !

στο facebook lite η σε browser η σε αλλη εφαρμογη εκτος ολα δουλευουν ρολοι ..! εκτος αν εχουν βαλει καποιο κανονα να μην αλλάζεις πολλες Photos προφιλ τι να πω ..

Εγώ έχω αλλάξει και φωτογραφία προφίλ και φόντο. Ανοίγουν όλα κανονικά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αλλάξει και φωτογραφία προφίλ και φόντο. Ανοίγουν όλα κανονικά.

δοκιμασε να βαλεις μια περσινή ...η μια πχ 9 μηνες πριν ! και πανε στο προφιλ σου πανω και πατα προβολη φωτογραφιας ! αν εχεις αλλαξει πανω απο 5 με 10 απο τοτε δεν ανοιγουν με τιποτα ! ουτε απο σενα τον ιδιο ! κανεις δεν μπορει να κανει λαικ να διαβασει σχολια και ας ειναι και δημοσια !

καρατσεκαρισμενο ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ συσκευές αυτο και ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ μεταξυ τους ! αν θες σου ανεβαζω και βιντεο ! :)

το προβλημα λυνεται με παλιοτερη εκδοση η αλλη εφαρμογη ! αλλα αυτη την φορα τραβηξε πολυ αυτο ! γενικα δεν ειναι τυχαιο που η βαθμολογία της εφαρμογης στο facebook πεφτει συνεχως ..

αυτα παντα ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΠΙΣΗΜΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ στο κινητο ! στο pc η αλλη εφαρμογη ολα δουλευουν ρολοι

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βαλεις μια περσινή ...η μια πχ 9 μηνες πριν ! και πανε στο προφιλ σου πανω και πατα προβολη φωτογραφιας ! αν εχεις αλλαξει πανω απο 5 με 10 απο τοτε δεν ανοιγουν με τιποτα ! ουτε απο σενα τον ιδιο ! κανεις δεν μπορει να κανει λαικ να διαβασει σχολια και ας ειναι και δημοσια !

καρατσεκαρισμενο ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ συσκευές αυτο και ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ μεταξυ τους ! αν θες σου ανεβαζω και βιντεο ! :)

το προβλημα λυνεται με παλιοτερη εκδοση η αλλη εφαρμογη ! αλλα αυτη την φορα τραβηξε πολυ αυτο ! γενικα δεν ειναι τυχαιο που η βαθμολογία της εφαρμογης στο facebook πεφτει συνεχως ..

αυτα παντα ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΠΙΣΗΜΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ στο κινητο ! στο pc η αλλη εφαρμογη ολα δουλευουν ρολοι

Καλά δεν τις αλλάζω και κάθε μήνα. Όσες βάζω παλιές είναι. Αυτό είναι το λιγότερο που πέφτει η βαθμολογία του. Αλλά κουσούρια έχει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τις τελευταίες μέρες όταν έρχεται ένα μήνυμα στο messenger του Facebook μου έρχονται δύο ειδοποιήσεις μια από το messenger και μια από το Facebook και γραφουν και οι 2 το μήνυμα. Έτσι ξαφνικά άρχισε αυτό το πράγμα έχεις κανείς το ίδιο θέμα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες όταν έρχεται ένα μήνυμα στο messenger του Facebook μου έρχονται δύο ειδοποιήσεις μια από το messenger και μια από το Facebook και γραφουν και οι 2 το μήνυμα. Έτσι ξαφνικά άρχισε αυτό το πράγμα έχεις κανείς το ίδιο θέμα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως έγινε αναβάθμιση σε κάποιο από τα 2 προγράμματα, και άλλαξε τις ρυθμίσεις? .

Δεν μπορώ να σου πω για εμένα, γιατί χρησιμοποιώ και στα 2 την έκδοση lite και είμαι οκ

 

-------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking
  • 5 months later...

Καλησπέρα σας,

Καθώς χάζευα από το κινητό στο timeline του instagram μου προσπερνώντας φωτογραφίες και βιντεάκια, μου πέταξε ένα pop up στο βίντεο "if you want to view more instagram video reels?" και πάτησα yes.....το θέμα είναι ότι πλέον βλέπω μόνο βιντεάκια από pages που εχω ακολυθήσει....φωτογραφία στο tl δεν υπάρχει ούτε για δείγμ... υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω κάπως??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Kαλημέρα. Φίλος με galaxy a52s ξέχασε τον κωδικό του facebook app. Δημιουργεί νέο κωδικό κανονικά αλλά όταν πάει να μπει στην εφαρμογή μετά την εισαγωγή του κωδικού,βγάζει το παρακάτω μήνυμα. Τι εννοεί ο "ποιητής"? Επίσης αν πάει να μπει απο τον υπολογιστή πετάει το παρακάτω μήνυμα

Δε θυμάται να έχει ζητήσει κάτι τέτοιο..Κάποια στιγμή ζήτησε το fb έγγραφο ταυτοποίησης,ανέβασε το δίπλωμα οδήγησης του, το δέχθηκε κανονικά αλλά και πάλι δεν πάει παρακάτω απο τις εικόνες.. Υπάρχει κάποια λύση?

facebook.png

facebook.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Φίλος με galaxy a52s ξέχασε τον κωδικό του facebook app. Δημιουργεί νέο κωδικό κανονικά αλλά όταν πάει να μπει στην εφαρμογή μετά την εισαγωγή του κωδικού,βγάζει το παρακάτω μήνυμα. Τι εννοεί ο "ποιητής"? Επίσης αν πάει να μπει απο τον υπολογιστή πετάει το παρακάτω μήνυμα
Δε θυμάται να έχει ζητήσει κάτι τέτοιο..Κάποια στιγμή ζήτησε το fb έγγραφο ταυτοποίησης,ανέβασε το δίπλωμα οδήγησης του, το δέχθηκε κανονικά αλλά και πάλι δεν πάει παρακάτω απο τις εικόνες.. Υπάρχει κάποια λύση?
facebook.thumb.png.3e40e3e80878a86c35809f30bd3d7730.png
facebook.thumb.jpg.cc0f5b45ef75ed816e24dfccd6cb7dc3.jpg
Πρέπει να βαλει κωδικό απο την εφαρμογή Google authenticator. Μάλλον έχει ενεργοποιήσει το Two factor authentication.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Toυ έβαλα το google authenticator και λέει λάθος κωδικός. Τώρα μου είπε ότι κάτι έκανε μέσω του samsung account που δεν θυμάται τι και πως...

Link to comment
Share on other sites

Toυ έβαλα το google authenticator και λέει λάθος κωδικός. Τώρα μου είπε ότι κάτι έκανε μέσω του samsung account που δεν θυμάται τι και πως...
Με κάποιον άλλο τρόπο έχει σεταρει 2 way authentication. Πρέπει να θυμηθεί.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιον άλλο τρόπο έχει σεταρει 2 way authentication. Πρέπει να θυμηθεί.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι αυτό είναι το θέμα κάτι έχει σετάρει που δεν έχει καταλάβει τι ακριβώς και επίσης το κινητό του δεν είχε καν περασμένο κάποιο κλείδωμα μοτίβο κτλ ούτε δακτυλικό αποτύπωμα έλεγξα και το Samsung pass αυτό που είναι για τους κωδικούς Και αυτό άδειο είναι και τα υπόλοιπα κάτι που έχει μέσα στο λογαριασμό Samsung ασφάλεια και απόρρητο και αυτό άδειο είναι και δεν μπορώ να καταλάβω πώς το έχει κάνει.
Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο δοκιμες βρηκα τι εφταιγε πανω (σε αυτο που παλιοτερες photo προφιλ οταν τις βαζεις ξανα να μην ανοιγουν οταν πατας κλικ πανω) ! το facebook Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ για τα κινητα εχει εναν αλγοριθμο ! στις 10 photos που θα αλλαξεις (ειτε σε ενα χρονο ειτε σε 5 ειτε 2 λεπτα ) την πρωτη απο τις δεκα ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ αν την βαλεις σαν photo προφιλ ξανα δεν αφηνει καποιον η και εσενα το ιδιο οταν πατήσει πανω να την ανοιξει ! πρεπει να σβησεις τουλαχιστον μια ! σε ολες τις αλλες εφαρμογες και στο pc ολα δουλευουν ρολοι! προφανως ειναι μπαγκ που ακομη δεν το εχουν φτιαξει ! απορω πως δεν το εχει προσεξει κανενας αλλος 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...