Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Twitter, υπάρχει τρόπος τα εξωτερικά links, να ανοίγουν με άλλο πρόγραμμα (dolphin - chrome κλπ) και οχι με το twitter?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Στο Twitter, υπάρχει τρόπος τα εξωτερικά links, να ανοίγουν με άλλο πρόγραμμα (dolphin - chrome κλπ) και οχι με το twitter?

Με γραμματοσειρά έχεις πρόβλημα; Σου εμφανίζει κάποιους χαρακτήρες αντί γραμμάτων; Εγώ αυτό που κάνω είναι: Επιλέγω το λινκ, ανοίγει με την εφαρμογή, και καπάκι του λέω άνοιγμα στον chrome.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως λες, μου εμφανίζει κουτάκια σε μερικές γραμματοσειρές, αλλά θελω αλλού να εχω τα εξωτερικά λινκς (σε αλλο πρόγραμμα) , ώστε να διαβάζω κ τα τουιτς ταυτόχρονα

 

... Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Όπως λες, μου εμφανίζει κουτάκια σε μερικές γραμματοσειρές, αλλά θελω αλλού να εχω τα εξωτερικά λινκς (σε αλλο πρόγραμμα) , ώστε να διαβάζω κ τα τουιτς ταυτόχρονα

 

... Tapa

 

Δεν ξέρω άλλο τρόπο, γι αυτό το κάνω με τον τρόπο που σου είπα στο προηγούμενο πόστ. Δε σε βολεύει έτσι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω άλλο τρόπο, γι αυτό το κάνω με τον τρόπο που σου είπα στο προηγούμενο πόστ. Δε σε βολεύει έτσι;

Θα το κανω κ γω ετσι οπως ειπες "ανοιγμα με Chrome".

Σευχαριστω

 

.. Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω κ γω ετσι οπως ειπες "ανοιγμα με Chrome".

Σευχαριστω

 

.. Tapa

Νομίζω πως είναι ο πιο απλός τρόπος και θα σε βολέψει. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το Soundhound πρώτα δεν είχε και widget; Τώρα η πρόσφατη έκδοση του δεν έχει.

Ξέρει κανείς ποια έκδοση έχει;

Το είχα παλιά αλλά δεν είχα μείνει και πολύ ευχαριστημένος. Ούτε που θυμάμαι για Widget. Μπορεί να ήταν τυχαίο βέβαια. Τέλος πάντων, μ αυτά και μ αυτά το έβγαλα, και κράτησα μόνο Shazam & trackid.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πρόσφατα λοιπόν,μου έκαναν δώρο ένα lg g4c(όχι πως έχει ιδιαίτερη σημασία η μάρκα και το μοντέλο,απλά το αναφέρω).

Έβαλα τη sim στο νεο κινητό,μετέφερα όλες μου τις εφαρμογές και τα πάντα λειτουργουσαν άψογα,εκτός από αυτή τη συγκεκριμένη λειτουργία του viber.Δεν φαίνεται δηλαδή πότε πληκτρολογεί απάντηση ο συνομιλητής μου.

Έκανα αρκετές εγκαταστασεις/απεγκαταστάσεις της εφαρμογής,χωρίς κανενα αποτέλεσμα.

Το πρόβλημα υφίσταται με όλες μου τις επαφές.

Να σημειωθεί -δεν ξέρω αν θα βοηθήσει στην πιθανολόγηση του προβλήματος-πως το νούμερο,ειναι της wind.Όταν τοποθετώ την sim από ένα νουμερο cosmote που έχω και κατεβάσω πάλι την εφαρμογή,όλα λειτουργούν κανονικά.

 

Οποιαδήποτε πιθανολόγηση-υπόδειξη,είναι ευπρόσδεκτη,μιας και η σχετική αναζήτηση στο ιντερνετ,δεν βγαζει και πολλά αποτελεσματα και δεν ξέρω που πρέπει να εστιάσω.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα λοιπόν,μου έκαναν δώρο ένα lg g4c(όχι πως έχει ιδιαίτερη σημασία η μάρκα και το μοντέλο,απλά το αναφέρω).

Έβαλα τη sim στο νεο κινητό,μετέφερα όλες μου τις εφαρμογές και τα πάντα λειτουργουσαν άψογα,εκτός από αυτή τη συγκεκριμένη λειτουργία του viber.Δεν φαίνεται δηλαδή πότε πληκτρολογεί απάντηση ο συνομιλητής μου.

Έκανα αρκετές εγκαταστασεις/απεγκαταστάσεις της εφαρμογής,χωρίς κανενα αποτέλεσμα.

Το πρόβλημα υφίσταται με όλες μου τις επαφές.

Να σημειωθεί -δεν ξέρω αν θα βοηθήσει στην πιθανολόγηση του προβλήματος-πως το νούμερο,ειναι της wind.Όταν τοποθετώ την sim από ένα νουμερο cosmote που έχω και κατεβάσω πάλι την εφαρμογή,όλα λειτουργούν κανονικά.

 

Οποιαδήποτε πιθανολόγηση-υπόδειξη,είναι ευπρόσδεκτη,μιας και η σχετική αναζήτηση στο ιντερνετ,δεν βγαζει και πολλά αποτελεσματα και δεν ξέρω που πρέπει να εστιάσω.

Ούτε σε μένα δείχνει ποτε πληκτρολογει ο άλλος. Είναι θέμα της εφαρμογής πιστεύω. Στα τελευταία updates το βγάλανε εντελός αυτό το στοιχείο.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα δείχνει ποτε πληκτρολογει ο άλλος. Είναι θέμα της εφαρμογής πιστεύω. Στα τελευταία updates το βγάλανε εντελός αυτό το στοιχείο.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Έχω την έκδοση 6.0.2.22 και λειτουργεί κανονικότατα σε δύο συσκευές με διαφορετικό νούμερο.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/cc7b72ca243faea6c462f830f319a9af.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/aaa48e8a334a70081fa4a5f143542e12.jpg

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Αφού με ταλαιπώρησε για αρκετές μέρες το συγκεκριμένο θέμα(μέχρι και ticket στο support του viber ανοιξα,για να παρω την απαντηση:we are familiar with the issue),τη λύση έδωσε ένας φίλος που μου πρότεινε να κάνω απενεργοποιηση και εκ νεου ενεργοποίηση του viber λογαριασμού μου.

Το έκανα λοιπόν σαν τελευταία προσπάθεια και...όλα λειτουργούν πλεον κανονικα :)

 

edit:την 6.0.2.22 έχω κι εγώ.

Edited by yiannisxlv
Link to comment
Share on other sites

μπραβο όλα καλα, αλλα τι κουφο ηταν αυτό που ειπε η ΒΑΙΜΠΕΡ?...εκτοσ αν είναι τυποποιημενη απαντηση για να ξεφορτώνονται τους ανησυχους..
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο ειναι πως ναι, αυτοματοποιημενη απάντηση ξεφορτώματος ηταν.

Μου εκανε μάλιστα εντυπωση το οτι απάντησαν σε λιγότερο απο 5 λεπτα απο την ωρα που άνοιξα το ticket.

Για την ιστορία,η πλήρης απάντησή τους...

Hello Yiannis,

We are familiar with this issue and are currently investigating it.

We apologize for the inconvenience and thank you for your patience.

Best Regards,

Naomi B.

Viber Support Team

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα, προκαταβολικά συγγνώμη αν δεν.

 

Ξαφνικά σταμάτησαν να λειτουργούν οι ειδοποιήσεις στο Facebook. Δοκίμασα τα γνωστά «κόλπα», καθαρισμό δεδομένων, απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση, απενεργοποίηση των ειδοποιήσεων σε άλλες apps (chrome π.χ.), απενεργοποίηση της πλατφόρμας εφαρμογών στο κοινωνικό δίκτυο, έξοδο από την beta έκδοση, τίποτα, δεν μου έρχεται καμία ειδοποίηση. Από την άλλη ειδοποιήσεις στο Messenger και στο Facebook Groups έρχονται κανονικά.

 

-Έχω την εντύπωση- ότι το πρόβλημα ξεκίνησε όταν εγκατέστησα το Facebook Groups, δεν είμαι σίγουρος όμως. Το απεγκατέστησα αλλά δεν έστρωσε.

 

Δεν θέλω προς το παρόν να γυρίσω σε κάποια third party εφαρμογή. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή οι ειδοποιήσεις σας λειτουργούν κανονικά;

 

Καμία ιδέα για το τι άλλο να δοκιμάσω;

 

Ευχαριστώ!

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα, προκαταβολικά συγγνώμη αν δεν.

 

Ξαφνικά σταμάτησαν να λειτουργούν οι ειδοποιήσεις στο Facebook. Δοκίμασα τα γνωστά «κόλπα», καθαρισμό δεδομένων, απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση, απενεργοποίηση των ειδοποιήσεων σε άλλες apps (chrome π.χ.), απενεργοποίηση της πλατφόρμας εφαρμογών στο κοινωνικό δίκτυο, έξοδο από την beta έκδοση, τίποτα, δεν μου έρχεται καμία ειδοποίηση. Από την άλλη ειδοποιήσεις στο Messenger και στο Facebook Groups έρχονται κανονικά.

 

-Έχω την εντύπωση- ότι το πρόβλημα ξεκίνησε όταν εγκατέστησα το Facebook Groups, δεν είμαι σίγουρος όμως. Το απεγκατέστησα αλλά δεν έστρωσε.

 

Δεν θέλω προς το παρόν να γυρίσω σε κάποια third party εφαρμογή. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή οι ειδοποιήσεις σας λειτουργούν κανονικά;

 

Καμία ιδέα για το τι άλλο να δοκιμάσω;

 

Ευχαριστώ!

Ούτε σε μένα δεν έρχονται πλέον!!! Ούτε στο app του Facebook αλλά ούτε και στον Chrome για το Facebook. Πλέον πρέπει να μπαίνω να κοιτάω μόνη μου αν εχω κάτι με αποτέλεσμα να δημοσιεύουν στον τοίχο μου η να με κάνουν tag η να μου σχολιάζουν και να τα βλέπω μετά από δύο ώρες. Στον Chrome ερχόταν όλα αμέσως.... Τώρα τίποτα!! Και δεν βρίσκω λύση.

 

Στο messenger μου έρχονται κανονικά κ εμένα.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αλλος προβλημα με το instagram; Πολλα κρασαρισματα μου κανει τωρα τελευταια. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αλλος προβλημα με το instagram; Πολλα κρασαρισματα μου κανει τωρα τελευταια. :mad:

Κανένα πρόβλημα σε 6.0.1 update Μαΐου. Έχεις δοκιμάσει καθαρισμό της cache στην εφαρμογή, ή και εκκαθάριση δεδομένων, διαγραφή και επανεγκατάσταση μετά το τελευταίο update με το ανανεωμένο UI;

 

Sent from Nexus 6

Link to comment
Share on other sites

για το fb που γράφετε παραπανω.

δοκιμαστε παλιότερη εκδοση

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Δοκίμασα. Τα ίδια..... Αλλά εντάξει πες ότι φταίει η έκδοση!!! Στον Chrome γιατί δεν στέλνει ούτε εκεί ειδοποιήσεις πλέον?

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα κανει αλλα τα ξαναεκανα μολις τωρα και πλεον με το που ανοιγω την εφαρμογη κολλαει μετα απο μερικα δευτερολεπτα μου πεταει μνμ οτι σταματησε να εκτελειται η εφαρμογη(με την επιλογη να κανω αναφορα). Απο οτι ειδα παντως, η εκδοση ειναι η 8.0.0 (απο 11 Μαιου).:confused:
Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα κανει αλλα τα ξαναεκανα μολις τωρα και πλεον με το που ανοιγω την εφαρμογη κολλαει μετα απο μερικα δευτερολεπτα μου πεταει μνμ οτι σταματησε να εκτελειται η εφαρμογη(με την επιλογη να κανω αναφορα). Απο οτι ειδα παντως, η εκδοση ειναι η 8.0.0 (απο 11 Μαιου).:confused:

Τι έκδοση ανδροιδ έχεις;

Αν είσαι σε marshmallow μήπως δεν έχει τα κατάλληλα δικαιώματα η εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

KK ειμαι. Την ξαναπερασα, αυτη τη φορα με εγκατασταση απο το pc (οι προηγουμενες απευθειας απο το κινητο) και προς το παρον δεν κολλαει στο ξεκινημα. Δεν ξερω αν θα συνεχισει ετσι. Ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Update.

 

Ουτε 2 λεπτα δεν αντεξε, ξανακρασαρε!

Link to comment
Share on other sites

Πείτε καμία εναλλακτική εφαρμογή για Facebook αλλά να υποστηρίζει και messenger αν είναι δυνατόν.

Επίσης αν υποστηρίζει και Twitter ακόμα καλύτερα.

 

Ξέρω ότι το συζητούσαμε πρόσφατα αλλά αυτή την στιγμή δεν έχω καθόλου χρόνο να ψάξω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Send from my Galaxy S6 edge

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...