Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, κι απο εμένα έπεσε η παραγγελία απο Vickmall χθες το βράδυ... Μου είπαν μεταξύ 15 και 30 μέρες αναμένεται να κάνει, ελπίζω στο πιο σύντομο δυνατό. Επέλεξα NLpost.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση σε αυτούς που παρήγγειλαν από vickmall! Ειδικά σε αυτούς που το πήραν με Official ROM μιας και εγω official θελω, δεν με νοιαζουν τα ελληνικα. Ζητησατε τιποτα παραπανω? Όπως ελεγχους/δωρα/ οτιδηποτε? ή απλά το βάλατε στο καλάθι -> check out και περιμένετε?
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφουν οι περισσότεροι ζητησα και εγώ:καλή συσκευασία, έλεγχος της συσκευής, προσοχή στην μεταφορά κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε αυτούς που παρήγγειλαν από vickmall! Ειδικά σε αυτούς που το πήραν με Official ROM μιας και εγω official θελω, δεν με νοιαζουν τα ελληνικα. Ζητησατε τιποτα παραπανω? Όπως ελεγχους/δωρα/ οτιδηποτε? ή απλά το βάλατε στο καλάθι -> check out και περιμένετε?

 

Να "τικαρεις" το κουτάκι που γράφει Service

Tempered Glass+Silicone Case

Και το κουτάκι πού γράφει Original Rom(English&Chinese

Και μετά να το βάλεις στο καλάθι

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφουν οι περισσότεροι ζητησα και εγώ:καλή συσκευασία, έλεγχος της συσκευής, προσοχή στην μεταφορά κλπ.

Εγώ ούτε καν αυτά δεν ζήτησα. Το θεώρησα αυτονόητο οτι η συσκευασία θα είναι καλή και οτι θα υπάρξει προσοχή (όσο είναι στο χέρι τους) στη μεταφορά. Βλέπω όλο καλά σχόλια εδώ μέσα για το Vickmall οπότε ούτε που μου πέρασε απο το μυαλό να τα ζητήσω αυτά.

 

Επέλεξα μόνο τα κουτάκια με original rom και tempered glass+silicone case. Επέλεξα NL post γιατί θα πάει Ολλανδία το κινητό, οπότε το θεώρησα πιο λογική επιλογή. Ξέρει κανείς τις διαφορές -εάν υπάρχουν- απο SG post?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποιες είναι οι διαφορές!!!Σε παλαιοτετα μηνύματα με αλλους συμφορουμιτες που παρήγγειλαν απο Vickmall μου ειπαν οτι έβαλαν SG και γι αυτό έβαλα και εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτά που λες είναι εντελώς αυτονόητα, ούτε το NL post είναι η καλύτερη επίλογη σε σχέση με το SG post. Στείλτους μήνυμα να στο στείλουν με SG post, και αντέγραψε το κλασικό κατεβατό που κάνουν όλοι στο vickmall, στα σχόλια κάτω από κάθε κινητό, προσαρμόζοντάς το στα δεδομένα σου (π.χ. αν θες official ROM αγγλοκινέζικη ζήτα την κ.ο.κ.)

 

Για τα ταχυδρομεία ψάξε στα σχετικά threads, εδώ είμαστε off topic.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα...!!

Απο καιρο τωρα ψαχνω να βρω ενα αξιοπιστο κινητο με τις εξης προδιαγραφες:

1) Να είναι Dual sim

2) Nα εχει ξεχωριστή θέση για καρτα sd (οχι υβριδική)

3) Nα είναι μεχρι 5'' οθονη (δεν θελω να ειναι παντοφλα γιατι το βαzω στην τσεπη)

4) Να εχει τουλαχιστων 2giga RAM γιατι οι αναγκες σε background εφαρμογες αυξανονται...

5) Να έχει τουλαχιστο 16 giga εσωτερικο χωρο γιατι εκει συνηθως εγκαθιστανται οι εφαρμογες και το λογισμικο....

6) Να είναι αξιοπιστο σε εφαρμογες οπως το gps και να βγαζει ικανοποιητικες φωτογραφιες.

7) Μπαταρια τουλαχιστον 2300mA (να κραταει τουλαχιστον μια μερα....)

8) και βέβαιa οτι προσθετο έχει ευπροσδεκτο είνaι οπως το ραδιο, το 4G, το OTG ή και ένας γρηγορος επεξεργαστης.

9)Θα ήθελά επίσης να υπαρχει στην ελλαδα , να το εχει παρει κοσμος , ωστε να μπορω να βρω λυσεις σε τεχνικα θεματα.

 

Πιστεψτε με έχω πολυ δυσκολευτει να βρω ένα τετοιο κινητο ακόμα και σε πανακριβα κινητα (οι ναυαρχιδες οπως λέμε) απο τις οποιες ολο και κατι θα λειπει και δεν μπορω να καταλαβω γιατι....!!!!

 

Το Lenovo P1m αρχικα καλύπτει σε γενικες γραμμες τις απαιτήσεις μου, αλλα ξενερωσα με τις κριτικες που γραφουν για αυτο ,στο gsm arena. Ειναι αξιοπιστο? αξιζει να το παρω;Εχει και χαμηλη τιμή... αλλα δεν με νοιαζει τοσο, οσο να είναι αξιοπιστο...!

 

Το αλλο της Lenovo το P70, ξενερωσα ,απο οτι λενε τα παιδια, με την αναβαθμιση που εγινε στην Lolipop... οποτε το απεκλεισα...!

 

Το Ηuawei to P8 lite, εχει και αυτο πολλα απο αυτα που θέλω , αλλα δεν εχει ξεχωριστη θεση sdcard...! απο αξιοπιστία τι λεει;

Αυτο που me καλυπτει είναι το Crypto Creev, αλλα είναι σχετικα φρεσκο στην αγορα, δεν εχω δει κριτκες για τις επιδόσεις του σε βαθος χρονου... οποτε κολυμπαω στο αγνωστο...!!

 

Ενα αλλο είναι το Lenovo Vibe s1 που με καλυπτει , αν και είναι λιγο ακριβό, αλλα και αυτο δεν εχει ξεχωριστη sdcard.

 

Τα υπολοιπα είναι κινέζικα, που έχουν μεν καλές προδιαγραφες αλλα τους λειπει η αξιοπιστία της samsung ή της Lg... οι οποιες δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν καλυπτουν τετοιες αναγκες, και ολο κατι τους λειπει( βλεπε radio, sdcard, μικρη μπαταρια, μεγαλο μεγεθος...κλπ κλπ). H samsung βγαζει κατι duos στο Α5,s5,s6 αλλα δεν κυκλοφορουν στη ελλαδα...!

 

Συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα έχω φαει πολλες ωρες να βρω ένα τετοιο κινητο... και δεν μπορω να καταληξω! και θα ηθελα να πω το παραπονο μου...!!

Οποιος φιλος έχει την καλη διαθεση να με βοηθησει... ευπροσδεκτος και ευχαριστω εκ των προτερων...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα...!!

Απο καιρο τωρα ψαχνω να βρω ενα αξιοπιστο κινητο με τις εξης προδιαγραφες:

1) Να είναι Dual sim

2) Nα εχει ξεχωριστή θέση για καρτα sd (οχι υβριδική)

3) Nα είναι μεχρι 5'' οθονη (δεν θελω να ειναι παντοφλα γιατι το βαzω στην τσεπη)

4) Να εχει τουλαχιστων 2giga RAM γιατι οι αναγκες σε background εφαρμογες αυξανονται...

5) Να έχει τουλαχιστο 16 giga εσωτερικο χωρο γιατι εκει συνηθως εγκαθιστανται οι εφαρμογες και το λογισμικο....

6) Να είναι αξιοπιστο σε εφαρμογες οπως το gps και να βγαζει ικανοποιητικες φωτογραφιες.

7) Μπαταρια τουλαχιστον 2300mA (να κραταει τουλαχιστον μια μερα....)

8) και βέβαιa οτι προσθετο έχει ευπροσδεκτο είνaι οπως το ραδιο, το 4G, το OTG ή και ένας γρηγορος επεξεργαστης.

9)Θα ήθελά επίσης να υπαρχει στην ελλαδα , να το εχει παρει κοσμος , ωστε να μπορω να βρω λυσεις σε τεχνικα θεματα.

 

Πιστεψτε με έχω πολυ δυσκολευτει να βρω ένα τετοιο κινητο ακόμα και σε πανακριβα κινητα (οι ναυαρχιδες οπως λέμε) απο τις οποιες ολο και κατι θα λειπει και δεν μπορω να καταλαβω γιατι....!!!!

 

Το Lenovo P1m αρχικα καλύπτει σε γενικες γραμμες τις απαιτήσεις μου, αλλα ξενερωσα με τις κριτικες που γραφουν για αυτο ,στο gsm arena. Ειναι αξιοπιστο? αξιζει να το παρω;Εχει και χαμηλη τιμή... αλλα δεν με νοιαζει τοσο, οσο να είναι αξιοπιστο...!

 

Το αλλο της Lenovo το P70, ξενερωσα ,απο οτι λενε τα παιδια, με την αναβαθμιση που εγινε στην Lolipop... οποτε το απεκλεισα...!

 

Το Ηuawei to P8 lite, εχει και αυτο πολλα απο αυτα που θέλω , αλλα δεν εχει ξεχωριστη θεση sdcard...! απο αξιοπιστία τι λεει;

Αυτο που me καλυπτει είναι το Crypto Creev, αλλα είναι σχετικα φρεσκο στην αγορα, δεν εχω δει κριτκες για τις επιδόσεις του σε βαθος χρονου... οποτε κολυμπαω στο αγνωστο...!!

 

Ενα αλλο είναι το Lenovo Vibe s1 που με καλυπτει , αν και είναι λιγο ακριβό, αλλα και αυτο δεν εχει ξεχωριστη sdcard.

 

Τα υπολοιπα είναι κινέζικα, που έχουν μεν καλές προδιαγραφες αλλα τους λειπει η αξιοπιστία της samsung ή της Lg... οι οποιες δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν καλυπτουν τετοιες αναγκες, και ολο κατι τους λειπει( βλεπε radio, sdcard, μικρη μπαταρια, μεγαλο μεγεθος...κλπ κλπ). H samsung βγαζει κατι duos στο Α5,s5,s6 αλλα δεν κυκλοφορουν στη ελλαδα...!

 

Συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα έχω φαει πολλες ωρες να βρω ένα τετοιο κινητο... και δεν μπορω να καταληξω! και θα ηθελα να πω το παραπονο μου...!!

Οποιος φιλος έχει την καλη διαθεση να με βοηθησει... ευπροσδεκτος και ευχαριστω εκ των προτερων...!!!

 

Μου αρέσει πως ρωτάς για κινητό με κάποιες προδιαγραφες, αλλά το γράφεις σε νημα που δεν καλυπτει τις αναγκες σου (redmi3) και δεν αναφέρεις τιποτα για xiaomi. Ontopic δες το redmi note 2 ή την έκδοση redmi note 2 pro. Αυτό ειδικά τον καιρό έχει πεσει τρελά η τιμή του γιατί βγήκε στην αγορά το redmin note 3. Επισης θα το βρεις και σε αρκετά eu warehouses οποτε μπορείς να το εχεις και σχετικά γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πως ρωτάς για κινητό με κάποιες προδιαγραφες, αλλά το γράφεις σε νημα που δεν καλυπτει τις αναγκες σου (redmi3) και δεν αναφέρεις τιποτα για xiaomi. Ontopic δες το redmi note 2 ή την έκδοση redmi note 2 pro. Αυτό ειδικά τον καιρό έχει πεσει τρελά η τιμή του γιατί βγήκε στην αγορά το redmin note 3. Επισης θα το βρεις και σε αρκετά eu warehouses οποτε μπορείς να το εχεις και σχετικά γρήγορα.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις πληροφοριες. Παρακολουθαγα και το redmi 3 γιατι καποιες απο τις απαιτησεις μου τις καλυπτει, για αυτο εγραψα εδω περα! σε ευχαριστω πολυ! θα τα κοιταξω ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα...!!

Απο καιρο τωρα ψαχνω να βρω ενα αξιοπιστο κινητο με τις εξης προδιαγραφες:

1) Να είναι Dual sim

2) Nα εχει ξεχωριστή θέση για καρτα sd (οχι υβριδική)

3) Nα είναι μεχρι 5'' οθονη (δεν θελω να ειναι παντοφλα γιατι το βαzω στην τσεπη)

4) Να εχει τουλαχιστων 2giga RAM γιατι οι αναγκες σε background εφαρμογες αυξανονται...

5) Να έχει τουλαχιστο 16 giga εσωτερικο χωρο γιατι εκει συνηθως εγκαθιστανται οι εφαρμογες και το λογισμικο....

6) Να είναι αξιοπιστο σε εφαρμογες οπως το gps και να βγαζει ικανοποιητικες φωτογραφιες.

7) Μπαταρια τουλαχιστον 2300mA (να κραταει τουλαχιστον μια μερα....)

8) και βέβαιa οτι προσθετο έχει ευπροσδεκτο είνaι οπως το ραδιο, το 4G, το OTG ή και ένας γρηγορος επεξεργαστης.

9)Θα ήθελά επίσης να υπαρχει στην ελλαδα , να το εχει παρει κοσμος , ωστε να μπορω να βρω λυσεις σε τεχνικα θεματα.

 

Πιστεψτε με έχω πολυ δυσκολευτει να βρω ένα τετοιο κινητο ακόμα και σε πανακριβα κινητα (οι ναυαρχιδες οπως λέμε) απο τις οποιες ολο και κατι θα λειπει και δεν μπορω να καταλαβω γιατι....!!!!

 

Το Lenovo P1m αρχικα καλύπτει σε γενικες γραμμες τις απαιτήσεις μου, αλλα ξενερωσα με τις κριτικες που γραφουν για αυτο ,στο gsm arena. Ειναι αξιοπιστο? αξιζει να το παρω;Εχει και χαμηλη τιμή... αλλα δεν με νοιαζει τοσο, οσο να είναι αξιοπιστο...!

 

Το αλλο της Lenovo το P70, ξενερωσα ,απο οτι λενε τα παιδια, με την αναβαθμιση που εγινε στην Lolipop... οποτε το απεκλεισα...!

 

Το Ηuawei to P8 lite, εχει και αυτο πολλα απο αυτα που θέλω , αλλα δεν εχει ξεχωριστη θεση sdcard...! απο αξιοπιστία τι λεει;

Αυτο που me καλυπτει είναι το Crypto Creev, αλλα είναι σχετικα φρεσκο στην αγορα, δεν εχω δει κριτκες για τις επιδόσεις του σε βαθος χρονου... οποτε κολυμπαω στο αγνωστο...!!

 

Ενα αλλο είναι το Lenovo Vibe s1 που με καλυπτει , αν και είναι λιγο ακριβό, αλλα και αυτο δεν εχει ξεχωριστη sdcard.

 

Τα υπολοιπα είναι κινέζικα, που έχουν μεν καλές προδιαγραφες αλλα τους λειπει η αξιοπιστία της samsung ή της Lg... οι οποιες δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν καλυπτουν τετοιες αναγκες, και ολο κατι τους λειπει( βλεπε radio, sdcard, μικρη μπαταρια, μεγαλο μεγεθος...κλπ κλπ). H samsung βγαζει κατι duos στο Α5,s5,s6 αλλα δεν κυκλοφορουν στη ελλαδα...!

 

Συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα έχω φαει πολλες ωρες να βρω ένα τετοιο κινητο... και δεν μπορω να καταληξω! και θα ηθελα να πω το παραπονο μου...!!

Οποιος φιλος έχει την καλη διαθεση να με βοηθησει... ευπροσδεκτος και ευχαριστω εκ των προτερων...!!!

 

Δες και zte blade s6!Νομιζω καλύπτει όλες τις προδιαγραφές πού έθεσες!

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία του θα τρελαθώ.

 

Ακολουθώντας πάντα τις σωστές οδηγίες για μια μπαταρία λιθίου, έχω τα κινητά μου πάντα στο 40-80% της μπαταρίας, μερικές φορές το μήνα τα κλείνω, και μια φορά το μήνα τους κάνω μια πλήρη αποφόρτιση και πλήρη φόρτιση για σωστό calibration. Α και ένα Greenify για να κοιμούνται οι περιττές εφαρμογές. Το 40-80% φυσικά δεν σου έβγαζε μέρα σε σχεδόν κανένα από όσα κινητά είχα, οπότε ανεβοκατέβαινα.

 

Ε αυτό, με μέτρια χρήση, αντέχει από το 80% στο 40% σχεδόν δυο μέρες!!! Χθες το πρωί το είχα στο 80%, μίλησα στο τηλ καμιά ώρα, έπαιξα deer hunter κανά μισάωρο, ανοιγόκλεινα δεδομένα και σέρφαρα social media και ιντερνετ όλη μέρα, άκουσα μουσική καμιά ώρα, και τώρα, μεσημέρι της επόμενης, είμαι στο 51%!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι. αν μας κόψουν τα capita control σε ποιο σημείο τρώμε το άκυρο ακριβώς? αν πήρα απάντηση από vickmall και paypal είμαι κομπλέ ή μπορεί να μου δώσει αργότερα άκυρο? prepaid eurobank μέχρι τώρα όλα βαίνουν καλώς.. άντε να μεγαλώσει η παρέα..!
You Sun of a Beach!!! :p
Link to comment
Share on other sites

δεν πρόκειται να πέσει άκυρο αφού ολοκληρώθηκε.πήρα και εγώ για ένα φίλο το redmi note 3 pro από το ίδιο μαγαζί με ίδια κάρτα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά, κι εγώ περιμένω φιλαράκι να παραγγείλει κι εκείνος.. αλλά το mi4c αυτός, είναι πιο large
You Sun of a Beach!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Μαζευομαστε πολλοι βλεπω. Παρηγγειλα και εγω εχθες ενα που θα μου κανει παρεα μεχρι(και αν ) παρω το mi5.

Παντως ειδα πως απο αξεσουαρ ειναι φτωχο ακομα. Ελαχιστες θηκες και μονο γυαλακι για προστασια, φιλμ screen protector πουθενα...!

Link to comment
Share on other sites

Μαζευομαστε πολλοι βλεπω. Παρηγγειλα και εγω εχθες ενα που θα μου κανει παρεα μεχρι(και αν ) παρω το mi5.

 

Ακριβώς αυτή ήταν και η δική μου σκέψη! Περίμενα να δω το mi5, το οποίο τελικά μου αρέσει, με ψήνει πολύ και το σκέφτομαι (έχω να δώσω για κινητό πάνω απο 250 ευρώ απο το 2005!), αλλά μην έχοντας εμπειρία με Xiaomi τελικά κατάλαβα οτι τσάμπα περίμενα διότι θα κάνει μήνες μέχρι να είναι σε "κανονική" τιμή (κοντά στην ανακοινωθείσα των 300 δολαρίων), οπότε λέω πάμε για το redmi 3 και βλέπουμε! Άντε, με το καλό να μας έρθει.

Link to comment
Share on other sites

βγήκε update v7.1.3.0 716mb:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς οσους το έχουν πάρει ήδη απο Vickmall:Σε πόσες μέρες σας ήρθε?

 

περίπου 15 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κανείς το golden color ;;;;

 

Είναι μόνο για γυναίκες; ;;

 

Από ποιότητα στην κλήση, από ηχείο, μεγάφωνο και μικρόφωνο τι λέει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...