Jump to content

myphone Poll: Ποια είναι η αγαπημένη σας Music Streaming υπηρεσία;


al3x1k0
 Κοινοποίηση

Ποια είναι η αγαπημένη σας Music Streaming υπηρεσία;  

490 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η αγαπημένη σας Music Streaming υπηρεσία;

    • Amazon Prime Music
      1
    • Apple Music
      16
    • Deezer
      3
    • Google Play Music
      39
    • Napster
      12
    • Pandora
      2
    • Rdio
      0
    • SoundCloud
      20
    • Spotify
      221
    • Άλλη (Γράψτε ποια στα σχόλια)
      10
    • Δεν χρησιμοποιώ καμία
      164
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 103
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Spotify premium και φθηνό και τέλειο. Ακουώ τη μουσική μου χωρίς διαφημίσεις και έχω και κατεβάσμενα και τα τραγούδια μου ώστε να μην καταναλώνω mb! Υπέροχο
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έχει 32GB χώρο. Πόσα τραγούδια χωράει αν αφαιρέσουμε λειτουργικό, εφαρμογές, games, videos/photos κτλ; Το Google Music μου επιτρέπει να έχω 50.000 δικά μου τραγούδια online και άλλα 30.000.000 της υπηρεσίας. Εχω τις playlists μου απο τραγούδια δικά μου, απο τραγούδια της υπηρεσίας και playlists και με τα δυο. Κάνω available offline οτι γουστάρω να ακούσω την εκάστοτε ημέρα. Και οντα αλλάξω γνώμη η τα ακουσω ολα, κάνω απλώς available offline άλλα. Επιπλέον μου επιτρέπει να ανακαλύπτω νεα κομμάτια/μπαντες. Τι σημαίνει να μην έχεις τα αγαπημένα σου κομμάτια; Εγω δεν θελω να ακούω συνέχεια τα ίδια. Σήμερα έχω όρεξη για Doom, αύριο μπορεί να έχω για Death και μεθαυριο να θέλω να ακουσω Jazz. Πρέπει δηλαδή να κουβαλάω τον δίσκο μου για να τα έχω όλα. Και πες πως είμαι τρόμπας και κυκλοφορώ μόνιμα με ενα hard disk πάνω μου. Τι γίνεται με νεα τραγούδια;

 

Επειδή λοιπόν είσαι τραγικά χαζός και δεν έχεις ιδέα μπορείς να γλιτώσεις και εμάς απο το να διαβάζουμε βλακείες με το να μην γράφεις.

 

Επειδή λοιπόν πρέπει να έχουμε ένα επίπεδο και να μπορούμε να κάνουμε διάλογο χωρίς να προσβάλουμε τους συνομιλητές μας, πήρες μία ποινή (1/3). Στις τρεις θα σου αφαιρεθεί η πρόσβαση στο myphone.gr για όσο χρονικό διάστημα αποφασίσει η Ομάδα Διαχείρισης. Ελπίζω φυσικά να μην χρειαστεί να φτάσουμε ως εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Όταν η Google σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις 50.000 τραγούδια του pc σου Δωρεάν από όποια συσκευή θέλεις δεν μπορείς να πεις Όχι. Έτσι λοιπόν εχω όλη τη δισκοθήκη μου στο Google account και όποια συσκευή και να αλλάξω (tablet,smartphone,pc) είναι εκεί και με περιμένει. Επίσης υπάρχει η δυνατότητα με το πάτημα ενός κουμπιού να επιλέξεις όποιο CD θες να το έχεις αποθηκευμένο στη συσκευή σου. Οπότε αυτό το παραμύθι ότι χρειάζεσαι data plan για να ακούσεις μουσική πρέπει να τελειώσει. Google play music από εμένα δαγκωτό
Link to comment
Share on other sites

Δε χρησιμοποιώ καμία...

 

Υπάρχει κάποιος λόγος να χρησιμοποιώ data (και αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας), όταν μπορώ να περάσω στην sd 10άδες ώρες μουσικής και να ακούω όποτε θέλω, όποιο είδος μουσικής επιθυμώ; Και αν ξαφνικά μου "καρφωθεί" κάποιο κομμάτι που δεν έχω και πρέπει οπωσδήποτε να το ακούσω "on the go", απλά μπαίνω youtube και το ακούω...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα napster γιατί το έχω δωρεαν λόγω vodafone, πιστεύω όμως ότι το spotify είναι ή καλύτερη υπηρεσία....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έχει 32GB χώρο.

 

Αν επιλέξεις κινητό με μικρή ενσωματωμένη μνήμη και μάλιστα χωρίς δυνατότητα επέκτασης, αυτο μπορεί να σημαίνει δυο πράγματα: Ότι η ακρόαση μουσικής από το κινητό δεν είναι πραγματική προτεραιότητα για σένα, και ότι δεν έχεις πρόβλημα να πληρώνεις για να ακούς μουσική αφετέρου. Οπότε το όλο θέμα τι είναι καλύτερο και τι όχι, έρχεται σε δεύτερη μοίρα. Απλά έκανες τις επιλογές σου και πορεύεσαι μ' αυτές, δεν είναι ούτε κακό ούτε καλό, δεν σημαίνει όμως ότι ισχύει για όλους.

 

Και επίσης, εστίασα στην παραπάνω πρόταση, απλώς για να δείξω ότι τελικά οι επιλογές σου ως ένα σημείο δεν ήταν δικές σου, αλλά υπαγορεύτηκαν (ακριβώς όπως το λέω) από τους περιορισμούς της συσκευής σου ήτοι έλλειψη ραδιοφώνου, έλλειψη επέκτασης μνήμης, μικρή ενσωματωμένη. Με λίγα λόγια, δεν είχες και πολλές επιλογές, ώστε τελικά σπρώχθηκες στο να «ανακαλύψεις» (δεν το λέω κυριολεκτικά) υπηρεσίες online μουσικής, και κατ' επέκταση να πληρώνεις για αυτές. Όπως είπα, έκανες τις επιλογές σου και πορεύεσαι μ' αυτές.

 

Τους παραπάνω περιορισμούς θα μπορούσα να τους δεχθώ σε ένα κινητό των 50 (πενήντα) ευρώ, από κινητό των 800 θα το θεωρούσα κακόγουστο ανέκδοτο. Αυτό όμως το λέω εγώ. Άλλοι δίνουν προτεραιότητα σε άλλα πράγματα οπότε έρχεται ή η μία ή η άλλη.

Edited by alx1
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ καμία, τις βρίσκω ανούσιες. Προτιμώ το ραδιόφωνο και μετά την δική μου συλλογή.

Άλλος ένας εκνευρισμένος που το Note 4 δεν έχει FM radio...Ευτυχώς υπάρχει το Sony SBH50.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ καμία,ποτε μου δεν ειχα ενα κινητο για Juke box.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καθοτι ασχετος με το θεμα...

 

γινεσε συνδρομητης σε μια υπηρεσια και μετα ΤΙ?

ακους οτι θες σε streaming? μπορεις και κατεβαζεις οτι θες στο κινητο?

 

δεν εχω καταλαβει... καποιος να μου πει με απλα λογια?

 

Επειδή από ότι βλέπω κανένας δεν απάντησε στο ερώτημά σου... Πρακτικά ναι, γράφεσαι σε μία υπηρεσία συνδρομητής και μπορείς να ακούσεις ΟΛΗ τη βιβλιοθήκη της υπηρεσίας, όποτε θες, όπου θες, από όποια συσκευή σε υψηλό bitrate, χωρίς διαφημίσεις. Επίσης για τις περισσότερες, εφόσον είσαι συνδρομητής (και για όσο διάστημα παραμένεις), μπορείς να κατεβάσεις κομμάτια στο κινητό σου για offline ακρόαση.

 

Πρακτικά ψήφισα Spotify γιατί το έχω δωρεάν μέσω του παρόχου μου (εξωτερικό), το έχω δοκιμάσει και είμαι κατευχαριστημένος. Δε χρειάζεται να ψάχνω πλέον στα torrentαδικα για κομμάτια που θέλω. Επιπλέον ανακαλύπτω συνεχώς καινούρια μουσική/τραγουδοποιούς που δεν ήξερα. Έχει τεράστια ποικιλία. Υπάρχουν αυτόματες λίστες για διάφορες καταστάσεις (πχ πριν μερικές μέρες έκανε η γυναίκα μου τραπέζι σπίτι, υπήρχε έτοιμο playlist "lounge/dinner" που ήταν εξαιρετικό). Όταν ξέρεις ότι θα είσαι κάπου χωρίς wifi/data μπορείς να κατεβάσεις (μέχρι και 600 κομμάτια νομίζω) offline και να τα ακούσεις από τη συσκευή σου όσο και όπου θες. Τα CD έχουν πεθάνει, το ηχοσύστημά μου στηρίζεται πλέον εξολοκλήρου σε streaming.

Έχω χρησιμοποιήσει και το google music, έχω ανεβάσει τα mp3 που είχα κατεβάσει στο παρελθόν (πάνω από 25000 κομμάτια) αλλά πρακτικά δεν το χρησιμοποιώ ποτέ. Η ποιότητα των download που είχα δεν ήταν πάντα η καλύτερη, ενώ με το spotify είναι σταθερή.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Spotify premium εδω και περιπου 2,5 χρονια. Εχω κατεβασει καμια 3000 τραγουδια στο κινητο μου και εχω μουσικη παντου (εχει οριο τα 3333 κομματια). Επισης πολυ μουσικη φορτωμενη στη microsd του κινητου μου.

Ενα πραγμα που μου αρεσει ειναι η ποιοτητα ακροασης που εχει το spotify καθως και το εχω ανακαλυψει πολλους καλλιτεχνες μεσα απο αυτο.

Στο google music για να κανεις stream τη μουσικη σου πρεπει να πληρωσεις ή οχι; η αληθεια ειναι οτι δεν το εχω χρησιμοποιησει καθολου.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δε χρησιμοποιώ καμία λόγω DRM. Αν και τις έχω εγκατεστημένες δεν τις ανοίγω καθόλου. Ίσως καμία φορά αν βρω ένα καινούριο άκουσμα και το βάλω. Αλλά γενικά προτιμώ το Tunein Radio και την παλιά καλή SD. Με δελεάζει βέβαια το γεγονός της unlimited library αλλά θέλω να τα έχω και offline και να τα περνάω σε όποια συσκευή θέλω με ένα απλό copy paste. Όσο αυτό δε γίνεται δεν τους πληρώνω.
Link to comment
Share on other sites

το di.fm πιανεται? αρεα και που ομως.

συνηθως ακουω ραδιοφωνο ή εχω δικα μου κομματια στην καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

Μόνο MixRadio

 

MixRadio. Εξαιρετική εφαρμογή, με φοβερή ποιότητα μουσικής και επίσης καταπληκτική σύνθεση στις playlist. Το αφήνεις και παίζει κυριολεκτικά, και κάθε τόσο γυρνάς να δείς ποιο τραγούδι παίζει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι (squeezebox touch) και στο κινητό (από wi-fi) χρησιμοποιώ το radiotunes με premium συνδρομή (ετήσια). Ακόμα και στην free έκδοση που έχει λίγο χειρότερη ποιότητα πιστεύω ότι αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...