Jump to content

myphone Poll: Ποια είναι η αγαπημένη σας Music Streaming υπηρεσία;


al3x1k0
 Κοινοποίηση

Ποια είναι η αγαπημένη σας Music Streaming υπηρεσία;  

490 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η αγαπημένη σας Music Streaming υπηρεσία;

    • Amazon Prime Music
      1
    • Apple Music
      16
    • Deezer
      3
    • Google Play Music
      39
    • Napster
      12
    • Pandora
      2
    • Rdio
      0
    • SoundCloud
      20
    • Spotify
      221
    • Άλλη (Γράψτε ποια στα σχόλια)
      10
    • Δεν χρησιμοποιώ καμία
      164
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 103
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι υπηρεσιες αυτες ειναι για αυτους που δεν εχουν ιδεα απο την πραγματικοτητα, ειναι αδιανοητο αμα ακους μουσικη να μην εχεις τα αγαπημενα σου κομματια στο κινητο σου παρα να πρεπει να πληρωσεις αυτους για να τα ακουσεις. Πρεπει να μη σου κοβει καθολου.

 

δεν έχω ούτε ένα mp3 στο κινητό μου, και όμως έχω ιδέα ποια είναι η πραγματικότητα

επίσης θέλω να ακούω μουσική γενικά και όχι μόνο τα αγαπημένα μου κομμάτια.

Με μια τέτοια υπηρεσία μπορείς να έχεις νόμιμα όποιο κομμάτι θέλεις άμεσα. Με κάποιες υπηρεσίες (αν οχι με όλες) μπορείς επίσης να έχεις offline πρόσβαση σε playlists και τραγούδια, όσο είσαι συνδρομητής.

 

Προσωπικά δεν είμαι συνδρομητής σε κάποια υπηρεσία, αλλά χρησιμοποιώ πολύ το spotify free, από τον υπολογιστή κυρίως και από το κινητό πιο σπάνια. Δεν είναι πλήρες βέβαια στην free έκδοση, αλλά εγώ καλύπτομαι.

 

Οπότε μην προσβάλλεις όσους κάνουν χρήση τέτοιων υπηρεσιών, ακόμα και αν εσύ πιστεύεις ότι τα πλεονεκτήματα τους δεν είναι αρκετά για να σε πείσουν να γίνεις συνδρομητής.

Link to comment
Share on other sites

Κατα βάση καμία. Τα Mp3 μου τα οποια ειναι synced στο cloud. Εχω βεβαια και το Spotify με Ezblocker για οταν θελω να ακουσω/βρω κατι περιεργο. Η χρήση του ομως τελειως περιστασιακή. Παλιοτερα πλήρωνα Spotify... δε με βοηθα ομως ιδιαιτερα να ανακαλυψω μουσικη. Δεν εχει προγραμμα radio... οποτε ανοιγω καναν 96.3 στο Tunein.

 

ps: Το Rdio δεν υπαρχει πλέον

Edited by Alphaleader
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον πρότζεκτ το spotify, αλλά επειδή ακούω https://www.lelevose.gr/ δεν μου κάνει....

Έχω ανεβάσει στο google music τα ποντιακά μου και είμαι κομπλέ παντού! ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν υπάρχει Spotify στην χώρα που βρίσκομαι, δοκιμάζω το Apple Music από προχθές.

Δείχνει πολυ καλό και η τιμή λογική αν ακούς πολυ μουσική.

Δεν ξέρω αν θα το κρατήσω καθώς ακούω μουσική μόνο στο αυτοκίνητο.

Προτιμώ με τα χρήματα της συνδρομής να αγοράζω κάποια αγαπημένα κομμάτια που θα μείνουν στην συλλογή μου.

Όταν βαριέμαι να ακούω τα δικά μου υπάρχει η λύση του Tunein.

Τα data δεν είναι πολλά. Για μια ώρα ακρόασης είναι 60mb. Αν δεν γίνεται καθημερινά είναι οκ. Έχω βέβαια 3gb συν 2 ακόμα με αλλα 5 ευρώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σας λειπει μια ακομη παιδια στην ερωτηση καινουργια Tidal εβγαλε μια προσφορα 1 συνδρομη για 4 τωρα κ ειναι ταμαμεγω παντως χρησιμοποιω Apple music&Tidal επειδη καποια λοιπουν απο την συλλογη της Apple εχω βεβαια κ Spotify στο πακετο της cosmote αλλα θα το σταματισω οταν τελειωσει το συμβολαιο μου επειδη εχω διαβασει καποια πραγματα για αυτο κ δεν μου αρεσουν αλλα μεχρι τοτε το χρησιμοποιει η γυναικα μου
Link to comment
Share on other sites

Synology DS Audio και Spotify από wifi :P
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δε χρησιμοποιώ καμία, έχω όσα κομμάτια με ενδιαφέρουν να ακούσω αποθηκευμένα στη συσκευή μου.

 

Ακριβως…..!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι υπηρεσιες αυτες ειναι για αυτους που δεν εχουν ιδεα απο την πραγματικοτητα, ειναι αδιανοητο αμα ακους μουσικη να μην εχεις τα αγαπημενα σου κομματια στο κινητο σου παρα να πρεπει να πληρωσεις αυτους για να τα ακουσεις. Πρεπει να μη σου κοβει καθολου.

 

 

Η ημιμάθεια ειναι χειρότερη της αμάθειας

Link to comment
Share on other sites

Google music .... γιατί έχω και στο cloud την δισκοθήκη μου οπότε όταν θέλω κάνω από παντού download και ακούω σε offline mode τα αγαπημένα μου τραγούδια, επίσης streaming music με διαφορες playlist και ραδιόφωνικούς σταθμούς καθώς και ότι δεν έχει περιορισμό στα πόσα offline τραγούδια από τις playlist και radios θα αποθηκεύσεις, αφού αν δεν απατώμαι το spotify τα κατεβασμενα στα αφηνει για 30 μερες και μπορείς μεχρι 3.000 τραγούδια να έχεις offline.
Link to comment
Share on other sites

Ότι μουσικη θέλω την κατεβάζω από το youtube και ακούω στο κινητό μου ή ραδιόφωνο όταν είμαι έξω αλλιώς internet ραδιόφωνο με wifi. Μου φαίνεται εντελώς αδιάφορο το όλο θέμα εφόσον τα παραπάνω με ικανοποιούν.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Οι υπηρεσιες αυτες ειναι για αυτους που δεν εχουν ιδεα απο την πραγματικοτητα, ειναι αδιανοητο αμα ακους μουσικη να μην εχεις τα αγαπημενα σου κομματια στο κινητο σου παρα να πρεπει να πληρωσεις αυτους για να τα ακουσεις. Πρεπει να μη σου κοβει καθολου.

Επειδή εσύ δεν έχεις ιδέα από την πραγματικότητα και δεν σου κόβει καθόλου, διάβασε το προηγούμενο μου post που λέω ότι το spotify είναι δωρεάν για υπολογιστές και τάμπλετ. Και από εκεί υπάρχουν τρόποι να παίξεις μουσική μέσω της τηλεόρασης σου αν θέλεις. Όλα αυτά δωρεάν. Αν σου κόβει υπάρχουν λύσεις

Link to comment
Share on other sites

Ότι μουσικη θέλω την κατεβάζω από το youtube και ακούω στο κινητό μου ή ραδιόφωνο όταν είμαι έξω αλλιώς internet ραδιόφωνο με wifi. Μου φαίνεται εντελώς αδιάφορο το όλο θέμα εφόσον τα παραπάνω με ικανοποιούν.

 

 

Και εμένα μου φαίνεται βαρετή,χρονοβόρα και μη ποιοτική διαδικασία να κατεβάζω απο YouTube, γιαυτό την κοστολογώ την βαρεμάρα μου και το χρόνο μου 5€ το μήνα για να έχω Spotify και να ακούω μουσική με δυο κλικ και επιπλέον τραγούδια που μου έρχονται στο κεφάλι όταν είμαι εκτός σπιτιού ή ακόμα και τη δυνατότητα να ανακαλύπτω νέα μουσική, από το να ξέρω απέξω τί θα παίξει στα επόμενα 423 τραγούδια στην sd card

Link to comment
Share on other sites

Στο δρόμο μόνο mp3 γιατί δεν θέλω να χαλάω MB και μπαταρία για streaming, και στο σπίτι έχω τα βινύλια και τα cd μου. Πάντως αν χρησιμοποιούσα κάποια υπηρεσία θα ήταν το soundcloud
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Οι υπηρεσιες αυτες ειναι για αυτους που δεν εχουν ιδεα απο την πραγματικοτητα, ειναι αδιανοητο αμα ακους μουσικη να μην εχεις τα αγαπημενα σου κομματια στο κινητο σου παρα να πρεπει να πληρωσεις αυτους για να τα ακουσεις. Πρεπει να μη σου κοβει καθολου.

 

 

 

Το κινητό μου έχει 32GB χώρο. Πόσα τραγούδια χωράει αν αφαιρέσουμε λειτουργικό, εφαρμογές, games, videos/photos κτλ; Το Google Music μου επιτρέπει να έχω 50.000 δικά μου τραγούδια online και άλλα 30.000.000 της υπηρεσίας. Εχω τις playlists μου απο τραγούδια δικά μου, απο τραγούδια της υπηρεσίας και playlists και με τα δυο. Κάνω available offline οτι γουστάρω να ακούσω την εκάστοτε ημέρα. Και οντα αλλάξω γνώμη η τα ακουσω ολα, κάνω απλώς available offline άλλα. Επιπλέον μου επιτρέπει να ανακαλύπτω νεα κομμάτια/μπαντες. Τι σημαίνει να μην έχεις τα αγαπημένα σου κομμάτια; Εγω δεν θελω να ακούω συνέχεια τα ίδια. Σήμερα έχω όρεξη για Doom, αύριο μπορεί να έχω για Death και μεθαυριο να θέλω να ακουσω Jazz. Πρέπει δηλαδή να κουβαλάω τον δίσκο μου για να τα έχω όλα. Και πες πως είμαι τρόμπας και κυκλοφορώ μόνιμα με ενα hard disk πάνω μου. Τι γίνεται με νεα τραγούδια;

 

Επειδή λοιπόν είσαι τραγικά χαζός και δεν έχεις ιδέα μπορείς να γλιτώσεις και εμάς απο το να διαβάζουμε βλακείες με το να μην γράφεις.

Edited by Mythozz
Link to comment
Share on other sites

Google Play Music. Χρησιμοποιούσα το Spotify από τη 1η μέρα που έγινε διαθέσιμο στην Ελλάδα μα μου την έδωσε σε κάποια φάση η εφαρμογή για Android σύν ότι δε μπορούσα να κάνω export τις playlists μου.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

καμια πλεον σπανια ακουω μουσικη.. και οταν ακουω εχω μπολικο πραγμα σε mp3....

 

πάντως μερικές φορές που χρησιμοποίησα το spootify φάνηκε αρκετά καλό.. αν και απαγορευτικό καθώς ξεσκίζει τα data χωρίς να υπάρχει αύριο

Link to comment
Share on other sites

Ακούω mp3,λιγο ραδιο(εχει η συσκευη) και εχω spotify για τον υπολογιστη.ΜB δεν βαζω(Cosmote χρεωνει πολυ) αλλα κατι εχω σκεφτει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ακουω σχεδον καθημερινα μουσικη με τον -good old - winamp pro ,χρησιμοποιωντας το shoutcast plugin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...